Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA ŠTVRŤFINÁLE PLAY OFF

Panteri potvrdili, že mali dobrý nos pri výbere štvrťfinálového súpera

HK 95 Pov. Bystrica - VTJ Sp. N. Ves 5:3 (2:2, 2:0, 1:1) – na zápasy 4:2 V úvode prvej tretine toho obe mužstvá veľa neukázali, za zmienku stála iba Kiškova strela vedľa v 4. min.

HK 95 Pov. Bystrica - VTJ Sp. N. Ves 5:3 (2:2, 2:0, 1:1) – na zápasy 4:2
V úvode prvej tretine toho obe mužstvá veľa neukázali, za zmienku stála iba Kiškova strela vedľa v 4. min. O minútu unikol váhavým domácim obrancom Koky, Kováč jeho prvú strelu vyrazil, ale na dorážku už nestačil – 0:1. Bystričania sa nevedeli presadiť pred bránou, jediný, kto ako-tak ohrozoval Novotného, bol Filo. V 10. min tečoval prudkú prihrávku tesne vedľa a vzápätí po zákernej „sekere“ padol na ľad. Na všeobecné prekvapenie rozhodca nevylúčil hráča hostí, ale Filo dostal dve minúty za filmovanie. Po návrate z trestnej lavice to bol opäť Filo, ktorého strelu v 13. min Novotný zneškodnil. O chvíľu domáci pritlačili súpera, Lelkeš ešte nepretlačil puk z bránkovej čiary do siete, ale nakoniec sa vo veľkej skrumáži tešil Lobotka z vyrovnania – 1:1. O minútu neskóroval Kiška a v 15. min vyšlo hosťom prečíslenie a T. Sax mieril nechytateľne nad Kováčovu lapačku – 1:2. Spišiaci sa mohli tešiť znov a o niekoľko sekúnd, lenže osamotený Findura namiesto strely predviedol krasokorčuliarsku otočku a o puk prišiel. O necelú minútu sa tešili domáci, lebo Bujdák vo vzduchu tečoval strelu od modrej čiary do šibenice a bolo 2:2. V 19. min prešiel cez celé klzisko Koleda, no Kiška minul jeho prihrávku o milimetre a v 20. min Gabrišovu bombu tečoval Löffler do hornej žŕdky. Panterom vyšiel nástup do druhej tretiny, keď po 55 sekundách po Kiškovej prihrávke zachoval Bujdák chladnú hlavu a presne trafil – 3:2. Potom sa hralo bez väčších šancí, domáci dvakrát nádejne prečíslili obranu, ale chýbala presná prihrávka. V 29. min bol v čistej šanci Koky, no Kováč zachránil. O minútu Lelkeš vypálil tesne nad a v 31. min Martinka ideálne našiel Gaša, ktorý zvýšil na 4:2. Hostia mohli kontovať v 37. min, avšak T. Sax zblízka mieril tesne vedľa. V 39. min mohlo byť 5:2, no Lelkeš nepretlačil puk do siete a Filovu bombu obetavo telami zblokovali padajúci obrancovia. Poslednú tretinu začali domáci šancou Martinku, ktorý trafil žrď a v 47. min pomohla pravá žrď aj Kováčovi po úniku Kokyho. Potom sa začalo vylučovať a v 52. min pri hre 3:3 sa dostal pred bránu Hrubý, Kováč jeho strelu vyrazil lapačkou, ale puk si našiel cestu oblúčikom za jeho chrbát – 4:3. Spišiaci zacítili šancu, ale pri presilovke mohli inkasovať po Filovom úniku, ktorý Novotný na dvakrát vyriešil. V 57. min narátal čiarový rozhodca šiestich hostí na ľade, Považania síce odohrali celú presilovku v útočnom pásme, no bez jedinej strely. Čas sa krátil, hostia skúšali všetko možné a v 59. min im „pomohli“ arbitri, ktorí nevideli sedem hráčov na ľade, pričom najbližší z nich bol dobrých päť metrov od striedačky a nejavil úmysel si na ňu ísť sadnúť. V závere sa hostia snažili odvolať brankára, čo im panteri dlho nedovolili. Až v záverečnej polminútovke sa dostal do hry aj šiesty hráč, lenže namiesto strely hostia prišli o puk a Kiška od modrej čiary strelou do opustenej brány pečatil nielen výhru, ale aj historický úspech považskobystrického hokeja – semifinále play off, čo znamená prinajhoršom 4. miesto.
Bystričania potvrdili, že na Spišskú Novú Ves v tejto sezóne vedeli zahrať, veď proti nej odohrali dohromady desať zápasov, z ktorých sedem vyhrali. Nedobytný bol bystrický zimný štadión, kde panteri vyhrali všetkých päť duelov – 3:1, 4:2, 3:2, 7:2 a 5:3. Na Spiši vyhrali v základnej časti 3:1 a v dôležitom druhom štvrťfinálovom dueli 5:0.
Góly: 5. Koky 0:1, 13. Lobotka 1:0, 15. T. Sax 1:2, 16. Bujdák 2:2, 21. Bujdák 3:2, 32. Gašo 4:2, 52. Hrubý 4:3, 60. Kiška 5:3.
Pov. Bystrica: Kováč, Hajas, Volek, Bezecný, Talarovič, Gabriš, Kivoň, Rimmel, Varhaník, Martinka, Gašo, Hanták, Koleda, Bujdák, Kiška, Filo, Lelkeš, Lobotka, Zalčík, Löffler.
Sp. N. Ves: Novotný, Petruk, Magdoško, Vítkovský, Ordzovenský, Dulák, Dobranský, Muránský, Hrubý, Kristian, Koky, L. Sax, T. Sax, Findura, Klein, Fedor, Karabín, Tarkovacs, Ilavský.
Ďalší výsledok 6. zápasu:
Piešťany - Humenné 5:4 ts (0:3, 2:0, 2:1 – 0:0, 1:0). Góly: 4. Kukučka 0:1, 8. Riečičiar 0:2, 14. Soták 0:3, 25. J. Ručkay 1:3, 31. Zágora 2:3, 49. Karčák 2:4, 55. H. Ručkay 3:4, 60. A. Kolník 4:4, nájazd Galko 5:4. Na zápasy 3:3.
7. zápas:
Humenné – Piešťany 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
Góly: 8. Fabuľa 1:0, 26. J. Ručkay 1:1, 35. H. Ručkay 1:2, 37. Franc 2:2, 37. Jenčík 3:2, 38. Karčák 4:2, 44. Galko 4:3, 57. Franc 5:3. Na zápasy 4:3.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 607

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 544 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 097 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

9 h

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred poľadovicou na území celého Trenčianskeho kraja.

9 h
Skríningové testovanie

Trenčiansky samosprávny kraj pomohol samosprávam s celoplošným skríningovým testovaním antigénovými testami, ochrannými pomôckami, priestormi stredných škôl, študentmi zdravotníckych škôl a personálom z troch krajských nemocníc.

10 h

Počas víkendu väčšina obcí v regióne otvára Mobilné odberové miesta. Sledujeme pre vás priebeh testovania aj dostupnosť odberových miest.