Cesta pod Vihorlat sa narušila pod Manínom a skončila pod Urpínom

ŠaHK B. Bystrica – HK 95 Pov. Bystrica 3:5 (0:0, 2:3, 1:2) Na zápasy: 2:3. Panteri nastúpili na zápas iba pätnásti, iba s piatimi obrancami, chýbal zranený Gašo a Martinka pre pracovné povinnosti. V prvej tretine odohrali hostia vyrovnanú partiu, ne

ŠaHK B. Bystrica – HK 95 Pov. Bystrica 3:5 (0:0, 2:3, 1:2)
Na zápasy: 2:3.
Panteri nastúpili na zápas iba pätnásti, iba s piatimi obrancami, chýbal zranený Gašo a Martinka pre pracovné povinnosti. V prvej tretine odohrali hostia vyrovnanú partiu, nedovolili domácim, aby ich dostali pod tlak a nenechávali sa zbytočne vylučovať. Jediné oslabenie prežili a devätnásť sekúnd pred koncom tretiny sa im naskytla možnosť hrať presilovku pri vylúčení Nemčoka, v ktorej pokračovali aj v úvode druhej časti. Pol minúty pred návratom domáceho hráča po Hantákovej prihrávke skóroval Koleda, ktorý sa rozhodujúcou mierou zásluhou troch gólov pričinil o dve domáce výhry. Bystričanov gól povzbudil a o tri minúty sa tešili opäť, tentoraz Stieranku prekonal po Kivoňovej prihrávke Hanták. Domáci pridali a v polovici zápasu najprv Šimčík, o dve minúty Dian vyrovnali na 2:2. Hostia hrali naďalej svoje, a hoci nevyužili presilovku, chvíľu po jej skončení ich znova do vedenia dostal Kiška – 2:3. V 40. min poslali rozhodcovia na trestnú lavicu Talaroviča. Panteri sa do prestávky ubránili, ale po príchode z kabín stačilo domácim 46 sekúnd a po Šimčíkovej akcii obranca Ondruška znova vyrovnal. Hostia cítili šancu, no skóre sa nemenilo. Presne v polovici poslednej tretiny boli vylúčení Budaj a Gabriš, ktorí v 52. min mohli sledovať, ako Hanták posiela Pov. Bystricu do vedenia 3:4. Banskobystričania znervózneli a ich snaha končila na dobrej obrane alebo Betincovi. V 59. min sa po Filovej prihrávke dostal k puku Kiška a svojím druhým gólom potvrdil nečakanú, ale zaslúženú výhru Pov. Bystrice.
Góly: 22. Koleda 0:1, 25. Hanták 0:2, 30. Šimčík 1:2, 32. Dian 2:2, 38. Kiška 2:3, 41. Ondruška 3:3, 52. Hanták 3:4, 59. Kiška 3:5.
B. Bystrica: Stieranka, Ondruška, M. Nemčok, Kleniar, Kozelnický, Vizi, Kubaliak, Pitschmann, Malček, Šimčík, Budaj, Macejka, Dian, Znak, Lipták, Ondreička, Košík, Škvarka. Pov. Bystrica: Betinec, Hajas, Bezecný, Talarovič, Kivoň, Gabriš, Hanták, Löffler, Filo, Koleda, Bujdák, Kiška, Zalčík, Zetík, Bajtala.
Ďalší zápas: Topoľčany – Humenné 4:8 (2:3, 2:3, 0:2). Na zápasy: 1:4.
Góly: 8. Karčák 0:1, 8. Šmotlák 1:1, 14. Riečičiar 1:2, 18. Soták 1:3, 20. Káčer 2:3, 27. Soták 2:4, 27. P. Hurtaj 3:4, 29. Soták 3:5, 29. Petrovič 3:6, 32. P. Hurtaj 4:6, 49. Fábry 4:7, 51. Takáč 4:8.
HK 95 Pov. Bystrica – ŠaHK B. Bystrica 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Na zápasy: 3:3.
Po nečakanom víťazstve v Banskej Bystrici prišla sa na prípadný postup do finále pozrieť najvyššia návšteva v play off. Domáci však od začiatku pôsobili nervóznym dojmom, kým súper trpezlivo čakal na ich chyby. V 5. min Bezecného tečovaná strela skončila nad bránou, ale o minútu nechali domáci obrancovia vystreliť Šimčíka, ktorého slabá strela prešla neistému Betincovi pomedzi nohy do siete – 0:1. Vzápätí mal šancu Lipták, ale tentoraz domáci brankár zasiahol. Potom dostali panteri výhodu dvojminútovej presilovky 5:3, lenže na ich hráčoch akoby ležal trenčiansky syndróm streleckej neplodnosti. Množstvo prihrávok a takmer žiadna streľba hostí nemohli zaskočiť. V 10. min Martinka zblízka netrafil do odkrytej brány. Ten istý hráč neskóroval ani v 13. min, keď bol Stieranka mimo brány. Puk do siete nedostal ani Gašo v 15. min a hostia odchádzali do kabín spokojnejší. Ani v druhej tretine sa domáci neprebrali, v 24. min Filovu strelu vyrazil brankár, o minútu Bezecný najprv zostrelil jedného z obrancov a vzápätí po jeho strele ostal ležať aj Stieranka. V 26. min sa vybral na výlet zo stredného pásma Ondruška, ktorému robili bodyguardov traja domáci. Banskobystričan mal čas, aby trafil zívajúci pravý dolný roh – 0:2. O polminútu Betinec prihral súperovi a Lipták sa mu poďakoval tretím gólom. Slabý výkon Bystričanov vrcholil v polovici zápasu, keď najprv pykali za šesť hráčov na ľade, aby po necelej minúte svoj priestupok zopakovali. Také niečo sa nevidí ani na zápasoch najnižších súťaží... Hostia pokojne strážili svoj náskok, ale v 39. min Bujdákovi zmarili šancu iba v poslednom okamihu a Kiška mieril vedľa. V poslednej časti začali domáci viac strieľať, ale Gašo v 41. min nedal, Hanták v 44. min nezasunul puk do odkrytej brány a v 48. min Koledovu prudkú strelu zneškodnil semaforom Stieranka. Nasledovali strely Baláža vedľa a Gabriša nad. Pri vylúčení Budaja vypálil v 54. min Baláž a puk sa od brankárovej hokejky dostal oblúčikom do siete. Až vtedy sa zobudili šomrajúci diváci a začali povzbudzovať. O chvíľu išiel Šimčík sám na bránu, ale trafil Betinca do hrude. Potom sa začalo na ľade poriadne iskriť, na čom sa najviac podieľal provokatér Vizi. V 57. min sa za bránou hostí pustili do seba Baláž s Nemčokom a aj v tomto súboji, ktorého aktéri vyfasovali všetky možné druhy trestov (2 + 5 + 10 + DKZ), ťahal za kratší koniec domáci hráč. Pri hre 4:4 v 58. min prestrelil Gabriš všetko čo mu stálo v ceste a k vyrovnaniu bol iba krôčik. Lenže nádej žila iba niekoľko sekúnd, lebo po krídle ušiel Dian, obrancovia mu nestačili a hosťujúci útočník strelou od hornej žŕdky prekonal ležiaceho Betinca – 2:4. Power play sa nekonalo a Bystričania sa namiesto cesty pod Vihorlat museli pripravovať na cestu pod Urpín.
Góly: 6. Šimčík 0:1, 26. Ondruška 0:2, 27. Lipták 0:3, 54. Baláž 1:3, 58. Gabriš 2:3, 58. Dian 2:4.
Pov. Bystrica: Betinec, Hajas, Bezecný, Kivoň, Gabriš, Gašo, Hanták, Zalčík, Löffler, Filo, Martinka, Koleda, Bujdák, Kiška, Baláž, Bajtala.
B. Bystrica: Stieranka, Ondruška, M. Nemčok, Kleniar, Kozelnický, Vizi, Kubaliak, Pitschmann, Paško, Šimčík, Budaj, Macejka, Dian, Znak, Lipták, Ondreička, Škvarka, Babic.
ŠaHK B. Bystrica – HK 95 Pov. Bystrica 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Na zápasy: 4:3.
Považania prišli do B. Bystrice opäť iba pätnásti bez výraznejších posíl z Trenčína, hoci Dukla už má po sezóne. Prvá tretina bola vyrovnaná, hostia v úvode nevyužili presilovku a v 16. min prvýkrát inkasovali po spolupráci Diana a autora gólu Macejku. Banskobystričania vzápätí nevyužili presilovku, ale hlavný nápor si nechali na úvod druhej časti. Najprv trafil presne obranca Kozelnický a v 29. min Betinca prekonal ďalší zadák Kubaliak – 3:0. Nasledovalo vylúčenie Fila a domácim stačilo 45 sekúnd, aby Macejka pridal štvrtý gól. Potom dostali šancu hrať presilovku Bystričania, lenže špecialista na góly v oslabení Šimčík im dal piaty gól. Hostia mohli byť radi, že neinkasovali ďalšie góly, keď sa mu dvakrát v krátkom slede podarilo ubrániť presilovke pri vylúčeniach Kišku. Poslednú tretinu začali domáci zostra, na čo postupne doplatili vylúčeniami traja hráči. Hostia hrali najprv poldruha minúty presilovku o dvoch hráčov a potom túto výhodu mali ešte ďalších desať sekúnd, ale Stierankovo konto ostávalo čisté. Po „výmene názorov“ dostali po dva tresty Kubaliak s Löfflerom, v závere aj Buday s Hajasom. Potom sa hosťom naskytla šanca hrať v dvojnásobnej presile pri vylúčení Viziho, no panteri akoby boli nakazení trenčianskym antistreleckým vírusom a s play off sa rozlúčili bez streleného gólu. Hráči si za predvedenú hru v pozliepanej zostave v celom play off zaslúžili uznanie, avšak posledné dva zápasy už hrali akoby z povinnosti. Žeby im došli baterky a na finále s Humenným sa necítili?
Góly: 16. Macejka 1:0, 23. Kozelnický 2:0, 29. Kubaliak 3:0, 31. Macejka 4:0, 35. Šimčík 5:0.
B. Bystrica: Stieranka, Ondruška, M. Nemčok, Kleniar, Velebný, Kozelnický, Vizi, Kubaliak, Šimčík, Gašpar, Jurík, Budaj, Macejka, Dian, Znak, Lipták, Ondreička, Košík, Škvarka. Pov. Bystrica: Betinec, Hajas, Bezecný, Kivoň, Gabriš, Talarovič, Gašo, Hanták, Zalčík, Löffler, Filo, Martinka, Koleda, Bujdák, Kiška, Baláž.
Vo finále sa stretne 20. a 21. marca B. Bystrica s Humenným, séria pokračuje 24. a 25. marca v Humennom.
***
1. zápas baráže o účasť v I. lige:
Levice – Ružinov 1:6 (0:2, 0:1, 1:3) – na zápasy 0:1.
Góly: 7. Pištek 0:1, 12. Iffka 0:2, 31. Huntata 0:3, 44. Iffka 0:4, 44. Pištek 0:5, 48. Penxa 1:5, 60. Sloboda 1:6.