Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ MUŽI EXTRALIGA NADSTAVBA 7. A 8. KOLO

Supervýkon proti Prešovu potvrdili MŠK v Topoľčanoch

MŠK Pov. Bystrica – Tatran Prešov 33:23 (16:15) V dlhoočakávanom zápase dvoch najlepších celkov túžili domáci po prvej výhre v tomto ročníku. Na zápas nastúpili bez brankára Baďuru, ktorého však jeho zástupca Drápal plne nahradil.

MŠK Pov. Bystrica – Tatran Prešov 33:23 (16:15)
V dlhoočakávanom zápase dvoch najlepších celkov túžili domáci po prvej výhre v tomto ročníku. Na zápas nastúpili bez brankára Baďuru, ktorého však jeho zástupca Drápal plne nahradil. V úvode zneškodnil dve šance a po presných strelách jeho spoluhráčov viedli MŠK v 3. min 3:0. Potom prišli zbytočné straty lopty v útoku a súper stiahol na 3:2. Za stavu 4:3 pomohla domácemu brankárovi po Pekárovej bombe žrď a v 9. min P. Zaťko zvyšoval na 6:3. O minútu viedli Bystričania po Tůmovej prekvapujúcej strele 7:4, no východniari bojovali. Aj vďaka výborným zákrokom Bakšu, ktorý vychytal tutovky J. Kozáka a Straku jeho spoluhráči ožili a po dvoch góloch Pekára sa v 14. min prvýkrát ujali vedenia 7:8. Našťastie domáci nespanikárili, Tůma vyrovnal a pri oslabení trafili presne Trabelssie a po ňom z trháku S. Mažár – 10:8. Vyrovnaný a bojovný zápas pokračoval ďalej a góly padali rovnomerne do oboch brán až do stavu 13:12. Počas presilovky Maťaš a S. Mažár zvýšili náskok na 15:12 a skóre mohlo byť aj vyššie, lenže S. Mažár v rýchlom úniku trafil iba do blokov. Namiesto 16:12 bolo o chvíľu iba 15:14 a polčas nakoniec skončil výhrou domácich 16:15.
V úvode druhého polčasu domáci získali dvojgólové vedenie 18:16, ale keď Tomsovi chytil Baša sedmičku, v 35. min po strele Marušáka viedol Prešov druhýkrát v zápase 18:19 a naviac mal dvojminútovú presilovku pri vylúčení S. Mažára. Bystričanom pomohli aj výborní diváci a najprv Maťaš riskol strelu spoza blokov a o chvíľu Krahulík ešte stále v oslabení otočil stav na 20:19. Nervák pokračoval a Prešov držal v hre najmä Pekár, ktorý dvakrát vyrovnával a v 39. min bolo vyrovnané 21:21. O minútu skóroval P. Zaťko – 22:21, lenže pri nasledujúcej akcii hostí trafil protihráča rukou do tváre a okamžite uvidel červenú kartu. Aj tu sa prejavila sila domácich hráčov, ktorých tento moment nezaskočil. Pri oslabení zvýšil Krahulík na 23:21 a Drápal vyťahoval jeden skvelý zákrok za druhým. Výborne hrajúci hráči MŠK nedávali nohu z plynu dole a v 42. min Straka zvyšoval na 25:21. V útoku potom zbytočne udrel Čorej jedného zo súperov a uvidel červenú kartu. V presilovke sa nemýlil Trabelssie a v 46. min Straka premenil dve šance na upokojujúce vedenie 28:21. Až potom, po ôsmich jalových minútach, prekonal Drápala Pokotylo. Odpoveď prišla o niekoľko sekúnd, keď najprv Trabelssie, potom Maťaš zo sedmičky a S. Mažár upravili v 53. min na desaťgólový rozdiel 31:21. Suverénny Drápal potom chytil sedmičku Kozlovovi a svojimi zákrokmi ničil súperových strelcov. V 56. min slabo hrajúci Kovalenko udrel Krahulík a do tváre a výsledkom bola červená karta. V závere po treťom vylúčení nedohral ani Straka, ale Bystričania dohrávali za potlesku publika, ktoré im postojačky ďakovalo za najlepší tohtoročný výkon.
Pov. Bystrica: Drápal, Kovačin, Trabelssie 4, Krahulík 5, P. Zaťko 2, Toms 2/1, Maťaš 5/2, Konušík, S. Mažár 5, Kasagranda, Svitek, Straka 5, J. Kozák, Tůma 5.
Prešov: Bakša, Bražnik, Marušák 2, T. Mažár 1, Kovalenko, Huňady 2/1, Urban 2, Pekár 6, Čorej 2, Fuňak 1, Pokotylo 4/1, Kravčák, Gruca, Kozlov 3/1.
Vylúčení: 9:7 na 2 minúty, ČK P. Zaťko, Straka – Čorej, Kovalenko. Sedmičky: 4/3 – 4/3. Rozhodovali Baďura a Dvorský.
Ďalšie výsledky 7. kola: Košice - N. Zámky 32:29, ŠKP - Topoľčany 26:21.
Topoľčany – Pov. Bystrica 23:39 (12:21).
Stretnutie začali lepšie domáci, ktorí hneď v úvode Masarykom otvorili skóre zápasu. Avšak už o pár sekúnd hostia vyrovnali a vzápätí sa dostali do vedenia 1:4. Až v 7. min. sa dokázal presadiť Klačanský, ale to bolo zo strany Topoľčian v prvej desaťminútovke všetko. Favorizovaný hosťujúci celok si vytvoril až osemgólový náskok - 2:10. Hostia aj naďalej pokračovali vo svojej hre a už v 17. min. sa do topoľčianskej bránky postavil tretí brankár. Čiastočne sa hráčom Topoľčian podarilo znížiť na 8:13. Na toto však zareagoval tréner hostí oddychovým časom a štyrmi gólmi sa hostia z Pov. Bystrice vrátili k svojmu vysokému vedeniu, ktoré udržali až do konca prvého polčasu. Aj druhé dejstvo sa nieslo v jasnej réžii favorizovaného hosťujúceho celku a po góle Tomsa bol stav už 12:24. Hoci domáci robili čo mohli, cez skúsenejšie MŠK sa nedokázali presadiť. Ešte v 40. min. Vlčko znížil na rozdiel desiatich gólov, no záver opäť patril hosťom, ktorí strieľali góly zo všetkých pozícii. Hráči HC THP sa snažili aspoň skorigovať stav stretnutia, no Drápal v bráne hostí bol proti. Osem minút pred koncom stretnutia hostí oslabil Maťaš, ktorý po treťom dvojminútovom treste bol vylúčený. No i napriek tomu v poslednej päťminútovke strieľali góly už len hostia. Po góle Kasagrandu a dvoch gólov Koňušíka zaslúžene vyhrali, keď ťažili najmä z výborných zákrokov oboch brankárov a následným premieňaním svojich rýchlych protiútokov. Topoľčany tak po sérii prijateľných výsledkov utrpeli zatiaľ najvyššiu prehru v nadstavbovej časti.
Topoľčany: Handel, Rafael, P. Trtík, Matušík, Bačík 1, Vlčko 8/2, Hodál, M. Trtík 2, Ševčík 2/1, Masaryk 8, Klačanský 2, Šupčík, Hrinda. Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Trabelssie, Krahulík 5, Ďuriš 1, Zaťko 3, Toms 4/1, Maťaš 3/1, Straka 8, Koňušík 2/1, Kasagranda 1, Mažár, J. Kozák 3, Tůma 9. Sedmičky: 3/3 – 3/3. Vylúčení: 7 – 8 na 2 minúty, ČK Maťaš za 3 vylúčenia. Rozhodovali: Karlubík – Struhár. Ďalšie výsledky 8. kola: N. Zámky - ŠKP 39:36, Prešov – Košice 35:17.
1. Prešov 22 18 2 2 659:527 38
2. P. Bystrica 22 18 1 3 696:580 37
3. Košice 22 12 0 10 628:611 24
4. ŠKP 22 11 2 9 634:621 24
5. N. Zámky 22 9 1 12 618:597 19
6. Topoľčany 22 2 4 16 535:645 8
V stredu 29. 3. hrá Pov. Bystrica v Košiciach a 1. 4. o 18. h hostí ŠKP Bratislava.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Bude FK Dubnica prepúšťať? Švec: Prišli sme o vyše 150-tisíc

Exkluzívny pohľad do vnútra dubnického futbalu.

Peter Švec pózuje s Marekom Kuzmom, jedným z lídrov Dubnice, ktorí ostali aj po minulej sezóne.
Rodák z Považskej o historických tituloch aj korone, ktorú prekonal.

Tomáš Frolo, poctivý robotník, ktorý sa nehral na hviezdu

Poctivý robotník v obrane. Rodák z Považskej Bystrice TOMÁŠ FROLO (38) sa nikdy nehral na hviezdu, napriek tomu dokázal to, o čom môže väčšina hokejistov iba snívať. Dva finálové štarty v Plzni a Litvínove pretavil v historické tituly pre svoje tímy.

Tomáš Frolo v drese bratislavského Slovana.