Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
BASKETBAL MUŽI I. LIGA 11. A 12. KOLO, O 9.-16. MIESTO

Benjamínkovia stihli zápas i venček

BK IMC Slovakia Pov. Bystrica – Slávia Medik Martin 94:65 (24:26, 56:36, 86:49) Obe mužstvá hrali o zotrvanie i možný zostup v lige, čomu zodpovedal aj úvod stretnutia.

BK IMC Slovakia Pov. Bystrica – Slávia Medik Martin 94:65 (24:26, 56:36, 86:49)
Obe mužstvá hrali o zotrvanie i možný zostup v lige, čomu zodpovedal aj úvod stretnutia. Domáci stále doťahovali a po Vavrovej päťbodovej šnúre aj viedli, no Martin vyhral prvú štvrtinu. V tej druhej vyhralo IMC prvú poldruhaminútu 9:1 a karta sa začala obracať. Výsledkom rýchlych kontier bol dvadsaťbodový rozdiel, ktorý narastal aj po zmene strán. Medici nedali tri minúty ani bod a domácich štyridsaťbodové vedenie uspokojilo. Prestriedanie celej lavičky napokon stovku neprinieslo, dôležitejšia bola povinná výhra a večerný tanečný venček benjamínkov. IMC: Vavro 36, Lipták 15, Torda 14, Rantúch 10, J. Mičúch 5 (Štefek 9, German 6, Špirko 1, Umrian, Španihel, Škorvánek, Kompaník). Tréner T. Lipták. Medik: Sýkora 15, Plica 11, Daníšek 10, Kováč 6, M. Paraík 2 (Worobel 10, Tragor 6, Vinka 4, Hruška 1). Tréner L. Vinka. Fauly: 27/21. TH: 25-12/30-18. Trojky: 8/3. Štvrtiny: 24:26, 32:10, 30:13, 8:16. Rozhodovali Lacko, Tomašovič. Ostatné výsledky: Partizánske – Košice 65:90, B. Bystrica – Petržalka 36:131, Zvolen – Inter B 88:63.
BK IMC Slovakia Pov. Bystrica – Bask. akadémia Košice 78:82 p.p. (17:14, 40:29, 51:48, 68:68)
Vyrovnaný zápas priniesol výraznejšie vedenie jedného z celkov až v druhej časti hry, keď viedlo IMC v 18. min 36:24. Strelecká mizéria domácich po polčase, kedy dali za päť minút iba tri body, dostala Košičanov na koňa. Dobre bránili, doskakovali lopty pod oboma košmi a dávali body. Viedli 45:46, no aj po tretej štvrtine viedli domáci. Zvrat nastal v 34. min (53:55), ale IMC otočilo na 66:59. Ani sedembodový náskok však nevydržal a prišlo predĺženie. V ňom mali lepšiu mušku hostia. IMC: Vavro 20, Rantúch 16, A. Péli 8, Torda 5, J. Mičúch (Lipták 17, German 9, Škorvánek 2, Španihel 1, Špirko). Tréner T. Lipták. OA: Lutter 21, Čižmárik 20, Baťka 13, Labik 11, Galanda 6 (Dura 10, Drábik 1). Tréner J. Krajňák. Fauly: 23/26. TH: 30-18/24-16. Trojky: 2/6. Štvrtiny: 17:14, 23:15, 11:19, 17:20, 10:14). Rozhodovali Tomašovič, Lacko.
Ostatné výsledky: Partizánske – Martin 95:89, Zvolen – Petržalka 86:75, B. Bystrica – Inter B 82:96.

1. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Hlavný sponzor FK Beluša sa smial na komentároch fanúšikov Slovana

Hlavný sponzor FK Beluša Rastislav Pagáč.
Ali Lembakoali o Púchove, rasizme na trávnikoch či živote v Afrike.

Nadávali mu do opice, hádzali po ňom banány. Lembakoali: Pár miestam som sa vyhýbal

Čierna perla futbalového Púchova ALIAS LEMBAKOALI (49), ktorému nikto nepovie inak ako Ali, nedá na mesto pod Lachovcom dopustiť.

Ali Lembakoali obliekal púchovský dres štyri roky.

Považskobystrická nemocnica zápasí s nedostatkom krvi

Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici zápasí s nedostatkom zásob krvi. Na jej darovanie vyzýva darcov na sociálnej sieti.

Tradičné motorkárske darovanie krvi v Sečovciach. Tradícia ostala neporušená.