Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
FUTBAL 1. LIGA 25. KOLO

Dubnica neprestrihla šnúru, Púchovu uškodilo vylúčenie

Ružomberok – Dubnica 3:1 (2:1) Góly: 17. Nezmar 1:0, 20. Bruško 1:1, 27. Dovičovič 2:1, 54. Jendríšek 3:1. Ružomberčania ťahajú doma skvelú jedenásťzápasovú víťaznú šnúru, ktorú nechceli prerušiť.

Ružomberok – Dubnica 3:1 (2:1)
Góly: 17. Nezmar 1:0, 20. Bruško 1:1, 27. Dovičovič 2:1, 54. Jendríšek 3:1.
Ružomberčania ťahajú doma skvelú jedenásťzápasovú víťaznú šnúru, ktorú nechceli prerušiť. Už v 6. min mohli vyhrávať po jendríškovej hlavičke vedľa, ktorému loptu ideálne naservíroval na hlavu Ďubek. Hostia odpovedali akciou Mujkoša v 12. min, no góly prišli až o chvíľu. Najprv v 16. min po centri z pravej strany sa k lopte dostal dôrazný kanonier Nezmar a prudkou strelou pod brvno rozjasal divákov – 1:0. O štyri minúty z hranice šestnástky vystrelil Bruško a lopta tečovaná chrbtom jedného z domácich hráčov skončila v sieti – 1:1. Holec potom zlikvidoval strelu Jendríšeka, no v 27. min nestačil ne pokus bývalého Dubničana Dovičoviča – 2:1. O dve minúty si Holec poradil s Nezmarovou strelou a v 36. min chytil gólový center Žofčáka. Hostia pohrozili o dve minúty, keď autor gólu Bruško pocvičil obranu, ale k zakončeniu sa nedostal. Zaujímavý zápas pokračoval aj po prestávke. Dôležitým momentom bola 54. min, kedy Jendríšek unikol obrancom a z hranice šestnástky trafil ľavý dolný kút dubnickej brány. Potom sa hra vyrovnala, domáci už súpera nepustili do vážnejšej príležitosti a na víťaznú zápasovú šnúru navliekli ďalšiu korálku.
Ružomberok: Hajdúch, Siva, Laurinc, Pospíšil, Kotrys, Žofčák, Dovičovič, Sapara, Ďubek (Božok), Jendríšek, Nezmar (Urban). Dubnica: Holec, Mujkoš, Adamík, Kopačka, Jonáš, Ižvolt, Držík, Bruško, Kiška, Adam (E. Grendel), Filo (Kuzma).
Inter – Púchov 2:1 (0:0)
Góly: 70. Dirnbach 1:0, 88. Šlahor 2:0, 90. Jelšic 2:1.
V zápase posledných dvoch v tabuľke sa hralo o šesť bodov. Na domácej lavičke sedel nový tréner Ladislav Jurkemik a v bráne bol bývalý dlhoročný hráč Púchova Bernady, ku ktorému sa pridal po prestávke Zavaterník, ktorý takisto prišiel v zime z Púchova. Prvú šancu mali domáci v 4. min, ale Hodek zblízka poslal loptu k rohovej zástavke. V 15. min „vyfasoval“ Brisuda žltú kartu a o dve minúty stiahol Šlahora, za čo ho rozhodca Micheľ poslal pod sprchy. Presilovku začali žltočierni strelou R. Kunza v 18. min z priameho kopu tesne nad brvno. Ten istý hráč o päť minút hlavičkoval z dobrej pozície nad bránu. V 26. min sa osmelili aj hostia, lenže Jelšicovej strele v ceste k Bernadymu zabránili obrancovia. V 33. min aktívny Šlahor ponúkol gólovú šancu Hodekovi, ktorý bol sám na päťke, a hoci bol Ilizi už na zemi, skóre sa nemenilo. Podobne si Hodek počínal aj v 36. min, keď nezúžitkoval pekný center Matoviča. Hostia sa zamerali iba na obranu a dopredu sa príliš nehrnuli. V 56. min prudkú strelu R. Kunza z priameho kopu Ilizi ešte vyrazil, ale v 70. min už prvýkrát kapituloval. Dovtedy nervóznych interistov upokojil strelou z otočky, ktorá prekĺzla Ilizimu pomedzi nohy, Dirnbach. Domáci zvýšili úsilie a hostia s námahou odolávali. V 88. min si Šlahor vymenil po rýchlom útoku loptu s Paulíkom a technickou strelou zvýšil na 2:0. Púchovčania nezložili zbrane a v 90. min po centri z pravej strany dal svoj premiérový prvoligový gól v drese Matadoru Jelšic, ale na prípadné vyrovnanie už čas neostal.
Inter: Bernady, Drahno, R. Kunzo, Šedivý (Zavaterník), Matovič, Dirnbach, Pečalka, Baláž (Paulík), Bončo (Tomčák), Šlahor, Hodek. Púchov: Ilizi, Hricko, Németh, Brisuda, Holčík (Hloušek), Chovanec (Majerník), Prokeš, T. Ďurica, Mráz, Jelšic, Demjan (Pavol Vavrík).
Ďalšie výsledky 25. kola: B. Bystrica – Artmedia 0:0, Trenčín – Žilina 2:1, Trnava – Nitra 0:1.
10. Púchov 24 4 4 16 20:45 16
26. kolo sobota 8. 4. o 15.30 h: Dubnica – Nitra, Púchov – Trnava, Žilina – Inter, Artmedia – Trenčín, Ružomberok – B. Bystrica. Utorok 4. 4. o 15.30 h: dohrávka 22. kola Púchov – Ružomberok, 17.30 h Žilina - Artmedia.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 320

Rodáčka z Orlového KRISTÍNA HAMÁROVÁ je nadšená cestovateľka. Spolu s kamarátkou Naďou vo svojej relácii Všesvet sprostredkúvajú zážitky a rady zo sveta.

14 h
Odberné miesto na covid.

Víkendové testovanie na ochorenie COVID-19 využilo v desiatich odberových miestach na území Púchova 5 869 ľudí.

Počas nedeľného testovacieho dňa prišlo výrazne menej ľudí. Viaceré obce však väčšinou testovali len počas soboty. POzitivita bola na podobnej úrovni ako v sobotu.

Mobilné odberové miesto v Domaniži

Obec Domaniža je jedinou v Považskobystrickom okrese, kde majú mobilné odberné miesto na antigénové testovanie. Využili ho už počas víkendového (23. - 24. 1.