Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 19. KOLO

Brvnište rozhodlo o výhre po rohových kopoch

Prejta – Ilava 2:1 (0:1) V prvom polčase bola hra vyrovnaná, no mužstvá sa do šancí príliš nedostávali. V 44. min domáci gólman neudržal loptu a Marienka dostal Ilavu do vedenia. Po zmene strán vyvinuli Prejťania tlak a po faule v šestnástke vyrovnal n

Prejta – Ilava
2:1 (0:1)
V prvom polčase bola hra vyrovnaná, no mužstvá sa do šancí príliš nedostávali. V 44. min domáci gólman neudržal loptu a Marienka dostal Ilavu do vedenia. Po zmene strán vyvinuli Prejťania tlak a po faule v šestnástke vyrovnal na 1:1 v 54. min Králik. Potom sa hral vyrovnaný zápas, ktorý smeroval k remíze. Päť minút pred koncom sa dostal k lopte striedajúci Porubčana a dal zblízka víťazný gól. Hostia sa pokúsili o vyrovnanie, ale v 90. min akciu úspešne nezakončili. Prejta: Vrábel, Ronec (Juhás), Behan (Juríček), Duras, Uhlík, Kubiš, Bagin, Králik, Trnka, Mutala (Porubčan), M. Bušík. Ilava: Porubčan, J. Barkáč, Ilončiak (Držík), Strapko, Mikula, Batla, Cabaj, Marienka, Šedo, Staňo (Jakúbek), Kňažek. Pred 150 divákmi rozhodovali Pagáč, Mičuda, ŽK: Staňo. (mi)
Papradno - Lazy
0:2 (0:0)
Od začiatku mal zápas dobré tempo, zaujal však iba Hološkov pokus vedľa a v 15. min Novotného hlavičku zastavil na čiare Krištof. Záver polčasu patril Papradnu, keď v 37. min Kukučka z 12 metrov strieľal tesne vedľa a v 40. min po hrubej chybe obrany Nemčíka vychytal Jankovič. V 44. min Poliak dal malú domov, Jankovič loptu zle odkopol, lenže chybu po Nemčíkovej strele napravil. Lazy začali lepšie druhú časť a do konca mali prevahu. V 59. min unikol po krídle Novotný a jeho center Škorvánek v páde umiestnil do sie­te - 0:1. Domáci sa dostávali do šancí zriedka, po chybe Jankoviča mali nepriamy kop, ale pokazili ho. V 77. min po rohu Chovanca Novotný zblízka hlavou zvýšil na 0:2. Papradno: Krištof, M. Trúchlik, Zboran (Martinec), Lališ, S. Trúchlik, Lukáč, Klabník, Kukučka, Černošík (Španihel), Janáček, Nemčík. Lazy: Jankovič, Mihálik, Poliak, Hrnčiarik (Pivko), Ciesar (Vrábel), Hološko, Chovanec, Škorvánek, Babiš (Jánoško), Rosina, Novotný. Pred 400 divákmi rozhodovali Dobrodenka, M. Mazan, Kováč, ŽK: Lališ, Zboran – Hrnčiarik, Škorvánek
J. Gašpárek
Dulov – Pruské
3:1 (1:0)
V susedskom derby na zrekonštruovanom ihrisku začali domáci s veľkou chuťou, no v 5. min Gašpar nevyužil center Pučeka. Hostia sa snažili, umenie končilo pred šestnástkou. V 27. min na­šiel Pavliš Vozára, a ten umiestnenou strelou nedal brankárovi šancu – 1:0. Po góle domáci ožili, Mojto dvakrát neuspel, rovnako Puček. V 50. min Balážov center Mojto na dvakrát poslal hlavou do siete - 2:0. Hosťom vyšla pekná akcia v 53. min a Milistenfer znížil na 2:1. Dulov pridal, no Mojto, Puček a Baláž nezvýšili. Až v 75. min ušiel rýchlonohý Gašpar a jeho center premenil Mojto - 3:1. Veľmi slušný zápas ukončila „jedovka“ Pažitného. Dulov: Rafaj, Kováč, Gašpar (Struhár), Mikoláš, Lazor, Puček, Pavliš, (Slabý), Mojto, Baláž, Pažitný, Vozár (Troška). Pruské: Ľ. Suchánek, Bolebruch, (Ľ. Galko), M. Suchánek, M. Galko, Košík (Vlasatý), Majerík, Minárik, V. Suchánek, M. Šatka, Milistenfer, Jakúbek (V. Šatka).
Pred 250 divákmi rozhodovali Panák, Poruban, Švec, ŽK: Pavliš – M. Galko. P. Prekop
Ladce – Horovce
3:0 (1:0)
V 8. min Pagáčovu šancu kryl Lukáč, ale v 13. min sa domáci ujali vedenia kurióznym gólom. J. Váň z voleja vrátil brankárov odkop z vlastnej polovice do siete – 1:0. Potom nasledovali šance Hromku, ktorého v 25. min zblokoval Egly, Šedík hlavičkoval vedľa a Marián Habánek najprv v 27. min trafil brankára a o päť minút preloboval prázdnu bránu. V 40. min strelu Michala Habánka vyrazil Lukáč na roh a tesne pred odchodom do šatní dostal Marián Habánek za kopnutie červenú kartu. Oslabení domáci začali šancami Pagáča a Brtáňa, Jamrich pálil vedľa. V 65. min po spolupráci s Hromkom zvýšil Martinka na 2:0 a skóre na konečných 3:0 uzavrel v 85. min Hromka. Ladce: Janke, Šedík (F. Váň), Brtáň (Vyhnička), Koštialik, Michal Habánek (Eliáš), J. Váň, Jamrich, Martinka, Hromka, Pagáč, Marián Habánek. Horovce: Lukáč, Kučo, Štefanec (Kováč), Egly, Miček, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Gatial, Dubový (Cíbik). Pred 200 divákmi rozhodovali Bušovský a Zigo, ŽK: Jamrich, Miček, Egly, ČK: Marián Habánek. F. Gach
Brvnište – Udiča
5:1 (4:1)
Hostia prvýkrát vystrelili na bránu až v 36. min, keď už prehrávali 3:0. Brvnišťania skvele zvládli štandardné situácie, z ktorých dali štyri góly. V 5. min po rohu Barbosa dorazil loptu v skrumáži – 1:0. Z podobnej situáci sa v 13. min presadil J. Hároník a zblízka prudko napálil loptu do siete – 2:0. V 31. min po rozohranom rohu a opakovanom centri J. Hároník koníčkom zvýšil na 3:0. Po nedorozumení obrancu s brankárom Barbosa zvýšil v 40. min na 4:0. Udičania reagovali zásluhou kanoniera I. Chochela, ktorý v 41. min krížnou strelou z rohu šestnástky znížil na 4:1. V 54. min po ďalšom rohu dosiahol Barbosa hattrick a definitívne rozhodol o osude zápasu, ktorý sa potom už iba dohrával. Brvnište: J. Čapliar, Vališík, Šamaj, B. Čapliar, Koreník (Holiš), Kadák, Miniarik, Ecker, Španihel (Fusko), Barbosa, J. Hároník (Šlesár). Udiča: Bašo, Krátky, P. Chochel, M. Gašpárek, Harvánek, Oravec, T. Gašpárek (Remiš), Matušík, I. Chochel, Milák, Zlatoš (Vágner). Pred 200 divákmi rozhodovali Weissabel, Strýček, ŽK: J. Hároník. (ig)
Plevník – Beluša
4:0 (3:0)
V 2. min pálil Monček vedľa, hostia odpovedali Petríčkom v 4. min, ktorý z päťky minul. Po trestnom kope v 9. min a hlavičke F. Ďurkecha otvoril skóre Š. Tamáši – 1:0. V 17. min po dlhom odkope R. Gaňa využil F. Ďurkech zlé vybehnutie gólmana a zvýšil na 2:0. O tri minúty netrafil Š. Tamáši. V 3. min po ideálnej Mončekovej prihrávke zakončil F. Ďurkech sólo tretím gólom. Beluša odpovedala slabou strelou Ďuricu v 34. min vedľa. Domáci Ďuriš v 64. min z päťky trafil do Turzovho náručia, o dve minúty Marián Kremeň vypálil z 30 metrov, Turza strelu vyrazil pred Š. Tamášiho, ktorý vysoko prestrelil. O tri minúty Butko v najkrajšej akcii obišiel piatich protihráčov a strelou k žrdi zvýšil na 4:0. Poslednú šancu mal v 73. min Š. Tamáši, ktorý mieril nad. Plevník: R. Gaňo, Marián Kremeň (Turčáni), Jurčaga, Butko, Ligas, Ďuriš, Adamec (P. Tomaník), Monček, F. Ďurkech, Š. Tamáši, Babinec (M. Kucharík). Beluša: Turza, Šatka, Filiač, Medňanský, Baranec, Ďurica (Vričan), Kubena, Ciesar, Petríček, Topolan, Michálek (Kralovič). Pred 120 divákmi rozhodovali Milčík, Petrušek, ŽK: Šatka. (vm)
Mikušovce – Borčice
0:3 (0:1)
V 5. min otvoril skóre po faule z jedenástky Kopačka. Situácia sa zopakovala v 20. min, kedy ten istý hráč opäť kopal penaltu, lenže tentoraz domáci brankár jeho strelu vyrazil. V druhom polčase Kuric v 60. min strelou k žrdi zvýšil na 0:2. O desať minút Tomanica sa odhodlal k strele spoza šestnástky, ktorá opäť skončila v sieti Mikušoviec. Domáci dohrávali bez vylúčeného Dobrodeja a hostia zápas kontrolovali až do konca. Mikušovce: P. Budiač, E­liáš, Borovský, Vršata, Kopačka, Hoštacký, Satina, Meliška, Holba, Dobrodej, Gašpar (P. Budiač). Borčice: Martinák, Kuric, Suchý, Solín, Mazáň, Kopačka, Tomanica, Kasenčák (Košťál), Maník, Sedláček (Paška), Kočka (Žiaček). Pred 100 divákmi rozhodovali Kameník, Mihálik a J. Lieskovský, ŽK: Dobrodej, Holba, Borovský, Kopačka, Kočka, ČK: Dobrodej. (dk)

3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Obce v okrese Považská Bystrica si pomohli sami

Prípravy na testovanie finišujú. Armáda má v rukách koordináciu, no mnoho vecí si obce museli zaobstarať sami.

Andrej Torda, prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici
Duša Behu okolo Dulova Anton Dobrodenka behá celý život

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.