Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
FUTBAL 1. LIGA 29. A 30. KOLO

Dubnica uspela v Trenčíne, Púchov trápil majstra

Trenčín – Dubnica 1:2 (0:1) Góly: 34. Filo 0:1, 63. Tárnyik 1:1, 65. Filo 1:2. V úvode postrašil Ižvolt bombou Hodála, o chvíľu bežal Tárnyik sám na Holeca, ale bránu netrafil.

Trenčín – Dubnica 1:2 (0:1)
Góly: 34. Filo 0:1, 63. Tárnyik 1:1, 65. Filo 1:2.
V úvode postrašil Ižvolt bombou Hodála, o chvíľu bežal Tárnyik sám na Holeca, ale bránu netrafil. Dubničania boli nebezpečnejší a v 30. min mohol skórovať Ižvolt, lenže neprekonal ležiaceho gólmana. V 34. min po Grendelovom centri sa už Filo nemýlil a hostia viedli. V závere polčasu Mičenec nešťastne tečoval Jonášov center do brvna vlastnej brány. Hostia boli aktívnejší aj po prestávke a v 59. min strelec gólu Filo mohol zvýšiť, no Hodál skvele zasiahol. Trenčínu vyšla v 63. min rýchla akcia a Tárnyik zblízka vyrovnal. Radosť trvala iba dve minúty, lebo Filo vyhral súboj s obranou a zasunul loptu povedľa brankára do siete – 1:2.V závere už Dubničania výhru ustrážili.
Trenčín: Hodál, Pastva, Cs. Horváth, Mičenec, Szkukálek, Baranyai (Palša), Tárnyik (Fabuš), Marček, Prekop, Rožník (Lešták), Štyvar.
Dubnica: Holec, Pleva, Špendla, Adámik, Jonáš, Ižvolt (Mujkoš), Grendel (Adam), Kiška, Kopačka, Novák, Filo.
Žilina – Púchov 3:1 (1:0)
Góly: 32. Vomáčka 1:0, 62. Štrba 2:0, 76. Šesták 3:0, 88. Peter Vavrík 3:1.
Púchovu sa pod Dubňom zvykne dariť a v úvode mali šťastie na svojej strane, keď Barčík v 19. min trafil brvno. O dve minúty zbytočne fauloval Jambor Šestáka a bol vylúčený. V 32. min Vomáčka dôraznou hlavičkou prekonal Valacha – 1:0. Po zmene strán mohol v 50. min zvýšiť Švestka, no jeho hlavičku vykopol z prázdnej brány Hricko. Púchovčania sa dostávali do šancí iba sporadicky a v 60. min Mráz mieril vedľa. Na 2:0 zvýšil v 62. min prudkou strelou bývalý Púchovčan Štrba. Žilina hrala pokojne a v 76. min kanonier Šesták zvýšil na 3:0. V závere najprv Barčík trafil žrď a dve minúty pred koncom striedajúci Peter Vavrík, ktorý bol na ihrisku dvanásť minút, znížil na konečných 3:1.
Žilina: Kuciak, Doležaj, Švestka, Polovanec (Belaník), Pekarík, Vomáčka, Jež (Straka), Štrba, Barčík, Šesták, Nemec (Tesák).
Púchov: Valach, Hricko, Németh, Saláta, Jambor, Náther (Demjan), Majerník (Peter Vavrík), Prokeš, Novisedlák, Chovanec (Mráz), Jelšic).
Ďalšie výsledky 29. kola: B. Bystrica – Inter 2:1, Ružomberok – Trnava 2:1, Artmedia – Nitra 2:0.
***
Dubnica – Žilina 1:4 (1:1)
Góly: 23. Kopačka (11 m) 1:0, 32. Šesták 1:1, 51. Straka 1:2, 73. Jež 1:3, 84. Straka 1:4.
V drese hostí sa predstavilo viacero hráčov, ktorí v minulosti obliekali dubnický dres. Prvú šancu mal v 8. min Kiška, keď trafil brvno, v 17. min Novák strieľal po zemi prudko vedľa. Po faule Doležaja na Fila v 23. min dostal Dubnicu do vedenie z pokutového kopu Kopačka. O dve minúty Grendelovu prudkú strelu zdiaľky Kuciak s námahou vyrazil. Po spolupráci so Strakom vbehol do šestnástky Straka a strelou k žrdi vyrovnal. V 35. min neprekonal Kuciaka Filo. Hostia posilnili po prestávke zálohu, čo rozhodlo. Tesákov priamy kop usmernil hlavou do siete v 51. min Straka. Hostia mali viac z hry a v 73. min po vyšachovaní obrany Jež zasunul loptu do prázdnej brány – 1:3. Šesť minút pred koncom využil pošmyknutie sa domáceho hráča Straka, vnikol do šestnástky a nekompromisne zvýšil na 1:4.
Dubnica: Holec, Pleva, Špendla, Kopačka, Jonáš, Grendel (Adam), Držík, Bruško, Novák (Augustíni), Kiška, Filo.
Žilina: Kuciak, Pekarík, Doležaj, Švestka, Tesák (Jež), Šesták, Vomáčka, Štrba, Barčík, Straka (Labant), Nemec (Belaník).
Púchov – Artmedia 1:3 (0:1)
Góly: 24. Čišovský 0:1, 57. Sninský 0:2, 74. Németh 1:2, 84. Reiter 1:3.
V 2. min prudkú strelu Mráza z priameho kopu s námahou kryl Kamenár. Hra bola vyrovnaná, v 14. min Sninského priamy kop vyrazil Valach. O dve minúty ušiel Mráz, ale pred Jelšicom Kamenár loptu vyboxoval. V 18. min Fodrek prestrelil, o šesť minút sa po Urbánkovom priamom kope dostal k vyrazenej lopte Hartig, jeho center domáci odvrátili. Vtedy urobil obrovskú chybu Hricko, ktorý loptu neodkopol, po centri Čišovský pretlačil Prokeša vo výskoku a Artmedia viedla. Mikuličov pokus v 27. min vyrazil Valach a pred Jelšicom zachraňoval Kamenár. V 41. min Urbánkov center nikto zo spoluhráčov nezachytil. V 42. min Németh prehodil vybiehajúceho brankára, ale Čišovský vyhlavičkoval loptu z opustenej brány. Sninský v 47. min po Urbánkovom centri zblízka hlavičkoval nad a v 54. min Jelšic spoza obrancu neprekabátil Kamenára. Po trestnom kope sa v 57. min dostal k lopte Sninský a nožničkami zvýšil na 0:2. V 61. min zastavili Jelšica v šestnástke obrancovia a o dve minúty jeho strelu zblokovali. Osamotený Konečný v 68. min poslal bombu ponad brvno do tábora vlastných fanúšikov. V 69. min vysunul Mráz T. Ďuricu, ktorý prestrelil. Po Ďuricovom rohu v 74. min Németh hlavou znížil. V 81. min strelu T. Ďuricu Kamenár iba vyrazil, ale Mrázovi chýbal krok k lopte. Striedajúci Reiter sa po rohu v 84. min dostal k lopte, ktorú Valach neudržal a bolo 1:3. Púchov statočne bojoval, no skóre sa nemenilo. Jelšic v 85. min mieril tesne vedľa, v 89. min Reiter hlavičkoval vedľa a v 90. min Peter Vavrík trafil padajúceho brankára.
Púchov: Valach, Novisedlák, Németh, Hricko (T. Ďurica), Saláta, Majerník (Chovanec), Jelšic, Mráz, Brisuda (Peter Vavrík), Prokeš, Náther.
Artmedia: Kamenár, Staňo, Sninský, Mikulič (Gajdoš), Hartig (Reiter), Čišovský, Fodrek, Urbánek, Konečný, Burák, Kubala (Debnár).
Ďalšie výsledky 30. kola: Nitra – Ružomberok 2:3, Trnava – B. Bystrica 1:1, Inter – Trenčín 0:0.
10. Púchov 30 5 5 20 24:56 20
31. kolo streda 3. 5. o 17. h: Artmedia – Žilina, Ružomberok – Púchov, B. Bystrica – Nitra, Trenčín – Trnava, Inter – Dubnica.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 144

Ali Lembakoali o Púchove, rasizme na trávnikoch či živote v Afrike.

Nadávali mu do opice, hádzali po ňom banány. Lembakoali: Pár miestam som sa vyhýbal

Čierna perla futbalového Púchova ALIAS LEMBAKOALI (49), ktorému nikto nepovie inak ako Ali, nedá na mesto pod Lachovcom dopustiť.

Ali Lembakoali obliekal púchovský dres štyri roky.

Považskobystrická nemocnica zápasí s nedostatkom krvi

Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici zápasí s nedostatkom zásob krvi. Na jej darovanie vyzýva darcov na sociálnej sieti.

Tradičné motorkárske darovanie krvi v Sečovciach. Tradícia ostala neporušená.

V Košeci chcú na testovanie vyčleniť prioritne priestory v exteriéri

V obci Košeca v Ilavskom okrese chce samospráva vyčleniť prioritne priestory v exteriéri.

Vzorky na antigénne testy odoberú výterom z nosohltana.

Odchádzajúci tréner Vágner: V Považskej je cítiť napätie

Nevydarený štart futbalistov Považskej Bystrice do tretej ligy si odniesol tréner Jaroslav Vágner. Po dohode opustil trénerskú lavičku, na ktorú zasadol Alexander Homér.

Teraz už bývalý tréner futbalistov Považskej Bystrice Jaroslav Vágner.