Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 16. KOLO A 21. KOLO

Lazy vydržali na prvej priečke rebríčka iba šesť dní

Ilava – Beluša 6:0 (5:0) Domáci podali najlepší výkon, ktorým poslali pozvánku občanom mesta, ktorí ako by už zabudli, že v Ilave sa hrá futbal. V 1. min Mikolášovu šancu chytil brankár a v 2. min po Batlovom centri otvoril skóre hlavou Šedo – 1:0.

Ilava – Beluša
6:0 (5:0)
Domáci podali najlepší výkon, ktorým poslali pozvánku občanom mesta, ktorí ako by už zabudli, že v Ilave sa hrá futbal. V 1. min Mikolášovu šancu chytil brankár a v 2. min po Batlovom centri otvoril skóre hlavou Šedo – 1:0. Domáci pokračovali po rýchlom góle v nápore a v 15. min s chuťou hrajúci Šedo zvýšil na 2:0. Hostia boli pod stálym tlakom, v 31. min si ich obrana počínala v šestnástke nedovolene a Marienka z penalty zvýšil na 3:0. O chvíľu v 36. min Staňo strelou z hranice šestnástky pridal štvrtý gól. Belušania sa prvýkrát dostali k strele, ale Kubena nedal. V 45. min presnú prihrávku Cabaja zúžitkoval Šedo, ktorý stihol dosiah­núť hattrick – 5:0. Aj v druhom polčase sa hralo podľa domácich nôt. V 65. min Šedo prihral Batlovi, ktorý hlavičkou zvyšoval na 6:0, keď sa lopta odrazila od brvna na čiaru a do siete. Hostia mali iba jednu šancu, ale v 82. min ju Petríček nedokázal premeniť. (om)
Udiča – Borčice
nehralo sa
Rozhodca Strýček neuznal terén ako spôsobilý.
Horovce – Mikušovce
nehralo sa
Po odloženom zápase s Dulovom sa terén nezlepšil ani na 1. mája a rozhodca Pagáč ho uznal ako nespôsobilý.
Pruské – Plevník
0:1 (0:0)
V 7. min sa dostal do šance Ľ. Galko, no R. Gaňo ho vychytal a o dve minúty mieril M. Šatka vedľa. Hosťujúci brankár osvedčil postreh aj v 15. mil, keď vyrazil strelu Majeríka. V 30. min sa vyznamenal domáci gólman Smolka, keď najprv vyrazil gólovú hlavičku Tamášiho na roh a poradil si aj v následnej skrumáži. Smolka podržal Pruské aj v 32. min pri strele F. Ďurkecha. Hostia boli aktívnejší a v 49. min Tamášiho peknú strelu opäť vyrazil Smolka. V 60. min bol už prekonaný, no Kucharíkova strela sa odrazila od brvna. V 78. min mieril Babinec z priameho kopu tesne vedľa, ale v 81. min sa Plevníčania dočkali. Po prečíslení obrany zakončili únik presným centrom, ktorý poslal hlavou do siete Tamáši.
Pred 80 divákmi rozhodovali Gančár, Milčík, Pavlačka, ŽK: V. Šatka, Smolka, Jurčaga, ČK: Tomaník. (bol)
Papradno – Brvnište
4:1 (1:0)
Stretnutie sa hralo na hranici regulárnosti. V 20. min domáci Nemčík na dvakrát prekonal hosťujúceho brankára – 1:0. Brvnišťania odpovedali o niekoľko minút šancou Barbosu, ktorého Krištof vychytal. Domáci zvýšili na 2:0 v 58. min prízemnou strelou S. Trúchlika k žrdi. O päť minút ponechal rozhodca domácim citlivo výhodu, do šestnástky sa dostal Kukučka a umiestnenou strelou zvýšil na 3:0. Po chybe obrany hostí zvýšil v 70. min na 4:0 Klabník. V domácej bráne sa vyznamenal Krištof, ktorý chytil šancu Španihela, ale v 84. min už nestačil na nechytateľný volej Miniarika pod brvno – 4:1. Derby sa hralo v dobrej atmosfére veľmi slušne, na zápase boli prítomní aj hokejisti majstrovskej Žiliny v čele s kapitánom Kontšekom, ktorí prišli ukázať majstrovský pohár a rozdávali autogramy. (pk)
Prejta – Ladce
1:0 (1:0)
Zápas hraný na ťažkom teréne musel uspokojiť aj náročného diváka. Domáci vsadili na bojovnosť a hostia odpovedali technikou. Rozhodujúci moment sa zrodil v 22. min, kedy Bušík po chybe obrany a brankára vsietil jediný, a ako sa neskôr ukázalo, rozhodujúci gól. Hostia mali väčšinou loptu vo svojej moci, ale Vrábela, ktorý dochytal zranený po kontakte s Hromkom, prekonať nedokázali. Prejťania si zaslúžene pripísali do tabuľky tri body.
Prejta: Vrábel, Bagin, Ronec, Juríček, Uhlík, Králik, Trnka, Hric (Behan), Kubiš (Juhás), Porubčan (Vysocký), Bušík. Ladce: Janke, Šedík, F. Váň, Koštialik (Brtáň), Michal Habánek, J. Váň, Jamrich, Martinka, Hromka (Vyhnička), J. Pagáč, E. Pagáč.
Pred 150 divákmi rozhodovali M. Pecuš, Švec, Vánik, ŽK: Porubčan, Bušík, Trnka, Šedík.
Zuzka Tanušková
Lazy – Dulov
4:1 (3:1)
Dulovčania hrali na brejky, Mojto netrafil prázdnu bránu a Mikoláš podbehol center. V 11. min sa ujali z pokutového kopu Balážom – 0:1. Nasledoval veľký tlak domácich, keď hostia iba odkopávali loptu do bezpečia. Po úniku a centri v 26. min vyrovnal hlavou Škrovánek. O tri minúty Rosina po samostatnej akcii obstrelil brankára – 2:1. V 38. min zbehol po ľavej strane Janoško a Ciesar krížnou strelou zvýšil na 3:1. V druhom polčase domáci naďalej búšili do obrany Dulova a v 60. min Ciesar bombou z 28 metrov, keď lopta tesne pred bránou skočila, upravil na 4:1. Potom sa už hralo väčšinou pod taktovkou Dulovčanov. V 61. min Jankovič vychytal Baláža a v závere stálo pri domácich šťastie. V 80. min Pažitný strieľal tesne vedľa, o päť minút po Balážovom trestnom kope zmaril Jankovič tutovku Pučeka z päťky a v 90. min neskóroval ani Mojto, ktorý z troch krokov poslal loptu vedľa žrde. Lazy: Jankovič, Mihálik (Janoško), Poliak, Hrnčiarik, Ciesar, Hološko, Chovanec, Škorvánek, Kračuník, Rosina (Vrábel), Novotný. Dulov: Rafaj, Kováč, Mikoláš (Novosad), Mojto, Lazor (Struhár), Puček, Pavliš, Kolár (Gašpar), Baláž, Pažitný, Vozár.
Pred 100 divákmi rozhodovali Janček, Kameník, ŽK: Hrnčiarik, Kováč, Vozár. J. Gašpárek

Zostava kola: Vrábel (Prejta), Ciesar (Lazy), B. Čapliar (Brvnište), Jurčaga (Plevník), S. Trúchlik (Papradno), Hromka (Ladce), Šedo (Ilava), Králik (Prejta), Lukáč (Papradno), Batla (Ilava), Škorvánek (Lazy). (r)

Prejta – Pruské
2:1 (1:0)
Vo vyrovnanom zápase sa domáci ujali vedenia v 30. min prekrásnym gólom Bušíka. Vyrovnať mohol o niekoľko minút V. Suchánek, ale jeho hlavička v sieti neskončila. Pruskému vyšiel úvod druhého polčasu, keď v 50. min po chybe obrany vyrovnal Vlasatý. Ubehla iba minúta a Prejta sa opäť ujala vedenia po Bušíkovej strele nožničkami – 2:1. Pruské bojovalo, lenže pri šanci V. Šatku pomohla P. Porubčanovi žrď. V závere mohol dosiahnuť Bušík svoj tretí gól, no šancu zahodil.
Prejta: P. Porubčan, Bagin, Juríček, Duras, Hric, Trnka, M. Porubčan, (Vysocký), Uhlík, Králik (Ronec), Bušík, Kubiš. Pruské: Smolka, Bolebruch, M. Šatka, M. Galko, Minárik, Majerík, V. Suchánek (Ľ. Suchánek), Vlasatý, V. Šatka, Ľ. Galko (Mazáň), J. Galko (Černej).
Pred 50 divákmi rozhodovali Dobrodenka, Bezdeda, Štefanec, ŽK: Ronec, Králik, Smolka. (r)
Papradno – Ilava
1:1 (0:0)
V priemernom zápase mali domáci miernu prevahu, ale nedokázali využiť šance. Ani v druhom polčase sa Papradnu dlho nedarilo prekonať pevnú defenzívu Ilavy. Až v 79. min sa dokázal presadiť Janáček a Papradno siahalo po víťazstve. Radosť domácim pokazil v 90. min striedajúci Jakúbek, keď vyrovnal na konečných 1:1.
Papradno: Hromadík, P. Balušík, L. Balušík, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Váchalík (Martinec), Klabník, Kukučka (Nemčík), Černošík, Janáček, Peter Babiar. Ilava: Porubčan, J. Barkáč, M. Barkáč, Ilončiak, Mikula, Batla, Ptáček (Jakubek), Marienka (Puček), Šedo, Staňo, Kňažek.
Pred 120 divákmi rozhodovali Bušovský, Petrušek, Cíbik, ŽK: Ptáček, M. Barkáč, Ilončiak, Kňažek. (r)
Lazy – Horovce
0:1 (0:0)
Líder nepotvrdil prvú priečku, pretože jeho hráči počas celého zápasu nedokázali na pevnú súperovu obranu nič vymyslieť. Prvý polčas bol takmer bez šancí a brankári nemali prácu. Po prestávke sa obraz hry nezmenil, Horovčania prehustili vlastnú šestnástku a vyrážali do brejkov. V 77. min po priamom kope z pravej strany Jankovič loptu vyrazil a voľný Prekop rozhodol o nečakanom víťazstve hostí.
Lazy: Jankovič, Kračuník, Poliak, Hrnčiarik, Ciesar (Mihálik), Hološko, Chovanec, Škorvánek, Babiš (Janoško), Rosina, Novotný. Horovce: Lukáč, Kučo, Kováč, Egly, Miček, Svorada, Janíček, Sie­kel, Prekop, Štefanec, Dubový. Pred 100 divákmi rozhodovali M. Mazan, Gančár, ŽK: Rosina, Dubový. J. Gašpárek
Dulov – Udiča
3:1 (3:0)
Dulov začal vo veľkom štýle, v 4. min Pažitný ideálne uvoľnil Mojta, ktorý sa nemýlil – 1:0. Potom Puček nechal vyniknúť Baša, ale v 20. min rýchly Puček unikol po krídle a Mojto zblízka zvýšil na 2:0. Hostia domácu bránu ohrozovali iba sporadicky a najväčšiu šancu zmaril Lukáč I. Chochelovi. V 40. min Mojto prešiel celou obranou a stanovil polčasový výsledok na 3:0. Druhý polčas začali lepšie hostia a v 48. min Krátky znížil na 3:1. V 63. min mal šancu Gašpar, ale Bašo vynikol. Trestný kop Mikoláša skončil v 72. min na brvne, v 83. min Balážov trestný kop Bašo vyrazil pred Mojta, ale ten hlavou netrafil. V závere mali šance Udičania I. Chochel, Matušík a Oravec, no skóre sa nezmenilo.
Dulov: Rafaj, Struhár, Kolár (Troška), Mikoláš, Lazor, Gašpar (Slabý), Puček (Novosad), Mojto, Baláž, Pažitný, Vozár. Udiča: Bašo, Cigánik (Crkoň), Vágner (Matušík), M. Gašpárek, Harvánek, Oravec, T. Gašpárek (Remiš), P. Chochel, I. Chochel, Milák, Krátky.
Pred 150 divákmi rozhodovali Kováčik, O. Gábor, L. Gábor, ŽK: Lazor, Crkoň. P. Prekop
Ladce – Beluša
5:0 (2:0)
Domáci začali v derby aktívne, po spolupráci s Martinkom Hromka minul. Ďalšie šance nevyužili Jamrich a J. Pagáč. V 9. min po chybe obrany Sviečka poslal loptu iba popred bránkovú čiaru. Potom neuspeli J. Pagáč a F. Váň a v 20. min po ďalšej chybe obrany sa ocitol sám pred domácim gólmanom Topolan, ale mieril vedľa. Až v 41. min sa Ladce ujali vedenia, keď po centri E. Pagáča skóroval Jamrich – 1:0. V 44. min na 2:0 zvyšoval Hromka. Po priamom kope E. Pagáča v 47. min usmernil hlavou loptu do siete Martinka – 3:0. V 65. min hlavičku Ciesara Janke kryl a v 67. min po samostatnom útoku Hromka neprehodil vybiehajúceho Turzu. Oživenie priniesol striedajúci Brtáň, ktorý najprv v 72. min na dvakrát zvýšil na 4:0 a v 75. min dal piaty gól. Naviac jeho ďalšie dve strely Turza zmaril. Ladce: Janke, F. Váň (Eliáš), Vyhnička, Koštialik, Michal Habánek, J. Váň, Jamrich, Martinka (Brtáň), Hromka (Gurín), J. Pagáč, E. Pagáč. Beluša: Turza, Patka, Huťa, Ďurovec, Šedík (Kubena), Kvasnica, Sviečka, Ciesar, Petríček, Topolan (Ďurica), Michálek (Trenčan).
Pred 150 divákmi rozhodovali Milčík, J. Mazán, Klabník.
F. Gach
Brvnište – Borčice
0:4 (0:3)
Hostia od prvej chvíle potvrdili úlohu favorita a jasne dominovali. Domácich citeľne oslabil Lejtrich, ktorý bol po opakovanej kritike rozhodcu v 12. min po druhej žltej karte vylúčený. Borčice mali uľahčenú úlohu a skóre otvoril v 17. min Kočka. V 28. min najlepší hráč zápasu Paška pridal druhý gól a ten istý hráč v 42. min zvyšoval na 0:3. V druhom polčase sa už iba dohrávalo, pretože o víťazstve hostí nebolo pochýb. Posledný gól dal v 78. min Maník na 0:4. Brvnišťania podali slabý výkon, ovplyvnený množstvom zranených hráčov a neprinútili brankára Martináka, aby ukázal svoje umenie.
Brvnište: J. Čapliar, Holiš, Šamaj, B. Čapliar, Koreník, Šištík (M. Hároník), Ecker, Kadák (Fusko), Lejtrich, Šlesár (Zelo), Španihel. Borčice: Martinák, Kuric, Suchý (Žiaček), Solín, Mazáň (Sedláček), Kopačka, Košťál, Paška, Maník, Tomanica (Kasenčák), Kočka. ŽK: Lejtrich, Koreník, ČK: Koreník. (r)
Plevník – Mikušovce
6:0 (3:0)
Zápas mali domáci pod kontrolou a už v 8. min sa ujali vedenia po dlhom výkope R. Gaňa a chybe obrany Mončekom – 1:0. O dve minúty nedočiahol Hoštacký center, no v 13. min krásne nožničky F. Ďurkecha vyrazil Budjač na roh a po ňom Adamec z 25 metrov trafil nechytateľne pod brvno. V 37. min Bukova hlavička gól nepriniesla, stalo sa tak až v 41. min, kedy najmenší hráč na ihrisku Monček hlavou zvýšil na 3:0. V 51. min R. Gaňo chytil sólo P. Gašpara, no potom už prišli iba chvíle Plevníka. Striedajúci Miroslav Kremeň v 66. min po rohu zvýšil hlavou na 4:0, o tri minúty M. Kucharík umiestnil loptu do protipohybu brankára – 5:0 a posledné slovo mal v 78. min po vyšachovaní obrany a brankára F. Ďurkech. Plevník: R. Gaňo, Marián Kremeň, Jurčaga, Butko, Ligas (Turčáni), J. Kucharík, Adamec (Miroslav Kremeň), Monček, F. Ďurkech, Tamáši, Babinec (M. Kucharík). Mikušovce: Budjač, M. Eliáš, Borovský, Vršata, Kopačka, Hudec, Satina (Mateička), Piatrik, Hoštacký, P. Gašpar, M. Gašpar (Pagáč). Pred 100 divákmi rozhodovali Hanták, F. Kováč, Tekeľ, ŽK: Tamáši. (ig)

3. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  4. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

AKTUÁLNE: Zasadá krízový štáb

Mimoriadne zasadá spoločný krízový štáb okresov Považská Bystrica a Púchov.

Bitka a krv na ľade počas tréningu. S Řepíkom sme neverili vlastným očiam, spomína Mário Bližňák

Ako 17-ročný nastúpil proti Michalovi Handzušovi. V drese Vancouveru odohral šesť zápasov a strelil jeden gól. Po návrate do Európy zažil výbornú sezónu v Sparte Praha a striebro z majstrovstiev sveta. Pred rokom Mário Bližňák ukončil hokejovú kariéru.

Mário Bližňák.
NATÍVNA INFORMÁCIA

Časové predplatné lístky šetria čas i peniaze

Novinku spúšťa Trenčiansky samosprávny kraj v spolupráci s dopravcami SAD Trenčín a SAD Prievidza už od 13. decembra 2020.

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.