Futbal 5. liga 16. a 25. kolo

Oslany - M. Lednice 2:1 (1:0) Góly: Góly: 42. Černák, 62. Ferjanec – 57. Mišutka (11 m). Vo vyrovnanom zápase sa domáci v závere polčasu ujali vedenia. Po faule na Tahadla vyrovnal Mišutka z jedenástky, ale chybu hostí potrestal víťazným gólom Ferjane

Oslany - M. Lednice
2:1 (1:0)
Góly: Góly: 42. Černák, 62. Ferjanec – 57. Mišutka (11 m).
Vo vyrovnanom zápase sa domáci v závere polčasu ujali vedenia. Po faule na Tahadla vyrovnal Mišutka z jedenástky, ale chybu hostí potrestal víťazným gólom Ferjanec.
Brezová - Pov. Teplá sa nehralo. Hostia na zápas neprišli.
H. Poruba - Prečín
1:0 (0:0)
Gól: 80. R. Puček.
Divákov prebrala až žrď R. Pučeka v 35. min, čo bolo v prvom polčase všetko. V úvode druhej časti najprv R. Puček a Meliš prestrelili, hostia pohrozili žrďou Račeka v 57. a brvnom I. Birošíka v 59. min. Bombu Meliša z priameho kopu v 73. min Múčka s námahou vyrazil, ale v 80. min po Melišovom centri nestačil na hlavičku R. Pučeka. Zvýšiť mohol v 83. min Bortel, ale zahodil tutovku. H. Poruba: D. Staňo, Meliš, P. Živčic, Hofierka, Krajči, A. Staňo, Jozefovič, Mráz, Kapko (P. Puček), R. Puček, Bortel. Prečín: Múčka, Mojžišík, Buday (Hluško), Boško, Raček, Sádecký, Kopáč, J. Oravík, Blaško, Hlavoň (Novák), I. Birošík. (sta)
Sverepec - Prievidza B
4:0 (3:0)
Góly: Góly: 24. a 54. M. Pavlík, 18. Klužák, 25. Patyka.
Hostia v úvode zahodili dve čisté šance, keď Mojžiš prestrelil a Belkovu tutovku v 13. min chytil Minarech. Po chybe obrany otvoril skóre Klužák a ďalšie dva údery hosťom zasadili v rozpätí minúty M. Pavlík z priameho kopu a Patyka po úniku. Ďalšie šance ešte nevyužili Záhradník, Klužák a Hôrkový. Keď v druhom polčase zvýšil M. Pavlík na 4:0, domáci sa uspokojili a zápas sa zmenil na lepší tréning. Sverepec: Minarech, Briestenský (Janoviak), Klužák, Richtárik (Hošták), Valášek, M. Pavlík, Záhradník, L. Pavlík, Hôrkový, Štedrák, Patyka. A. Demáček
V. Uherce - Pov. Bystrica 2:0 (2:0)
Góly: 7. R. Kováč, 12. Král.
Líder nezachytil úvod zápasu, keď dvakrát inkasoval a stratu už nestihol zlikvidovať.
Ďalšie výsledky: Podolie – Bošany 1:3, Tr. Jastrabie – Hôrka 2:2, H. Streda - Z. Kostoľany 2:4.
Horná Streda
– Pov. Teplá 3:7 (0:3)
Hornostredskí mladíci pokračujú už v zlepšených výkonoch, čo ukázali aj v stredajšej dohrávke, no stále im chýba ten povestný krok a skúsenosti k dosiahnutiu lepšieho výsledku. Po prvom polčase, ktorý vyhrali hostia 3:0, sa zdalo, že celkom ovládnu hru, no na začiatku druhého polčasu dvomi rýchlymi gólmi (Lúštik a Luža), znížili na rozdiel jediného gólu. Hostia však v 65. minúte dali náhodný gól, keď sa lopta odrazila od Muchu do domácej brány. Ten istý hráč v 69. minúte zvýšil opäť na rozdiel troch gólov. Domáci nepoľavili a v 78. minúte Cibulka ešte vykresal iskierku nádeje. Ale keď domáci vrhli všetky sily do útoku, hostia ich mladícku nerozvážnosť potrestali v samotnom závere zápasu dvomi gólmi.
Góly: 49. Lúštik, 51. Luža, 78. Cibulka – 10., 65., 69. a 85. Mucha, 26. Sárinec, 44. Jankejech, 83. Uhrík. Pov. Teplá: Lutišan – Slaninka, Kolenbus, Vrábel, Gardian, Jankejech, Mucha, Hrubo (65. Uhrík), Abík, Repáč, Sárinec. (rm)
Podolie – Horná Poruba 5:2 (2:1)
Hráči Podolia začali veľkým náporom, svoje šance však Križák a Ostrenka nepremenili. Domáci sa v 11. minúte predsa len ujali vedenia, keď skóroval Ivana. Po zaváhaní domácej obrany hostia Krajčíkom v 31. minúte vyrovnali. V 38. minúte sa však domáci Ivana po prihrávke Križáka opäť presadil a domáci tak išli do kabín s jednogólovým vedením. Hneď po zmene strán, v 48. minúte, domáci R. Augustín zvýšil na 3:1. V 58. minúte hlavičkou po rohovom kope pridal ďalší gól Martin Hrušovský. V 74. minúte ukážkovým biliardovým gólom za pomoci oboch žrdí zvyšoval na 5:1 R. Augustín. V závere hostia už len Bortelom skorigovali výsledok na konečných 5:2. Góly: Ivana 2, R. Augustín 2, M. Hrušovský – Krajčík, Bortel. (ps)
Trenč. Jastrabie
– Malé Lednice 2:1 (2:1)
Zraneniami zdecimované mužstvo domácich začalo odhodlane hrať na víťazstvo. Už v 2. minúte spálil veľkú šancu Ľ. Piláthy, ale zakrátko nato - v 7. minúte, Martin Kyselica otvoril skóre zápasu – 1:0. Avšak ihneď po rozohrávke hostia vyrovnali na 1:1. Domáci zvýšenou snahou sa v 35. minúte opäť dostali do vedenia. Potom sa hra na dlhé minúty vyrovnala, šance sa striedali na oboch stranách. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, ale ďalší gól už nepridali. Diváci boli s predvedenou hrou oboch mužstiev spokojní.
Góly: M. Kyselica 2 – Čerňanský. (jg)
Sverepec - Oslany
3:1 (0:0)
Góly: 49. Záhradník, 54. Klužák, 85. Hôrkový – 55. Jančich.
Domáci mali od úvodu veľkú prevahu. V 8. min Patykova slabá strela ostala stáť v kaluži, v 13. min trafil Klužák brvno a v 20. min Richtárik nohy brankára. V 25. min Valášek trafil spojnicu, v 28. min Klužák mieril hlavou nad. Najväčšiu šancu mal v 29. min Patyka, keď išiel sám, ale Obert chytil a v 34. min výborne zachránil pred Hôrkovým. Päť minút pred prestávkou mu pri Klužákovej hlavičke pomohlo brvno. Oslany sa potom osmelili, no potom sa hralo podľa starých nôt. V 48. min Néc trafil žrď, no v 49. min Záhradník pretrhol smolu. O päť minút Klužák dopravil do siete vyrazenú loptu po strele M. Pavlíka – 2:0. O minútu Jančich znížil na 2:1. V 67. min Hôrkový trafil brankára a o minútu ho napodobnil Richtárik. Ďalšie brvno trafil v 70. min Štedrák a v 83. min Záhradníkovu strelu obrana odkopla. Snahu domácich potvrdil v 85. min Hôrkový. Sverepec: Minarech – Briestenský (Letko), Klužák, Richtárik (Hošták), Valášek, M. Pavlík, Záhradník, L. Pavlík, Hôrkový, Štedrák, Patyka (Janoviak). A. Demáček
Pov. Bystrica – Bošany
1:0 (0:0)
Gól: 9. Hrnčík.
V súboji prvých dvoch boli lepší domáci. V 6. min Murko mieril vedľa a v 9. min po centri F. Hederu dal jediný gól Hrnčík. V 11. min Bartek chytil Paprancov priamy kop. V 33. min Tvrdík na druhej strane chytil ďalekonosnú strelu Záhradníka a v 40. min Čupkovu strelu vyrazil na žrď. V poslednej minúte Papranec poslal loptu zblízka tesne vedľa a vzápätí Záhradníkovo sólo zmaril Tvrdík. V 53. min J. Gáborík po sóle netrafil bránu a v 55. min zatriasol M. Hedera z priameho kopu brvnom. F. Hedera v 65. min vystrelil iba slabo. V 75. min Hrnčík preloboval brankára aj bránu. O minútu sa zamotal v šanci Gális a v 82. min mal šancu Ondrička, no brána bola primalá. V 90. min Kontúr vysunul Papranca, ktorý išiel sám, ale Bartek jeho strelu zneškodnil. Pov. Bystrica: Bartek – Pauer, Nemček, Ištok, M. Hedera, Ondrička, Záhradník, F. Hedera, Čupka, Hrnčík (M. Gáborík), J. Gáborík (Šefara). (jšm)
Z. Kostoľany – Prečín
1:2 (1:1)
Góly: 22. Oršula – 15. Kopáč a 71. Almáši. Rozhodoval Vajzer, 100 divákov.
Bol to len priemerný futbal, domáci si v 13. min vypracovali dobrú gólovú príležitosť, ale Mokoš trafil iba obrancu na bránkovej čiare. Hostia sa ujali vedenia, keď Kopáč z priameho kopu nechytateľne trafil. Domác zvýšili aktivitu, čo sa aj odrazilo gólom, keď Oršula po chybe hosťujúceho obrancu a brankára vyrovnal na 1:1. O výhre rozhodol Almási.
PREČÍN: Múčka – Mojžišík, Boško, Sádecký, Orávik, Almáši, Kopáč, Oravik, Blaško, Micheľ, Birošík, str. Raček. (jz)
Ďalšie výsledky: Hôrka n/V – Prievidza „B“ 2:1 (2:0), V. Uherce – Brezová 1:3 (1:0).