Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Futbal 5. liga 16. a 25. kolo

Oslany - M. Lednice 2:1 (1:0) Góly: Góly: 42. Černák, 62. Ferjanec – 57. Mišutka (11 m). Vo vyrovnanom zápase sa domáci v závere polčasu ujali vedenia. Po faule na Tahadla vyrovnal Mišutka z jedenástky, ale chybu hostí potrestal víťazným gólom Ferjane

Oslany - M. Lednice
2:1 (1:0)
Góly: Góly: 42. Černák, 62. Ferjanec – 57. Mišutka (11 m).
Vo vyrovnanom zápase sa domáci v závere polčasu ujali vedenia. Po faule na Tahadla vyrovnal Mišutka z jedenástky, ale chybu hostí potrestal víťazným gólom Ferjanec.
Brezová - Pov. Teplá sa nehralo. Hostia na zápas neprišli.
H. Poruba - Prečín
1:0 (0:0)
Gól: 80. R. Puček.
Divákov prebrala až žrď R. Pučeka v 35. min, čo bolo v prvom polčase všetko. V úvode druhej časti najprv R. Puček a Meliš prestrelili, hostia pohrozili žrďou Račeka v 57. a brvnom I. Birošíka v 59. min. Bombu Meliša z priameho kopu v 73. min Múčka s námahou vyrazil, ale v 80. min po Melišovom centri nestačil na hlavičku R. Pučeka. Zvýšiť mohol v 83. min Bortel, ale zahodil tutovku. H. Poruba: D. Staňo, Meliš, P. Živčic, Hofierka, Krajči, A. Staňo, Jozefovič, Mráz, Kapko (P. Puček), R. Puček, Bortel. Prečín: Múčka, Mojžišík, Buday (Hluško), Boško, Raček, Sádecký, Kopáč, J. Oravík, Blaško, Hlavoň (Novák), I. Birošík. (sta)
Sverepec - Prievidza B
4:0 (3:0)
Góly: Góly: 24. a 54. M. Pavlík, 18. Klužák, 25. Patyka.
Hostia v úvode zahodili dve čisté šance, keď Mojžiš prestrelil a Belkovu tutovku v 13. min chytil Minarech. Po chybe obrany otvoril skóre Klužák a ďalšie dva údery hosťom zasadili v rozpätí minúty M. Pavlík z priameho kopu a Patyka po úniku. Ďalšie šance ešte nevyužili Záhradník, Klužák a Hôrkový. Keď v druhom polčase zvýšil M. Pavlík na 4:0, domáci sa uspokojili a zápas sa zmenil na lepší tréning. Sverepec: Minarech, Briestenský (Janoviak), Klužák, Richtárik (Hošták), Valášek, M. Pavlík, Záhradník, L. Pavlík, Hôrkový, Štedrák, Patyka. A. Demáček
V. Uherce - Pov. Bystrica 2:0 (2:0)
Góly: 7. R. Kováč, 12. Král.
Líder nezachytil úvod zápasu, keď dvakrát inkasoval a stratu už nestihol zlikvidovať.
Ďalšie výsledky: Podolie – Bošany 1:3, Tr. Jastrabie – Hôrka 2:2, H. Streda - Z. Kostoľany 2:4.
Horná Streda
– Pov. Teplá 3:7 (0:3)
Hornostredskí mladíci pokračujú už v zlepšených výkonoch, čo ukázali aj v stredajšej dohrávke, no stále im chýba ten povestný krok a skúsenosti k dosiahnutiu lepšieho výsledku. Po prvom polčase, ktorý vyhrali hostia 3:0, sa zdalo, že celkom ovládnu hru, no na začiatku druhého polčasu dvomi rýchlymi gólmi (Lúštik a Luža), znížili na rozdiel jediného gólu. Hostia však v 65. minúte dali náhodný gól, keď sa lopta odrazila od Muchu do domácej brány. Ten istý hráč v 69. minúte zvýšil opäť na rozdiel troch gólov. Domáci nepoľavili a v 78. minúte Cibulka ešte vykresal iskierku nádeje. Ale keď domáci vrhli všetky sily do útoku, hostia ich mladícku nerozvážnosť potrestali v samotnom závere zápasu dvomi gólmi.
Góly: 49. Lúštik, 51. Luža, 78. Cibulka – 10., 65., 69. a 85. Mucha, 26. Sárinec, 44. Jankejech, 83. Uhrík. Pov. Teplá: Lutišan – Slaninka, Kolenbus, Vrábel, Gardian, Jankejech, Mucha, Hrubo (65. Uhrík), Abík, Repáč, Sárinec. (rm)
Podolie – Horná Poruba 5:2 (2:1)
Hráči Podolia začali veľkým náporom, svoje šance však Križák a Ostrenka nepremenili. Domáci sa v 11. minúte predsa len ujali vedenia, keď skóroval Ivana. Po zaváhaní domácej obrany hostia Krajčíkom v 31. minúte vyrovnali. V 38. minúte sa však domáci Ivana po prihrávke Križáka opäť presadil a domáci tak išli do kabín s jednogólovým vedením. Hneď po zmene strán, v 48. minúte, domáci R. Augustín zvýšil na 3:1. V 58. minúte hlavičkou po rohovom kope pridal ďalší gól Martin Hrušovský. V 74. minúte ukážkovým biliardovým gólom za pomoci oboch žrdí zvyšoval na 5:1 R. Augustín. V závere hostia už len Bortelom skorigovali výsledok na konečných 5:2. Góly: Ivana 2, R. Augustín 2, M. Hrušovský – Krajčík, Bortel. (ps)
Trenč. Jastrabie
– Malé Lednice 2:1 (2:1)
Zraneniami zdecimované mužstvo domácich začalo odhodlane hrať na víťazstvo. Už v 2. minúte spálil veľkú šancu Ľ. Piláthy, ale zakrátko nato - v 7. minúte, Martin Kyselica otvoril skóre zápasu – 1:0. Avšak ihneď po rozohrávke hostia vyrovnali na 1:1. Domáci zvýšenou snahou sa v 35. minúte opäť dostali do vedenia. Potom sa hra na dlhé minúty vyrovnala, šance sa striedali na oboch stranách. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, ale ďalší gól už nepridali. Diváci boli s predvedenou hrou oboch mužstiev spokojní.
Góly: M. Kyselica 2 – Čerňanský. (jg)
Sverepec - Oslany
3:1 (0:0)
Góly: 49. Záhradník, 54. Klužák, 85. Hôrkový – 55. Jančich.
Domáci mali od úvodu veľkú prevahu. V 8. min Patykova slabá strela ostala stáť v kaluži, v 13. min trafil Klužák brvno a v 20. min Richtárik nohy brankára. V 25. min Valášek trafil spojnicu, v 28. min Klužák mieril hlavou nad. Najväčšiu šancu mal v 29. min Patyka, keď išiel sám, ale Obert chytil a v 34. min výborne zachránil pred Hôrkovým. Päť minút pred prestávkou mu pri Klužákovej hlavičke pomohlo brvno. Oslany sa potom osmelili, no potom sa hralo podľa starých nôt. V 48. min Néc trafil žrď, no v 49. min Záhradník pretrhol smolu. O päť minút Klužák dopravil do siete vyrazenú loptu po strele M. Pavlíka – 2:0. O minútu Jančich znížil na 2:1. V 67. min Hôrkový trafil brankára a o minútu ho napodobnil Richtárik. Ďalšie brvno trafil v 70. min Štedrák a v 83. min Záhradníkovu strelu obrana odkopla. Snahu domácich potvrdil v 85. min Hôrkový. Sverepec: Minarech – Briestenský (Letko), Klužák, Richtárik (Hošták), Valášek, M. Pavlík, Záhradník, L. Pavlík, Hôrkový, Štedrák, Patyka (Janoviak). A. Demáček
Pov. Bystrica – Bošany
1:0 (0:0)
Gól: 9. Hrnčík.
V súboji prvých dvoch boli lepší domáci. V 6. min Murko mieril vedľa a v 9. min po centri F. Hederu dal jediný gól Hrnčík. V 11. min Bartek chytil Paprancov priamy kop. V 33. min Tvrdík na druhej strane chytil ďalekonosnú strelu Záhradníka a v 40. min Čupkovu strelu vyrazil na žrď. V poslednej minúte Papranec poslal loptu zblízka tesne vedľa a vzápätí Záhradníkovo sólo zmaril Tvrdík. V 53. min J. Gáborík po sóle netrafil bránu a v 55. min zatriasol M. Hedera z priameho kopu brvnom. F. Hedera v 65. min vystrelil iba slabo. V 75. min Hrnčík preloboval brankára aj bránu. O minútu sa zamotal v šanci Gális a v 82. min mal šancu Ondrička, no brána bola primalá. V 90. min Kontúr vysunul Papranca, ktorý išiel sám, ale Bartek jeho strelu zneškodnil. Pov. Bystrica: Bartek – Pauer, Nemček, Ištok, M. Hedera, Ondrička, Záhradník, F. Hedera, Čupka, Hrnčík (M. Gáborík), J. Gáborík (Šefara). (jšm)
Z. Kostoľany – Prečín
1:2 (1:1)
Góly: 22. Oršula – 15. Kopáč a 71. Almáši. Rozhodoval Vajzer, 100 divákov.
Bol to len priemerný futbal, domáci si v 13. min vypracovali dobrú gólovú príležitosť, ale Mokoš trafil iba obrancu na bránkovej čiare. Hostia sa ujali vedenia, keď Kopáč z priameho kopu nechytateľne trafil. Domác zvýšili aktivitu, čo sa aj odrazilo gólom, keď Oršula po chybe hosťujúceho obrancu a brankára vyrovnal na 1:1. O výhre rozhodol Almási.
PREČÍN: Múčka – Mojžišík, Boško, Sádecký, Orávik, Almáši, Kopáč, Oravik, Blaško, Micheľ, Birošík, str. Raček. (jz)
Ďalšie výsledky: Hôrka n/V – Prievidza „B“ 2:1 (2:0), V. Uherce – Brezová 1:3 (1:0).

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
  2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

V nedeľu pribudlo cez 1300 nakazených, takmer 140 v Trenčianskom kraji

Na Slovensku pribudlo v nedeľu 1312 nakazených z 6175 testovaných. Potvrdili ďalšie úmrtia.

AKTUÁLNE: Mesto pomáha pripravovať celoplošné testovanie

Vojaci prišli obhliadnuť navrhované odberné miesta. Mesto ponúka všetku súčinnosť. Zamestnanci sa venujú pomoci vojakom.

GALÉRIA: Armáda prišla do mesta pripraviť testovanie

Dnes predpoludním sa na mestskom úrade v Považskej Bystrici stretli armáda s vedením mesta. Pripravujú celoplošné testovanie.

Považská Bystrica a okolie má neoceniteľnú pomoc. Dobrovoľní hasiči dezinfikujú verejné priestranstvá, ale aj okolie nemocnice.