Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 23. KOLO + DOHRÁVKA 20. KOLA

Pruské konečne bodovalo, Mikušovciam sa strácajú hráči

Udiča – Borčice odložené Ani na druhý pokus sa zápas 16. kola pre nespôsobilý terén nehral. Horovce – Dulov 0:2 (0:1)

Udiča – Borčice
odložené
Ani na druhý pokus sa zápas 16. kola pre nespôsobilý terén nehral.
Horovce – Dulov
0:2 (0:1)
Na ťažkom teréne sa v dohrávke 20. kola hral zaujímavý futbal. Domáci mali viac šancí, no hostia dávali góly. Vedúci zaznamenal v 33. min Baláž, ktorý potrestal chybu obrany a na 0:2 zvýšil napriek veľkej domácej snahe v 80. min Pažitný, ktorý sa dostal k odrazenej lopte od žrde a poistil v derby výhru Dulova.
Horovce: Lukáč, Kučo, Kováč (Cíbik), Egly, Mišík, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, M. Gereg, Dubový (L. Gereg). Dulov: Rafaj, Troška, Slabý, Mikoláš, Lazor, Gašpar (Mišík), Kolár (Pánov), Kováč, Baláž, Pažitný, Vozár. Pred 100 divákmi rozhodovali Petrušek, Vyletelka, Pagáč, ŽK: Kolár, Pažitný. (r)
Pruské – Ilava
3:3 (0:2)
Smolka kryl úvode šance hostí, ale v 20. min Batla dorazil loptu do siete. O desať minút Kňažek tečoval strelu a domáci si dali vlastný gól – 0:2 a Smolka potom chytil ďalšie šance. Po zmene strán prišli domáci ako vymenení a v 60. Ľ. Suchánek po centri z krídla znížil. V 68. min po samostatnej akcii z polovice ihriska V. Suchánek vyrovnal 2:2. V 75. min Majeríkov center premenil Ľ. Suchánek a domáci viedli 3:2. Dlho sa netešili, lebo v 83. min Šedo vyrovnal na 3:3.
Pruské: Smolka, Mazáň, M. Galko, Bolebruch, Minárik, Majerík, Vlasatý, V. Suchánek, M. Šatka, V. Šatka (Černej), Ľ. Suchánek. Ilava: Porubčan, Barkáč, Ilončiak, Pilát, Šedo, Mikula, Cabaj, Kňažek, Batla, Staňo, Jakúbek. Pred 50 divákmi rozhodovali Kameník, Koleno, Peťovský.
(bol)
Dulov – Borčice
0:3 (0:1)
V 26. min sa favorit sa favorit ujal vedenia, keď ušiel Sedláček a prízemnou strelou dal na 0:1. V 40. min Puček tesne bránu bránu Borčíc. Slušný futbal pokračoval aj po prestávke v 60. min sa vyznamenal domáci Mišík po Košťálovej strele zblízka a potom vyrazil dvakrát strely Pašku. Na 0:2 zvýšil v 83. min Mánik, ktorý spoza šestnástky trafil k žrdi a skóre uzavrel v 85. min znova Maník na 0:3.
Dulov: Mišík, Troška, Slabý, Mikoláš (Cíbik), Puček, Kováč, Kolár, Mojto (Struhár), Baláž, Pažitný (Novosad), Vozár. Borčice: Martinák, Kuric, Suchý, Solín, Sedláček, Žiaček, Košťál (Sabo), Paška (Kasenčák), Maník, Tomanica, (Mazán), Kočka. Pred 150 divákmi rozhodovali Zvak, Mihálik, Faltejsek. (pz)
Papradno – Horovce
3:1 (3:0)
Domáci mali v prvom polčase výraznú prevahu a po rýchlej akcii sa v 21. min ujali vedenia gólom Španihela. V 40. min zakončil peknú prihrávku M. Trúchlik a o dve minúty si priamy kop S. Trúchlika zrazili obrancovia do vlastnej brány – 3:0. Papradno tlačilo aj po prestávke, no radovali sa hostia, keď v 66. min znížil Miček. V 75. min bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Kučo a Horovčania už na obrat nemali sily.
Papradno: Hromadík, Lališ, Martinec, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Peter Babiar, Španihel, Kukučka, Černošík, Janáček, Nemčík. Horovce: Lukáč, Kučo, Mišún, Egly, Miček, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Cíbik, Gereg. Rozhodovali J. Mazán, Gančár, Briestenský. (r)
Lazy – Beluša
3:1 (1:0)
Hostia sa od začiatku väčšinou bránili, v 18. min Chovancov priamy kop Ďuriška vyrazil, o dve minúty po krásnej akcii Ciesar prihral Škorvánkovi a bolo 1:0. V 26. min z päťky Vričanovu hlavičku kryl Jankovič. V 41. min Chovanec neprekonal brankára, o minútu Novotný rybičkou netrafil a volej Patku letel tesne nad. Hološko v 47. min od brvna zvýšil z priameho kopu na 2:0. Hostia mali šancu Patkom, ktorého v 51. min vychytal brankár, na druhej strane neuspel v súboji s Ďuriškom Škorvánek. Belušania sa dočkali v 70. min, keď Šatka trafil pod brvno. V 84. min sa uvoľnil hosťujúci Ciesar, ale mieril tesne vedľa. Minútu pred koncom Hološko trafil horný roh a potvrdil výhru Lazov.
Lazy: Jankovič, Mihálik, Po­liak, Kračuník, Ciesar (Janoško), Hološko, Chovanec, Škorvánek, Hrnčiarik (Babiš), Rosina, Novotný. Beluša: Ďuriška, Drak, Huťa, Baranec, Vričan, Patka, Šatka, Topolan (Ciesar), Filiač (Kralovič), Ďurica, Medňanský (Kačenka). Pred 150 divákmi rozhodovali Strýček, Weissabel.
J. Gašpárek
Prejta – Udiča
2:1 (1:0)
V 6. min pohrozili najprv hostia, ale v 10. min po skrumáži Bušík dostal Prejtu zblízka do vedenia. Remiš potom neprekonal Mutalu. V 22. min sa zastreľoval nepresne Crkoň, v 36. min Trnka z 20 metrov pálil tesne nad. V 44. min mohli Prejťania zvýšiť, ale Bušík trafil brvno. Remiš potom v 56. min z otočky neprekonal Mutalu a v 63. min Oravec krásnou strelou z 25 m trafil ľavú žrď a sieť – 1:1. V 77. min Bašo zrazil útočníka, nedostal sa k lopte a Bušík zasunul loptu do prázdnej brány. – 2:1.
Prejta: J. Mutala, Juríček, Ronec, Uhlík, Bagin, Trnka, Hric, Králik, Duras, Porubčan Vysocký), Bušík. Udiča: Bašo, Cigánik, Mikula (Vágner), M. Gašpárek, Harvánek, Oravec, Krátky, Crkoň (T. Gašpárek), I. Chochel, Milák, Remiš (Matušík). Pred 100 divákmi rozhodovali Dobrodenka, Bezdeda, M. Sluk. (ig)
Ladce – Mikušovce
7:0 (2:0)
Hostia prišli iba jedenásti bez siedmich hráčov základnej zostavy. V 5. min Kopačka zachraňoval na čiare po Hromkovej strele, no v 15. min J. Pagáč vrátil volejom brankárov výkop do siete – 1:0. Ten istý hráč v 40. min strelou z 25 metrov zvýšil na 2:0. Do druhého polčasu nastúpili hostia už iba desiati. V 50. min Mražík ešte neuspel, no o minútu dal na 3:0. V 53. min pridal štvrtý gól Vyhnička a v 70. min Mražík zvýšil na 5:0. Vtedy odstúpil ďalší hosťujúci hráč a deviatka statočných ešte dvakrát inkasovala. V 72. min sa presadil Šedík a skóre uzavrel v 75. min J. Pagáč.
Ladce: Janke, Šedík, Mražík, Koštialik, F. Váň, J. Váň, Jamrich (Michal Habánek), Eliáš (Brtáň), Hromka (Vyhnička), J. Pagáč, E. Pagáč.
Mikušovce: S. Borovský, P. Gašpar, R. Borovský, Vrbata, Kopačka, Osrman, Satina, Meliška, Holba, Dobrodej, M. Gašpar. Rozhodovali Kováčik, Hanták, Dohnanská. F. Gach.
Brvnište – Plevník
1:0 (0:0)
Hral sa dobrý zápas, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Akcie však končili pred šestnástkami. Najväčšiu šancu zahodil hosťujúci Š. Tamáši, ktorý v 25. min prestrelil. Plevník po prestávke neohrozil po polčase domácu bránu, Brvnišťania naopak nepremenili dve dobré šance, keď v jednom prípade obrana Plevníka vykopávala z čiary. Rozhodnutie prišlo v 70. min, keď v skrumáži dal gól Čvirik.
Brvnište: J. Čapliar, Vališík (Holiš), Šamaj, B. Čapliar, Koreník, Ecker, Miniarik, Kadák, Čvirik, Hároník (Šlesár), Barbosa (Fusko).
Plevník: Gaňo, Turčáni, Jurčaga, Butko, Ligas, J. Kucharík, M Kucharík, Miroslav Kremeň (Gardian), F. Ďurkech, Tamáši, Babinec (Čižmárik).
Pred divákmi 150 rozhodovali Barenčík, Monček, Panák.

1. Borčice 22 15 4 3 52:21 49
2. Ladce 23 15 3 5 60:19 48
3. Lazy 23 15 3 5 57:32 48
4. Plevník 23 12 3 8 42:30 39
5. Horovce 22 11 4 7 39:32 37
6. Papradno 23 11 2 10 39:29 35