Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Futbal 5. liga 26. a 27. kolo

Prečín - H. Streda 12:2 (5:0) Góly: 15., 17., 47., 62., 65., 85. Almasy, 21., 29., 79. I. Oravík, 12. I. Birošík, 60. Hlavoň, 87. Blaško (11 m) – 56. Bielik, 84. Pomajbo. S posledným celkom tabuľky si domáci schuti zastrieľali, v čom sa najviac darilo

Prečín - H. Streda
12:2 (5:0)
Góly: 15., 17., 47., 62., 65., 85. Almasy, 21., 29., 79. I. Oravík, 12. I. Birošík, 60. Hlavoň, 87. Blaško (11 m) – 56. Bielik, 84. Pomajbo.
S posledným celkom tabuľky si domáci schuti zastrieľali, v čom sa najviac darilo Almasymu, autorovi šiestich gólov.
Prečín: T. Birošík, Mojžišík (Dubec), Tuchyňa, Sádecký, Raček, Almasy, Kopáč (R. Birošík), I. Oravík, Blaško, Hlavoň, I. Birošík. (mam)
Pov. Teplá - Tr. Jastrabie 2:0 (1:0)
Góly: 35. Jankejech, 80. Gardian (11 m).
Zápas bol vyrovnaný, hostia síce dali už v 5. min gól, ktorý rozhodca neuznal. Domáci sa ujali vedenia po peknej akcii Repáča s Hlušekom, ktorú gólovo zakončil Jankejech. Teplania potvrdili výhru v závere premeneným pokutovým kopom.
Pov. Teplá: Lutišan, Slaninka, Vrábel (Hrubo), Hlušek, Barenčík, Jankejech, Mucha, S. Urík (Kolembus), Abík, Repáč (P. Urík), Gardian. (jan)
M. Lednice - V. Uherce
3:2 (2:1)
Góly: 5. J. Vančo, 15. J. Čelko, 55. P. Lednický (11 m) – 3. Vlčko, 80, Kováč.
Hostia sa rýchlo ujali vedenia po rohu v 3. min Vlčkom, no už o dve minúty J. Vančo prestrelil brankára – 1:1. O desať minút potešil divákov J. Čelko hlavou - 2:1. Tretí gól pridal v 55. min z jedenástky po faule na J. Mišutku P. Lednický. Nepríjemní hostia zápas zdramatizovali po góle Kováča v 80. min, keď využili chybu obrany, no vyrovnať sa im nepodarilo.
M. Lednice: Rybárik, Hudek, M. Vančo, J. Vančo, P. Lednický, Puček, Bielik, Čelko, Mišutka, Čerňanský, J. Lednický. (led)
H. Poruba - Sverepec
4:3 (2:1)
Góly: 71., 83. P. Živčic, 3. A. Staňo, 31. Kvasnica – 75. a 81. Letko, 44. M. Pavlík.
Porubanom vyšiel úvod a v 3. min A. Staňo spoza šestnástky otvoril skóre. Hostí gól zobudil, mali veľké šance, ale najprv Popelka mieril v 5. min vedľa a ten istý hráč v 18. min poslal vyrazenú loptu tesne vedľa. V 31. min z ťažkého uhla Kvasnica zvýšil na 2:0. Sverepčania o dve minúty trafili žrď a Kapko pred Popelkom zachraňoval na roh. V 42. min trafil Patyka do brankára, ale v 44. min uspel M. Pavlík – 2:1. Tlak hostí pokračoval aj po prestávke, Popelka a Patyka nedali dobré šance. V 71. min P. Živčic hlavou upravil na 3:1, o minútu Patyka znova trafil do brankára. Oživenie priniesol striedajúci Letko, keď v 75. min znížil. Bortel v 79. min nastrelil Minarecha a v 81. min opäť 81. Letzko vyrovnal na 3:3. V 83. min po faule na P. Pučeka P. Živčic z trestného kopu rozhodol o výhre H. Poruby. H. Poruba: D. Staňo, Hofierka, Marián. Staňo, Kapko, Krajči, A. Staňo (Habánek), Kvasnica, Suchomel, P. Puček (R. Staňo), Jozefovič, Bortel. Sverepec: Minarech, Briestenský, Klužák, Richtárik, Valášek, M. Pavlík, Záhradník, L. Pavlík, Hôrkový (Hošták), Popelka (Letko), Patyka. (sta)
Oslany – Pov. Bystrica
0:3 (0:0)
Góly: 51. Hrnčík, 84. Pauer, 87. F. Hedera.
Líder sa v prvom polčase nevedel strelecky presadiť, až ho upokojil Hrnčík. V závere hráči Ravenu výhru poistili a iba krôčik im chýba k prvenstvu. (r)
Ďalšie výsledky: Prievidza B – Zem. Kostoľany 0:2 (0:1), Brezová - Podolie 1:2 (0:1), Bošany - Hôrka 5:0 (1:0).
Hôrka – Pov. Bystrica
2:5 (0:1)
Góly: Horniak, J. Koritina – Hrnčík, F. Hedera, Pauer, Šefara, J. Gáborík.
Pov. Bystrica: Smataník – M. Hedera, Nemček, F. Hedera, Čupka, Ištok, Pauer, Záhradník, Bednár, Hrnčík, Ondriška.
Podolie – Malé Lednice 11:1 (6:1)
Hostia nastúpili na zápas iba s desiatimi hráčmi. Domáci začali náporom, svoje šance nevyužili najskôr Ostrenka a Križák. V tretej minúte sa však domáci dočkali a Marián Ivana načal súpera prvým gólom. Domáci si postupne spravili z hosťujúcej brány strelnicu a už do polčasu rozhodli o zápase. Strelecky sa darilo najmä Mirovi Ostrenkovi, autorovi štyroch gólov.
Góly: Ostrenka 4, Ivana 2, Križák, R. Hrušovský, R. Havrlent, Červeňanský, Púčik – Bielik, Peter Srnec
Trenč. Jastrabie – Prečín 2:1 (0:0)
Domáci po nešťastnej stredajšej prehre začali s veľkým elánom, s pribúdajúcimi minútami ohrozovali viac a viac bránu súpera, ale v prvom polčase sa im ešte gól streliť nepodarilo. Druhý polčas začali domáci opäť náporom a Martin Kyselica sa v 64. minúte strelecky presadil a bolo – 1:0. V 66. minúte však hostia z protiútoku vyrovnali. Po tomto góle domáci zvýšili obrátky, čoho výsledkom bol v 68. minúte víťazný gól Peťovského. S predvedenou hrou boli diváci spokojní, čo vyjadrili po skončení zápasu aj potleskom.
Góly: M. Kyselica, Peťovský – Almásy.
Horná Poruba – Oslany 9:0 (4:0)
Góly: 34., 43. a 45. R. Puček, 53. a 61. A. Staňo, 38. Pfeffer, 79. M. Staňo, 81. vlastný (Šándrik), 87. Meliš.
Sverepec – Brezová p/Br. 1:1 (1:0)
Góly: 30. Patyka – 80. Jankovič.
V. Uherce – Pov. Teplá
5:0 (3:0)
Góly: 32., 42. Bartoš, 34., 68. R. Kováč, 86. Bučko.
Domáci zatlačili hostí už od úvodných minút. V 7. minúte sa dostal k zakončeniu Zeleník, no jeho strela tesne minula. V 32. minúte hosťujúci brankár Lutišan rozohrával od brány, ale jeho nepresný odkop zachytil Bartoš, vnikol do 16-ky a vsietil úvodný gól zápasu. Už od 2 minúty našiel Kráľ R. Kováča a ten pohotovo prehodil ponad brankára. V 42. minúte sa na hranicu 16-ky dostal Baroš a svojou strelou nedal Lutišanovi šancu. V úvode druhého polčasu sa do príležitostí dostali hosťujúci Mikušík a následne Abík, ale Kršiek strely pohotovo zneškodnil. V 68. minúte unikol po ľavej strane domáci Kráľ a jeho načasovanú loptu zužitkoval R. Kováč na svoj druhý gól v zápase. V závere sa ešte k lopte dostal striedajúci Bučko a zavŕšil gólový účet domácich.
POV. TEPLÁ: Lutišan – Slaninka, Vrábel, Urík, Garbian, Jankejech, Mucha, Mikušík, Abík, Hrubo, Sárinec
Ďalšie výsledky: Horná Streda – Prievidza „B“ 1:7 (1:3), Zem. Kostoľany – Bošany 1:3 (1:0).

1. Pov. Bystrica 27 21 1 5 83:21 64
2. Bošany 27 16 6 5 65:23 54
3. Podolie 27 15 5 7 70:33 50
4. Sverepec 27 15 3 9 49:46 48
5. Brezová 26 14 4 8 63:37 46
6. Veľké Uherce 27 13 5 9 67:36 44
7. Horná Poruba 27 13 5 9 69:44 44
8. Trenč. Jastrabie 27 13 2 12 65:45 41