Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. LIGA 34. A 35. KOLO

Pečalka poslal Púchovčanov o súťaž nižšie

Dubnica – Ružomberok 1:1 (0:1) Góly: 14. Jendríšek 0:1, 51. Kiška 1:1. Hostia na ceste za titulom prišli do Dubnice bodovať a v prvom polčase mali viac z hry.

Dubnica – Ružomberok
1:1 (0:1)
Góly: 14. Jendríšek 0:1, 51. Kiška 1:1.
Hostia na ceste za titulom prišli do Dubnice bodovať a v prvom polčase mali viac z hry. V 14. min atakovaný Holec v súboji s Nez­marom loptu neudržal a dobiehajúci Jendríšek ju z hranice šestnástky umiestnil do odkrytej brány – 0:1. O minútu mohlo byť 0:2, lenže to by Nezmar nesmel v dobrej pozícii domácu bránu prestreliť. V 25. min Bruškovu strelu reprezentačný brankár Hajdúch iba vyrazil a Filovi chýbal kúsoček, aby sa k lopte dostal. Hostia povzbudzovaní početnými priaznivcami hrali aktívne, ale ani domáci nezaostávali. Minútu pred prestávkou mali Dubničania smolu, lebo Kiškovu strelu zastavila žrď. V úvode druhého polčasu sa domáci konečne dočkali, keď po Ižvoltovom centri Kiška zblízka hlavou trafil sieť – 1:1. Vzápätí mohol dať vedúci gól Filo, ktorý mieril vedľa. V 63. min sa zaskvel Holec, keď s námahou vytiahol Saparov priamy kop zo šibenice. Dubnici sa bod málil, no Ižvolt v 74. min pred bránou šťastie nemal. Potom uvidel za zbytočný faul červenú kartu Adámik a o päť minút po rýchlej akcii Kiškovmu oblúčiku chýbali centimetre. Minútu pred koncom mohol hosťom „vystreliť“ tri body Jendríšek, ale nemal presnú mušku.
Dubnica: Holec, Špendla, Adámik, Kopačka, Pleva, Ižvolt, Držík, Bruško (Zápotoka), Novák, Filo (Lendvay), Kiška. Ružomberok: Hajdúch, Siva, Dvorník, Laurinc, Kotrys, Žofčák, Sapara, Dovičovič (Urban), Božok (Zošák), Nezmar, Jendríšek.
Púchov – Inter
0:1 (0:0)
Gól: 53. Pečalka 0:1.
Predzápasová matematika bola jasná, ak sa chcel Matador zachrániť, nesmel prehrať. Od začiatku sa hralo obojstranne opatrne a dlho sa nič poriadne nedialo. Až v 23. min vypálil zdiaľky R. Kunzo, no Ilizi jeho strelu vyrazil. Púchov odpovedal o tri minúty, ale Bernady rovnako vyrazil Novisedlákov pokus spoza šestnástky. Domáci sa nevedeli dostať k Bernadyho bráne a dať dôležitý gól, ktorý mohol mať cenu zlata, pretože ním by nielenže dostihli svojho súpera, ale mali by s ním aj celkove lepšie vzájomné zápasy. Ani po návrate z kabín sa útočné manévre nekonali. Púchovčania zažili šok v 53. min, kedy po rozohranom priamom kope si na prihrávku nabehol neobsadený Pečalka a z viac než dvadsať metrov trafil dolný kút domácej brány – 0:1. Jelšic sa z protiútoku pustil do šestnástky, ale po zákroku na neho sa jedenástka nekopala. Loptu potom neumiestnil do siete hlavičkou Saláta, na druhej strane nezvýšil po nepresnej strele Matovič. Púchovčania sa s blížiacim koncom stávali bezradnejšími a na súvislý tlak sa nezmohli. Némethov pokus v 90. min letel ponad Bernadyho a záverečný hvizd ich definitívne poslal do druhej ligy.
Púchov: Ilizi, Hricko, Németh, Saláta, Jambor, Prokeš (Mráz), Novisedlák, Náther (T. Ďurica), Peter Vavrík (Demjan), Chovanec, Jelšic. Inter: Bernady, Petrán (Píši), Zavaterník, R. Kunzo, Drahno, Paulík (Dirnbach), Hodek (Jeťko), Pečalka, Matovič, Šlahor, Tomčák.
Ďalšie výsledky 34. kola: Artmedia – B. Bystrica 1:0, Žilina – Trenčín 5:0, Nitra – Trnava 1:1.
Nitra – Dubnica
2:2 (2:1)
Góly: 24. Rák 1:0, 26. Kopačka (11 m) 1:1, 39. Grajciar 2:1, 69. Kiška 2:2.
Nitra začala s náporom a už v 5. min musel Holec zasahovať po dobrej strele Grajciara, o dve minúty bol v šanci Rák, ktorého obrana zastavila. V 15. min skúšal šťastie z priameho kopu Demo, avšak Holec bol pripravený. O necelých desať minút zúročil svoje skúsenosti, keď pripravil šancu Rákovi a domáci kanonier po kľučke na brankára otvoril skóre. Domáca radosť trvala iba dve minúty, lebo po faule Seneckého na Kišku Kopačka z jedenástky vyrovnal. Hra sa vyrovnala, až v 39. min sa k odkopnutej lopte v strede ihriska dostal Grajciar a nevídaným lobom prehodil Holeca – 2:1. Dubničania sa v druhom polčase snažili o vyrovnanie a dočkali sa v 69. min, kedy Novákovu prihrávku premenil na druhý gól Kiška. Hostia sa ešte viac osmelili, ale Bruškovu strelu v 80. min zastavilo brvno. Nitra v závere pritlačila, ale Hesekov gól už neplatil.
Nitra: Senecký, J. Nečas (Čeman), Štajer, P. Farkaš, Leško, Bališ (Hesek), M. Farkaš, Demo, Glenda (Babic), Rák, Grajciar.
Dubnica: Holec, Pleva, Špendla, Kopačka, Juhás, Grendel (Augustíni), Držík, Brško, Novák, Kiška, Ižvolt.
Trnava – Púchov
1:0 (0:0)
Gól: 73. Kriss 1:0.
Vypadávajúci Púchov to nemal v prvom polčase ľahké, keď v úvode musel čeliť viacerým šanciam. Ďurišovu a Blahovu strelu zlikvidoval Ilizi a potom z dobrej pozície hlavičkoval vedľa Kožuch. Ilizi sa zapotil v 19. min pri priamom kope Čvirika, ktorý s námahou vyrazil a o päť minút si poradil nielen so strelou Čvirika, ale aj s dorážkou Blahu. Trnava tlačila, hostia sa bránili a až v 38. min mali prvú šancu, no Németh prestrelil. Tri minúty pred prestávkou neskóroval ani Filip a polčas skončil bez gólov. Na začiatku druhej časti domáci vrhli všetky sily do útoky, lenže Filip, Kožuch a Blaha nemali presnú mušku. Nepresadil sa ani striedajúci Kriss a vedľa skončila aj Blahova strela. Púchovčania aj so šťastím odolávali až do 73. min, kedy Ilizi iba vyrazil Filipovu strelu a pohotový Kriss zaistil Trnave povinné víťazstvo.
Trnava: Lipčák, Kotula, Hrabal (Fall), Čvirik, Husár, Filip, Kopúnek (Semanko), Ďuriš, V. Labant (Kriss), Kožuch, Blaha.
Púchov: Ilizi, Mičinec, Brisuda, Németh, Hricko, Náther (Vanák), Prokeš, Novisedlák, Chovanec, Mráz (Majerník), Jelšic (Demjan).
Ďalšie výsledky 35. kola: Inter – Žilina 1:1, Trenčín – Artmedia 3:1, B. Bystrica – Ružomberok 0:5.
10. Púchov 35 6 5 24 28:64 23
36. kolo streda 31. 5. o 17. h: Púchov – Nitra, Žilina – Trnava, Artmedia – Inter, Ružomberok – Trenčín, Dubnica – B. Bystrica.