Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 24. KOLO + DOHRÁVKA 16. KOLA

Rozhodca v Mikušovciach kvôli bezpečnosti nedopískal

Udiča – Borčice 1:0 (0:0) Dohrávka na ťažkom teréne priniesla veľmi dobrý zápas, v ktorom boli hostia technickejší, ale domáci ich predčili bojovnosťou. Šance boli na oboch stranách, ale Bašo ani Martinák sa nenechali prekonať. Borčice sa spoliehali na

Udiča – Borčice
1:0 (0:0)
Dohrávka na ťažkom teréne priniesla veľmi dobrý zápas, v ktorom boli hostia technickejší, ale domáci ich predčili bojovnosťou. Šance boli na oboch stranách, ale Bašo ani Martinák sa nenechali prekonať. Borčice sa spoliehali najmä na Kopačku, no ani on tentoraz skórovať nedokázal. O osude stretnutia sa rozhodlo v 81. min, kedy ušiel po krídle Matušík, jeho center brankár vyrazil a I. Chochel loptu pohotovo dorazil do siete. Po výhre Udiče sa čelo tabuľky vyrovnalo a stále majú postupovú šancu tri celky.
Udiča: Bašo, Cigánik, P. Chochel, M. Gašpárek, Harvánek, Vágner (Matušík), T. Gašpárek, Krátky, I. Chochel, Milák (Oravec), Remiš (Crkoň). Borčice: Martinák, Kuric, Suchý, Solín, Sedláček, Kopačka, Koštial, Paška (Kasenčák), Mánik, Mazáň, Kočka. Rozhodovali M. Mazan, Švec, Dobrodenka, ŽK: Vágner, Harvánek, Solín, Suchý. (r)
Ilava – Brvnište
6:0 (3:0)
Domáci boli lepším mužstvom a v 5. min Šedo po prihrávke Staňa otvoril skóre. Potom prišli neúspešné pokusy Ptáčka a Kňažeka. V 20. min Miniarik vyskúšal Porubčanovu pozornosť. Tlak domácich sa stupňoval a v 34. min Marienka z päťky poistil vedenie Ilavy – 2:0. V 45. min zvýšil na 3:0 Kňažek, keď vrátil do siete odrazenú loptu od brvna. V úvode druhej časti sa vyznamenal Porubčan zneškodnením čistej šance J. Čap­liara. V 57. min Šedo prešprintoval obranu a bolo 4:0. Ďalšie dva góly pridal Marienka v 63. min po Šedovej prihrávke a v 90. min po samostatnom úniku.
Ilava: Porubčan, Mikula, Ilon­čiak, Pilát (Strapko), Šedo), Batla, Cabaj, Marienka, Kňažek, Staňo (Jakúbek), Ptáček (Mladoš). Brvnište: M. Čapliar, Vališík, Šamaj, B. Čapliar, Holiš, Šištík, Miniarik, Hároník, J. Čapliar, Šlesár, Fusko. Pred 30 divákmi rozhodovali Hanták, Petrušek, ŽK: Vališík. (om)
Plevník – Ladce
2:3 (2:3)
Prvých desať minút bolo nezáživných, prvú šancu mali hostia v 15 min, keď Martinka prehodil prázdnu bránu. V 17. min mohli Ladce vyhrávať, ale Šedík mieril vedľa. Prvú šancu využil Plevník v 26. min J. Kucharíkom – 1:0. O dve minúty zvýšil F. Ďurkech na 2:0. Ladce ožili, ale perfektnú strelu Brtáňa spoluhráč Martinka odvrátil. Ladce znížili po centri Brtáňa v 36. min F. Váňom na 2:1. V 42. min po Habánkovom centri vyrovnal Martinka a o dve minúty Brtáň krásnou strelou zvýšil na 2:3. Potom nevyužil Marián Habánek šancu, ďalšiu mal Martinka, ktorého Gaňo vychytal. Domáci brankár chytil zázračne strelu Mariána Habánka. V 73. min Tomaník netrafil prázdnu bránu, v 80. min Tamáši perfektne vystrelil tesne nad a nevyrovnal ani v Monček, ktorému zmaril šancu Janke.
Plevník: Gaňo, Turčáni, Jurčaga (M. Kucharík), Butko, Ligas, J. Kucharík, Adamec (Tomaník), Monček, F. Ďurkech, Tamáši, Babinec (Ďuriš). Ladce: Janke, Šedík, Brtáň (Michal Habánek), Koštialik, F. Váň (Eliáš), J. Váň (Vyhnička), Jamrich, Mrážik, Martinka, E. Pagáč, Marián Habánek. Pred 200 divákmi rozhodovali Gančár, M. Pecuš, Vánik, ŽK: Eliáš. (kri)
Beluša – Prejta
2:2 (2:0)
Beluša začala vo veľkom štýle a už v 7. min sa ujali vedenia Ďuricom – 1:0. Domáci zvýšili tlak a v 22. min Petríček zvýšil na 2:0. Do konca sa potom hral vyrovnaný nezáživný futbal. Po prestávke Belušania nič, hostia z priameho kopu znížili Králikom v 60. min na 2:1, čo ich povzbudilo. Ovládli hru a v 80. min Bušík po skrumáži vyrovnal na 2:2. V závere sa domáci snažili, ale nevytvorili si žiadnu šancu.
Beluša: Ďuriška, Drak, Baranec, Kubena, Vričan, Šatka, Michalek, Ďurica (Kačenka), Petríček, Kralovič, Medňanský (Trenčan). Prejta: Mutala, Juríček, Behan (Králik), Uhlík, Bagin, Trnka, Hric, Porubčan, Duras, Vysocký, Bušík. Pred 150 divákmi rozhodovali Milčík, Bezdeda, M. Sluk. (vla)
Mikušovce – Dulov
1:2 nedohrané
Do 20. min videli diváci obojstranne nezáživný futbal. Až potom hosťujúci vyslal Gašpar nepríjemnú jedovku tesne vedľa. Potom vynikol hosťujúci Rafaj, ktorý zmaril šancu R. Borovského. V 33. min išiel sám Holba na bránu, ale namiesto strely volil prihrávku do neznáma. Rafaj zmaril Hoštackému pádom pod nohy ďalšiu šancu, ale v 37. min dostal Holba Kolmú prihrávku a Rafaj bol bezmocný – 1:0. Hostia hneď po rozohrávke zmenili stav Balážom – 1:1. O pár minút priebojný Mojto ušiel obrancom, bol nedovolene faulovaný a Baláž sa z jedenástky nemýlil. Pri odchode do šatne sa domáci nedokázali vyrovnať so stavom a po množstve vyhrážok si rozhodca zavolal kapitánov a v v dôsledku ohrozenia svojej osoby do druhého polčasu nenastúpil...
Mikušovce: S. Borovský, M. Eliáš, R. Borovský, Vršata, Kopačka, Gašpárek, Hoštacký, J. Borovský, Holba, Dobrodej, Ľ. Eliáš. Dulov: Rafaj, Troška, Slabý, Mikláš, Lazor, Kováč, Kolár, Mojto, Baláž, Gašpar, Vozár. Pred 100 divákmi rozhodovali M. Mazan, Vyletelka, Peťovský. ŽK: R. Borovský, Ľ. Eliáš, Mikoláš. P.Prekop
Borčice – Lazy
2:0 (0:0)
V prvom polčase po vyrovnanom priebehu v závere domáci pritlačili, mali šance po štandardných situáciách, ale neskórovali. Mánik zahodil tutovku v 55. min, ale potom sa predsa vedenia ujali Borčice v 63. min vedenia. Po rohu skóroval volejom Kuric - 1:0. Mánik potom zložil v 73. min reparát a sólo zakončil gólom na 2:0. Hostia neskôr pohrozili Chovancom z trestného kopu, ale Martinák si čisté konto udržal.
Borčice: Martinák, Kuric, Novosedliak (Sabo), Solín, Sedláček, Kopačka, Košťál (Kasenčák), Paška (Žiaček), Mánik, Mazáň, Kočka. Lazy: Jankovič, Vrábel (Babiš), Poliak, Kračuník, Ciesar, Janoško, (Mihálik), Chovanec, Škorvánek, Hrnčiarik, Rosina, Novotný.
Pred 350 divákmi rozhodovali Janček, Panák, Lieskovský. (mv)
Udiča – Papradno
2:1 (0:0)
Zápas sa ako tradične hral na teréne na hranici regulárnosti. Viac sa bojovalo s terénom ako so súperom. V prvom polčase priemerného zápasu, kde o nič nešlo, stála za zmienku šanca Nemčíka v 33. min, ktorý ju trestuhodne zahodil. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení, no boli to hostia, ktorí Patrikom Babiarom po rohu dali vedúci gól – 0:1. Udiča kontrovala o dve minúty a najlepší hráč I. Chochel vyrovnal. S blížiacim sa záverom bol terén ťažší a hráči mali problém hrať futbal. Bojovnosť domácich slávila úspech v 75. min, kedy dal I. Chochel druhý víťazný gól.
Udiča: Bašo, Cigánik (Crkoň), P. Chochel, M. Gašpárek, Harvánek, Oravec, T. Gašpárek, Krátky (Zlatoš), I. Chochel, Milák (Matušík), Remiš. Papradno: Hromadík, P. Balušík, Martinec (Trnčík), Španihel (Kozáčik), S. Trúchlik, Peter Babiar, Klabník, Kukučka, Černošík, Janáček, Nemčík (Patrik Babiar). Pred 250 divákmi rozhodoval Koleno. (r)
Horovce – Pruské
1:1 (0:1)
V Horovciach bolo ihrisku pod vodou a po telefonáte predsedu ŠTK sa hralo v Kvašove. Domáci boli lepší, ale gól nedali, naopak v 42. min umiestnenou strelou k žrdi spoza šestnástky skóroval Vlasatý – 0:1. V druhom polčase sa útoky striedali na oboch stranách , Prekop zahodil čistú šancu, ale v 65. min sa dokázal presadiť a vyrovnal. Obe mužstvá chceli vyhrať, ale gól už nepadol.
Horovce: Pálka (Lukáč), M. Gereg, Štefanec, Egly, Miček, Svorada, Janíček, L. Gereg, Prekop, Cíbik, Rob. Pruské: Smolka, Mazáň, M. Suchánek, Bolebruch, M. Galko, Majerík, Minárik, V. Suchánek (Černej), M. Šatka, Vlasatý, Ľ. Suchánek (Jakúbek).
Pred 150 divákmi rozhodovali Švec, Strýček, Kapila, ŽK: Cíbik, V. Suchánek.
1. Borčice 24 16 4 4 54:22 52
2. Ladce 24 16 3 5 63:21 51
3. Lazy 24 15 3 6 57:34 48
4. Plevník 24 12 3 9 44:33 39
5. Horovce 23 11 5 7 40:33 38
6. Papradno 24 11 2 11 40:31 35
7. Udiča 24 10 4 10 47:44 34