Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
FUTBAL 1. LIGA 36. KOLO

Púchov sa lúčil výhrou, Dubnica opäť doma nevyhrala

Púchov – Nitra 1:0 (1:0) Gól: 41. Demjan 1:0. V poslednom prvoligovom zápase pred zostupom sa domáci snažili o víťaznú rozlúčku.

Púchov – Nitra
1:0 (1:0)
Gól: 41. Demjan 1:0.
V poslednom prvoligovom zápase pred zostupom sa domáci snažili o víťaznú rozlúčku. Prvú šancu mal v 7. min Jelšic, ale z uhla mieril vedľa. O minútu Demjanovu hlavičku chytil brankár. To bolo z ich strany na dlhší čas všetko, lebo Nitra hru vyrovnala a hralo sa prevažne v strede. Až po polhodine hry postrašil Tujvela Náther a o chvíľu Bališovu strelu valach kryl. V 41. min po Hrickovom pase ušiel obrane Demjan a nedal Tujvelovi šancu – 1:0. Po prestávke začal Matador aktívne a Mráz v 50. min bránu iba tesne minul. Zvýšiť mohol strelec gólu, no skóre sa nemenilo. Potom Nitrančania ožili, mali prevahu, ktorej domáci čelili iba s vypätím síl a Bališovu bombu zblokovala obrana. Púchov z ojedinelej šance mohol zvýšiť, no Némethovej hlavičke chýbali centimetre. V 79. min sa dostal do dobrej šance Chovanec, ale keď prestrelil, do konca zápasu sa už nič nezmenilo a Púchov sa minimálne na rok rozlúčil s ligou sympaticky – víťazstvom.
Púchov: Valach, Hricko, Németh, Brisuda, Mičic, Novisedlák, Jambor (Peter Vavrík), Mráz, Demjan, Chovanec, Jelšic (Náther – Vanák).
Nitra: Tujvel, Karlík (Čižmár), Štajer, P. Farkaš, Leško (Hesek), Bališ, Šimončič (Babic), M. Farkaš, Glenda, Grajciar, Rák.
Dubnica – B. Bystrica
0:0
Domáci mali na dosah šiestu priečku, lenže k tomu potrebovali „iba“ vyhrať, čo bolo v tejto sezóne doma niekedy priveľkým sústom. Lepšie začali hostia, ale Velického priamy kop v 3. min vyrazil Holec, na druhej strane v 16. min neuspel proti Borošovi Ižvolt. Hralo sa väčšinou v strede a divákov zaujala iba prudká strela Končeka v 28. min, ktorú Holec zneškodnil. V závere polčasu mal šancu na kopačke F. Kunzo, no brána bola preňho primalá. V 51. min to bol znova F. Kunzo, ktorý sa dostal do dobrej šance, lenže ani tentoraz nemieril presne. Dubničania odpovedali o päť minút strelou Bruška, s ktorou sa vysporiadal Boroš. Veľkú šancu Dubnice spálil v 67. min Jonáš, keď hlavičkoval tesne vedľa. Úspešný nebol ani v 71. min mladý Seye, a tak hostia pokojne dohrávali na remízu. O všetkom mohli rozhodnúť v 90. min Ižvolt, ale mieril vedľa a Kuzma trafil padajúceho brankára. Dubnica sa po bezgólovej remíze musela uspokojiť nakoniec iba s 8. priečkou.
Dubnica: Holec, Pleva, Adámik, Špendla, Jonáš, Ižvolt, Držík, Bruško (Zápotoka), Novák, Kuzma, Augustíni (Seye).
B. Bystrica: Boroš, Klučiar, Páleník (Svintek), Jarabica, Libič, Velický, Rapčan (Kanda), F. Kunzo, Pečovský, Konček, Vyskoč (Hrbek).
Ďalšie výsledky 36. kola: Žilina – Trnava 2:1, Artmedia – Inter 1:0, Ružomberok – Trenčín 3:0.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

V Púchove si celoplošné testovanie po dvoch týždňoch zopakujú

Mesto Púchov si na základe vládneho rozhodnutia po dvoch týždňoch zopakuje celoplošné antigénové testovanie. Skríning sa v Púchove začne v sobotu (23. 1.) a potrvá do utorka 26. januára.

Zdravotník odoberá vzorku z nosa počas testovania na ochorenie Covid-19.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.