Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 26. KOLO + DOHRÁVKA 24. KOLA

V priamom súboji o záchranu Beluša rozstrieľala Pruské, Borčice postupujú

Mikušovce – Dulov 3:2 (1:2) Pred dvoma týždňami sa tento duel nedohral, pretože rozhodca M. Mazan z obavy o vlastnú bezpečnosť v prestávke odišiel.

Mikušovce – Dulov
3:2 (1:2)
Pred dvoma týždňami sa tento duel nedohral, pretože rozhodca M. Mazan z obavy o vlastnú bezpečnosť v prestávke odišiel. Vzhľadom k tomu, že súťaž končila 11. júna a v úradnej správe vyšlo, že o osude zápasu sa rozhodne vo štvrtok 8. júna, kde boli predvolaní všetci zainteresovaní, vo štvrtok ráno niekoľko hodín pred zasadnutím ŠTK sa obaja súperi dozvedeli, že zápas sa opakuje už v piatok.
Domáci začali lepšie, ale v 13. min Dobrodejovu gólovú strelu zastavila žrď. Dulovčania hrali pokojne a v 20. min Baláž dal ich vedúci gól. Zaskočení Mikušovčania inkasovali o päť minút neskôr aj druhý gól, ktorého autorom bol znova Baláž – 0:2. O niekoľko minút po hrubom faule na Pažitného uvidel M. Eliáš červenú kartu, ale ani to o výsledku nerozhodlo. V 41. min fauloval Kováč v šestnástke, dostal druhú žltú kartu a musel pod sprchy. Brankár S. Borovský penaltu bezpečne premenil a znížil na 1:2. V druhom polčase mali domáci miernu prevahu, no hostia hrozili rýchlymi brejkami, lenže Baláž, Kolár ani Mikoláš nerozhodli. V 74. min sa podarilo Hoštackému vyrovnať a hostia potom prišli o zraneného Mojta. Keď sa zdalo, že zápas skončí deľbou bodov, v nadstavenom čase Dobrodej zo skrumáže dal víťazný gól Mikušoviec, znamenajúci záchranu v I. triede. Rozhodovali Oselský, Gančár a Koleno. (r)
Ilava – Ladce
3:0 (0:0)
V úvode mali domáci dve sľubné gólové príležitosti, v úspešnom zakončení im zabránil Janke. Potom sa hra vyrovnala a prvý polčas sa hralo medzi šestnástkami. Druhá časť bola v réžii domácich a o osude zápasu rozhodla ani nie celá desaťminútovka. Skóre stretnutia otvoril v 53. min Marienka, o dve minúty z ťažkého uhla pridal druhý gól Staňo a skóre v 60. min uzavrel Batla. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom a z vyšším gólovým prídelom neodišli iba vďaka dobre chytajúcemu brankárovi.
Ilava: Porubčan, Barkáč (Mladoš), Mikula (Pilát), Strapko, Šedo, Batla, Cabaj, Marienka, Kňažek, Staňo, Ptáček (Šatka).
Ladce: Janke, Šedík (F. Váň), Eliáš, Koštialik, Vyhnička, J. Váň, Jamrich, E. Pagáč, Hromka (Porubčan), Martinka, Marián Habánek (Michal Habánek). Pred 85 divákmi rozhodoval Bezdeda.
(om)
Brvnište – Dulov
0:0
Obe mužstvá nastúpili v pozmenených zostavách a divákom predvádzali futbal, v ktorom akcie končili pred šestnástkami a čo prešlo, vyriešili brankári. Divákov zaujala Vozárova strela vedľa a Gašparova šanca skončila v rukách J. Čapliara. Domáci odpovedali Barbosom, ale gól nepadol. Druhý polčas sa podobal prvému. Najprv po centri Pánova v 51. min strieľal Puček nad. Gól si pýtal priamy kop Miniarika, ktorý skončil tesne vedľa. Obe mužstvá v pohodovom zápase boli spokojné s bodom.
Brvnište: J. Čapliar, Holiš, Šamaj, B. Čapliar, Vališík (Fusko), Šištík, Miniarik, Koreník, Čvirik, J. Hároník, M. Hároník (Barbosa). Dulov: Rafaj, Troška, Pavliš, Mikoláš, Lazor, Puček, Gašpar (Remšík), Struhár, Baláž, Pánov (Mišík), Vozár. Pred 100 divákmi rozhodovali Kameník, Zvak, Badár. P. Prekop
Plevník – Lazy
0:2 (0:1)
V 4. min Ciesar z 20 metrov zaskočil Gaňa – 0:1. O štyri minúty si domáci brankár dal pozor na Chovanca a v 12. min zaváhal Janoško. Tamáši v 15. min nevyrovnal a v 17. min Gaňo vychytal tutovku Janoška. V 29. min zabránil domáci obranca Janoškovi v úniku a v 31. min F. Ďurkech prestrelil. O chvíľu Gaňo zmaril tutovku Rosinovi. V 38. min domáci F. Ďurkech prekopol bránu a v 41. min najprv Jankovič vyrazil krásnu strelu Tamášiho a v 45. min aj Kremeňa. Po Chovancovom rohu v 49. min Mihálik zvýšil na 0:2. V 63. min Ciesar netrafil zblízka prázdnu bránu. O dve minúty Plevníčania nevyužili prečíslenie a v 66. min Jankovič vyrazil gólovú hlavičku Butka. V 83. min sa znova vyznamenal Jankovič a v 85. min na druhej strane Novotný nedočiahol center. Keď v 86. min Jankovič znova zachránil, hostia sa lúčili so sezónou výhrou.
Plevník: Gaňo, Turčáni (Tomaník), Jurčaga, Butko (M. Kucharík), Adamec, J. Kucharík, Ďuriš (Kremeň), Monček, F. Ďurkech, Tamáši, Babinec. Lazy: Jankovič, Vrábel (Novotný), Poliak, Mihálik (Ruman), Ciesar, Kračuník, Chovanec, Škorvánek, Hrnčiarik, Rosina, Janoško. Pred 150 divákmi rozhodoval Koleno.
J. Gašpárek
Mikušovce – Prejta
1:0 (1:0)
Vo vyrovnanom zápase slabej úrovne mal prvú vážnejšiu šancu v 30. min hosťujúci Juríček, ale nedal. V 38. min po faule na Gašpárka z jedenástky rozhodol o výhre Mikušoviec S. Borovský. Na začiatku druhého polčasu bol v dobrej pozícii Duras, no mieril vedľa. V 70. min išiel sám na bránu Meliška, ale prestrelil a rovnako pochodil v 80. min, ktorý mieril nad bránu Prejty.
Mikušovce: S. Borovský, M. Gašpar, Piatrik, Vršata, Kopačka, Gašpárek, P. Gašpar (Palkech), Meliška, Holba, R. Borovský (Hudec), Ľ. Eliáš (Osrman).
Prejta: Vrábel, Behan, Juhás, Juríček (Ronec), Porubčan, Trnka, Hric, Králik, Duras, Vysocký (Mutala), Bušík. Pred 100 divákmi rozhodoval Faltejsek. (r)
Borčice – Papradno
2:0 (0:0)
V zápase, kde sa hralo o postup domácich, videli diváci dobrý zápas, kde mali domáci neustálu prevahu. Hralo sa väčšinou iba na jednu bránu, ale Borčičania nevedeli dať gól a zahadzovali šance. Hostia dvakrát nebezpečne pohrozili, ale bez efektu. V druhom polčase tlak domácich pokračoval a v 68. min zavládlo v Borčiciach nadšenie, keď Kočka strelou z 20 metrov dal vedúci gól. V 71. min Košťál z jedenástky za ruku poistil vedenie, ktoré si dobre hrajúci domáci udržali a po zápase mohli oslavovať postup do 5. ligy.
Borčice: Martinák, Kuric, Novosedliak, Solín, Sedláček (Žiaček), Kopačka, Košťál, Paška (Sabo), Mánik, Mazáň, Kočka. Papradno: Hromadík (Krištof), P. Balušík, Martinec, Lališ, S. Trúchlík, M. Trúchlik, Klabník, Kozáčik, Černošík, Peter Babiar (Janáček), Nemčík.
Pred 300 divákmi rozhodoval Kováčik. (mv)
Beluša – Pruské
6:1 (1:0)
Domáci začali Michálkovou strelou v 10. min nad. V zápase o záchranu sa v 31. min po faule na Petráčka dal Michálek z jedenástky vedúci gól Beluše. O šesť minút Ďurica mieril tesne nad. Hostia sa osmelili až v 44. min, no strelu J. Galka Chytil Turza. V 47. min Ďuricovu strelu brankár chytil, ale v 58. min po rohu Petríček dal na 2:0. V 60. min prešla lopta popred bránou Beluše, ale z hostí ju nikto nedorazil a strelu J. Galka Turza vyrazil na roh. O minútu po peknej akcii zvýšil Ďurica na 3:0. Prešli iba dve minúty a Medňanský zakončil dlhé sólo strelou tesne vedľa. V 68. min pridal štvrtý gól domácich Michálek. Petríčkove sólo v 76. min zastavil v šestnástke brankár faulom a Turza z jedenástky dal na 5:0. O dve minúty Ďurica zvýšil na 6:0. Dve minúty pred koncom išiel Ďurica sám na bránu, avšak stroskotal na brankárovi Smolkovi. V 89. min si hostia dali takmer vlastný gól, ale loptu zastavilo brvno. Kubena v 90. min opečiatkoval žrď a v nadstavenom čase Prušťania z jedenástky Ľ. Suchánkom korigovali stav na 6:1 a so súťažou sa lúčia.
Beluša: Turza (Ďuriška), Patka, Huťa, Baranec, Vričan, Kralovič (Kubena), Topolan (Štefanec), Michálek, Petríček, Ďurica, Medňanský.
Pruské: Smolka, Mazáň, M. Suchánek, M. Galko, Minárik, Majerík, J. Galko, Vlasatý, M. Šatka, Ľ. Suchánek, Jakúbek.
Pred 200 divákmi rozhodovali Gábor, Panák, M. Sluk. (duš)
Udiča – Horovce
1:3 (0:2)
V 10. min išiel po chybe Štefanca išiel I. Chochel sám na bránu, ale Lukáč zasiahol. Z protiútoku sa hostia zásluhou Janíčka ujali vedenia 0:1. Horovčania v 30. min opäť Janíčkom zvýšili na 0:2. Domáci v zápase hranom medzi šestnástkami si toho veľa nevytvorili. Po prestávke si vytvorili tlak a v 58. min M. Gašpárek znížil na 1:2. Potom dostali červenú kartu Harvánek a Egly. Udičania sa snažili o vyrovnanie, ale v 89. min Geregom spečatili výhru na 1:3.
Udiča: Bašo, Cigánik, P. Chochel, M. Gašpárek, Harvánek, Oravec, Zlatoš, Matušík, I. Chochel, Krátky, Remiš. Horovce: Lukáč, Kučo, Kováč (Barcík), Egly, Miček, Gereg, Janíček, Štefanec, Prekop, Cíbik, Dubový. Pred 200 divákmi rozhodovali Švec, Gančár, Štefanec.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  1. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  2. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  3. Magazín SME Ženy už v predaji
  4. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  5. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Odberné miesta v Ilave

Celoplošné testovanie prebehne aj v meste Ilava. Vyčlenili päť odberných miest.

Zoznam odberných miest v Púchove

Už tento víkend prebehne celoplošné testovanie. V Púchove je trinásť odberných miest, kde sa môžete dať otestovať.

Zoznam odberných miest v meste Púchov

AKTUALIZOVANÉ: Zoznam odberných miest v Považskej Bystrici

Vojaci preverovali podmienky, jedna miestosť nevyhovovala. Občania však môžu prísť na plošné testovanie na Covid-19 do okolitých odberných miest.