V priamom súboji o záchranu Beluša rozstrieľala Pruské, Borčice postupujú

Mikušovce – Dulov 3:2 (1:2) Pred dvoma týždňami sa tento duel nedohral, pretože rozhodca M. Mazan z obavy o vlastnú bezpečnosť v prestávke odišiel.

Mikušovce – Dulov
3:2 (1:2)
Pred dvoma týždňami sa tento duel nedohral, pretože rozhodca M. Mazan z obavy o vlastnú bezpečnosť v prestávke odišiel. Vzhľadom k tomu, že súťaž končila 11. júna a v úradnej správe vyšlo, že o osude zápasu sa rozhodne vo štvrtok 8. júna, kde boli predvolaní všetci zainteresovaní, vo štvrtok ráno niekoľko hodín pred zasadnutím ŠTK sa obaja súperi dozvedeli, že zápas sa opakuje už v piatok.
Domáci začali lepšie, ale v 13. min Dobrodejovu gólovú strelu zastavila žrď. Dulovčania hrali pokojne a v 20. min Baláž dal ich vedúci gól. Zaskočení Mikušovčania inkasovali o päť minút neskôr aj druhý gól, ktorého autorom bol znova Baláž – 0:2. O niekoľko minút po hrubom faule na Pažitného uvidel M. Eliáš červenú kartu, ale ani to o výsledku nerozhodlo. V 41. min fauloval Kováč v šestnástke, dostal druhú žltú kartu a musel pod sprchy. Brankár S. Borovský penaltu bezpečne premenil a znížil na 1:2. V druhom polčase mali domáci miernu prevahu, no hostia hrozili rýchlymi brejkami, lenže Baláž, Kolár ani Mikoláš nerozhodli. V 74. min sa podarilo Hoštackému vyrovnať a hostia potom prišli o zraneného Mojta. Keď sa zdalo, že zápas skončí deľbou bodov, v nadstavenom čase Dobrodej zo skrumáže dal víťazný gól Mikušoviec, znamenajúci záchranu v I. triede. Rozhodovali Oselský, Gančár a Koleno. (r)
Ilava – Ladce
3:0 (0:0)
V úvode mali domáci dve sľubné gólové príležitosti, v úspešnom zakončení im zabránil Janke. Potom sa hra vyrovnala a prvý polčas sa hralo medzi šestnástkami. Druhá časť bola v réžii domácich a o osude zápasu rozhodla ani nie celá desaťminútovka. Skóre stretnutia otvoril v 53. min Marienka, o dve minúty z ťažkého uhla pridal druhý gól Staňo a skóre v 60. min uzavrel Batla. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom a z vyšším gólovým prídelom neodišli iba vďaka dobre chytajúcemu brankárovi.
Ilava: Porubčan, Barkáč (Mladoš), Mikula (Pilát), Strapko, Šedo, Batla, Cabaj, Marienka, Kňažek, Staňo, Ptáček (Šatka).
Ladce: Janke, Šedík (F. Váň), Eliáš, Koštialik, Vyhnička, J. Váň, Jamrich, E. Pagáč, Hromka (Porubčan), Martinka, Marián Habánek (Michal Habánek). Pred 85 divákmi rozhodoval Bezdeda.
(om)
Brvnište – Dulov
0:0
Obe mužstvá nastúpili v pozmenených zostavách a divákom predvádzali futbal, v ktorom akcie končili pred šestnástkami a čo prešlo, vyriešili brankári. Divákov zaujala Vozárova strela vedľa a Gašparova šanca skončila v rukách J. Čapliara. Domáci odpovedali Barbosom, ale gól nepadol. Druhý polčas sa podobal prvému. Najprv po centri Pánova v 51. min strieľal Puček nad. Gól si pýtal priamy kop Miniarika, ktorý skončil tesne vedľa. Obe mužstvá v pohodovom zápase boli spokojné s bodom.
Brvnište: J. Čapliar, Holiš, Šamaj, B. Čapliar, Vališík (Fusko), Šištík, Miniarik, Koreník, Čvirik, J. Hároník, M. Hároník (Barbosa). Dulov: Rafaj, Troška, Pavliš, Mikoláš, Lazor, Puček, Gašpar (Remšík), Struhár, Baláž, Pánov (Mišík), Vozár. Pred 100 divákmi rozhodovali Kameník, Zvak, Badár. P. Prekop
Plevník – Lazy
0:2 (0:1)
V 4. min Ciesar z 20 metrov zaskočil Gaňa – 0:1. O štyri minúty si domáci brankár dal pozor na Chovanca a v 12. min zaváhal Janoško. Tamáši v 15. min nevyrovnal a v 17. min Gaňo vychytal tutovku Janoška. V 29. min zabránil domáci obranca Janoškovi v úniku a v 31. min F. Ďurkech prestrelil. O chvíľu Gaňo zmaril tutovku Rosinovi. V 38. min domáci F. Ďurkech prekopol bránu a v 41. min najprv Jankovič vyrazil krásnu strelu Tamášiho a v 45. min aj Kremeňa. Po Chovancovom rohu v 49. min Mihálik zvýšil na 0:2. V 63. min Ciesar netrafil zblízka prázdnu bránu. O dve minúty Plevníčania nevyužili prečíslenie a v 66. min Jankovič vyrazil gólovú hlavičku Butka. V 83. min sa znova vyznamenal Jankovič a v 85. min na druhej strane Novotný nedočiahol center. Keď v 86. min Jankovič znova zachránil, hostia sa lúčili so sezónou výhrou.
Plevník: Gaňo, Turčáni (Tomaník), Jurčaga, Butko (M. Kucharík), Adamec, J. Kucharík, Ďuriš (Kremeň), Monček, F. Ďurkech, Tamáši, Babinec. Lazy: Jankovič, Vrábel (Novotný), Poliak, Mihálik (Ruman), Ciesar, Kračuník, Chovanec, Škorvánek, Hrnčiarik, Rosina, Janoško. Pred 150 divákmi rozhodoval Koleno.
J. Gašpárek
Mikušovce – Prejta
1:0 (1:0)
Vo vyrovnanom zápase slabej úrovne mal prvú vážnejšiu šancu v 30. min hosťujúci Juríček, ale nedal. V 38. min po faule na Gašpárka z jedenástky rozhodol o výhre Mikušoviec S. Borovský. Na začiatku druhého polčasu bol v dobrej pozícii Duras, no mieril vedľa. V 70. min išiel sám na bránu Meliška, ale prestrelil a rovnako pochodil v 80. min, ktorý mieril nad bránu Prejty.
Mikušovce: S. Borovský, M. Gašpar, Piatrik, Vršata, Kopačka, Gašpárek, P. Gašpar (Palkech), Meliška, Holba, R. Borovský (Hudec), Ľ. Eliáš (Osrman).
Prejta: Vrábel, Behan, Juhás, Juríček (Ronec), Porubčan, Trnka, Hric, Králik, Duras, Vysocký (Mutala), Bušík. Pred 100 divákmi rozhodoval Faltejsek. (r)
Borčice – Papradno
2:0 (0:0)
V zápase, kde sa hralo o postup domácich, videli diváci dobrý zápas, kde mali domáci neustálu prevahu. Hralo sa väčšinou iba na jednu bránu, ale Borčičania nevedeli dať gól a zahadzovali šance. Hostia dvakrát nebezpečne pohrozili, ale bez efektu. V druhom polčase tlak domácich pokračoval a v 68. min zavládlo v Borčiciach nadšenie, keď Kočka strelou z 20 metrov dal vedúci gól. V 71. min Košťál z jedenástky za ruku poistil vedenie, ktoré si dobre hrajúci domáci udržali a po zápase mohli oslavovať postup do 5. ligy.
Borčice: Martinák, Kuric, Novosedliak, Solín, Sedláček (Žiaček), Kopačka, Košťál, Paška (Sabo), Mánik, Mazáň, Kočka. Papradno: Hromadík (Krištof), P. Balušík, Martinec, Lališ, S. Trúchlík, M. Trúchlik, Klabník, Kozáčik, Černošík, Peter Babiar (Janáček), Nemčík.
Pred 300 divákmi rozhodoval Kováčik. (mv)
Beluša – Pruské
6:1 (1:0)
Domáci začali Michálkovou strelou v 10. min nad. V zápase o záchranu sa v 31. min po faule na Petráčka dal Michálek z jedenástky vedúci gól Beluše. O šesť minút Ďurica mieril tesne nad. Hostia sa osmelili až v 44. min, no strelu J. Galka Chytil Turza. V 47. min Ďuricovu strelu brankár chytil, ale v 58. min po rohu Petríček dal na 2:0. V 60. min prešla lopta popred bránou Beluše, ale z hostí ju nikto nedorazil a strelu J. Galka Turza vyrazil na roh. O minútu po peknej akcii zvýšil Ďurica na 3:0. Prešli iba dve minúty a Medňanský zakončil dlhé sólo strelou tesne vedľa. V 68. min pridal štvrtý gól domácich Michálek. Petríčkove sólo v 76. min zastavil v šestnástke brankár faulom a Turza z jedenástky dal na 5:0. O dve minúty Ďurica zvýšil na 6:0. Dve minúty pred koncom išiel Ďurica sám na bránu, avšak stroskotal na brankárovi Smolkovi. V 89. min si hostia dali takmer vlastný gól, ale loptu zastavilo brvno. Kubena v 90. min opečiatkoval žrď a v nadstavenom čase Prušťania z jedenástky Ľ. Suchánkom korigovali stav na 6:1 a so súťažou sa lúčia.
Beluša: Turza (Ďuriška), Patka, Huťa, Baranec, Vričan, Kralovič (Kubena), Topolan (Štefanec), Michálek, Petríček, Ďurica, Medňanský.
Pruské: Smolka, Mazáň, M. Suchánek, M. Galko, Minárik, Majerík, J. Galko, Vlasatý, M. Šatka, Ľ. Suchánek, Jakúbek.
Pred 200 divákmi rozhodovali Gábor, Panák, M. Sluk. (duš)
Udiča – Horovce
1:3 (0:2)
V 10. min išiel po chybe Štefanca išiel I. Chochel sám na bránu, ale Lukáč zasiahol. Z protiútoku sa hostia zásluhou Janíčka ujali vedenia 0:1. Horovčania v 30. min opäť Janíčkom zvýšili na 0:2. Domáci v zápase hranom medzi šestnástkami si toho veľa nevytvorili. Po prestávke si vytvorili tlak a v 58. min M. Gašpárek znížil na 1:2. Potom dostali červenú kartu Harvánek a Egly. Udičania sa snažili o vyrovnanie, ale v 89. min Geregom spečatili výhru na 1:3.
Udiča: Bašo, Cigánik, P. Chochel, M. Gašpárek, Harvánek, Oravec, Zlatoš, Matušík, I. Chochel, Krátky, Remiš. Horovce: Lukáč, Kučo, Kováč (Barcík), Egly, Miček, Gereg, Janíček, Štefanec, Prekop, Cíbik, Dubový. Pred 200 divákmi rozhodovali Švec, Gančár, Štefanec.
1. Borčice 26 18 4 4 60:24 58
2. Ladce 26 17 3 6 64:24 54
3. Lazy 26 17 3 6 60:34 54
4. Horovce 26 13 5 8 47:36 44
5. Plevník 26 12 3 11 46:40 39
6. Ilava 26 11 5 10 65:43 38
7. Papradno 26 12 2 12 45:33 38