Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL

Súčasťou aktívu bolo aj oceňovanie najlepších mužstiev

Dom kultúry v Beluši bol v piatok 14. júla dejiskom aktívu ObFZ Považská Bystrica, na ktorom sa vyhodnotila sezóna 2005/2006 a pripravila nastávajúca sezóna 2006/2007.

Sála bola slušne zaplnená, k čomu „pomohli“ aj ocenení hráči a strelci, ktorí si prišli prevziať ceny. Bohužiaľ, ani tentoraz sa futbalová rodina nezišla kompletná, pretože zástupcovia viacerých klubov zrejme dajú radšej prednosť pokute za neúčasť a všetko podstatné sa dozvedia iba sprostredkovane. Podobne je to aj s odovzdávaním cien, lenže na rozdiel od iných rokov prišli takmer všetci ocenení jednotlivci. Aktív, ktorý sa konal vo veľkom dusne trval takmer ako dva zápasy – skoro štyri hodiny s tým, že v závere ostali už iba tí najskalnejší. Možno by sa vedenie ObFZ malo zamyslieť nad programom, pretože pri pohľade na rýchlo sa vyprázdňujúcu sálu mali viacerí dojem, že delegátom stačí tanier gulášu, žrebovacie číslo a ostatné málokoho zaujíma.

Skryť Vypnúť reklamu

Predsedovi sa nepáčili tri prípady
Ako prvý si zobral slovo predseda ObFZ Eduard Chalmoviansky, ktorý hodnotil nielen prvý polrok svojho pôsobenia vo funkcii. „Potešilo ma, že klesol počet kontumácií, nárast mládežníckych celkov, pre ktoré chceme urobiť maximum, a ak sa podarí zohnať nejaké peniaze, nebudeme ich na zväze držať ani deň, ani dva, ale hneď pôjdu na mládež. Novinky nás čakajú aj v odmeňovaní rozhodcov. Na druhej strane sa mi nepáčili tri prípady: Mikušovce – Dulov, kde som sa dočítal, že sa rozhodcovi vyhrážali smrťou, Pružina – Ilava B pre prístup hostí a Rozvoj Sverepec – Fan club Púchov. Tu sme sa snažili vyjsť Púchovu v ústrety, ale ich funkcionári nedokázali vyjsť z tieňa a výsledky práce nesvedčia o ich dobrých manažérskych schopnostiach.“
Ceny sú rozdané
Súčasťou aktívu bolo aj oceňovanie najlepších mužstiev, víťazov súťaže Fair play, najlepších strelcov, najlepšieho brankára, hráča a strelca, pohármi a plaketami, ktoré venovala redakcia nášho týždenníka MY Považský Obzor. Pohármi sa pridali aj zástupcovia ObFZ. Najlepším odovzdávala ceny šéfredaktorka Považského Obzoru Viera Žaludková spolu s Eduardom Chalmovianskym, predsedom ŠTK Marinom Pecušom, predsedom KM Jozefom Jurenom.
Poháre za víťazstvá v jednotlivých súťažiach si prebrali Borčice (I. trieda), N. Dubnica (II. trieda), Tuchyňa (III. A trieda), Rozvoj Sverepec (III. B trieda), Beluša (I. trieda dorast), Streženice (II. trieda dorast), Domaniža (I. trieda starší žiaci), H. Poruba (II. trieda starší žiaci) a N. Dubnica (I. trieda mladší žiaci). Poháre za prvenstvo v súťaži Fair play prevzali Borčice (I. trieda), Visolaje (II. trieda), Tuchyňa (III. A trieda), Rozvoj Sverepec (III. B trieda), Prečín (I. trieda dorast) a Rozvoj Sverepec (II. trieda dorast).
Pozornosť si zaslúžili aj najlepší strelci jednotlivých súťaží, lebo práve góly sú jedným z najväčším dôvodom, čo sa ľudom na futbale páči. Ceny si postupne preberali kanonieri, prípadne ich zástupcovia v tomto poradí: I. Chochel (Udiča – I. trieda), Rafaj (Visolaje – II. trieda), M. Štefanec (Tuchyňa – III. A trieda), Stráňovský (Vrchteplá – III. B trieda), Sedláček (Košeca – I. trieda dorast), Tomana (Praznov) a Lachký (H. Poruba) – obaja II. trieda dorast, Rybár (Domaniža – I. trieda starší žiaci), Ďuriš (H. Poruba – II. trieda starší žiaci) a Kostelanský (Podmanín – I. trieda mladší žiaci).
Najlepším brankárom sa stal Rudolf Gaňo, najlepším hráčom Štefan Tamáši (obaja Plevník) a cenu pre najlepšieho rozhodcu získal Rudolf Petrušek.
Fetiš bodov škodí súťaži
S obsiahlou správou vystúpil predseda ŠTK Marian Pecuš. Vďaka jeho štatistikám sme sa dozvedeli, že kým v I. triede ubud­lo gólov, v II. triede pribudlo divákov. III. A trieda bola „skúpa“ na žlté karty a v III. B triede sme mali inzultáciu rozhodcu priamo v zápase. „Bohužiaľ, v niektorých prípadoch sa stáva, že sa kladie dôraz na fetiš bodov, čím sa naštrbuje trojuholník hráči, rozhodcovia, funkcionári. Výsledkom sú nedobré vzťahy, prerezané pneumatiky, povybíjané okná či napadnutý arbiter. Nedopusťme, aby sa podobné prípady opakovali, pretože potom by mohli rozhodcovia, ktorých nie je dostatok, zápasy bojkotovať, čo nikto nechce. Podstatné musia byť nie nervozita, karty, tresty, peniaze, ale hra, góly a s tým súvisiaca radosť. Ak chceme napredovať, musíme začať od seba.“
Mládež robí radosť
Vystúpenie predsedu komisie mládeže Jozefa Jurena bolo optimistické, kde sa priam natískala parafráza s knihou Emmy Tekelyovej Byť ženou je úžasné!. „Mať 61 mládežníckych družstiev, to je úžasné!“ povedal predseda a pokračoval. „Čo som vo funkcii, nestretol som sa s podobným výkonom, aký predviedol Dominik Rybár z Domaniže, keď nastrieľal neuveriteľných 96 gólov. Ani u mládeže sme sa nevyhli kontumáciám, ale pozitívom je II. trieda starších žiakov, kde nebola ani jediná.“ J. Jurena informoval aj o účastiach mládežníckych výberov ObFZ na turnajoch v Trnave a Luhačoviciach a apeloval na funkcionárov klubov, aby dôsledne čítali úradnú správu a nahlasovali talentovaných chlapcov, pre ktorých je to obrovská motivácia.
Nimnica by sa mala poďakovať Fan clubu
Pri príprave nového ročníka boli kluby oboznámené, aby v predstihu dodali požiadavky na žrebovacie čísla, aby sa predišlo zbytočným zvadám a prieťahom. Nakoniec všetko išlo pomerne hladko, väčšinou sa kluby medzi sebou dohodli na výmene, zaskočení boli iba zástupcovia Prečína, ktorí pred podávaním guláša mali dvojku, ale keď dojedli, dozvedeli sa, že majú sedmičku. „Dôvodom bolo, aby Streženice nehrali všetky tri družstvá v jeden deň doma,“ dostali vysvetlenie. Ako sme avizovali v minulom čísle, do súťaže neboli dlho po uzávierke prihlásené Ilava B, Stupné a Nimnica. Funkcionári posledne menovaného klubu zrejme „zaspali“, keď nepodali prihlášku a záujem prejavili až tesne pred aktívom. Šťastím bolo, že v III. B triede, kde vlani Nimnica hrala, bol nepárny počet prihlásených. Na výzvu B. Bodoríka z Fan clubu Púchov, aby bola Nimnica zaradená do súťaže, reagovalo vedenie ObFZ kladne a Nimnica môže pokračovať v súťažiach, s podmienkou, že musí vyrovnať do začiatku súťaže svoje resty.
Pridelené žrebovacie čísla:
I. trieda (14): 1. Udiča, 2. Beluša, 3. Brvnište, 4. Horovce, 5. Visolaje, 6. Dulov, 7. Ladce, 8. Pružina, 9. Mikušovce, 10. Prejta, 11. Šebešťanová, 12. Ilava, 13. Plevník, 14. Papradno.
II. trieda (14): 1. Pruské, 2. Kolačín, 3. Lysá, 4. Podvažie, 5. Červený Kameň, 6. Sverepec, 7. Streženice, 8. Košecké Podhradie, 9. Tuchyňa, 10. Dolné Kočkovce, 11. Košeca, 12. Jasenica, 13. Lúky, 14. Dolná Mariková.
III. A trieda (8): 1. Kvašov, 2. Zubák, 3. Bolešov, 4. Tunežice, 5. Kameničany, 6. Dolná Breznica, 7. Horná Breznica, 8. Lednica.
III. B trieda (10): 1. Vrchteplá, 2. Podmanín, 3. FC Púchov, 4. Jasenica B, 5. Nosice, 6. Trstie, 7. Praznov, 8. Bodiná, 9. Orlové, 10. Nimnica.
I. trieda dorast (14): 1. Dolné Kočkovce, 2. Streženice, 3. Lysá, 4. Bolešov, 5. Visolaje, 6. Sverepec, 7. Prečín, 8. Pružina, 9. Tuchyňa, 10. Prejta, 11. Košeca, 12. Praznov, 13. Horná Poruba, 14. Papradno.
II. trieda dorast (10): 1. Pruské, 2. Lúky, 3. Zubák, 4. Podvažie, 5. Horovce, 6. Brvnište, 7. Borčice, 8. Hatné, 9. Orlové, 10. Malé Lednice.
I. trieda starší žiaci (14): 1. Dolné Kočkovce, 2. Kolačín, 3. Pružina, 4. Košeca, 5. Považská Teplá, 6. Horná Poruba, 7. Ladce, 8. Streženice, 9. Mikušovce, 10. Prejta, 11. Orlové, 12. Bolešov, 13. Lúky, 14. Papradno.
II. trieda starší žiaci (14): 1. Udiča, 2. Pruské, 3. Dohňany, 4. Jasenica, 5. Lysá, 6. Dulov, 7. Borčice, 8. Košecké Podhradie, 9. Stupné, 10. Malé Lednice, 11. Lazy, 12. Šebešťanová, 13. Prečín, 14. Dolná Mariková.
I. trieda mladší žiaci (9): 1. Podmanín, 2. Nová Dubnica, 3. Košeca, 4. Pružina, 5. Ilava, 6. Beluša, 7. Lednické Rovne, 8. Brvnište, 9. Ladce.
Súťaže začínajú 5. – 6. augusta, s výnimkou mladších žiakov, ktorí začnú o dva týždne neskôr. Súčasťou žrebu boli aj výnimky, o ktorých budeme informovať v ďalšom čísle a v špeciálnej prílohe Kompas fanúšika, ktorá vyjde 1. augusta.
Sólo pre Bodoríka, kde boli ostatní?
Ešte pred diskusnými vystúpeniami informoval M. Pecuš o zmenách v štartovnom, kde sa za žiakov nebude platiť a J. Panák predstavil nový zápis o MFZ, ktorý je podľa neho jednoduchší, čo sa viacerým nezdalo. Novinkou je, že rozhodcovia budú musieť vypisovať štyri namiesto troch kópií.
V diskusii vystúpil ilavský zástupca M. Jung, ktorý sa pýtal, kto môže sedieť na lavičke, pretože často sa stáva, že na nej sedia deti či ľudia v civile. Súčasne sa vyjadril, že nekomentuje neprihlásenie sa mužstva. Na to reagoval M. Pecuš a oznámil, v prípade je to v kompetencii asistenta rozhodcu. Pokiaľ ide o Ilavu B, vedenie spomínaného celku predložilo lekárske potvrdenie o nemoci viacerých hráčov, ktorí nemohli hrať v Pružine. Keď si všetko preveroval, zistil, že jeden z „údajne“ chorých hráčov bol v tom čase v práci a o svojej „péenke“ vôbec nevedel. Potom nasledovalo sólo Branislava Bodoríka z FC Púchov. Najprv poďakoval v mene ostatných vedeniu za ústretový krok, aby sa za žiakov neplatilo. Potom nasledovala jeho reakcia na predsedov výrok na vlastnú adresu. „Novému predsedovi sme verili, že má kontakty, že dokáže vybaviť peniaze, čo sa zatiaľ nestalo. Myslím si, že je horší manažér ako ja, pretože nám sa podarilo získať oveľa lepšie umiestnenie než po iné roky a dokázali sme na zápasy pritiahnuť aj tri stovky divákov.“ B. Bodorík sa domáhal zaplatenia 200 Sk ešte z roku 2002 a 1440 Sk z posledného ročníka, ktoré im mal vrátiť ObFZ. Kým prvých dvesto korún mu vrátil J. Panák, k druhej sume sa vyjadril M. Pecuš. „Predniesol som žiadosť na výkonný výbor, ktorú ju zamietol. Urobil som preto všetko, ale ...“. Ďalšia kritika B. Bodoríka smerovala na rozpis súťaže, kde boli niektoré chyby či nedostatky, kvôli ktorým došlo k nedorozumeniam. M. Križan niektoré vysvetlil tlačovou chybou a položil otázku, či FC Púchov využil možnosť podľa ÚS a podal pred začiatkom súťaže návrhy a pripomienky, čo by bolo treba v rozpise zmeniť. B. Bodorík priznal, že neposlali nič, ale rovnako tak neurobil ani jeden z klubov. Zlú krv urobil aj list zástupcu FC Púchov, kvôli MFZ Sverepec – Púchov, ktorý sa nehral v nedeľu a v ÚS nevyšla zmena času. „V liste som napísal, že tí, čo v spomínanom zápase hrubo pochybili, by nemali poukazovať na chyby iných a mali byť mať toľko sebareflexie, aby vyvodili dôsledky, chyby priznali alebo odstúpili. Cením prístup M. Pecuša, ktorý priznal chybu, je to človek na správnom mieste,“ dodal B. Bodorík pred hŕstkou netrpezlivo záver očakávajúcich zástupcov klubov.
Všetko je O.K.
Bohužiaľ, diskusia neoslovila všetkých, pretože jej záver sledovalo už iba 14 (!) účastníkov. Možno je skutočne všetko v poriadku, lenže časom sa stretneme s názormi, kde koho tlačí topánka. To však málokto na aktíve povie, veď načo si robiť problémy. Možno by stálo za zváženie, aby sa diskusia konala pred gulášom, ktorý je silným lákadlom, lenže v tom prípade by sa ju delegáti asi snažili skracovať na minimum, veď čo keby nám vychladol ....
Dodatok: V závere aktívu sme sa po nedobrých skúsenostiach z rokov minulých chceli spýtať, či všetky kluby, ktoré prihlásili mládežnícke celky do súťaží, budú s nimi súťaž aj hrať. Bolo to kvôli tomu, aby sa neustále nemuseli prerábať žreby, čo mýlilo fanúšikov, vznikali zbytočné voľné okienka a samotní hráči museli „utrieť“ nos. Bohužiaľ, už sa nebolo takmer koho pýtať.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 8. Pomáhajte čítaním
 9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 10. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 1. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 4. Pomáhajte čítaním
 5. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 6. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 8. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 10. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 27 816
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 22 073
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 236
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 686
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 12 607
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 862
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 852
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 999
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 786
 10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 304
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Covidové oddelenie v Považskej Bystrici je v plnej prevádzke

Má kapacitu 28 lôžok, dnes už je viac ako polovica zaplnená.

S meraním teploty v nemocnici pomáhajú vojaci

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

V nedeľu pribudlo cez 1300 nakazených, takmer 140 v Trenčianskom kraji

Na Slovensku pribudlo v nedeľu 1312 nakazených z 6175 testovaných. Potvrdili ďalšie úmrtia.

ilustračné foto

AKTUÁLNE: Mesto pomáha pripravovať celoplošné testovanie

Vojaci prišli obhliadnuť navrhované odberné miesta. Mesto ponúka všetku súčinnosť. Zamestnanci sa venujú pomoci vojakom.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Epidemiológovia v Trenčíne vyšetrujú ohniská nákazy v dvoch závodoch

V rámci Slovenska prevažuje reťazové šírenie ochorenia v rodinách.

Agrokomplex musí po desaťročiach odstrániť svoj ikonický nápis

Konštrukciu vytvorili v roku 1974. Jej súčasťou bol aj klas.

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Už ste čítali?