Visolaje v súboji nováčikov nešetrili Šebešťanovú

Papradno – Pružina
1:0 (0:0)
Domáci v úvodnej štvrťhodine zahodili tri gólové šance, z toho Nemčík dve a jednu nevyužil Peter Babiar. Potom sa hra vyrovnala, až v závere Papradno pritlačilo súpera, ale opäť Peter Babiar a Nemčík stroskotali na Valáškovi. V druhej polovici Pružina hru vyrovnala, ale jej snaha končila pred šestnástkou. Hostia vyloženú šancu nemali a výhru domácich nakoniec zariadil v 83. min po centri Nemčíka Janáček, keď dorazil loptu do prázdnej brány. Výhra Papradna mohla byť aj vyššia.
Papradno: Hromadík, P. Balušík, Trnčík, M. Trúchlik (Martinec), S. Trúchlik, Peter Babiar (Patrik Babiar), Klabník, Kukučka, Španihel (Pavlík), Janáček, Nemčík. Pružina: Valášek, Priedhorský, J. Fabuš, Bolega, Ondrušek (Remšík), I. Kardoš, A. Kardoš, P. Haviar (Ondreička), Masaryk, Žilinčík, A. Fabuš.
Pred 200 divákmi rozhodovali I. Hanták, M. Pecuš.
Zuzka Tanušková.
Mikušovce – Ladce
0:3 (0:1)
Od začiatku zápasu prebrali hostia iniciatívu, o čom svedčila 28. min, kedy ako nôž maslom prešiel domácou obranou Martinka a dal vedúci gól cementárov. Vzápätí sa vyznamenal domáci brankár Dobrodej, kedy v piatich minútach exceloval a vychytal dve tutovky Jamricha. Na druhej strane mohol vyrovnať Vršata, ale Faturík bol proti. V 59. min po centri Jamrich zvýšil presnou hlavičkou na 0:2. Sedem minút pred koncom potrestal chybu obrany Martinka – 0:3.
Mikušovce: Dobrodej, Ľ. Eliáš,. S. Borovský, Vršatal Kopačka, Ľ. Gašpárek, M. Gašpar (Pjatrik), Meliška, M. Holba, Budjač (Hudec), Palkech (J. Gašpárek).
Ladce: Faturík, Vyhnička, F. Váň (K. Mrážik), Koštialik, Michal Habánek, J. Váň, Jamrich (Hudec), Šedík, E. Pagáč (E. Mrážik), J. Pagáč, Martinka. Slušný zápas pred 200 divákmi rozhodovali Mihálik, Zvak, ŽK: Ľ. Eliáš, S. Borovský, Pjatrik, Koštialik, J. Váň, J. Pagáč. (pzv)
Prejta – Dulov
2:1 (0:0)
V prvom polčase obe mužstvá predvádzali medzišestnástkový futbal s malým množstvom šancí. Zaujala iba strela Bagina v 32. min, ktorú Ľ. Suchánek vytlačil na roh. Do druhého dejstva nastúpili obe mužstvá s chuťou a po sérii rohov sa nedokázali presadiť. Hostia išli do vedenia v 55. min, kedy Kolárova strela z 30 metrov skončila v hornom rohu Vráblovej brány – 0:1. Domáci v 66. min po rohu vyrovnali Šatkom. Obe mužstvá chceli vyhrať, ale nedokáZali premeniť viacero šancí. Keď sa zdalo, že zápas skončí nerozhodne, v 86. min Uhlík ďalekonosnou strelou z 35 m metrov dal trojbodový gól pre Prejtu.
Prejta: Vrábel, Šatka, Uhlík, Ronec, Porubčan, Trnka, Hric, Bagin, Duras, Sabo (Juríček), Bušík. Dulov: Suchánek, Novosad, Slabý, (Troška), Mikoláš, Pavliš, Kolár, Puček, Lencses, Struhár, Mojto, Vozár. Pred 80 divákmi s prehľadom rozhodovali Milčík a J. Mazán, ŽK: Šatka, Ronec, Slabý, Kolár. Pavol Prekop
Plevník – Brvnište
4:1 (2:1)
Diváci videli kvalitný futbal. Už v 6. min otvoril skóre domáci Ďuriš. Potom boli šance na oboch stranách, ale skóre sa menilo až v 43. min po vyrovnávajúcom góle J. Barbosu. O minútu dostal Plevník do vedenia Š. Tamáši. Po prestávke mali Plevníčania viac šancí, F. Ďurkech a Ďuriš nastrelili brvno. Na 3:1 zvýšil v 55. min Monček a posledné slovo mal v 82. min F. Ďurkech. – 4:1.
Plevník: Čupec, Marián Kremeň, Jurčaga, Butko, Ligas (Tomaník), Ďuriš, Adamec, (P. Tamáši), Monček, F. Ďurkech, Š. Tamáši, Babinec (Janech).
Brvnište: J. Čapliar, Vališík, F. Šamaj, B. Čapliar, Koreň, J. Barbosa, Miniarik, Koreník, (Holiš), E. Hrebík, Sojčík, (V Barbosa), Španihel (Fusko).
Pred divákmi rozhodovali Koleno, Bušovský, Badár. (r)
Šebešťanová – Visolaje
1:5 (1:1)
Prvú šancu mal v 4. min domáci K. Petrík, ale na päťke zle trafil loptu a bránu minul. O dve minúty tlak domácich znamenal šancu Šumca, ktorý nožničkami minul. V 17. min po chybe obrany zakončil sólo K. Petrík brvnom, ale o minútu ten istý hráč popod brankára otvoril skóre. Z protiútoku Madara strelou spoza šestnástky s pomocou pravej žrde vyrovnal. V 26. min Rafaj prestrelil zo siedmich metrov prázdnu domácu bránu. Ten istý hráč v 36. min trafil vybiehajúceho domáceho gólmana. Po zmene strán sa hralo už iba na domácu bránu. V 46. min Palme mieril ešte vedľa a v 48. min Popelka prestrelil bránu z päťky. O minútu K. Petrík trafil brankára a v 53. min po chybe L. Petríka Palme zakončil sólo vedúcim gólom hostí 1:2. Madara o minútu zaváhal pred domácou bránou. V 64. min po Hybbenovom centri dal Palme krásnymi nožničkami na 1:3. V 78. min opäť Palme zvýšil na 1:4, kedy zúžitkoval prihrávku Madaru. Popelka o minútu do protipohybu brankára pridal piaty gól. V závere mohol aktívny K. Petrík znížiť, ale jeho sóla v 83. a 87. min Moško zlikvidoval.
Šebešťanová: Zvak, L. Petrík, S. Petrík (Halmeš), Voško, P. Petrík (Šesták), P. Kukučka (M. Petrík), Kaprálik, Lovíšek, K. Petrík, Šumec, Kukučiar. Visolaje: Moško, Sagan (Pazdera), Lohyňa, Briestenský, Štefanec, Popelka, Sojčák, Madara, Rafaj (Palme), Hybben, Mužlay.
Pred 150 divákmi rozhodovali Kameník, Cíbik. ŽK: Kaprálik.
(ig)
Ilava – Horovce
1:0 (1:0)
V priemernom stretnutí plnom nervozity a zbytočných zákrokov ako aj iných prejavov na oboch stranách, ktoré na futbal nepatria, vybojovali domáci cenné víťazstvo. Prvú gólovú šancu mal domáci Mazáň, no jeho tvrdú strelu Pálka vyrazil. Viac šťastia mal v 30. min Šedo, ktorý po samostatnej akcii dopravil loptu za chrbát hosťujúceho brankára a rozhodol o výhre Ilavy. O vyrovnanie sa mohol postarať v 45. min Gatial, no lopta z jeho kopačky minula domácu bránu. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať, ale do čistých šancí sa dostávali domáci. Na ich škodu však príležitosti Jakúbka, Batlu a Marienku zostali nevyužité, naopak, Ilavčania mali šťastie v 83. min, keď lopta po strele útočníka hostí sa obtrela o hornú žrď Turzovej brány.
Ilava: Turza, Barkáč, Ilončiak, Pilát, Šedo, Mazáň, Cabaj, Marienka, Batla, Strapko, Staňo (Jakúbek). Horovce: Pálka, Kučo, Štefanec, Cíbik, Štefina, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Gatial, Dubový (Miček). Pred 45 divákmi rozhodovali Petrušek, Kováčik, ŽK: Batla, Šedo, Kučo, Štefanec, Siekel. (om)
Udiča – Beluša
1:0 (0:0)
V Udiči sa na ťažkom teréne hral výborný ZáPAS. Obaja súperi si vypracovali šance, najprv mohli skórovať domáci Krátkym, skóre sa nemenilo ani na druhej strane. Po prestávke mali šance hostia, no ako prvý presne trafil do siete v 63. min domáci kanonier I. Chochel. V ďalších šanciach sa ocitol Matušík, no jednogólový rozdiel sa do konca nezmenil.
Udiča: Bašo, Cigánik, P. Chochel, M. Gašpárek, Havránek (Mikula), Oravec, T. Gašpárek, Krátky, I. Chochel, Marciník (Macháček), Remiš (Matušík).
Beluša: Turza, Medňanský, Ďurovec, Kubena, Huťa, Topolan, Šedík, Kvasnica (Huňačka), Ďurica (Drošťák), Michálek, Sviečka.
Pred 170 divákmi rozhodovali Kapila, F. Kováč. (mp)
14. Šebešťanová 2 0 0 2 3:8 0
Zostava kola: Moško (Visolaje), Uhlík (Prejta), Madara (Visolaje), Macháček (Udiča), Palme (Visolaje), Jamrich (Ladce), Ďuriš (Plevník), Peter Babiar (Papradno), Gatial (Horovce), I. Kardoš (Pružina), Vozár (Dulov).