Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL POHÁR ZSFZ 1. KOLO

V pohári strelci pušným prachom nešetrili

Pov. Bystrica – L. Rovne 5:0 (2:0) Góly: 68. a 79. Hrnčík, 35. Škultéty, 44. Hedera, 90. F. Hedera. Úvod zápasu bol obojstranne opatrný, prvú šancu mal domáci Ondrička v 11. min, ale strieľal vedľa.

Pov. Bystrica
– L. Rovne 5:0 (2:0)
Góly: 68. a 79. Hrnčík, 35. Škultéty, 44. Hedera, 90. F. Hedera.
Úvod zápasu bol obojstranne opatrný, prvú šancu mal domáci Ondrička v 11. min, ale strieľal vedľa. Basila skúšal šťastie o štyri minúty a v 20. min pomohla Minarechovi ľavá žrď po strele M. Hederu. Dorotčinovu strelu v 25. min Bartek kryl a v 30. min Ondričku fauloval na hranici šestnástky Šatka, no Minarech Ranincov priamy kop vyškriabal spod brvna na roh. O päť minút po Ondričkovej akcii Hrnčík sa prekľučkoval až pred bránu, našiel úplne voľného Škultétyho, ktorý otvoril skóre. V 40. min prenikol do šestnástky opäť Hrnčík, no sľubnú šancu pokazil. V závere sa k odrazenej lopte po rohu dostal M. Hedera a prudkou strelou zvýšil na 2:0. O chvíľu Ranincov volej tesne minul bránu sklárov. V druhej časti sa dlho nič nedialo, až v 68. min striedajúci Varhaník prihral Hrnčíkovi, ktorý povedľa vybiehajúceho brankára dal tretí gól. V 75. min Raninec prihral F. Hederovi a jeho strelu bez prípravy tečoval Kanderka do pravej žrde. O tri minúty Varhaníka obrana pred bránou zablokovala, no v 79. min sa Hrnčík pohral s brankárom a zasunul loptu do prázdnej brány – 4:0. V 83. min priamy kop Bagina kryl Bartek a o minútu Mišík z dobrej pozície zakončoval slabo. Šefara v 87. min fauloval Martinku, ktorý neudržal nervy na uzde, oplácal a rozhodca mu ukázal červenú kartu. Varhaníkovu strelu v 89. min Minarech vyrazil a v 90. min si na Šefarov center vyskočil F. Hedera a hlavou upravil na konečných 5:0.
Pov. Bystrica: Bartek – Pauer, Škultéty, Ištok, Bednár, Ondrička (Varhaník), M. Hedera (Šefara), F. Hedera, Raninec (Kostelanský), Šuška, Hrnčík. L. Rovne: Minarech – Ľ. Šebo (Kanderka), P. Martinka, Bagin, Šatka, Basila, Kadlec, Mackovčin, J. Šebo, Dorotčin (Korený), Gajdoš (Mišík.
(jšm)
Borčice – Domaniža
3:3 (0:2), p. k. 3:5.
Góly: 75. a 79. Kasenčák, 65. Turza – 29. a 73. P.Kardoš, 25. Svoboda
V prvom polčase mali hostia zápas pod kontrolou a po chybe domácej obrany otvoril skóre Svoboda. O štyri minúty zvýšil na 0:2 P. Kardoš. Borčičania začali druhý polčas s odhodlaním, ale v 49. min Kopačka nepremenil jedenástku, ktorú mu Minarech zneškodnil. Domáci sa dočkali gólu v 65. min, autorom bol Turza. Hosťom vyšla rýchla kontra v 73. min a P. Kardoš druhým gólom priblížil Domanižu k postupu. O dve minúty však kurióznym gólom znížil Kasenčák. V 77. min pomohla domácemu brankárovi po strele D. Kardoša žrď. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 79. min, kedy opäť Kasenčák strelou k žrdi vyrovnal a rozhodnúť sa muselo po strelách z bieleho bodu. Sled jedenástok: Martinka 0:1, Kočka 1:1, Slamka 1:2, Staňo 2:2, D. Kardoš 2:3, Turza 3:3, Vaštík 3:4, Maník mieril nad 3:4, Svoboda. (mož)
Selec – N. Dubnica
4:2 (2:0)
Góly: 13. Dušák, 40. Masaryk, 80. Puček, 85. Paulíny – 60. R. Šukala, 65. Pospíšil.
Súboj nováčika 5. ligy s nováčikom 4. ligy začali lepšie domáci a dosiahli po chybe obrany rýchly gól. Päť minút pred polčasom inkasovali hostia, ktorí skúšali viacerých hráčov, aj druhý zásah. Po prestávke Novodubničanom prospeli zmeny v zostave a po rohu znížil R. Šukala. O päť minút sa po ďalšej štandardnej situácii presadil Pospíšil – 2:2. Ten istý hráč mohol o chvíľu dostať hostí do vedenia, ale domáci zastavili loptu po jeho strele na bránkovej čiare a v 75. min trafil brvno... Desať minút pred koncom vyšla domácim rýchla akcia, ktorú zakončil presne Puček a v závere Selec pridal ešte štvrtý gól a postúpil.
N. Dubnica: Múčka – Pospíšil, Malovec, Bielik (Hanták), M. Čačko, Beňo, M. Balon (Haviar), Ďuriš, Ruman, Koťan, R. Šukala. (duš)
H. Poruba
– Dubnica B 3:5 (2:5)
Góly: 16. Bortel, 40. Jozefovič, 55. T. Staňo – 8. Gábor, 15. Burdej, 17. Ranuša, 34. Adam, 44. Decký (11 m).
Hostia mali veľmi dobrý nástup a už v 8. min prekvapil strelou spoza šestnástky brankára Gábor. Aj ďalšia strela spoza šestnástky z kopačky Burdeja skončila v domácej bráne. Z protiútoku potešil divákov Bortel gólom na 1:2, lenže uplynula iba minúta a Ranuša zvýšil na 1:3. Veľké šance A. Staňa a R. Pučeka skončili mimo, na druhej strane mieril z dobrej pozície nad Palasiewicz. V 34. min sa ocitli pred domácou bránou dvaja Dubničania a Adam pohodlne pridal štvrtý gól. O dve minúty mal na kopačke gól Lendvay, lenže namiesto strely volil zbytočnú prihrávku. V 40. min našiel Jozefovič z priameho kopu dieru v múre – 2:4, ale po faule na Adama pridal piaty gól hostí z jedenástky Decký. V druhom polčase hrali hostia na krásu, za čo ich potrestal v 55. min navrátilec z Anglicka T. Staňo – 3:5. Keď domáci Bortel spálil dve šance a do siete netrafili ani hostia, skóre sa nemenilo. (sta)