Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky
FUTBAL CORGOŇ LIGA 7. KOLO

Kuzma vystrieľal Dubničanom cenné tri body

Dubnica – Nitra 1:0 (1:0) Gól: 32. Kuzma 1:0. Aktívnejšie začali domáci, ktorí chceli potvrdiť výhru z Tehelného poľa, lenže Grendelovu strelu najprv zblokovala obrana a ten istý hráč mieril v 10. min vedľa.

Dubnica – Nitra
1:0 (1:0)
Gól: 32. Kuzma 1:0.
Aktívnejšie začali domáci, ktorí chceli potvrdiť výhru z Tehelného poľa, lenže Grendelovu strelu najprv zblokovala obrana a ten istý hráč mieril v 10. min vedľa. V 14. min mal domáci brankár Holec problémy so strelou Grajciara zdiaľky, ktorú chytil až na druhý pokus. Potom prišli Filove chvíle, lenže najväčšiu šancu mu zmaril v 25. min Tujvel, ktorý dobre vybehol a domáci útočník ho zbrklo nastrelil. Nasledoval Szorádov pokus tesne vedľa a v 32. min sa diváci tešili. Filo si zabehol za obrancov, obišiel vybiehajúceho brankára a jeho perfektnú prihrávku zasunul do siete zblízka Kuzma – 1:0. Nitra mohla o dve minúty vyrovnať, ale Kováčovu strelu smerujúcu do brány tečoval nešťastne vedľa jeden z jeho spoluhráčov. Filo o chvíľu zaváhal v ďalšej šanci a tesne pred odchodom do kabín uvidel po druhej žltej karte červenú farbu Leško. Hneď v úvode druhej časti si P. Farkaš dal takmer vlastný gól, ktorému zabránil Tujvel. Oslabení hostia sa nevzdávali a v 53. min Grajciarovu delovku Holec vyrazil. O desať minút opäť Grajciar poslal loptu tesne nad brvno. Dubničania sa snažili o zmenu skóre, ale to sa nemenilo. V 70. min po Grajciarovom priamom kope Holec loptu vyrazil iba pred Gundu, ale ten bránu netrafil. V 77. min Kopačkovu dobrú strelu zlikvidoval gólman, o tri minúty mal tutovku Kiška, no mieril vysoko nad. Do konca zápasu sa už nič nezmenilo, a tak Dubničania po ďalšej výhre v tabuľke preskočili svojho súpera a pretrhli šnúru inkasovaných červených kariet.
Dubnica: Holec – Špendla, Kopačka, Adámik, Baláž, Grendel (Jonáš), Držík, Bruško, Kiška, Filo, Kuzma (Augustíni). Nitra: Tujvel – Kováč, Szorád, Čeman, Gunda, Bališ (Sloboda), Leško, E. Hrnčár (M. Farkaš – Babic), P. Farkaš, Grajciar, Čižmár.
Ďalšie výsledky 7. kola: Ružomberok – Slovan 1:0, B. Bystrica – Košice 2:1, Žilina – Senec 6:0, Trnava – Artmedia 1:2, Inter – Trenčín 2:2.
12. Trenčín 7 1 2 4 6:11 5
8. kolo utorok 29. 8. o 17. h: Nitra – Trenčín, Artmedia – Inter (30. 8.), Senec – Trnava (30. h o 20. h), Košice – Žilina (20. h), Slovan – B. Bystrica (20. h), Ružomberok - Dubnica (30. 8. o 20. h).