Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ MUŽI

MŠK Cup putuje do Poľska, MŠK druhé

V Považskej Bystrici sa 26. a 27. augusta uskutočnil 2. ročník medzinárodného turnaja MŠK Cup, na ktorom okrem domácich štartovali tímy z Poľska, Slovinska a Maďarska.

Výsledky:
Sobota:
MŠK SIRS Pov. Bystrica – Prevent Slovenj Gradec (Slov.) 30:30 (12:14)
Bystričania viedli 1:0, ale potom mali strelecky navrch Slovinci a veľmi dobrý výkon Drápala znamenal, že nezískali veľký náskok. Až v 19. min sa podarilo hráčom MŠK vyrovnať na 8:8, ale po zbytočných stratách súper ušiel na 8:11 a polčas vyhral dvojgólovým rozdielom. Bystričania sa neustále držali „na dostrel“, no za stavu 19:20 nedokázal Toms premeniť dvakrát sedmičku a hostia čoskoro viedli 20:23. V 46. min za zbytočný úder dostal Vidič červenú kartu a domáci bojovali ďalej. Podarilo sa im znížiť na 23:24, ale „vďaka“ chybám Slovinci opäť viedli 23:26. V tých okamihoch dal dôležité góly Opoldík, ale napriek tomu v 58. min bol stav 27:30 a zápas sa zdal byť stratený. Dve minúty pred koncom Tůma prvým gólom znížil na 28:30, hostia stratili loptu a S. Mažár so šťastím upravil minútu prd koncom na 29:30. Nasledoval útočný faul hostí a štyridsať sekúnd pred koncom sa na pivote uvoľnil Trabelssie a popod brankára vyrovnal – 30:30. V čase 59:45 zneškodnil Drápal gólovú strelu Kleča, a keď päť sekúnd pred koncom trafil Tůma žrď, zápas skončil zaslúženou remízou.
Pov. Bystrica: Drápal, Biel - Trabelssie 3, Opoldík 4, Cifra, Krahulík 4, Ďuriš, P. Zaťko 4, Toms 7/2, Maťaš, Straka 2, S. Mažár 4, J. Kozák, Tůma 1. Slovenj Gradec: Grebovac, Jelen - Mujanovič, Plešej, Dujmovič 2, Vidič 2, Hartman 4, Nikolič 8/2, Štusaj 2, Dumančič 7, Gams 3, Kleč 2, Miha, Špegel. Sedmičky: 4/2 – 3/2.
Pler Airport Budapešť (Maď.) – Zaglebie Lubin (Poľ.) 25:25 (11:12)
Maďari viedli v úvode 6:1, ale súper otočil na 8:9 a polčas vyhral jednogólovým rozdielom. Po zmene strán mali hráči Budapešti lepší nástup, keď viedli 17:13. Jeden z gólov dal strelou cez celé ihrisko brankár Meluš. Poliaci postupne ukrajovali z náskoku a v závere sa im podarilo zmazať dvojgólovú stratu a vyrovnali.
Budapešť: Novák, Meluš 1 – Lazarov 1, Józsa 4, Lendvay, Balogh 3, Rév 4, Kocsi 1, Pál 2, Harsányi 7, Dobó 2. Lubin: Ligarzewski, Swirkula – Stankiewicz 5, Niedospial 1, Steczek, Tomczak 1, Jasinski 2, Kozlowski 3, Kubisztal 5, Jaszka 2, Fabiszewski, Obrusiewicz 6, Anuszewski.
Pov. Bystrica – Pler Airport Budapešť 27:26 (15:13)
Drápal už v 1. min chytil Révovi sedmičku a domáci v 5. min viedli 4:1. O štyri minúty súper vyrovnal na 5:5. Sedem minút pred koncom vďaka presilovke získali Bystričania vedenie 15:10, lenže Maďari sa začali viac presadzovať cez dovtedy dobre brániacich domácich a v 36. min sa dostali do vedenia 17:18. Hra bola vyrovnaná, v 43. min viedli MŠK 22:20, lenže v 49. min sa začínalo odznova – 23:23. Tri minúty pred koncom bol stav vyrovnaný 26:26 a v 59. min dal vedúci gól oslávenec S. Mažár. V poslednej minúte Drápal chytil šancu hostí a Bystričania si pripísali prvú turnajovú výhru. Pov. Bystrica: Drápal, Kovačin - Trabelssie 1, Opoldík 2, Cifra, Krahulík 1, Ďuriš, P. Zaťko 1, Toms 7/2, Maťaš 3, Hanták 1, Straka 3, S. Mažár 4/1, Tůma 4. Budapešť: Novák, Meluš – Lazarov 7/3, Józsa 6, Lendvay 2, Balogh, Rév, Kocsi 4, Pál 4, Harsányi, Dobó 3.
Slovenj Gradec – Zaglebie Lubin 32:38 (13:20)
Poliaci mali výborný nástup, keď viedli 6:1 a v 15. min 12:5. Sedemgólový náskok trval až do 33. min, kedy Slovinci znížili na 20:23. Lubin opäť získal vedenie 20:27, no súper v 48. min stiahol na 26:28. V závere poľské mužstvo pridalo a dosiahlo šesťgólové víťazstvo.
Slovenj Gradec: Grebovac, Jelen - Mujanovič, Plešej 2, Dujmovič 2, Vidič 4, Hartman 2, Nikolič 10, Štusaj 2, Dumančič 4, Gams 4, Kleč 1, Miha 1, Špegel. Lubin: Ligarzewski, Swirkula – Stankiewicz 6, Niedospial 1, Steczek 1, Tomczak 2, Jasinski 2, Kozlowski 6, Kubisztal 7, Jaszka 3, Fabiszewski 4, Obrusiewicz 6, Anuszewski.
Nedeľa:
Pov. Bystrica – Zaglebie Lubin 34:40 (18:18)
Vo finálovom dueli domáci neustále viedli celý prvý polčas až do stavu 17:14. Potom hostia z Poľska pridali, do prestávky skóre vyrovnali a po príchode zo šatní získali dvojgólový náskok, ktorý postupne zvyšovali a nakoniec v rýchlom zápase, hranom „bez obrán“, zaslúžene triumfovali. Bystričania v druhom polčase často zakončovali z nepripravených pozícií, čo znamenalo, že sa museli uspokojiť po šesťgólovej prehre s druhým miestom.
Pov. Bystrica: Drápal, Biel - Trabelssie 4, Opoldík 1, Cifra, Krahulík 6, Ďuriš, P. Zaťko 2, Toms 3/1, Maťaš 3, Hanták, Straka 3, S. Mažár 7/2, Tůma 3, Krasňanský 2.
Lubin: Ligarzewski, Swirkula – Stankiewicz 7, Niedospial 2, Steczek, Tomczak 2, Jasinski 2, Kozlowski 1, Kubisztal 5, Jaszka 4, Fabiszewski 1, Obrusiewicz 9, Anuszewski 5, Zart 2.
Slovenj Gradec – Pler Airport Budapešť nehrali
Hráči z Budapešti pre veľký počet zranených ešte v sobotu večer odcestovali domov a zo zápasu o 3. miesto nebolo nič.
Konečné poradie: 1. Zaglebie Lubin, 2. MŠK Pov. Bystrica, 3. Prevent Slovenj Gradec, 4. Pler Airport Budapešť. Najlepším brankárom sa stal Gašper Jelen (Sl. Gradec), hráčom Bartolomiej Jaszka a strelcom s 21 gólmi Piotr Obrusiewicz (obaja Lubin).
Pov. Bystrica by sa v stredu 30. 8. o 18. h mala stretnúť doma s Baníkom Karviná.

Otužilci z Podhradského mora sa zimy neboja

V studenej vode sú ako doma. Otužilcov z Podhradského mora vedie ROMAN KLINČÚCH (49). Ten o otužovaní tela aj mysle porozprával na Snow Film Feste v kine Mier.

Pribudlo 1254 nakazených a 29 úmrtí, vyliečilo sa takmer tritisíc

PCR testy v pondelok odhalili 1 254 nakazených koronavírusom, laboratóriá otestovali 7 991 vzoriek. Počet úmrtí pacientov na COVID-19 stúpol o 29, na Slovensku tak ochoreniu podľahlo už 868 ľudí. Vyliečilo sa ďalších 2 818 osôb. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.