FUTBAL I. TRIEDA 4. KOLO

Zásluhou Ivana Chochela získala Udiča už tretiu výhru

Papradno – Mikušovce
1:0 (0:0)
V Papradne sa hralo medzi šestnástkami, domáci si vypracovali množstvo šancí, kým hostia sa stále bránili. Janáček zahodil tri, dve nepremenil Peter Babiar. V druhom polčase mali domáci naďalej prevahu, v 83. min dal Janáček víťazný gól, keď sa perfektne uvoľnil na pravej strane a bombou rozhodol o troch bodoch pre domácich. Ďalšie šance mal ten istý hráč a Peter Babiar, ale Dobrodej sa už prekonať nenechal.
Papradno: Hromadík – P. Balušík, Lališ, Trnčík, Pavlík, Martinec (M. Trúchlik), Klabník, Kukučka, Španihel (Zboran), Janáček, Peter Babiar (Patrik Babiar).
Mikušovce: Dobrodej – Monček (J. Gašpárek), Budiač, Vršata, Kopačka, L. Gašpárek, R. Borovský, Meliška, M. Holba, J. Borovský, Palkech.
Pred 400 divákmi rozhodovali Kováčik, Peťovský, ŽK: Zboran, M. Trúchlik (zdu)
Udiča – Horovce
1:0 (0:0)
Diváci nevideli pekný zápas, mužstvá hrali s veľkým rešpektom. Jediný gól dal po chybe obrany hostí v šestnástke v 62. min I. Chochel, ktorý sa najlepšie zorientoval pred bránou. Domáci kanonier je zatiaľ jediným strelcom a jeho góly doteraz vždy znamenali výhru, čo sa potvrdilo už v treťom tohtosezónnom zápase.
Udiča: Bašo – Dobej, P. Chochel, M. Gašpárek (T. Gašpárek), Harvánek, Oravec, Macháček (Matušík), Krátky, I. Chochel, Milák (Marciník), Remiš. Horovce: Pálka – Cíbik, Štefanec, Miček, Štefina, Svorada, Janíček, Siekel (Galko), Prekop, Gatial, Dubový.
Pred 150 divákmi rozhodovali Koleno, Petrušek. (r)
Prejta – Pružina
3:0(1:0)
Hodový zápas priniesol v prvom polčase slabý futbalový odvar. Divákov vzrušila 17. min, kedy domáci Ronec nepremenil pokutový kop, ktorý skončil vedľa pravej žrde Remšíkovej brány. Prejťanov situácia neznervóznila a v 42. min Vysocký po chybe obrany hostí otvoril skóre. Aj úvod druhého polčasu lepšie vyšiel domácim, kedy v 48. min Porubčan zvýšil na 2:0. V 65. si neudržal nervy na uzde Kvaššay z Pružiny a išiel predčasne pod sprchy. O minútu Behan zvýšil na 3:0. Domáci predviedli ešte zopár futbalových akcií, ktorými sa potešilo oko fanúšika, až na nepresné zakončenie a zaslúžene vyhrali.
Prejta: Vrábel – Šatka, A. Mutala, Behan (Juríček), Ronec, Porubčan, Uhlík, Hric, Tholt (J. Mutala), Sabo, Vysocký, Bušík. Pružina: Remšík – Bolega, J. Fabuš, Ondrejička, Kvaššay, I. Kardoš, Priedhorský, Ondrúšek, Masaryk, Košút (Mikušík), A. Fabuš.
Pred 300 divákmi rozhodovali Cíbik, M. Pecuš, M. Sluk, ŽK: J. Mutala, ČK: Kvaššay.
Zuzka Tanušková.
Šebešťanová – Ladce
1:2 (0:0)
Zápas počas prvých tridsiatich minút nepripomínal súboj outsidera s favoritom, okrem strely Mariána Habánka v 17. min nebol takmer žiadny vzruch. Hostia pôsobili dojmom, že ľahko prídu k bodom, domáci húževnatou hrou odolávali. Ladce v záver polčasu vyvinuli tlak, ktorý korunovali strelami Mariána Habánka v 38. min tesne vedľa a v 42. min do brvna. Dorážku E. Mražíka výborne zmaril Zvak. V 42. min po centri pred Jamrichom zasiahol opäť Zvak a v 44. min po rohu hlavičkoval E. Mražík do jeho rúk. V 45. min priamy kop J. Pagáča tesne minul domácu bránu. V 46. min sa Ladce ujali vedenia Martinkom a upokojili sa. V 53. min Vyhnička vypálil z tridsiatich metrov a Zvak pustil jeho strelu do siete – 0:2. O päť minút po skrumáži Šumec znížil na 1:2. V 65. min Marián Habánek prestrelil, v 76. min Michal Habánek mieril tesne vedľa šibenice a E. Mražík hlavičkoval nad. V závere nedal gól E. Pagáč a potom nevyrovnal ani v 90. min L. Petrík.
Šebešťanová: Zvak – L. Petrík, S. Petrík, Šamaj (Halmeš), Voško, P. Kukučka, Kaprálik, Lovíšek (P. Petrík), Šumec, Kukučiar, M. Petrík. Ladce: Janke – Šedík, Vyhnička, E. Mražík, Michal Habánek (Eliáš), J. Váň, Jamrich, Martinka, E. Pagáč, J. Pagáč, Marián Habánek.
Pred 150 divákmi rozhodovali Bezdeda, Milčík, ŽK: S. Petrík, Vyhnička. (mil)
Ilava – Dulov
1:1 (0:0)
V rušnom zápase začali Ilavčania sériou rohov, hlavička Strapka si pýtala gól. Neuspel ani Mazáň, na druhej strane zakončil Kolár nepresne. Napodobnil ho o chvíľu Puček a potom zaujala až v 42. min Marienkova strela do brvna. Druhý polčas začali hostia vo veľkom štýle, Pažitný, Baláž a Puček šance trestuhodne zahodili. Strapkova hlavička letela tesne vedľa. V 65. min išiel Pažiný sám, ale Turza sa prekonať nedal. V 72. min domáci gólman neudržal Balážovu strelu a Pažitný sa nemýlil – 0:1. Domáci ožili a snahu v 86. min korunoval striedajúci Jakúbek, ktorý sa najlepšie zorientoval. Kolár v 90. min netrafil zo siedmich metrov a zápas skončil remízou. .
Ilava: Turza – Barkáč, Šatka, Strapko (Mladoš), Pilát, Kńažek (Jakúbek), Cabaj, Marienka (Pagáč), Batla, Staňo, Mazáň. Dulov: Suchánek – Pavliš (Struhár),. Slabý (Novosad – Mišík), Mikoláš, Kováč, Kolár, Puček, Lencses, Baláž, Pažitný, Vozár.
Pred 80 divákmi rozhodovali Švec, Kapila, ŽK: Batla, Pavliš, Kolár. Pavol Prekop
Beluša – Brvnište
1:2 (0:1)
Zápas susedov v tabuľke priniesol iba priemerný, ale bojovný futbal. V prvom polčase sa nedialo takmer nič, za zmienku stojí lob všedebola Šlesara, ktorý v 30. min Ďuriška zneškodnil. V 37. min udrelo, keď Šlesár potiahol loptu po krídle a tesne pred brankárom Koreník doťukol do siete – 0:1. Druhý polčas začal domácim náporom, obrana hostí v čele s Koreníkom s prehľadom likvidovala všetky pokusy. Za zmienku stála delovka najlepšieho hráča zápasu E. Hrebíka, ktorý z tridsiatich metrov nastrelil bombou brvno. Jeden z protiútokov Belušanom v 53. min vyšiel, kedy Topolan z hranice šestnástky nedal brankárovi šancu. Šťastena sa priklonila nakoniec na stranu hostí. Dlhý Koreníkov center doklepol v 72. min pri žrdi stojaci Španihel – 1:2. Domáci sa pokúšali vyrovnať, ale skvelý J. Čapliar im to nedovolil.
Beluša: Ďuriška – Medňanský, Ciesar, Drošťák, Ďurovec, Topolan, Kvasnica, Šedík, Drak, Michálek, Ďurica (Petríček). Brvnište: J. Čapliar, M. Hároník, Šamaj, Ecker, Koreník, Šištík (Sojčík), Miniarik, Barbosa (Vališík), Hrebík, Šlesár (J. Hároník), Španihel.
Plevník – Visolaje
1:1 (0:1)
Hostia sa ujali vedenia v 8. min Urdákom – 0:1. Plevník mal potom množstvo šancí, Š. Tamáši zahodil tri tutovky. Aj po prestávke pokračovali domáci v nápore, no šancu mali hostia, keď Čupec musel vyškriabať loptu spod brvna. Visolaje sa nedostávali za polovicu a v 61. min Smataník vyrovnal na 1:1. Keď Plevník nedal druhý gól, mohol na to doplatiť, lebo v 90. min Hybben po úniku trafil žrď a lopta sa odrazila do brankárových rúk.
Plevník: Čupec – Marián Kremeň, Janech, Butko, Ligas, Ďuriš, Kamas (F. Ďurkech), Monček, Smataník, Š. Tamáši, Babinec. Visolaje: M. Moško – A. Baninec (M. Baninec), R. Moško, Urdák, Štefanec, Hybben, Sojčák (Pazdera), Madara, Lohyňa, Cíbik, Mužlay.
Pred 250 divákmi rozhodovali Weissabel, Strýček. (r)
14.Šebešťanová 4 0 0 4 4:15 0

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 8 950

Pastorek: Z Rakúska do Streženíc+ JEDENÁSTKA JESENE ŠIESTEJ LIGY a AKO HLASOVALI TRÉNERI

Strelcom v šiestej lige kraľuje s dvanástimi presnými zásahmi MIROSLAV PASTOREK (30) zo Streženíc.

Miroslav Pastorek.

Pre celoplošné testovanie vytvoria 19 odberových miest

Dubnická radnica vyčlenila na celoplošné testovanie 19 odberových miest.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.

V Púchove vyčlenili na plošné testovanie 13 odberných miest

V Púchove vyčlenila radnica na celoplošné testovanie 13 špeciálnych odberových miest. Po terénnom prieskume ich schválili zástupcovia Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici.

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.