Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Futbal 3. liga 5. a 6. kolo

Veľké Ludince – Led. Rovne 1:0 (1:0) Gól: 38. Andruska. Líder tabuľky prišiel do V. Ludiniec viac-menej s obrannou taktikou. Domáci boli aktívnejší po celý zápas a okrem gólu nepremenili ešte dva samostatné nájazdy. Rozhodujúci gól Andrusku padol po c

Veľké Ludince
– Led. Rovne 1:0 (1:0)
Gól: 38. Andruska.
Líder tabuľky prišiel do V. Ludiniec viac-menej s obrannou taktikou. Domáci boli aktívnejší po celý zápas a okrem gólu nepremenili ešte dva samostatné nájazdy. Rozhodujúci gól Andrusku padol po centri Cziriu a predĺžení Šáteka. Víťazstvo domácich je zaslúžené.
L. Rovne: Minarech - J. Šebo, Kanderka, Bagin, Šatka, Basila, Kadlec, Gajdoš (57. Egly), Ľ. Šebo, Dörotčin, Mišík . (mg)
Dubnica B - Myjava
2:0 (1:0)
Góly: 30. Saye, 59. Vlado.
Vo veľmi dobrom zápase mali domáci viac z hry, veľkú šancu zahodil v 25. min Gábor, ktorý zo šestnástky netrafil. Strelecky sa presadil až senegalský dorastenec Saye, ktorý pekne trafil ľavačkou sieť. V druhom polčase pokračovali Dubničania v dobrom výkone a v 56. min Švikruha prestrelil. O tri minúty skóre po Gáborovej prihrávke uzavrel Vlado zblízka. Dubničania mali naďalej prevahu, no osem minút pred koncom mohli inkasovať, ale Pekárikova strela smerovala tesne vedľa. ŽK: Ondráš, Jakuš, Švikruha, Pekárik, Coufalík, Hanák, 150 divákov.
ZTS B: Kolmokov – Vlado, Decký, Ondráš, Burdej (70. Ulrich), Jakuš, Gábor, Švikruha, Ranuša (62. Duga), Saye, Kiačik. Tréner M. Mičega. SPARTAK: Michálek – Viselka, Pekárik, Hluško, Coufalík (65. Škodáček), Hanák (80. Augustíni), Kumančík, Buček, Eliáš, Škoda, Šarudi. Tréner R. Madunický.
Alexander Bakoš
Domaniža - Šamorín
1:0 (0:0)
Gól: 58. Lagín.
Hostia z úvodného náporu nevyťažili nič, keď do 6. min päťkrát ohrozili Zaťkovu bránu. Domáci odpovedali slabou strelou Štefánika a potom sa hra vyrovnala. Hralo sa väčšinou v strede ihriska a šancí veľa nebolo. Aj v druhom polčase bol Šamorín aktívnejší, ale Lagín po brejku dostal v 58. min Domanižu do vedenia. Domácich podržal v 75. min pri Feketeho gólovej šanci Zať­ko. Domanižania hrali zodpovedne v obrane a využívali každú príležitosť na brejk. V 81. min po úniku Svobodovu hlavičku vyrazil Pörsök a nakoniec domáci ohromnou bojovnosťou výhru udržali.
ŽK: Zaťko, Slamka, Kovács, 250 divákov.
PARTIZÁN: Zaťko – Vaštík, Slamka (83. Gašparetz), P. Kardoš (88. M. Král), Ušiak, Čelko, Hájek, Štefánik (78. Ma. Kvaššay), Mi. Augustín, Lagín, Svoboda. Tréner P. Košík. ŠTK 1914: Pörsök – Kovács (46. Szerencses), Ambrus, Méry, Fekete, Pinte, Molnár, Almásy, Gyurász, Vodička, Kulich (46. Végh). Tréner A. Pinte.
Ján Možucha
Ďalšie výsledky: Moravany – Partizánske 4:0 (2:0), 12. a 60. Koprna, 14. Chebeň, 74. Klinovský, J. Bohunice – Topoľčany 2:0 (0:0), 73. vlastný (Čuhák), 84. Strečanský, Štúrovo - Bánovce 4:1 (3:0), 2. Tácsik, 26. Smatana, 44. Urban, 70. Tyčiak - 85. Kolieska (11 m), Galanta - Nové Zámky 0:1 (0:0), 78. Ondrka, Gabčíkovo - Neded 1:1 (1:0), 28. L. Kováč - 55. T. Kovács.

Nové Zámky – Domaniža
3:0 (2:0)
Góly: 3. Sercel (11 m), 23. Zsák, 86. Horáček.
Nováčik nastúpil v Nových Zámkoch s rešpektom, no a keď inkasoval z penalty už v 3. min, jeho hráči akoby sa zľakli a do vážnejšej šance sa dostali až v nadstavenom čase prvého polčasu, lenže Svobodovu strelu Rybánsky vyboxoval. Sercel mohol pridať k jedenástke aj druhý gól, no samostatný únik po dobrej prihrávke od agresívne a bojovne hrajúceho Hlavačku vo finálnej fáze pokazil. Domáci jasne dominovali a náskok zvýšil po asistencii Marsala kapitán Zsák. Po obrátke sa ale hostia vzchopili, párkrát aj pohrozili najmä striedajúcim Kardošom, do kolien ich však v 86. min definitívne poslal parádny gól Horáčka.
Rozhodoval Paulovič, ŽK: Kvaššay, ČK: Palacka, 300 divákov.
FKM: Rybánsky – Guldan, Marsal, Zsák, Ondrka, Hlavačka, Horáček, Barkoci (67. Čaplák), Palacka, Dang Van (27. Kovács), Sercel (58. Fehervári). Tréner V. Polák. PARTIZÁN: Zaťko – Vaštík, Slamka (27. Kardoš), Valient, Ma. Augustín, Čelko (51. Gašparetz), Hájek, Štefánik, Mi. Augustín (56. Kvaššay), Lagín, Svoboda.
MARIÁN DRAGÚŇ
Led. Rovne - J. Bohunice
1:0 (1:0)
Gól: 14. Grendel.
Zápas sa začal obojstranne opatrne, ale v 14. min prekvapil všetkých Grendel, keď jeho priamy kop z uhla skončil v sieti hostí. V 20. min akciu Grendela s Basilom chytil brankár a Ľ. Šebo o chvíľu trafil žrď. V 23. min minúty Karolovu strelu vyrazil Minarech. Basila a na druhej strane Jakab mierili vedľa. V druhom polčase pokračoval zápas v dobrom tempe, hralo sa medzi šestnástkami. Mišík mohol zvýšiť, ale najprv napálil loptu do brankára a potom jeho lob do prázdnej brány vyhlavičkovali obrancovia. V 75. min pohrozili hostia šancou Mikláša, v 80. min Grendel a Basila prekombinovali dobrú šancu. L. Rovne potom zápas dotiahli do zaslúženého víťazstva.
Rozhodoval Otrubčák, ŽK: Meliš, 250 divákov.
CRYSTAL: Minarech – Meliš, J. Šebo (34. Korený), Bagin, Šatka, Mišík (85. Kanderka) Kadlec, Basila, Mackovčin, Grendel, Ľ. Šebo. Tréner V. Kavecký. ŠK BLAVA: Psota – Bango, Gajarský, Šurina, Boháčik, Švestka, Füzik, Jakab, Mikláš (65. Solár), Gerši, Karol. Tréner J. Jarábek. Stanislav Detko
Štúrovo – Dubnica B
0:1 (0:1)
Gól: 22. Gábor.
Pohybliví hostia hneď v úvode Štúrovčanov zaskočili. I keď hrali od 17. min oslabení, zvýšeným pohybom vylúčeného Ondráša nahradili. O výsledku rozhodla 22. min, keď najlepší hráč na ihrisku Gábor nedal nádhernou strelou z 25 m Némethovi šancu. Domáci boli najmä do prestávky úplne bezradní, po obrátke hru predsa len spresnili, pridali na dôraze a párkrát Kolmokova ohrozili, lenže strelám chýbala väčšia presnosť. Postupne ale opäť ich hra upadla, Dubničania stále hrozili nebezpečnými útokmi a bez väčších problémov uhájili zaslúžené víťazstvo a po dobrom výkone si odviezli všetky body.
JUHCELPAP: Németh – G. Balázs, Urbán, Smatana (79. Gyuricsek), Baka (63. Molnár), Gavroň, Mišicák, Horňan (46. Ivanics), Dobai, Tácsik, Vendégh. Tréner B. Toběrny. SPARTAK: Kolmokov – Vlado, Decký, Kiaček, Burdej, Ranuša (88. Košecký), Ondráš, Gábor, Augustíni (68. Palasiewicz), Švikruha, Jakuš. JÁN ORAVEC
Ďalšie výsledky: Topoľčany – Galanta 1:0 (1:0), 38. Teplanský, Partizánske - Gabčíkovo 1:2 (1:1), 25. Stuparič – 35. Liszkay, 65. Kvačkaj, Bánovce – Neded 3:0 (2:0), 7. Jamrich, 38. Malina, 46. Morávek, Myjava - Veľké Ludince 0:2 (0:1), 9. a 52. Polák, Šamorín – Moravany 2:2 (1:2), 2. Molnár, 65. Ferenczi – 12. a 24. Majerský.
1. V. Ludince 6 3 3 0 10:5 12
2. Nové Zámky 6 3 2 1 8:3 11
3. Dubnica B 6 3 2 1 8:4 11
4. J. Bohunice 6 3 2 1 7:3 11
5. Led. Rovne 6 3 2 1 5:2 11
6. Moravany 6 3 1 2 14:8 10
7. Topoľčany 6 3 1 2 10:9 10
8. Bánovce 6 2 2 2 8:9 8