Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Futbal 5. liga 5. a 6. kolo

Púchov B - Pov. Teplá 3:0 (1:0) Góly: 66. a 88. Ciesar, 6. Riška. V úvode vyrazil Zábojník loptu v súboji s Hrnčiarikom, ale Riška pohotovo dorazil – 1:0. Ciesarov volej v 17. min letel vedľa, rovnako ako krížna strela Zlatoša v 23. min.

Púchov B - Pov. Teplá
3:0 (1:0)
Góly: 66. a 88. Ciesar, 6. Riška.
V úvode vyrazil Zábojník loptu v súboji s Hrnčiarikom, ale Riška pohotovo dorazil – 1:0. Ciesarov volej v 17. min letel vedľa, rovnako ako krížna strela Zlatoša v 23. min. Janoškov pokus obrana zblokovala a potom sa dvakrát vyznamenal domáci Jankovič v súboji so Šimíkom. V 41. min vyrazil jeho strelu na brvno a v 43. min mu zmaril sólo. Šnegoňovu dobrú šancu kryl Zábojník v 53. min, no keď podcenil Ciesarovu strelu z 20 metrov, bolo 2:0. Dve minúty pred koncom priťukol Stehel loptu Ciesarovi, ktorý bombou k žrdi zaskočil „zamrznutého“ brankára Pov. Teplej – 3:0.
Púchov B: Jankovič – Rojko, Poliak, Riška, Veng, Ciesar, Janoško, Kračuník, Hrnčiarik, Rosina (Stehel), Šnegoň. Pov. Teplá: Zábojník – Slaninka, Michalec, Gardian, Hrubo, Jankejech, Abík, Šimík (Bauer), Zlatoš, Vozatár, Urík. J. Gašpárek
H. Poruba – Kamenec
3:1 (1:0)
Góly: 4. vlastný, 55. R. Puček, 75. T. Staňo – 57. Šimo.
Už v 4. min si hostia po Melišovom rohu dali vlastný gól. Melišov priamy kop v 18. min chytil brankár, o minútu zahodil tutovku R. Puček a v 23. min Meliš trafil žrď. O dve minúty opečiatkoval domáce brvno Lauko. Potom sa vyznamenal P. Puček po Fábryho šanci a v 45. min mu pomohla žrď, keď predtým nedal z päťky gól T. Staňo. V 55. min zakončil prienik obranou R. Puček – 2:0, lenže po signále o dve minúty Šimo znížil. V 58. min P. Puček zázračne zabránil gólu a v 69. min zmaril šancu R. Puček. Výhru domácich potvrdil v 75. min strelou zo šestnástky T. Staňo.
H. Poruba: P. Puček – Hofierka, Mráz, Meliš, J. Staňo (Suchomel), M. Staňo, T. Staňo, Krajči, Kvasnica (Kapko), R. Puček (Papp), Bortel. (sta)
Brezová – Prečín 5:1 (4:0)
Góly: Šimek 2, Vaca, Pavlík (11 m), Klein – Michel.
Favorit mal dobrý nástup a už do prestávky rozhodol o výhre. Prečín v druhom polčase hru vyrovnal, ale stačil už iba výsledok skorigovať.
V. Uherce - M. Lednice
1:0 (0:0)
Góly: 65. T. Hudok.
Domáci mali hru pod kontrolou, hostia sa bránili a hrozili z brejku. Mišutka a Čertík išli sami na brankára, ale nedali. Strely domácich likvidoval Konušík, ktorý nestačil iba na sólo T. Hudoka, ktorý potrestal chybu hostí.
M. Lednice: Konušík – M. Vančo, Ľ. Vančo, Janoviak, J. Čelko, P. Lednický, Hudek, Čerňanský, Ďurek (Moravík), Mišutka, Čertík.
(led)
Zem. Kostoľany – Borčice
0:0
Hostia boli v prvom polčase lepší, mali aj šance, ktoré Maník nevyužil. Po prestávke boli domáci aktívnejší, ale Borčičania mohli Maníkom a Kasenčákom rozhodnúť, no nakoniec sa museli uspokojiť s bodom.
Ďalšie výsledky: Trenč. Jastrabie – Hôrka 1:2 (1:1), A. Piláthy – Ostrenka, Matulja, Oslany – Podolie 4:2 (3:1), 8. a 66. Ferjanc, 20. a 22. Oršula – 24. a 51. Ivana, Nováky – Selec 2:0 (1:0), 30. Belko, 75. Zaťko (11 m).
Podolie – Borčice
2:6 (0:2)
Hostia sa ujali už v 5. minúte gólom Sedláčka. Domáci Augustín mal potom veľkú šancu v 20. minúte, ale lopta skončila len na spojnici brány Borčíc. Hosťujúci Sedláček bol pri streleckej chuti a v 30 .minúte pridal svoj druhý gól – 0:2. Domácim vyšiel úvod druhého polčasu, keď sa hneď v 47. minúte podarilo R. Hrušovskému znížiť na 1:2. Hostia však o päť minút Maníkom poistili vedenie na 1:3 a o ďalších osem minút pridal Tomanica štvrtý gól hostí. V 70. minúte vykresal gólom iskierku nádeje pre domácich po prihrávke Augustína Dušan Klčo. Hosťujúci Sedláček však dovŕšením svojho hetriku opäť poslal hostí do trojgólového vedenia. V 85. minúte na konečných 2:6 upravil Stanislav Turza. Domáce mužstvo tak utrpelo na svojom trávniku veľké fiasko.
Góly: R. Hrušovský, Klčo – Sedláček 3, Maník, Tomanica, Turza
Podolie: Pisca – R. Hrušovský, Sčepko, Krajčík, M. Hrušovský, Sedlák, Červeňanský, Klčo, Križák, Augustín, Marák, striedal Helbich. Borčice: Gábriš – Kuric, Berda, Ďuriš, Tomanica, Kopačka, Ilaz, Sedláček, Maník, Turza, Kočka, striedali Mazán, Bútora. Peter Srnec
Selec – Horná Poruba
2:1 (2:0)
Hoci sa v prvom polčase v Selci hral vyrovnaný futbal, väčšinou medzi šestnástkami, domáci si vypracovali štyri čisté gólové príležitosti, z ktorých polovicu využili. Už v 8. minúte sa rútili na hosťujúceho brankára dvaja domáci hráči, Dušák prihral R. Púčekovi, a ten do prázdnej brány nezaváhal. Potom z dobrých príležitosti netrafili bránu Poliak a Puna. V 37. minúte opäť R. Púček využil prihrávku svojho brata Braňa a zvýšil na 2:0. Do druhého polčasu nastúpili hostia s odhodlaním spraviť niečo s prvopolčasovým výsledkom a pritlačili domácich hráčov na vlastnú polovicu. Z tlaku v druhom polčase si vypracovali dve sľubné strelecké príležitosti, tie však vyriešil dobre chytajúci brankár Tunega. Domáci sa spoliehali na rýchle protiútoky a po jednom z nich v 80. minúte Ondriška opečiatkoval brvno hosťujúcej brány. Hostia korunovali svoj druhopolčasový tlak až v nadstavenom čase, keď sa im podarilo skorigovať stav Hofierkom. Pred 150 divákmi rozhodoval Zachar. ŽK: Buchta, Hofierka.
Selec: Tunega – Mutňanský, Vavruš, Hlavatý, Poliak, B. Púček, Paulíny, R. Púček (Milo. Hrbas), Dušák (Gašparík), Masaryk, Puna (Ondriška). Hor. Poruba: P. Púček – Hofierka, Mráz, Buchta, Meliš, Jozefovič, Strano, Krajčí, Živčic, R. Púček, Bortel, striedali A. Stano, Majarík, M. Stano. Ľuboš Masár
Trenč. Jastrabie
– Púchov „B“ 1:3 (0:1)
V obojstranne vyrovnanom zápase zvíťazili šťastnejší hostia, ktorí vyťažili z minima maximum. Domáci zahodili veľké množstvo vyložených šancí, čo sa potom zákonite prejavilo aj na výsledku.
Góly: A. Piláthy – Náther 2, Martinka. (jg)
Prečín – Oslany
3:1 (2:0)
Góly: 2. Almasy, 37. Kadúch, 70. Záhradník – 90. Kolár.
Úvod vyšiel domácim, keď v 2. min Almasy dal prvý gól. Prečín pritlačil súpera na jeho polovicu, a ten odpovedal ojedinelými protiútokmi. V 37. min po trestnom kope debutant Kadúch upravil na 2:0. Domáci potom udržali nasadené tempo, hernú disciplínu, kde bolo cítiť I. Birošíka po trojmesačnej absencii. V 70. min po trestnom kope zvýšil Záhradník na 3:0. Sádecký išiel potom sám, ale Obert strelu vyrazil. V 90. min nepremenil Almasy sólo a súper z trestného kopu v nadstavenom čase znížil Kolárom.
Prečín: Bartovič – Mojžišík, Buday (Hlavoň), Sádecký, Kadúch, Almasy, J. Orávik (Kopáč), Záhradník, Blaško, Michel, I. Birošík (Bazala). Oslany: Obert – M. Ivanka (Škutina), Tkáč, Vlčko, Zajačka, Černák (R. Šándrik), Kolár, Gaži, Cifrík, Ferianec, Oršula. (mam)
M. Lednice – Nováky
0:1 (0:0)
Gól: 83. Sedlák.
Líder sa predstavil ako vyspelý kolektív, domáci sa im snažili a výsledkom bol zaujímavý futbal. M. Lednice nepremenili po ruke ani jedenástku J. Lednickým, ktorému chytil Vaňo aj dorážku. V sieti neskončil ani nájazd Mišutku. Hostia zakončovali zdiaľky a trikrát trafili žrď Konušíkovej brány. Po prestávke Nováky ovládli hru. V 83. min Konušík neudržal ďalekonosnú strelu a dobiehajúci Sedlák dorazil loptu do siete. Hostia výhru udržali a domáci si pripísali ďalšiu prehru.
M. Lednice: Konušík – M. Vančo, Ľ. Vančo, J. Vančo, Miloš Lednický, Janoviak, Bielik (Hudek), J. Čelko (T. Čelko), Mišutka (Ďurek), Čerňanský, J. Lednický. Nováky: Vaňo – Zaťko, Škríb, R. Gajdoš, Argyussi, Ďuriš (Hrubina), Bíš, Jakubis (Kováč), P. Gajdoš, Belko (Sedlák), Iliaš. (led)
Pov. Teplá - V. Uherce
1:0 (0:0)
Gól: 88. Jankejech.
Po vyrovnanom úvode, Vozatár a Šimík brankára neohrozili, hostia skúšali šťastie trestnými kopmi. V 35. min Štálnikov trestný kop dorážal Vlčko vedľa. V závere bol Urík sám pred brankárom, ale nedal a v 44. min hostia strieľali zblízka vedľa. Aj po prestávke sa hralo väčšinou v strede ihriska. V 55. min pred Kolembusom hostia v poslednej chvíli odvrátili. Domáci pridali, Zlatoš dvakrát neuspel, až v 88. min Jankejechovu strelu brankár podcenil a lopta skončila v sieti.
Pov. Teplá: Zábojník – Slaninka, Vrábel, Hrubo, Kolembus, Repáč (Smatana), Abík, Šimík, Urík (Zlatoš), Vozatár, Jankejech. V. Uherce: Radosa – Birka, Cupka, Svrček, Štálnik, Zeleník, Vlčko, Žiak, Král (Nechala), Kováč, Hudok. (jan)
Ďalšie výsledky: Hôrka – Zem. Kostoľany 1:0 (0:0), 69. Ostrenka, Kamenec p/Vt. – Brezová p/Br. 3:1 (2:1), 37. Žiak, 40. Stančiak, 80. T. Nechala z 11 m – 5. Kavecký,
16. Oslany 6 1 0 5 10:20 3

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Obyvateľov Lúk testujú v exteriéri, prichádzajú aj ľudia z okolia

Teplé oblečenie a dáždnik patria k povinnej výbave obyvateľov Lúk (okres Púchov), ktorí sa cez víkend zúčastňujú na celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19.

Považskobystrická nemocnica ponúka možnosť testovania

Nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici ponúka verejnosti na otestovanie odberné miesto, ktoré bolo pôvodne určené pre zamestnancov nemocnice.

Strojárenský podnik v Považskej testuje sám

Veľký strojárenský podnik v Považskej Bystrici zorganizoval vlastné testovanie. Zamestnanci, rodina ale aj stredné odborné školy a subdodávatelia prichádzajú na dobre zorganizované testovanie.

Novú výrobnú halu využili na vlastné testovanie

Na niektorých miestach dochádzajú testy, inde je situácia pokojná

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prievidza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.