Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 5. A 6. KOLO

V piatok vyhrávali domáci, v nedeľu prvá strata Ladiec

Brvnište – Papradno 2:1 (1:1) Derby prinieslo priemerný futbal, v ktorom prejavili väčšiu túžbu po výhre domáci. Ich snahu korunoval v 11. min Koreň – 1:0. Hosťami gól neotriasol a v 40. min po veľkej Koreníkovej chybe vyrovnal Patrik Babiar. V druhom

Brvnište – Papradno
2:1 (1:1)
Derby prinieslo priemerný futbal, v ktorom prejavili väčšiu túžbu po výhre domáci. Ich snahu korunoval v 11. min Koreň – 1:0. Hosťami gól neotriasol a v 40. min po veľkej Koreníkovej chybe vyrovnal Patrik Babiar. V druhom polčase rozhodol o zaslúženej výhre Brvnišťa v 64. min Miniarik z pokutového kopu.
Brvnište: J. Čapliar – Ecker, Šamaj, Koreň (B. Čapliar), Koreník, J. Barbosa (Sojčík), Miniarik, V. Barbosa, E. Hrebík, Šlesar (J. Hároník), Španihel. Papradno: Krištof – P. Balušík, Zboran (Martinec), M. Truchlík, Lališ, Lukáč, Klabník, Kukučka, Španihel, Janáček, Patrik Babiar (Trnčík). Rozhodovali M. Pecuš, Cíbik.
Z. Tanušková
Horovce – Beluša
1:0 (0:0)
Slušný zápas sa hral väčšinou v strede ihriska a niekoľko streleckých pokusov divákov nenadchlo. Podobný priebeh mal aj druhý polčas, výnimkou bola 70. min, kedy strelu domáceho hráča tečoval jeden zo spoluhráčov nad. Zdalo sa, že zápas skončí remízou, keď v 85. min sa po priamom kope najlepšie zorientoval pred bránou Gatial a dal víťazný gól.
Horovce: Pálka – Cíbik, Miček, Egly, Štefina, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Gatial (Mičuda), Dubový (Galko). Beluša: Ďuriška – Medňanský (Ďurica), Ciesar, Ďurovec, Huťa, Topolan, Kvasnica, Šedík, Kubena (Drošťák), Michálek, Petríček (B. Sviečka). Rozhodoval Kameník. (r)
Visolaje – Udiča
4:2 (2:0)
Súboj mužstiev z čela vyznel herne i výsledkovo pre domácich. Z neustálej prevahy si vypracovali množstvo šancí, z ktorých tri premenili. Skóre otvoril v 14. min Rafaj a na 2:0 zvýšil z jedenástky v 21. min Urdák. Po dvoch žrdiach sa strelecky presadil v 44. min najlepší hráč zápasu R. Sviečka. Domáci sa potom uspokojili, čo hostia využili na kontaktný gól I. Chochela v 52. min, čím sa zápas stal dramatickejším. V 87. min na 4:1 zvýšil A. Baninec a v 90. min dal konečnú podobu skóre Vágner.
Visolaje: M. Sviečka – Sagan, R. Sviečka (Palme), A. Baninec, Štefanec, Urdák, Hybben, Madara, Rafaj (M. Baninec), Lohyňa (Sojčák), Mužlay. Udiča: Bašo – Doblej (Mikula), Cigánik, M. Gašpárek, Harvánek, Oravec, T. Gašpárek, Krátky, I. Chochel, Marciník (Matušík), Remiš (Vágner). Pred 180 divákmi s prehľadom rozhodovali Zvak, Mihálik, Oselský. (sag)
Šebešťanová – Mikušovce
1:0 (0:0)
Domáci v bojovnom zápase videli množstvo nepremenených šancí, v čom vynikal najmä M. Petrík, ktorý nedal tri góly ani do prázdnej brány v 15., 27. a 36. min. V druhom polčase domáci pritlačili a dočkali sa v 63. min vedenia zásluhou Kaprálika. V závere mohli za nepremenené šance pykať, keď v 82. min po Holbovej strele Zvak fantasticky zachránil domácim tri body.
Šebešťanová: Zvak – L. Petrík, S. Petrík, Šamaj, Voško, Kukučiar, Kaprálik, Lovíšek (Mitaš), K. Petrík (Halmeš), Šumec, M. Petrík. Mikušovce: Dobrodej – J. Borovský, S. Borovský, Vršata, Kopačka, J. Gašpárek (Pagáč), Ľ. Gašpárek, Meliška (Palkech), Holba, Budjač, R. Borovský. (r)
Ladce – Ilava
3:0 (2:0)
Domáci mali raketový úvod, keď v 7. min Martinkovu strelu jemne tečoval jeden z obrancov a o minútu Martinka premenil center J. Váňa na druhý gól. V 13. min Michal Habánek mieril vedľa, v 32. min Marián Habánek nad a Šedíkov volej v 36. min kryl Turza. Hostia bez Marienku i Batlu pôsobili bezzubým dojmom. V 47. min Marián Habánek prestrelil, ale o dve minúty strelu J. Pagáča brankár vyrazil iba pred Eliáša, ktorý zvýšil na 3:0.Potom sa zápas už iba dohrával, hoci domáci mali šance, ale Eliáš, K. Mražík, Michal Habánek, Jamrich ich nepremenili. Ilavčania vystrelili až v 90. min nepresne Kňažekom.
Ladce: Janke – Šedík, Koštialik, E. Mražík, Michal Habánek, J. Váň (Eliáš), Jamrich, Martinka (Hudec), E. Pagáč, J. Pagáč, Marián Habánek (K. Mražík). Ilava: Turza – Barkáč, Šatka, Pilát, Strapko (Mladoš), Staňo, Cabaj, Kňažek, Mazáň, P. Pagáč (Držík), Jakúbek (Mikula). Rozhodovali Koleno, Jakúbek. F. Gach
Pružina – Šebešťanová
5:1 (2:0)
Po nevýraznom úvode po rohu Žilinčíka v 17. min dal vedúci gól A. Fabuš. V 21. min zbehol A. Fabuš po krídle a Žilinčík doťukol do prázdnej brány. Smolu mal I. Kardoš, ktorý v 39. min trafil spojnicu a v 40. min žrď. Prevaha Pružiny pokračovala a v 51. min po strele P. Kardoša, ktorá sa odrazila od žrde zvýšil na 3:0 Mikušík. O minútu trafil I. Kardoš do tretice žrď. Z ojedinelej akcie znížil strelou do šibenice na 3:1 v 62. min M. Petrík. O chvíľu sa vyznamenal Krasňan, ktorý zmaril bombu spoluhráča S. Petríka. V 71. min I. Kardoš prihral M. Jakubechovi – 4:1. V druhej čistej šanci sa ocitol v 78. min hosťujúci K. Petrík, no prestrelil. V 81. min uzavrel skóre na 5:1 Mikušík, keď tesne predtým Krasňan s námahou vyrazil Košútovu strelu. Rozhodovali Kováčik, Barenčík. R. Čelko
Mikušovce – Prejta
3:0 (0:0)
V prvom polčase sledovali diváci slabý zápas. Hra sa zlepšila až po prestávke najmä zásluhou aktívneho Holbu. V 62. min unikol po krídle a Meliška otvoril skóre – 1:0. V 69. min znova unikol po pravej strane Holba a brankár Vrábel si zrazil loptu do siete – 2:0. Prejta odpovedala strelami Roneca a Bušíka, ale skóre sa menilo až v 90. min, kedy po faule na Holbu premenil Satina pokutový kop – 3:0.
Mikušovce: Dobrodej – Eliáš, L. Gašpárek, Vršata, Kopačka, J. Gašpárek, Satina, Meliška, Holba, Budjač (Pagáč), R. Borovský (S. Borovský). Prejta: Vrábel – Šatka, Duras, Ronec, A. Mutala, Uhlík, Hric, Tholt, Sabo, Trnka, Bušík. Rozhodoval M. Sluk. (r)

Zostava kola: Rafaj (Dulov), R. Sviečka (Visolaje), Haviar (Pružina), I. Chochel (Udiča), Martinka (Ladce), Puček (Dulov), Kukučka (Papradno), F. Ďurkech (Plevník), E. Pagáč (Ladce), Holba (Mikušovce), E. Hrebík (Brvnište).

Dulov – Plevník
2:0 (0:0)
Dulov začal tradičným náporom, ale strely Pučeka a Pažitného gól nepriniesli. Hostia bránu neohrozili, naopak, trestný kop Mikoláša likvidoval Čupec. V úvode druhej časti neuspel F. Ďurkech, ani domáci Vavruš a Lencses. V 60. min uzdravený Mojto dal vedúci gól Dulova a za úmyselnú ruku dostal Janech červenú kartu. Potom nevyrovnal F. Ďurkech a v 80. min po Mojtovom centri pridal Pažitný hlavou pod brvno druhý gól. Hosťujúci Smataník v 83. min netrafil v dobrej pozícii bránu a o chvíľu bol za urážku rozhodcu vylúčený.
Dulov: Rafaj – Pavliš (Lazor), Struhár, Mikoláš, Kováč (Troška), Kolár (Mojto), Puček, Lencses, Vavruš, Pažitný, Vozár. Plevník: Čupec – Kremeň, Janech, Butko, Ligas, Ďuriš, Kamas (Tomaník), Monček (Adamec), F. Ďurkech, Š. Tamáši, Babinec (P. Tamáši).
Rozhodovali Zigo, Dobrodenka. P. Prekop
Papradno – Prejta
3:1 (3:1)
V 1. min Janáček dal vedúci gól a ten istý hráč v 4. min zvýšil na 2:0. V 24. min Peter Babiar zvýšil na 3:0 a bolo takmer rozhodnuté. V 35. min Sabo znížil na 3:1. Aj po prestávke mali domáci množstvo šancí, ale nevyužili ich, nedarilo sa Janáčkovi, ktorý už ďalšie góly nepridal. Hostia sa predstavili ako behavý celok, ale veľa šanci nemali.
Papradno: Krištof – Martinec (J. Balušík), Zboran (Patrik Babiar), M. Trúchlik, Lališ, Lukáč, Klabník, Kukučka, Pavlík, Janáček (Španihel), Peter Babiar. Prejta: Vrábel – Behan, Duras, Porubčan, Uhlík, Hric, Tholt, Sabo, Trnka, Bušík, Mutala. Rozhodovali Jakúbek, Kebísek. (zdu)
Ilava – Pružina
1:0 (1:0)
Prvú strelu vyslali hostia v 7. min I. Kardošom, ktorí prvú štvrťhodinu mali prevahu. Domáci sa dostali k slovu až v 22. min, ale Staňo trafil bočnú sieť. Hlavičku Mazáňa a roh Kňažeka vyriešil Pružinský. V 45. min sa na päťke najlepšie zorientoval Staňo a tvrdou strelou zaistil Ilave cenné body. Hostia sa snažili vyrovnať, v 48. min Turza zachránil, potom mu pomohla žrď. Záver patril hosťom, ktorí vďaka streleckej nemohúcnosti odišli z Ilavy naprázdno. Haviar prestrelil a A. Fabuš trafil do Mladoša.
Ilava: Turza – Barkáč, Strapko, Šatka, Mikula, Mladoš, Cabaj, Marienka, Kňažek, Mazáň, Staňo (Jakúbek). Pružina: Pružinský – Bolega, J. Fabuš, Žilinčík (Kováč), P. Kardoš, I. Kardoš, Mikušík, Ondrušek, Masaryk, Haviar, A. Fabuš (J. Kardoš). Pred 50 divákmi rozhodovali Švec, J. Mazán. (om)
Plevník – Ladce
0:0
V prvom polčase boli herne lepší domáci, po prestávke mali vyloženejšie šance hostia. Diváci sledovali veľmi rýchly zápas, ktorý sa musel páčiť a deľba bodov bola zaslúžená.
Plevník: Čupec – Kremeň, Adamec (P. Tamáši), Butko, Ligas, Ďuriš, Kamas, Monček, F. Ďurkech, Š. Tamáši, Babinec. Ladce: Janke – Šedík, Koštialik, E. Mrážik (Martinka), F. Váň, Hudec, Jamrich, Vyhnička, E. Pagáč (Eliáš), J. Pagáč, Marián Habánek. Rozhodovali L. Gábor, Koleno. (r)
Udiča – Dulov
3:1 (1:1)
Obe mužstvá začali útočne, až v 22. min sa presadil všadebol I. Chochel a hlavou dal na 1:0. V 30. min odpovedal ostrostrelec Mikoláš a nedal Bašovi šancu z priameho kopu. V 43. min ušiel Kolár, ale center Lencses ani Puček nezasunuli do siete. V 53. min zabudli hostia na I. Chochela a bolo 2:1. Výsledok mohol v 68. min zmeniť Vavruš, no hlavička smerovala tesne vedľa. V 80. min sa presadil striedajúci Matušík, kedy obrana čakala na odpískanie. Krátkeho strela v závere skončila v rukách brankára.
Udiča: Bašo – Doblej (Cigánik), Marciník, Matušík, M. Gašpárek, Harvánek, Oravec, T, Gašpárek, Krátky, I. Chochel, Milák, Macháček (Vágner). Dulov: Suchánek – Mojto, Struhár, Mikoláš, Kováč, (Troška), Kolár, Puček, Lencses (Baláž), Vavruš (Lazor), Pažitný, Vozár.
Rozhodovali Dobrodenka, Milčík. P. Prekop
Beluša – Visolaje
2:3 (2:1)
V derby sa domáci ujali vedenia gólom Petríčka v 2. min. Hostia sa nevzdali a v 10. min R. Sviečka vyrovnal. Potom dali Belušania krásny gól hlavičkou Medňanského v 35. min.
Dobrý futbal pred peknou návštevou pokračoval aj po prestávke, hostia nastúpili ako vymenení a ovládli hru. Bolo otázkou času, kedy sa skóre zmení. Striedajúci Cíbik v 60. min vyrovnal a v 75. min rozhodol o výhre hostí. Šance mali ešte obe mužstvá, ale nováčik si výhru udržal. (r)
Brvnište – Horovce
2:1 (0:0)
V 13. min hlavičkoval Šlesar vedľa, o štyri minúty E. Hrebík prestrelil prázdnu bránu. Po rohu v 19. min hlavičkoval vedľa Galko. V 27. min Šlesar trafil spojnicu a v 38. min hosťujúci Miček po sóle nastrelil žrď. Po centri Hrebík strelou do pripohybu dal vedúci gól. O šesť minút Galko po sóle prestrelil, v 62. min Koreň centrovala hostia si dali nešťastne vlastný gól. Päť minút pred koncom Cíbik hneď po príchode na ihrisko nedal a o minútu Janíček znížil. Štefina, Svorada, Prekop mali šance, ale J. Čapliar ich vychytal.
Brvnište: J. Čapliar - . Koreník, Šamaj, B. Čapliar, Koreň, Ecker (Sojčík), Miniarik, Barbosa, E. Hrebík, Šlesar (Šištík), Španihel (Vališík). Horovce: Pálka – Cíbik, Egly, Miček, Štefina, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Gatial (Dubový), Galko (Mičuda). Rozhodovali F. Kováč, Briestenský. (ig)

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 8 945

Pastorek: Z Rakúska do Streženíc+ JEDENÁSTKA JESENE ŠIESTEJ LIGY a AKO HLASOVALI TRÉNERI

Strelcom v šiestej lige kraľuje s dvanástimi presnými zásahmi MIROSLAV PASTOREK (30) zo Streženíc.

Miroslav Pastorek.

Pre celoplošné testovanie vytvoria 19 odberových miest

Dubnická radnica vyčlenila na celoplošné testovanie 19 odberových miest.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.

V Púchove vyčlenili na plošné testovanie 13 odberných miest

V Púchove vyčlenila radnica na celoplošné testovanie 13 špeciálnych odberových miest. Po terénnom prieskume ich schválili zástupcovia Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici.

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.