Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
FUTBAL CORGOŇ LIGA 11. A 12. KOLO

Dubničania prerušili čiernu sériu, no stratili štyri body

Trnava - Dubnica 2:2 (0:2) Góly: 15. Filo 0:1, 41. Filo 0:2, 72. Kožuch 1:2, 88. Kriss 2:2. Hostia prišli s cieľom prerušiť katastrofálnu sériu troch päťgólových prehier. Domácim nič nedarovali a už v 12. min Filo prvú šancu zahodil.

Trnava - Dubnica 2:2 (0:2)
Góly: 15. Filo 0:1, 41. Filo 0:2, 72. Kožuch 1:2, 88. Kriss 2:2.
Hostia prišli s cieľom prerušiť katastrofálnu sériu troch päťgólových prehier. Domácim nič nedarovali a už v 12. min Filo prvú šancu zahodil. O tri minúty si však vyskočil na Kiškov center zľava a hlavičkoval do siete – 0:1. Trnava odpovedala Kopúnkovými strelami, no Igaz bol pozorný. Vyrazil aj priamy kop Čakajíka v 30. min. V závere polčasu prišli chvíle hostí, keď Filo prebral prihrávku od Držíka a strelou povedľa brankára zvýšil na 0:2 a v nadstavenom čase Špendla hlavičkoval nedôrazne. V druhom polčase Kopúnek mieril v 55. min tesne vedľa a potom mohol dať Trnave definitívne k. o. Držík, no jeho strelu o desať minút neskôr Hrdina vyrazil. V 70. min ešte Kožuch poslal loptu nad, o dve minúty po priamom kope hlavičkoval presne – 1:2. Hostia kráčali za víťazstvom, no keď sa v 84. min Držíkova strela obtrela o žrď, nakoniec stratili dva body. V 88. min sa v šestnástke odhodlal k strele Kriss a jeden z obrancov hostí loptu nešťastne tečoval do siete.
Trnava: Hrdina – Kriss, Sninský, Poljovka, Turtenwald (Filip), Čtvrtníček (Semanko), Kopúnek, Ďuriš, Čakajík (Hanzel), Blaha, Kožuch. Dubnica: Igaz – Pleva, Špendla, Adámik, Baláž, Kopačka, Lendvay, Držík, Bruško, Kiška (Grendel), Filo (Jonáš).
Ďalšie výsledky 11. kola: Artmedia – Senec 3:1, Inter – Slovan 1:1, Žilina – Ružomberok 2:0, Trenčín – Košice 0:2, B. Bystrica – Nitra 1:0.
***
Inter – Dubnica 1:1 (0:1)
Góly: 8. Lendvay 0:1, 50. R. Kunzo 1:1.
Dubnica začala na Pasienkoch aktívne a už v 8. min sa ujala vedenia, keď Jonášov dlhý aut usmernil zblízka do siete Lendvay. O štyri minúty mohlo byť vyrovnané, ale Držík odvrátil gólovú strelu R. Kunza z bránkovej čiary. V 24. min po zákroku v šestnástke Filo spadol, vzápätí sa postavil a rozhodca mu po chvíli udelil druhú žltú a súčasne červenú kartu. Dubničania prišli o hrotového útočníka, napriek tomu mohli vyhrávať o dva góly, ale Držík, ktorý sa v 43. min prebil do šestnástky, mieril nad. O minútu na druhej strane Pečalka trafil ľavú žrď Igazovej brány. Po rohu v 50. min hlavičkoval presne R. Kunzo a bolo 1:1. Inter sa potom nevedel dostať do dobrej šance, v 80. min mal šancu hosťujúci Kiška, ale Bernady sa prekonať nedal. Dubnica aj v druhom zápase za sebou vonku neudržala vedenie a prišla tak o štyri body.
Inter: Bernady – Petrán (Paulík), Majerník, R. Kunzo, Matovič, Musil (Kaprálik), Pečalka (Bončo), Urban, Švancara, Šlahor, Hejčík. Dubnica: Igaz – Pleva, Kopačka, Adámik, Jonáš, Lendvay, Držík, Bruško, Baláž (Adam – Grendel), Kiška (Novák), Filo.
Ďalšie výsledky 12. kola: Nitra – Senec 2:0, Artmedia – Košice 3:0, Trenčín – Slovan 1:2, Trnava – Ružomberok 0:0, Žilina – B. Bystrica 4:0.
12. Trenčín 12 2 2 8 11:18 8
13. kolo sobota 30. 9. o 15. h: Košice – Senec (20. h), Slovan – Artmedia, Dubnica – Trenčín (20. h), Ružomberok – Inter (20. h), B. Bystrica – Trnava, Žilina – Nitra (20. h).

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?