Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 9. KOLO

Derby v Dulove prinieslo góly, ale hernou krásou veľmi neoplývalo

Visolaje – Papradno 6:1 (1:1) V prvom polčase bola hra vyrovnaná, domácim chýbala povestná herná pohoda, čo hostia využívali na protiútoky. Na úvodný gól R. Sviečku v 6. min odpovedali hostia v 9. min vyrovnávajúcim zásahom Petra Babiara – 1:1 a to bol

Visolaje – Papradno
6:1 (1:1)
V prvom polčase bola hra vyrovnaná, domácim chýbala povestná herná pohoda, čo hostia využívali na protiútoky. Na úvodný gól R. Sviečku v 6. min odpovedali hostia v 9. min vyrovnávajúcim zásahom Petra Babiara – 1:1 a to bolo z nezáživného prvého polčasu všetko. Keď domácich po vydarenej akcii v 47. min dostal do vedenia Madara, hostia nepochopiteľne herne odišli a skóre utešene narastalo. Góly R. Sviečku v 63. a 77. min, Madaru v 79. a Palmeho v 85. min vyústili v jednoznačný výsledok a potvrdili streleckú potenciu domácich v tabuľke, aj keď fanúšikov viac než hra uspokojil výsledok.
Visolaje: M. Sviečka – Sagan, R. Sviečka (Palme), Moško, Štefanec, Urdák (Rafaj), Hybben, Madara, M. Baninec, Cíbik (Sojčák), Mužlay. Papradno: Hromadík – P. Balušík, Lališ, M. Truchlík, S. Truchlík, Peter Babiar, Klabník, Lukáč, Černošík, Janáček, Nemčík. D. Sagan
Mikušovce – Udiča
0:3 (0:2)
Od začiatku mali hostia herne navrch, domáci si v prvom polčase vypracovali dve dobré príležitosti, ale gól nedali. Hráči Mikušoviec neustrážili kanoniera I. Chochela, ktorý v 19. a v 45. min dvakrát nedal Dobrodejovi šancu. Udičania ešte trafili brvno a žrď a výhru potvrdil v 75. min Matušík.
Mikušovce: Dobrodej – Eliáš (Mateička), S. Borovský, Vršata, Kopačka, Baláž (Pagáč), Satina, Meliška, Holba (R. Borovský), Palkech, L. Gašpárek.
Udiča: Bašo – Gardian, Cigánik, M. Gašpárek, Harvánek (Vágner), T. Gašpárek, Oravec (Drblík), Krátky, I. Chochel, Macháček, Marciník (Matušík). Rozhodovali Strýček, Weissabel, J. Pecuš. (r)
Dulov – Horovce
4:2 (2:1)
Derby sa odohrávalo vo vyhrotenej atmosfére plnej nervozity a emócií, kde hráči si všímali viac sami seba ako loptu. V 8. min Mikolášov trestný kop umiestnil do siete hlavou Kolár – 1:0. Po Pučekovej prihrávke mohol zvýšiť Kolár, ale trafil žrď. V 18. min ostrostrelec Mikoláš zvýšil z priameho kopu na 2:0, keď Pálka jeho bombu neudržal. Potom mieril Vavruš vedľa. Hostia sa prebrali a ich snahu korunoval v 32. min po Janíčkovom centri osamotený Prekop. Polčas ukončila Kučova delovka vedľa. Potom sa nič nedialo až do 72. min, kedy Kolár z jedenástky po faule na Mojta zvýšil na 3:1. V 83. min ušiel Mojto – 4:1. Hostia bojovali, nevzdávali sa a v 87. min Prekop po Janíčkovom centri skorigoval na 4:2. V 90. min po Kučovom trestnom kope vynikol Suchánek.
Dulov: Suchánek – Mojto (Troška), Kováč, Mikoláš, Lencses, Lazor, Vavruš, Puček, Kolár (Pavliš), Pažitný (Slabý), Vozár. Horovce: Pálka – Kučo, Egly, Miček, Cíbik, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Dubový, Galko (Gatial.
Rozhodovali Barenčík, J. Mazán, Tanuška. P. Prekop
Ladce – Brvnište
2:0 (1:0)
V 5. min Martinkovu prihrávku zúžitkoval na vedúci gól Ladiec Marián Habánek. V 13. min Martinka tesne minul bránu. Domáci sa prirýchlo uspokojili, v 21. min ich mohol potrestať Šlesar, ale Janke tomu zabránil. V 22. min Hrebík mieril tesne nad domácu bránu a v 31. po chybe domácej obrany Šlesar netrafil. Vzápätí na druhej strane trafil Martinka žrď. V 48. min Martinka hlavičkoval vedľa a v 51. min zvýšil Marián Habánek po centri J. Pagáča na 2:0. V 65. min Marián Habánek ani trikrát nezvýšil, keď dvakrát vyrážal brankár a potom mu zabránil v skórovaní Šamaj. O dve minúty E. Pagáč takmer lobom prekvapil brankára spoza šestnástky, avšak žrď bola proti. V 79. min Marián Habánek po centri Michala Habánka prestrelil a v 87. min naviac nepremenil jedenástku, keď poslal loptu nad brvno.
Ladce: Janke – Šedík, Koštialik, E. Mražík (E. Pagáč), K. Mražík, F. Váň, Jamrich (Hudec), J. Váň (Michal Habánek), Martinka, J. Pagáč, Marián Habánek. Brvnište: J. Čapliar – M. Hároník, Šamaj, B. Čapliar, Koreník, Koreň, Sojčík, Barbosa, Hrebík, Šlesar, J. Hároník (Vališík). Rozhodovali Švec, Kováčik, Petrušek. F. Gach
Pružina – Beluša
2:2 (0:1)
V prvom polčase boli hostia lepší, rýchlejší a zaslúžene dlho vyhrávali. Domáci mali jedinú šancu, ktorú poslal v 27. min Masaryk vedľa. V 40. min sa Beluša ujala vedenia, keď sa k odrazenej lopte dostal Kvasnica a dotlačil ju do siete. V 49. min po veľkej chybe obrany a nedorozumení do prázdnej brány zvyšoval znova Kvasnica – 0:2. Pružinu to nezobudilo, až v 69. min dal kontaktný gól po rohu M. Kvaššaya hlavou obranca Topor. Domáci ožili, až do konca tlačili. V 71. min Masarykovu strelu s námahou vyrazil Ďuriška, no v 76. min Topor z hranice šestnástky nedal pod brvno brankárovi šancu – 2:2. Napriek snahe Pružiny gól nepadol, ale v 87. min J. Kardoš po rohu „koníčkom“ prehlavičkoval bránu.
Pružina: Valášek – Topor, J. Fabuš (J. Haviar), Ondrušek, P. Haviar, Priedhorský, L. Ondreička (J. Kardoš), I. Kardoš, Žilinčík, Masaryk, Kvaššay.
Beluša: Ďuriška – Kačenka, Huťa, Bednár, Ciesar, Michálek, Kvasnica, Šedík, Petríček, (Šatka), Topolan, Ďurica (Ďurovec). Rozhodovali Bezdeda, Vyletelka. R. Čelko
Prejta – Plevník
1:0 (0:0)
Zápas začala Prejta aktívnejšie, ale pokusy Behana, Vysockého a Saba končili vedľa Čupcovej brány. Hostia prvýkrát ohrozili Vrábela Smataníkom až v 32. min. Aj druhý polčas začali lepšie domáci, ale od 65. min prevzali aktivitu hostia. Najväčšiu šancu spálil Monček, ktorého strelu Vrábel končekami prstov vyrazil na roh. O výsledku rozhodla 83. min, kedy Ligas fauloval Bušíka a Uhlík premenil jedenástku, čím rozhodol o zaslúženej výhre Prejty.
Prejta: Vrábel – Behan (Vyhlídal), Uhlík, Hric, Vraník, Vysocký, Trnka, Bušík, Sabo (Lacher), Porubčan, Slivka.
Plevník: Čzupec – Marián Kremeň, Jurčaga, Butko, Ligas, Janech (Miroslav Kremeň), Kamas, Monček, Smataník, P. Tamáši, Ďuriš (Tomaník). Rozhodovali M. Pecuš, Kebísek, Milčík.
Zuzka Tanušková
Šebešťanová – Ilava
0:4 (0:2)
V priemernom stretnutí hostia predčili domácich. Šance mali obe mužstvá, ale premieňali ich iba hostia. V 7. min Pagáč otvoril skóre a v 41. opäť Pagáč zvýšil na 0:2. Najväčšiu šancu domácich zahodil po prestávke Kaprálik, keď zblízka netrafil bránu. V závere opäť udreli Ilavčania. Najprv Staňo v 82. min zvýšil na 0:3 a v 85. min Šedo dokonal krutú prehru na 0:4.
Šebešťanová: Krasňan – L. Petrík, S. Petrík, Halmeš, P. Petrík, Kukučiar, Kaprálik, Voško (P. Kukučka), K. Petrík, Šumec, Lovíšek (Baláž).
Ilava: Turza – Ľ. Šatka, Mikula, M. Šatka, Strapko, Staňo, Cabaj, Marienka (Pilát), Kňažek, Pagáč (M. Barkáč), Šedo. Rozhodovali Cíbik, O. Gábor. (r)

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.