Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
• SÚŤAŽ • SÚŤAŽ • SÚŤAŽ • SÚŤAŽ • SÚŤAŽ • SÚŤAŽ • SÚŤAŽ • SÚŤAŽ • SÚŤAŽ • SÚŤAŽ • SÚŤAŽ • SÚŤAŽ •

Naša zlatá babička alebo ako vidia babičku jej najbližší

1. Milka Šulyová Horný Lieskov, 47 rokov Do súťaže ju prihlásila dcéra Vlaďka Sádecká. Mamička nás vychovala šesť. Teraz svoju lásku rozdáva aj trom vnúčatám. Peťko má 3 roky a je ťažko zdravotne postihnutý (detská mozg. obrna), Tomáško má 1,5 roka a

1. Milka Šulyová
Horný Lieskov, 47 rokov
Do súťaže ju prihlásila dcéra Vlaďka Sádecká.
Mamička nás vychovala šesť. Teraz svoju lásku rozdáva aj trom vnúčatám. Peťko má 3 roky a je ťažko zdravotne postihnutý (detská mozg. obrna), Tomáško má 1,5 roka a do tretice Renátka, ktorá je mladšia o 1,5 mesiaca. Má ich veľmi rada, nikdy nás neodbila, že nemá čas. S Peťkom chodíme cvičiť každý týždeň a vždy sme u nej vítaní, rada zaopatrí nášho Tomáška. O pár dní ideme s Peťkom do Kováčovej na mesačné liečenie a vôbec sa netrápim, čo s Tomáškom, pretože mamička sa teší, že tam bude veselo. Vždy nám hovorí: „Na vás som toľko času nemala a teraz si to vychutnávam.“ Je to tá najlepšia mamička na svete ako všetky!

Skryť Vypnúť reklamu

2. Anna Račková
Dubnica nad Váhom, 55 rokov
Do súťaže ju prihlásila dcéra Dagmar Gašparová.
Naša babina je výnimočný človek, ktorý rozdáva radosť všade, kde príde. Má úžasné srdiečko plné lásky pre všetkých. Ľúbime ju!

3. Emília Hucanová
Stupné, 61 rokov
Do súťaže ju prihlásila Zuzana Chovančíková.
Naša babička je veľmi dobrý človek a všetci ju máme veľmi radi. Nájdeme u nej pomoc i radu, nikdy nás neodmietne, lebo má veľmi dobručké srdiečko. Vždy sa usmieva, s každým sa rada porozpráva. Veľmi rada má kvety. Jej život spríjemňujú štyri vnúčatá – Zuzka, Peťko, Lucka a Peťka. A prečo by mala byť práve naša babička naj? Pre nás je naša babička tá najlepšia a je to ten najzlatejší človek na svete. My ju všetci ľúbime.

4. Mária Ďurdíková
Prečín, 57 rokov
Do súťaže ju prihlásila dcéra Zuzana Svordová.
Naša mamina je veľmi dobrý človek. Vždy nám pomáhala a pomáha naďalej. Mám dve dcérky – trojročnú Nikolku a dvojročnú Agátku. Jej pomoc bola neoceniteľná už pri výchove Nikolky, pričom nám pomáhala ešte popri svojom zamestnaní. Teraz je už dva roky na dôchodku a pomáha nám ďalej pri výchove Agátky, ktorá je chorľavá. Len vďaka nej môžeme chodiť do práce a neobávať sa, čo je s deťmi. Býva s nami v jednej domácnosti a pomáha nám od rána do večera. Nikdy jej nebudem môcť splatiť to, ako stála pri mne, keď pred dvomi rokmi ochorel môj manžel. Veľmi ma psychicky podporovala. Naša babička je určite naj a za všetko, čo pre nás urobila, si zaslúži obrovské ďakujem.

Skryť Vypnúť reklamu

5. Antónia Koleková
Horný Moštenec, 52 rokov
Do súťaže ju prihlásili vnúčatá Erik a Nikola Kolekovci a Romanka Hrenáková.
Naša babička je veľmi dobrá, milá a veselá. Prihlasujeme ju do súťaže, lebo je to tá najlepšia babka na svete a máme ju veľmi radi.

6. Anna Chúpková
Rajecká Lesná, 72 rokov
Do súťaže ju prihlásila dcéra Oľga Maceková.
Naša zdravá, zlatá starká mala ťažký život, no vychovala deväť detí a veľa lásky dáva aj svojim jedenástim vnukom a desiatim vnučkám. Je deväť rokov vdova. Na fotografii ich je len polovička, pretože tí starší boli mimo domu. Má nielen dobré srdiečko, ale aj krv, lebo je držiteľkou striebornej Jánskeho plakety. Pre nás je tá naj.... babička.

7. Oľga Janeková
Dolný Lieskov, 50 rokov
Do súťaže ju prihlásila dcéra Lenka Kubišová.
Naša mama je naozaj neoddeliteľnou súčasťou našej rodiny. Je to veľmi láskavá babička a obetavá mama. Ako 14-ročná som stratila otca a práve ona bola po celý ten čas mojou oporou i priateľkou. Vážim si ju a vďačím jej skutočne za veľa. Nepokazí žiadnu zábavu, naopak, jej smiech navodí dobrú náladu a vlastne ona ako osobnosť je pre mňa naozaj nepostrádateľná a výnimočná. Kiež by bolo na svete takých láskavých ľudí viac.

Skryť Vypnúť reklamu

8. Eva Jarolímová
Dubnica nad Váhom, 51 rokov
Do súťaže ju prihlásila svatka Daniela Cabajová.
Pani Evka Jarolímová je trojnásobnou babičkou. Svoju obetavú lásku vnúčatám rozdáva už dvanásť rokov (Tomáš 12, Michalka 9 a Ninka 3 roky). Napriek svojmu chorému srdiečku (alebo práve preto) sa stala ich kamarátkou, rovesníčkou, učiteľkou, speváčkou a poetkou. Jej život naplnili detské hry, sny, starosti aj radosti. Nedávajú jej žiadnu šancu myslieť na choroby a strasti každodenného života. Evka je plná entuziazmu a optimizmu. Pre najmenšiu Ninku je babička babuvienkou, Evuvienkou, Evikou. Slzy sa jej tisnú do očí, keď ju Ninka vo svojej detskej otvorenosti, úprimnosti a láske vystíska a vybozkáva. Vďaka, Evka, za šťastné, radostné a nezabudnuteľné detstvo môjho vnúčaťa.

9. Alena Gabrielová
Prečín, 56 rokov
Do súťaže ju prihlásila dcéra Gabriela Gabrielová.
Áno, vieme, že každý z nás si myslí: „Moja babka je najlepšia a zaslúži si byť zlatá.“ A prečo práve tá naša?
Lebo je nekonečne dobrá, láskavá, milá. Rovnako ako vie jej ruka trestať, tak vie i pohladiť. Sme dve vnučky a dvaja vnuci. I keď sme v rôznom veku, nerobí medzi nami rozdiely. Varí najlepšie jedlá a pečie najlepšie zákusky.
Ešte jednu z jej povahových čŕt nesmieme zabudnúť. To je jej zdravý sedliacky humor, ktorý šíri okolo seba vždy v pravý čas. Či máme ťažkosti alebo radosti, naša babka to zvládne ako halušky.
Nemá času veľa, ale pre nás si ho vždy nájde. V zdraví či v chorobe stále, všetko do dediny, do obchodu, k nám i k prababke zvládne.
Kto z vás má takú babku ako my? Svoju lásku nedelí len medzi svoju rodinu a nás, vnukov a vnučky, ale roky z nej plným priehrštím nadeľuje aj svojej mame, našej prababke, o ktorú sa stará už niekoľko rokov.
A aj napriek všetkým starostiam vždy si nájde čas na kultúru a spoločenské akcie. Spýtajte sa v Prečíne, kto vyhral prvé miesto v dlávení kapusty na tradičnom plese „Limborácka kapustnica“, alebo aká bola z nej baletka či cigánka na fašiangoch.
„Gardedámu“ robila už na nejednej svadbe či hrala v cigánskych scénkach.
A naša babka je aj babka „zpozáčka“. Veď pekných pár desiatok rokov bola matrikárkou. Vítala deti do života, sobášila a sme radi, že nerozvádzala.
Babka „gabka“ je náš vzácny dar od Boha a každý z nás je zaň nesmierne vďačný.
Rozdáva úsmev, kade chodí, ba ešte aj pri čítaní rozprávok, i keď drak útočí a rytier padá od únavy.
I keď ju tiež kadečo bolí, hodí to za hlavu a k nám beží. V chorobe je našou lekárkou i pestúnkou v jednej osobe.
Ešte treba povedať, že bicykel je jej najlepší kamarát. S plným nasadením na ňom zvláda všetky vzdialenosti.
Letí na ňom ako strela, aby so Samkom stihla škôlku, u prababky inzulín a „rannú schôdzku“. Občas zúri, jeduje sa, keď všetko nestíha ako treba.
Všetko sme vám povedali, a ak nie, babka vám to dopovie.
A čo nakoniec si priať? Aby sme spolu oslávili ďalších päťdesiat. Už viete, ako sa volá naša babka zlatá? Ak nie, vypíšte si z odstavcov prvé písmená.
Prečo? Pretože má nekonečne veľké srdce a drží sa zásady: „Život je krásny a čokoľvek ti prinesie osud, nezabudni žiť!“

10. Monika Gabrišová
Dohňany, 50 rokov
Do súťaže ju prihlásila dcéra Ivana Sapáková.
Naša babička si vnúčence vždy znovu a znovu získa vďaka vynikajúcim lekvárovým buchtám a jablkovo-makovej štrúdli. Raz sa dala nahovoriť na jazdu v tobogane, ale zaprisahala sa, že na takú vec už nikdy nepristúpi. Má rada svoj pokoj – posedenie v altánku a na hojdačke v záhrade. Svoje deťúrence - tri vnučky a jedného vnuka, vždy vystíska a vyobjíma, miluje ich a urobila pre nich všetko, ale keď veľmi vystrájajú, dokáže aj zvýšiť hlas. Má rada svoje kvety, a tak ju vie veľmi nahnevať, ak sa v nich deti hrajú alebo tam pustia psa. Zaujímavosťou je, že je jednou z tých babičiek, ktoré aj športujú – chodí na akvabely do Nimnice.

11. Margita Sumegová
Považská Teplá, 63 rokov
Do súťaže ju prihlásili vnúčatá Evka a Andrej Grejcaríkovci.
Ako dieťa sa veľmi narobila, nemohla si urobiť školu, po ktorej túžila, lebo jej otec nebol člen strany. Preto celý život ťažko pracovala. Musela dokonca vykonávať občas aj mužské práce - chodiť s traktoristami ako závozník na kosačke i kombajne. Je to však babka, ktorá má pochopenie aj pre chlapcov. Ako prvá mala v dedine vodičský preukaz, dodnes jazdí na pole na motorke, lebo ju bolia nohy a povozí na nej aj vnúčatá. Moderná babka, nie?

12. Hanka Cíbiková
Púchov, 61 rokov
Do súťaže ju prihlásila vnučka Lucia Slugeňová.
V prvom rade vám chcem poďakovať, že ste súťažou „Naša zlatá babička“ umožnili predstaviť, ukázať aspoň malinkému kúsku sveta úžasného človeka, ktorý napĺňa náš život láskou, pochopením a nekonečnou obetavosťou. Je ním naša skvelá babinka, ktorá i napriek svojmu veku a naozaj ťažkému životu je stále plná energie, skvele vyzerá a nikdy nemyslí viac na seba ako na nás – jej vnúčatká a deti. Je najobetavejším človekom, pre ktorého sú deti a vnúčatá tým najvzácnejším darom a pokladom tohto sveta. Len s ňou je náš život bohatý a do posledného kúska nášho srdca naplnený láskou.

13. Zuzka Martinková
Považská Bystrica, 84 rokov
Do súťaže ju prihlásila vnučka Martina Ďurišová.
Naša babička má úctyhodných 84 rokov. Mala ťažký život, ktorý sa nedá zhrnúť len do pár riadkov. Vychovala štyri deti, má deväť vnúčeniec a sedem pravnúčeniec, na ktoré si vždy na ich narodeniny či meniny spomenie vlastnoručne napísanou pohľadnicou. Nezabudne ani na jeden dátum v kalendári, ani na jedného člena početnej rodiny. Posledné roky jej života sú poznačené chorobami a jej telíčko sa nám pred očami akosi stráca. Babička už veľmi trpí, len s ťažkosťami a bolesťami chodí, ale stále rozdáva okolo seba smiech a optimizmus. Ona si naozaj zaslúži oslovenie NAŠA ZLATÁ BABIČKA.

14. Viera Ďurišová
Ďurďové, 62 rokov
Do súťaže ju prihlásila vnučka Barbora Haviarová.
Je to fakt super babička a máme ju všetci veľmi radi. Aj ona nás, hoci má tak veľa vnúčat...

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 3. Vitajte v postapokalyptickom svete
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 2. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 3. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 5. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 6. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 7. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 9. Úprava osobného motorového vozidla
 10. Important information for Brazilians living in Slovakia
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 673
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 16 333
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 12 641
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 983
 5. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 11 615
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 11 367
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 180
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 606
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 521
 10. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje 9 436
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

AKTUÁLNE: Nemocnica v Považskej potrebuje posily

Mobilné odberové miesto v Považskej Bystrici zažíva veľký nápor. Onedlho začne fungovať na dennej báze. Potrebuje však pomoc dobrovoľníkov.

Mobilné odberové miesto v Považskej Bystrici

Blíži sa veľká obnova kina Panorex

Náklady na opravu odhaduje mesto na 2,5 milióna eur.

Vizualizácia interiéru kina

Pagáč: Belušu v druhej lige nechceli

Hlavný sponzor FK Beluša sa smial na komentároch fanúšikov Slovana

Hlavný sponzor FK Beluša Rastislav Pagáč.

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Orave.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Na Slovensku od soboty platí zákaz vychádzania

Oravcom a obyvatelia Bardejovského okresu majú oveľa prísnejšie podmienky pohybu mimo domova ako ostatní Slováci.

Už ste čítali?