Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Obchodná bola v športových súťažiach najlepšia

Považská Bystrica – Prehľad úspešnosti stredných škôl Trenčianskeho kraja v školských športových súťažiach hovorí jasnou rečou. Za minulý školský rok sa stala absolútnou jednotkou Obchodná akadémia v Považskej Bystrici.

Hodnotených bolo 57 škôl. „Teší nás to, najmä ak zoberieme fakt, že sme napríklad porazili Osemročné športové gymnázium v Trenčíne či iné školy,“ hovorí riaditeľ školy Pavol Kováčik. Takmer dvojnásobný počet získaných bodov ako druhý v poradí je dostačujúci dôkaz o športových aktivitách školy. „Máme sa čím pochváliť. Hádzanári sa stali majstrami Slovenska stredných škôl, volejbalistky skončili druhé. Ďalšie tituly sme pridali v atletike a musím povedať, že na rozdiel od ostatných škôl sa nám darilo aj v športoch, ktoré v našej škole v športových triedach absentujú. Napríklad stolný tenis či volejbal chlapcov,“ dodáva riaditeľ.
Najväčší úspech dosiahli hádzanári, ktorým sa podarilo vo finále šampionátu zdolať Košičanov a zlomiť tak ich niekoľkoročnú hegemóniu. „Po výhre v regionálnom a krajskom kole prišla Modra. Na rozdiel od súpera, ktorý na svoje športové gymnázium sťahuje hráčov z celého kraja, v našej škole študuje možno polovica hádzanárov, ktorí trénujú v meste, takže aj tu je vidieť veľký rozdiel. Napriek tomuto „handicapu“ sme ich porazili,“ dodáva Kováčik. Ako trénera volejbalu ho potešila aj strieborná medaila dievčat. „Škoda, že termín majstrovstiev škôl kolidoval s termínom majstrovstiev juniorek. Preto sme prišli o opory Jakabovú a Rakovanovú. Druhé miesto je aj tak úspech.“ Aj u volejbalistiek viedol postup cez víťazstvá v okrese, regióne a kraji. Veľký úspech dosiahli atléti. L. Slaničková mala „prsty“ v troch zlatých medailách. Okrem prekážok na 100 a 300 m bola členkou štafety na 4 x 100 m. Okrem nej bežali A. Holleyová,I. Krasňanová a M. Bytyqiová. I. Krasňanová vyhrala hod oštepom, M. Bytyqiová bola tretia na 100 a 200 m, A. Holleyová skončila bronzová na 400 m. P. Špániková bola v skoku do výšky piata, P. Podmanickej patrila v hode diskom siedma priečka. Basketbalistky vyhrali okres a v regióne skončili tretie. Stolné tenistky po výhrach okresu, regiónu i kraja získali na majstrovstvách Slovenska 8. miesto. Rovnako dopadli aj basketbalisti, ktorí sa po prvý raz v histórii školy prebojovali na záverečný turnaj najlepších. Taktiež museli vyhrať všetky kolá, aby sa dostali medzi elitnú osmičku. Po nejasnom zaváhaní organizátorov museli obhajovať zlato z kraja doma s Trenčínom. Nezaváhali a výhra ich posunula na turnaj do francúzskeho Amiens, ktorý s prevahou vyhrali.
Hoci v škole nie sú volejbalové triedy chlapcov, zahrali si súťažne aj oni. Niekoľko prípravných zápasoch prinieslo výhru v okrese. „Výsledky, ktoré sme dosiahli, potešia,“ tvrdí riaditeľ, ktorý verí, že podobné hodnotenie dosiahne škola i po bilancovaní tohto školského roku.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 878

Poslanci mestského zastupiteľstva v Ilave budú o tri týždne voliť hlavného kontrolóra na ďalšie šesťročné obdobie.

14m

Najvyššiu mieru nezamestnanosti v Trenčianskom kraji evidovali v decembri v okrese Prievidza.

20m

Testy v stredu odhalili takmer 2 500 prípadov. Ďalších 1 114 pozitívne testovaných pribudlo z antigénových testov.V stredu zaočkovali ďalších 7 403 osôb.

36m
Mobilné odberové miesto na sídlisku SNP v Považskej Bystrici

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v okrese Považská Bystrica, Púchov a Ilava. Doplnili sme odberné miesta za okres Považská Bystrica, okres Púchov a v meste Ilava.