Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Futbal 5. liga 11. kolo

Brezová – Púchov „B“ 2:2 (1:1) Zápas sa odohrával vo svižnom tempe, útoky sa striedali na oboch stranách. V 29. minúte po chybe v domácej obrane sa presadil hosťujúci Janoško – 0:1. Po vedúcom góle hostí prevzali iniciatívu domáci a v 41. minúte po pri

Brezová – Púchov „B“
2:2 (1:1)
Zápas sa odohrával vo svižnom tempe, útoky sa striedali na oboch stranách. V 29. minúte po chybe v domácej obrane sa presadil hosťujúci Janoško – 0:1. Po vedúcom góle hostí prevzali iniciatívu domáci a v 41. minúte po prihrávke Pavlíka hlavičkoval v dobrej príležitosti tesne vedľa Dobrovodský. O minútu na to po faule na Šidu premenil pokutový kop Pavlík. V 45. minúte strieľal z „päťky“ nepresne Vaca. V 68. minúte po prísne nariadenej jedenástke sa hostia ujali opäť vedenia gólom Venga. Pri tlaku domácich vyrazil v 81. minúte hosťujúci brankár loptu len pred Kalmana a ten pohotovo vyrovnal na konečných 2:2.
Góly: 42. Pavlík (11 m), 80. Kalman - 29. Janoško, 68. Veng (11 m). Rozhodoval Majerík, 100 divákov.
H. Poruba - V. Uherce
6:1 (2:1)
Góly: 16., 22., 66. a 69. T. Staňo, 47. a 52. Bortel – 45. Král.
Domáci nastúpili bez brankárskej jednotky P. Pučeka, ktorý povzbudzoval Slovákov s prezidentom klubu v Cardiffe. Zápas začal domácou prevahou a už v 5. min trafil M. Staňo hlavou brvno. V 15. min D. Staňo pádom pod nohy Uhlára zabránil gólu. O minútu T. Staňo tvrdou strelou spoza šestnástky otvoril skóre – 1:0. Ten istý hráč v 22. min prehlavičkoval brankára a zvýšil na 2:0. Po góle sa domáci uspokojili a v 28. min mal šancu Bučko, no trafil do brankárových rúk. V 45. min Král znížil gólom do šatne. Po prestávke domáci začali ako vymenení a v 47. min využil chybu obrany Bortel – 3:1. V 52. min hosťom nevyšla ofsajdová pasca a Bortel zvýšil na 4:1. V 55. min dostal červenú kartu Král za urážku rozhodcu. Potom sa hralo už iba na jednu bránu a v 66. a 69. min T. Staňo svojím tretím a štvrtým gólom ukončil strelecký účet. Zápas sa už iba dohrával a domáci vyhrali zaslúžene. H. Poruba: D. Staňo – J. Živčic (Hofierka), Majerík (Prostinák), Suchomel, P. Živčic, Buchta, Jozefovič, Krajči, M. Staňo, T. Staňo (Papp), Bortel. (sta)
Borčice - Pov. Teplá
5:1 (2:0)
Góly: 11. Sedláček, 20. a 70. Ilas, 59. Maník, 90. Borbély – 85. Šimík (11 m).
Favorit mal od začiatku jednoznačnú prevahu, najprv sa zastreľovali neúspešne Turza a Borbély. V 11. min dal vedúci gól Sedláček a v 20. min Ilas z 22 metrov vymietol šibenicu hosťujúcej brány. Tlak pokračoval, no Borčice ďalšie šance nevyužili. Maník peknou strelou v 59. min zvýšil na 3:0. V 70. min hlavou zvyšoval na 4:0 Ilas. Hostia sa dostali do prvej šance až v 80. min, ale gól z toho nebol. Po faule v 85. min premenil hosťujúci Šimík pokutový kop. V nadstavenom čase dovŕšil vysokú výhru Borčíc na 5:1 Borbély. Borčice: Martinák – Ďuriš, Berde (Tomanica), Staňo, Kočka, Kopačka, Ilas, Sedláček (Paška), Maník (Košťál), Turza, Borbély.
Pov. Teplá: Zábojník – Slaninka, Pavlík (Lašček), Hrubo, Meško, Jankejech, Urík, Šimík, Janíček (Abík), Repáč, Vozatár (Lutišan). (ves)
Prečín – Kamenec
1:1 (0:0)
Góly: 70. Záhradník – 55. Rybár.
V Prečíne sa hral veľmi kvalitný zápas, k čomu prispeli obe mužstvá. Hralo sa hore – dole, v prvom polčase domáci nevyužili tri čisté gólové šance, ktoré mali Hlavoň, I. Birošík a Almasy. Ak by ich premenili, mohlo byť po zápase. Druhý polčas sa podobal prvému až do vedúceho hostí, ktorý dal v 55. min Rybár, keď po aute brankárovi vypadla lopta z rúk a hosťujúci hráč ju pohotovo zasunul do siete. Hostia sa potom stiahli pred vlastnú šestnástku a domáci všetko vrhli do útoku. V 70. min Záhradník krásnou strelou z trestného kopu trafil šibenicu z dvadsiatich metrov. V nadstavenom čase Jakubis zázračne vyrazil strelu I. Birošíka, keď už domáci kričali gól. Za predvedený výkon oboch mužstiev je remíza spravodlivá. Prečín: Buday – Mojžišík, Kadúch, Tuchyňa (Sádecký), Raček, Almasy, Záhradník, Hlavoň (Svitek), Blaško, Michel, I. Birošík.
(mam)
Z. Kostoľany
– M. Lednice 3:2 (2:1)
Góly: 16., 39., 54. Adamec - 30. Hudek, 88. Janoviak, 80.
Domáci nastúpili do zápasu bez piatich hráčov základnej zostavy. Prvých pätnásť minút sa hra odvíjala iba medzi šestnástkami. V 16. min prvýkrát nebezpečne pohrozil Cmarko a z dobrej gólovej príležitosti Adamec otvoril skóre. V 20. min mali domáci ďalšiu gólovú príležitosť a dvakrát trafili brvno. Hostia sa sústredili iba na obranu a v 30. min vyrovnali na 1:1. Domáci zvýšili úsilie a v 39. min Adamec upravil na 2:1. V druhom dejstve sa hralo iba na jednu bránu. Domáci mali množstvo gólových príležitostí, využili iba jednu. V 54. min Adamec zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Hostia upravili výsledok v 88. min. Domáci zaslúžené vyhrali.
M. LEDNICE: Kardoš – Lednický, M. Vančo, J. Vančo, Hudek, Janoviak, Bielik, P. Vančo, Dudák, Čerňanský, Mišutka, str: Jurek, Rybárik.

Ďalšie výsledky: Podolie – Selec 0:1 (0:0), 55. B. Púček, Nováky – Hôrka 2:0 (1:0), 8. Belko, 88. Jankeje, Oslany – Trenčianske Jastrabie 3:3 (0:2), 47. Štutika, 58. Ferianc, 85. Košian – 3. Praženec, 13. Kyselica, 73. Ľubo Piláthy.

2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Bude FK Dubnica prepúšťať? Švec: Prišli sme o vyše 150-tisíc

Exkluzívny pohľad do vnútra dubnického futbalu.

Peter Švec pózuje s Marekom Kuzmom, jedným z lídrov Dubnice, ktorí ostali aj po minulej sezóne.
Rodák z Považskej o historických tituloch aj korone, ktorú prekonal.

Tomáš Frolo, poctivý robotník, ktorý sa nehral na hviezdu

Poctivý robotník v obrane. Rodák z Považskej Bystrice TOMÁŠ FROLO (38) sa nikdy nehral na hviezdu, napriek tomu dokázal to, o čom môže väčšina hokejistov iba snívať. Dva finálové štarty v Plzni a Litvínove pretavil v historické tituly pre svoje tímy.

Tomáš Frolo v drese bratislavského Slovana.