Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 12. KOLO

Vedúce trio prehralo a pustilo medzi seba Ilavu

Papradno – Plevník 2:0 (1:0) V Papradne sa hral neslaný nemastný futbal Domáci mali viacero šancí, Nemčík trafil žrď, Černošík brankára a ďalšie príležitosti zahodili Janáček a opäť Nemčík. V 38. min otvoril skóre krásnou strelou z 20 metrov nekompromi

Papradno – Plevník
2:0 (1:0)
V Papradne sa hral neslaný nemastný futbal Domáci mali viacero šancí, Nemčík trafil žrď, Černošík brankára a ďalšie príležitosti zahodili Janáček a opäť Nemčík. V 38. min otvoril skóre krásnou strelou z 20 metrov nekompromisne S. Trúchlik. Po prihrávke Lukáča Nemčík zblízka dorazil loptu do prázdnej brány v 70. min. Hostia výkonom nepresvedčili a domáceho Krištofa, ktorý nahradil zraneného Hromadíka, príliš nepreverili. Keď Š. Tamášiho domáca obrana ustrážila, body ostali v Papradne.
Papradno: Krištof – Lališ, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Lukáč, Klabník, Zboran (Trnčík), P. Balušík (Martinec), Janáček, Nemčík, Černošík.
Plevník: Čupec – Kremeň, Jurčaga, Turčáni, Ligas, Smataník, Kamas, Adamec (Čižmárik), F. Ďurkech, Š. Tamáši, Babinec.
Rozhodovali Kováčik, Dobrodenka. (zdu)
Beluša – Šebešťanová
1:0 (1:0)
Už v 6. min pohrozil hosťom Topolan strelou tesne vedľa a v 11. min Petríček otvoril skóre – 1:0. Ďalšiu šancu Beluše mal v 30. min Šedík, ale jeho strela letela tesne vedľa a o tri minúty Topolan zblízka trafil brankára. V druhom polčase v 56. min Topolanovu strelu vyrazil Krasňan s námahou nad brvno. Po chybe domácej obrany v 58. min striedal Šumec tesne nad a v 70. min pekne vystrelil aj S. Petrík, no aj jeho strele chýbala presnosť. V 74. min sa ocitol pred Krasňanom Michálek, ale nikým neatakovaný bránu minul. Minútu pred koncom znova Michálek nastrelil len hosťujúceho brankára a Beluša si pripísala zaslúženú výhru.
Beluša: Turza – Šedík, Huťa, Ďurovec, Ciesar, Michálek, Kvasnica (Kačenka), Drak, Bednár (Drošťák), Topolan, Petríček (Ďurica).
Šebešťanová: Krasňan – L. Petrík, S. Petrík, Halmeš, Šesták, Kukučiar, Kaprálik, P. Petrík, K. Petrík, Šumec, Šamaj. Rozhodovali Cíbik, Kebísek. (duš)
Dulov – Ladce
3:1 (0:0)
Do Dulova zavítal líder a od prvých minút dával najavo, že nechce prísť o neporaziteľnosť. Hostia sa dostávali do gólových šancí, no Suchánek čaroval v 15. a v 17. min. Šedík hlavičkoval v 27. min vedľa a v 36. do brvna. Domáci odpovedali strelcom Mikolášom, ktorý z 25 m trafil brvno. Po prestávke predvádzali hráči futbal náročný na pohyb. V 62. min po Mojtovom centri nedal Jankemu šancu Puček a v 75. min si obaja hráči úlohy vymenili, keď skóroval Mojto. V 79. min Marián Habánek ušiel po krídle a F. Váň znížil. V 82. min Mikoláš posadil loptu na hlavu Pučeka – 3:1. Skóre mohol v 85. min zmeniť Mikoláš, ale z 30 metrov trafil brvno. Za zmienku stál zásah usporiadateľov, ktorí dokázali vytlačiť hosťujúcich divákov z plochy.
Dulov: Suchánek – Mojto (Troška), Mikoláš, Pavliš (Slabý), Kováč, Vavruš, Puček, Lencses (Lazor), Kolár, Pažitný, Vozár.
Ladce: Janke – Šedík, Koštialik, E. Mražík, K, Mražík, F. Váň, Hromka (Hudec), Martinka, E. Pagáč, J. Pagáč, Marián Habánek. Rozhodovali Oselský, Kapila, Petrušek. P. Prekop
Horovce – Mikušovce
1:0 (0:0)
Horovčania boli favoritom, ale v prvom polčase nedokázali premeniť vyložené šance, ktoré mali postupne Prekop, Gatial a Janíček. Ani hostia neostávali nič dlžní a pohrozili Dobrodejom. Domácim vyšiel nástup do druhej časti, keď po 30 sekundách, ako sa nakoniec ukázalo, dal Janíček víťazný gól. Potom mali šance obe mužstvá, v 75. min Dobrodej mohol vyrovnať, ale nakoniec sa tešili z výhry domáci.
Horovce: Lukáč – Kučo, Egly, Miček (Štefina), Galko (Cíbik), Svorada, Janíček, Siekel (Kováč), Prekop, Gatial, Dubový.
Mikušovce: S. Borovský –Eliáš (Pagáč), Baláž, Vršata, Kopačka, J. Gašpárek, Satina, Meliška (Budiač), Holba, Dobrodej, R. Borovský. Rozhodovali Švec, Zvak.
(pa)
Brvnište – Prejta
2:0 (1:0)
V prvom polčase hrali hostia proti vetru a do šancí sa nedostávali. Brvnište sa v slušnom zápase ujalo vedenia gólom v 25. min. Po zmene strán zvýšil Šlesár v 70. min na 2:0. Prejta sa snažila, ale jej hráči dokázali nastreliť už iba brvno.
Brvnište: J. Čapliar – Koreník (M. Hároník), Koreň, B. Čapliar, Hrebík, Šištík (Čvirik), Miniarik, V. Barbosa, J. Hároník (Sojčík), Šlesár, Španihel.
Prejta: Vrábel – Slivka, Uhlík, Bušík, Lacher, Hric, Juríček (Trnka), Marušinec, Sabo (Nemečkay), Vysocký, Ronec. Rozhodovali Vyletelka, F. Kováč. (r)
Udiča – Ilava
1:2 (0:2)
V Orlovom sa hral kvôli rekonštrukcii ihriska v Udiči vyrovnaný zápas, Udičania mali viac z hry, no po vlastných chybách prehrávali 0:2. Skóre otvoril po hrubej chybe obrany v 6. min Marienka a v 16. min potrestal ďalšiu hrubku po nevydarenej malej domov Pagáč. Udičania mali viacero šancí, Macháček v 30. min trafil brvno a v 38. min ho napodobnil I. Chochel. Domáci v 47. min dali kontaktný gól Remišom. Ilavčania sa potom stiahli a začali brániť výsledok. Tlak domácich stroskotával na vynikajúcom Porubčanovi alebo ich strely mierili vedľa. Keď vo vyloženej šanci trafil I. Chochel ďalšiu žrď, všetky tri body brali hostia.
Udiča: Bašo – Gardian, Cigánik (Harvánek), M. Gašpárek, Marciník (Matušík), Oravec, T. Gašpárek, Krátky, I. Chochel, Macháček, Remiš (Drblík).
Ilava: Porubčan – J. Barkáč, Mazáň, M. Barkáč, Strapko, Šatka, Mikula, Marienka, Cabaj, Pagáč (Mikoláš), Staňo. Rozhodovali Mihálik, Mako. (mm)
Visolaje – Pružina
1:3 (0:3)
Keď v 1. minúte susedského hodového derby zaznamenal hosťujúci Žilinčík gól, nikto z domácich to nebral tragicky. Gól ich nezmobilizoval k tradičnému tlaku a predvádzali nehodný výkon. Z letargie ich neprebral ani druhý gól v 24. min, ktorého autorom bol Bolega. Nezáživnej hre nepomohli ani pasívni diváci, a tak sa hostia dopracovali v 38. min k tretiemu prvopočasovému gólu Žilinčíkom. Želateľný radikálny obrat v skóre nepriniesol ani druhý polčas. Hoci Hybben v 78. min zaznamenal jediný gól domácich i druhého polčasu, tešili sa hostia, ktorí v predchádzajúcich jedenástich zápasoch získali iba jedenásť bodov z nečakanej výhry.
Visolaje: Štrbnáň (Moško) – Sagan, Sviečka (Sojčák), A. Baninec, Štefanec, Urdák, Hybben, Madara, Rafaj, M. Baninec (Palme), Mužlay.
Pružina: Valášek – P. Haviar, J. Fabuš, Žilinčík, Ondrušek, I. Kardoš, P. Kardoš, Topor, Masaryk (J. Haviar), A. Fabuš, Bolega (L.Ondreička). Rozhodovali Weissabel, Strýček, Bušovský, 280 divákov.