Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Futbal 5. liga 13. kolo

Podolie – Pov. Teplá 3:0 (1:0) Domáci začali náporom, ale Augustín a Červeňanský svoje šance nezužitkovali. V 21. minúte po chybe hosťujúceho brankára sa však Augustín predsa len presadil a bolo 1:0. Domáci potom svoje ďalšie šance v prvom polčase už n

Podolie – Pov. Teplá
3:0 (1:0)
Domáci začali náporom, ale Augustín a Červeňanský svoje šance nezužitkovali. V 21. minúte po chybe hosťujúceho brankára sa však Augustín predsa len presadil a bolo 1:0. Domáci potom svoje ďalšie šance v prvom polčase už nedokázali premeniť na gól. V druhom polčase domáci aj naďalej pokračovali v tlaku a v 58. minúte Ivana potrestal gólom z pokutového kopu predchádzajúcu chybu brankára ako i jeho následný faul. V 63. minúte na 3:0 zvyšoval krásnou strelou z 30 metrov Klčo. Domáci futbalisti svoje ďalšie šance už nevyužili a zápas tak skončil výsledkom 3:0. Nakoľko si hostia v tomto zápase nevypracovali žiadnu šancu, domáci brankár bol prakticky bez práce.
Góly: 21. Augustín, 58. Ivana (11 m), 63. Klčo. Rozhodoval Strečko, 100 divákov.
Podolie: Horňák – R. Hrušovský, Ščepko, Krajčík, M. Hrušovský, Klčo, Červeňanský, Brezuľa, Ivana, Križák, Augustín, striedali Kerak, Bobocký.
Pov. Teplá: Lutišan – Sárinec, Meško, Hruba, Urík, Jankejech, Ábik, Janíček, Zlatoš, Vozatár, Lasček. Peter Srnec
H. Poruba – Hôrka
0:0
Lepšie začali hostia a v úvode mali tri šance, ktoré zmaril P. Puček. Bortel hlavičkoval v 7. min nad a v 30. min pred ním zachránil pádom pod nohy Lančarič a Jozefovič netrafil. V 38. min J. Živčicovi a Jozefovičovi chýbala presnosť. Krížna strela Horniaka letela v 42. min vedľa. V 58. min dostal Blokša červenú kartu, domáci tlačili, ale hostia sa dobre bránili. Od 74. min hrali hostia aj bez vylúčeného P. Korytinu, ale enormný tlak gól nepriniesol.
H. Poruba: P. Puček – J. Živčic (Prostinák), Majerík, Suchomel, P. Živčic (A. Staňo), Buchta, Jozefovič, Krajči, Bortel, T. Staňo, M. Staňo (Hofierka). Hôrka: Lančarič – P. Korytina, J. Korytina, Galbavý, Moravčík, Blokša, Zmeko, Hujík (Jaroš), Horniak, Ostrenka (M. Korytina), Černák. (sta)
Borčice - Púchov B
2:1 (2:1)
Góly: 6. Borbély, 18. Ilas – 23. Ciesar.
V 6. min sa domáci ujali vedenia, keď gól dal Borbély po rohu. Ilas v 18. min pridal druhý gól po ostreľovaní brány Púchova B, keď dve predchádzajúce strely skončili na žrdi. Púchovčanom sa podarilo skorigovať v 23. min Ciesarom, ktorý vymietol šibenicu. Borčice hru kontrolovali, súper mal jedinú šancu, no Kozík nedal. Domáci Borbély nevyužil sólový únik a na stave 2:1 sa už nič nezmenilo.
Borčice: Martinák – Ďuriš (Matuščin), Berde, Staňo, Tomanica, Kopačka, Ilas, Sedláček, Maník (Košťál), Turza, Borbély (Kuric). Púchov B: Jankovič – Veng (Ciesar), Poliak, Revák, Kozík, Hološko (Zábojník), Chovanec (Rojko), Škorvánek, Hrnčiarik, Rosina, Jánoško. (ves)
Prečín - M. Lednice
2:1 (1:1)
Góly: 13. a 72. I. Birošík (oba z 11 m) – 10. Hudek.
V susedskom derby posledný celok ukázal v Prečíne, že futbal hrať jeho hráči vedia. V 10. min sa hostia vedenia gólom Hudeka, Domáci odpovedali po faule na I. Birošíka, keď sám faulovaný čerstvý mladoženáč vyrovnal z jedenástky v 13. min na 1:1. Potom sa hralo od brány k bráne, súperi si nič neodpustili a žiadna lopta nebola stratená. Druhý polčas sa podobal prvému, hostia sa zamerali na udržiavanie priaznivého stavu. V 72. min zahrali rukou v šestnástke a I. Birošík premenil aj druhú jedenástku a zaistil Prečínu tesnú výhru. Hostia dohrávali bez vylúčeného Bielika. Za výkony si súperi zaslúžia absolutórium,
Prečín: Buday – Mojžišík, Kadúch, Hlavoň (Sádecký), Raček, Almasy, J. Orávík, Záhradník, Blaško, Michel, I. Birošík. M. Lednice: Konušík – P. Lednický, Ľ. Vančo, L. Lednický, Hudek, Janoviak, Bielik, Mišutka, Dudák, Čerňanský, J. Lednický. (mam)
Ďalšie výsledky: Brezová– Nováky 2:1 (2:1), 7. Dobrovodský, 30. Pavlík (11 m) – 27. Gajdoš, Oslany – V. Uherce 1:0 (0:0), 80. Košian, Zem. Kostoľany – Tr. Jastrabie 2:1 (2:0), 15. Mokoš, 28. Adamec – 82. Kyselica, Kamenec – Selec 1:1 (1:0), 22. T. Nechala z l1 m – 73. Horňák.

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 9 014

Pastorek: Z Rakúska do Streženíc+ JEDENÁSTKA JESENE ŠIESTEJ LIGY a AKO HLASOVALI TRÉNERI

Strelcom v šiestej lige kraľuje s dvanástimi presnými zásahmi MIROSLAV PASTOREK (30) zo Streženíc.

Miroslav Pastorek.

Pre celoplošné testovanie vytvoria 19 odberových miest

Dubnická radnica vyčlenila na celoplošné testovanie 19 odberových miest.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.

V Púchove vyčlenili na plošné testovanie 13 odberných miest

V Púchove vyčlenila radnica na celoplošné testovanie 13 špeciálnych odberových miest. Po terénnom prieskume ich schválili zástupcovia Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici.

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.