Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 14. KOLO

Na ťažkých terénoch sa darilo väčšinou hosťom

Papradno – Udiča 1:6 (1:1) Na ťažkom zmáčanom teréne sa zo začiatku hral rozháraný futbal. Až v 20. min sa hostia ujali vedenia hlavičkou I. Chochela 0:1. V 26. min sa Papradnu podarilo vyrovnať Petrom Babiarom.

Papradno – Udiča
1:6 (1:1)
Na ťažkom zmáčanom teréne sa zo začiatku hral rozháraný futbal. Až v 20. min sa hostia ujali vedenia hlavičkou I. Chochela 0:1. V 26. min sa Papradnu podarilo vyrovnať Petrom Babiarom. Po prestávke hostia hneď v 46. min dali druhý gól, ktorého autorom bol Gardian, keď jeho odkop z vlastnej polovice preskočil brankára – 1:2. V 53. min dorazil striedajúci Matušík loptu do siete – 1:3. O štyri minúty Macháček zvýšil na 1:4 a v 61. min po rohu I. Chochel opäť hlavou zvýšil na 1:5. Skóre zápasu uzavrel v 75. min hrajúci tréner Udiče Vágner, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V závere ešte bežal I. Chochel sám na bránu, ale mieril vedľa. Papradno: Hromadík – Lukáč (Martinec), Lališ, Trnčík, S. Trúchlik, Peter Babiar, Klabník, Kukučka, Černošík, Janáček (Zboran), Nemčík.
Udiča: Bašo – Gardian, Cigánik (Marciník), M. Gašpárek, Harvánek, Oravec, Krátky, Vágner, I. Chochel, Macháček, Remiš (Matušík). Rozhodovali Šuba a F. Kováč. (dš)
Mikušovce – Dulov
1:3 (0:1)
Obe mužstvá začali opatrne, v 14. min Holbovu strelu bravúrne vyrazil na roh Suchánek. Snaha hostí končila pred šestnástkou. V 36. min po nedorozumení domácej obrany dal Mojto vedúci gól Dulova. V 40. min mohol vyrovnať Satina, no penaltu kopol nad. Mikušovce boli po prestávke pri chuti, ale Suchánek vychytal postupne šance Holbu, Satinu a Kopačku. V 73. min Kolár využil nedorozumenie obrany s brankárom – 0:2. Na 0:3 zvýšil Mikoláš v 80. min. O päť minút kontroval Meliška, ktorý sa najlepšie zorientoval pred bránou Dulova.
Mikušovce: Dobrodej – L. Gašpárek, Baláž (Pagáč), Vršata, Kopačka, J. Gašpárek, Satina, Meliška, Holba, M. Gašpar, R. Borovský (S. Borovský).
Dulov: Suchánek – Mojto, Slabý, Mikoláš, Pavliš (Lazor), Vavruš, Puček (Baláž), Lencses, Kolár, Pažitný, Vozár. Rozhodoval Koleno. P. Prekop
Plevník – Beluša
5:1 (3:0)
Zápas začal nešťastne pre hostí, lebo v 5. min si dal Huťa hlavou vlastný gól – 1:0. V 30. min Kremeň z polovice ihriska poslal falšovanú loptu do šibenice – 2:0. V 45. min Smataník z ťažkého uhla zvýšil na polčasových 3:0. Peteríček mohol dať gól Beluše, no Čupec jeho strelu vyrazil na brvno. Desať minút pred koncom po chybe obrany znížil Petríček na 3:1. V 83. min Baninec z priameho kopu vymietol šibenicu – 4:1 a po rohu v 88. min dal bodku za zaslúženým víťazstvom Plevníka Janech.
Plevník: Čupec – Turčáni, Janech, Kremeň, Ligas, Smataník (Čižmárik), Kamas (Monček), Ďuriš, F. Ďurkech, Š. Tamáši, Babinec.
Beluša: Turza – Šedík, Huťa, Baranec, Ciesar (Drošťák), Michálek, Kvasnica, Drak, Kačenka, Topolan, Petríček.
Rozhodovali Zvak, Mihálik, Mako. (pzv)
Ilava – Brvnište
4:2 (2:0)
I napriek stálemu dažďu obe družstvá predviedli hru, ktorá sa páčila 25 divákom. Už prvá akcia Šeda a strela MarienkU boli predzvesťou, že body ostanú doma. Keď nedal gól Pagáč, prišli k slovu hostia. Séria rohov a šance Šlesára a M. Španihela volali po góle. Viac šťastia mali domáci a v 32. min rutinérsky otvoril skóre Cabaj – 1:0. Vedenie poistil v 40. min J. Barkáč. V 60. min Šedo ideálne prihral Marienkovi a ten tretíkrát rozvlnil sieť za Čapliarom. O päť minút domáca obrana zaváhala a M. Španihel zasunul loptu do siete. Keď v 80. min Hrebík znížil na rozdiel gólu, na ihrisko sa vkradla nervozita. Všetko zažehnal o tri minúty Mladoš dôsledným sledovaním lopty a potrestal nepozornosť gólmana – 4:2.
Ilava: Turza – J. Barkáč (Srovnal), Barkáč, Mikula, Strapko, Pilát, Cabaj, Marienka, Šedo, Pagáč (Mladoš), Staňo (Calpaš).
Brvnište: J. Čapliar – Koreník, Šamaj, B. Čapliar, Koreň, Šištík (Hrebík), Sojčík, Barbosa (Ecker), P. Španihel (Kristín), Šlesár, M. Španihel.
Rozhodovali J. Mazán, O. Gábor. (om)
Prejta – Visolaje
2:2 (2:0)
Zápas pripomínal hru mačky s myšou, keď si hostia od začiatku vytvorili územnú prevahu, ale narážali na kompaktnú obranu domácich. Prejta spoliehala na brejky. Prvý jej vyšiel v 32. min, kedy Porubčan otvoril skóre a o deväť minút po druhom brejku Sabo zvýšil na 2:0. Druhý polčas sa podobal prvému, Visolaje mali obrovskú prevahu, ale R. Sviečka v 58., 64., 74. a 82. min zahodil štyri vyložené šance. V 85. posadil Sagan center na Rafajovu hlavu – 2:1. Hostia korunovali dobrý výkon v 90. min, keď po rohu Sojčáka a trme vrme R. Sviečka dotlačil loptu do siete. Remíza je spravodlivá, domáci za prvý a hostia za druhý polčas si ju zaslúžili.
Prejta: Vrábel – Slivka, Ronec, Juríček, Hric, Uhlík, Trnka, Vysocký, Sabo (Lacher), Porubčan, Bušík (Vyhlídal),.
Visolaje: Štrbáň – Sagan, R. Sviečka, A. Baninec, Štefanec, Palme (Lohyňa), Hybben, Madara, Rafaj, M. Baninec (Sojčák), Mužlay.
Rozhodovali M. Pecuš, Cíbik, Tanuška. Zuzka Tanušková
Pružina – Ladce
1:3 (0:2)
V 5. min hostia pohrozili Hromkom, v 20. min I. Kardoš vyslal nebezpečnú strelu z priameho kopu. V 25. min namieril A. Fabuš vedľa. Po priamom kope E. Pagáča v 38. min jemne tečoval loptu hlavou do siete K. Mražík. O minútu po faule na Hromku E. Pagáč z jedenástky zvýšil na 0:2. V 42. min domáci Ondrúšek trafil iba do brankárových rúk. V 58. min vytlačil Faturík na roh strelu Bolegu. V 74. min zachraňoval J. Váň pred Bolegom v čistej šanci. V 88. min dostal Pružinu do hry Žilinčík, ktorý znížil na 1:2. O minútu však E. Mražík potvrdil výhru Ladiec 1:3.
Pružina: Valášek – P. Haviar, J. Kardoš (Ušiak), Žilinčík, Ondrúšek, I. Kardoš, J. Haviar (Špánik), L. Ondreička, Masaryk, A. Fabuš, Bolega.
Ladce: Faturík – Šedík, Koštialik, E. Mražík, K. Mražík, J. Váň, Jamrich, Martinka (Jakuš), Hromka (Gurín), E. Pagáč, Marián Habánek.
Rozhodovali Janček, Dobrodenka, Švec. F. Gach
Šebešťanová – Horovce
1:3 (1:0)
Vo vyrovnanom prvom polčase dal vedúci gól domácich Kukučiar v 15. min, keď v sieti skončil jeho tečovaný priamy kop. Hostia odpovedali v závere polčasu strelou do brvna. Po prestávke už ovládli hru a v 55 min Gatial vyrovnal. Prešli iba tri minúty a Miček dostal Horovce do vedenia 1:2. Skóre na 1:3 uzavrel v 65. min Prekop, no hostia ešte nepremenili ďalšie šance.
Šebešťanová: Krasňan – L. Petrík, S. Petrík, Šesták, P. Petrík, Kukučiar, Voško, Šamaj, K. Petrík, Potocký, M. Petrík (Mitaš).
Horovce: Lukáč (Ciesar) – Kučo, Egly, Miček, Galko (Štefina), Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Gatial, Dubový (Kováč).

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Pribudlo ďalších 1 849˙pozitívne testovaných a 22 úmrtí

Laboratóriá vo štvrtok˙otestovali 10 928 vzoriek. Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Trenčianskom kraji.

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.

Pohľadnicová lavička v Partizánskom.

Investície v meste zatiaľ pokračujú

Výpadok mestského rozpočtu je takmer 900 tisíc eur. Mesto má zámervyužiť podporu zo štátu. Pokračuje rekonštrukcia štadióna, dobrou správou je začiatok konania k výstavbe cyklotrasy.

Na štadióne aktuálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia

Skromný hrdina z baráže o Euro. Šatka je v poľskom Lechu lídrom

Dostal šancu vo veľkom zápase a nesklamal. Dubnický odchovanec ĽUBOMÍR ŠATKA vytvoril vo finále baráže o futbalové ME stopérsku dvojičku s Milanom Škriniarom.