Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
HOKEJ KRAJ 3. A 4. KOLO

Súboj vedúcej dvojice rozhodli Trenčania v druhej tretine

Trenč. Teplice – Púchov nehralo sa Ravenous Eagles - HK Strojstav N.Mesto 9:3 (3:1,4:2,2:0) Ravenous: P. Poláček, Šimo, Jakúbek, Bagin, Janeček, Prekopp, Staňo, Klíma, Beňačka, Masaryk, Poláček, Rajčan, J. Jakubík, Jurenka, Cepek, Habšuda, Minarech, H

Trenč. Teplice – Púchov nehralo sa
Ravenous Eagles - HK Strojstav N.Mesto 9:3 (3:1,4:2,2:0)
Ravenous: P. Poláček, Šimo, Jakúbek, Bagin, Janeček, Prekopp, Staňo, Klíma, Beňačka, Masaryk, Poláček, Rajčan, J. Jakubík, Jurenka, Cepek, Habšuda, Minarech, Hajas, Doktor
V zápase plnom vylúčení boli domáci lepší hneď od začiatku. Prvá trenina sa odohrávala pod taktovkou domácich, ktorí premenili iba tri šance. Tlak domácich naďalej pokračoval, padali góly, no hostia desiatku neinkasovali.
Góly: 8. Minarech 1:0, 11. Mrena 1:1, 13. Staňo 2:1, 16. Bagin 3:1, 23. Masaryk 4:1, 24. Sahaj 4:2, 27. Nemček 4:3, 30. Masaryk 5:3, 35. Klíma 6:3, 39. Klíma 7:3, 47. Cepek 8:3, 56. Bagin 9:3. (sta)
Transport Trenčín – Nemšová 7:1 (1:0, 5:1, 1:0)
Góly: Korienek 2, Škvarka, Ďurech, Jambor, Gábriš, Havier – Kazda.
Pov. Bystrica B a ŠKP Trenčín mali voľno.
Pov. Bystrica B – Transport Trenčín 5:9 (2:3, 0:4, 3:2)
Góly: 4. Bohuš 0:1, 7. Jambor 0:2, 14. R. Ďuriš 1:2, 19. Králik 1:3, 19. Švirec 2:3, 33. Bohuš 2:4, 34. M. Ďuriš 2:5, 35. Fašanok 2:6, 39. Fašanok 2:7, 44. Švirec 3:7, 44. R. Ďuriš 4:7, 54. Škvarka 4:8, 54. Bohuš 4:9, 59. R. Ďuriš 5:9.
V zápase vedúcej dvojice začali domáci náporom, ale keď v 1. a 2. min neprekonal Marciňu R. Ďuriš, začali vystrkovať rožky hostia. Vachánek ešte nedal, no v 4. min Bohuš z uhla otvoril skóre. O štyri minúty bol pri vyrazenom puku najrýchlejšie Jambor – 0:2. Ten istý hráč v 10. min po sóle trafil žrď. Bystričanov postavil na nohy v oslabení R. Ďuriš, ktorý zvládol blafák, no potom mali puk na hokejkách častejšie hostia a v 19. min z ďalšej skrumáže pridal Králik tretí gól. Uplynulo len niekoľko sekúnd a zabudnutý Švirec dokázal, že má dobré ruky a s prehľadom puk zasunul do siete – 2:3. V prostrednej časti sa na gól čakalo až do 33. min, kedy Bohuš zvýšil na 2:4. Domácim sa nedarilo, o necelé dve minúty bolo 2:6 a v 39. min Fašanok pridal siedmy gól. Záverečná tretina začala viacerými vylúčeniami hostí, čo pomohlo rezerve panterov. V 44. min pri hre 5:3 si Švirec vymenil puk s R. Ďurišom a bolo 3:7. O niekoľko sekúnd pri ďalšej presilovke Švirecovu strelu tečoval R. Ďuriš medzi Marciňove chrániče – 4:7. Zdalo sa, že domáci zápas zdramatizujú. Švirec sólo zakončil strelou nad, a keď sa neujali ďalšie šance, prišla 54. min, kedy hostia dali za necelú minútu dva góly a definitívne rozhodli. Snaha Transportu o strelenie desiateho gólu nebola úspešná, naopak, Ďuriš svojím tretím gólom minútu pred koncom aspoň trocha zmiernil prvú prehru Pov. Bystrice B.
Pov. Bystrica B: Lovíšek – Pokorný, Stráňovský, Mišovec, Slaninka, R. Ďuriš, Švirec, Uhliar, Mičúch, Lečko, Rojko, Rigoci, Dvorský, Hrenák.
Transport Trenčín: Marciňa – J. Havier, Korienek, Ďurech, M. Havier, Bohuš, Jambor, Škvarka, Vachánek, Králik, Fašanok, Matula, M. Ďuriš.
Pivrnec Púchov – ŠKP Trenčín 7:5 (2:1, 2:2, 3:2)
Góly: Korený 2, Jancík, Faktor, Galánek, Hanes, V. Smatana – Robota 2, Kútny, Guga, Habánek.
Domáci boli aktívnejší a v úvode druhej tretiny viedli 3:1. Hosťom sa podarilo vyrovnať na 3:3, ale do šatní išli s tesným náskokom hráči Pivrnca. Tí zvýšili na 5:3 a hoci policajti neustále doťahovali, výhru v presilovke 5:3 poistili Púchovčania.
Nemšová – Tr. Teplice 6:6 (2:2, 1:3, 3:1)
Góly: Dian 3, Kučera, Trokan, Kazda – Golan 3, B. Gáborík, O. Haščák, Nosek.
V bojovnom zápase sa zrodila prvá remíza súťaže.
8. N. Mesto 2 0 0 2 8:15 0
5. kolo 10. - 12.11.: Trenč. Teplice - Pov. Bystrica B, ŠKP Trenčín - Nemšová, Nové Mesto - Púchov, Ilava a Transport Trenčín majú voľno.