Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
HOKEJ 1 LIGA 18. A 19. KOLO

Panteri doplatili v Ružinove na vylúčenia

HK 95 Pov. Bystrica – HK N. Zámky 4:3 (1:1, 3:2, 0:0) Góly: 4. Tuček 1:0, 13. Varga 1:1, 31. Kubrický 2:1, 32. Janísek 3:1, 36. Doskočil 3:2, 37. Pupák 3:3, 38. Bujdák 4:3.

HK 95 Pov. Bystrica – HK N. Zámky 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)
Hostia boli od začiatku nepríjemným protivníkom a nezlomil ich ani rýchly vedúci gól, ktorý dosiahol po Bezecného strele od modrej čiary tečom Tuček, keď sa puk pomedzi Brňove chrániče došúchal do siete. Chybu domácej obrany nepotrestal v 7. min M. Chrenko, ktorý stroskotal na Fumačovi aj o minútu. V 10. min Brňo zmaril šancu Valacha a vzápätí neskóroval ani Koleda. Pri hre 4:4 trafil od modrej čiary sieť Varga – 1:1. Potom prišli veľké šance domácich, v ktorých postupne neuspeli Radulay, Martinka a Stráňovský. V druhej tretine boli panteri aktívnejší a ich brankár Fumač trpel nezamestnanosťou, na čo sa jeho náprotivok Brňo sťažovať nemohol. V 25. min chytil gólovú šancu Kubrického, z protiútoku neuspel Pupák a vzápätí aj domáci Koleda. V 27. min nedotlačil puk do siete Gašo, no do vedenia dostal Bystričanov v 31. min Kubrický po rýchlom úniku Koledu. Pri presilovke sa nepresadil Gašo s Martinkom, no o niekoľko sekúnd Gašo ponúkol puk do Janískovi, a ten nezaváhal – 3:1. Hostia kontrovali pri presilovke v 37. min ďalším gólom od modrej čiary, ktorého autorom bol Doskočil. Uplynulo iba niekoľko sekúnd, Raček unikol obrancovi a Pupák po dlhej kľučke zasunul puk do odkrytej brány – 3:3. Do Ďurkechovej strely vložil v 38. min hokejku Bujdák a domáci opäť viedli 4:3. V 39. min mohlo byť ich vedenie vyššie, no Ižvolt nájazd nepremenil. V poslednej tretine pokračoval rýchly hokej a Novozámčania boli čoraz nebezpečnejší. V 43. min Polčík netrafil zblízka odkrytú bránu, o minútu nastrelil Slovák z uhla pravú žrď a Kuchtova delovka od modrej čiary letela tesne nad. V 49. min mal šancu Špaček a šťastie nemal ani v 50. min Slovák. Domáci sa ocitli v dobrej šanci až v 54. min, kedy Kubrický osamotený nedal. O tri minúty dostal kolmú prihrávku na modrú čiaru Radulay, ale nemal rýchlosť a Brňa neprekonal. V 58. min sa pred bezmocným brankárom N. Zámkov nedohli Koleda s Bujdákom, kto ho prekoná a súper dotiahol zápas do dramatickej koncovky. Pri power play sa dvadsať sekúnd pred koncom dostal k puku úplne voľný Abrman, no jeho strelu po ľade zastavil Fumačov betón, a keď hostia nedokázali puk pretlačiť za jeho chrbát, Považská Bystrica udržala tesné víťazstvo.
Pov. Bystrica: Fumač – Talarovič, Ďurkech, Varhaník, Janísek, Bezecný, Jelínek, Staněk, Volek, Kubrický, Koleda, Bujdák, Martinka, Gašo, Stráňovský, Valach, Ižvolt, Kollár, Radulay, Tuček, M. Koleno. N. Zámky: Brňo – Molnár, Doskočil, Filip, Kurej, Kuchta, Scheibenreif, Vyskoč, Varga, Abrman, Chrenko, Lukáč, Pupák, Andraščík, Raček, Špaček, Slovák, Polčík, Janek, Hentek, Kropáč.
Ďalšie výsledky 18. kola: Ružinov – Trnava 2:5, Topoľčany – Piešťany 3:2, Prievidza – Senica 3:10, Trebišov – Prešov 0:5, Humenné – Ružomberok 3:4 ts, Sp. N. Ves – B. Bystrica 3:1, Detva – Kežmarok 0:5 kontumačne.
HK Ružinov – HK 95 Pov. Bystrica 7:2 (1:0, 2:1, 4:2)
Góly: 14. Bystričan 1:0, 27. Bystričan 2:0, 29. Koleda 2:1, 33. Baček 3:1, 44. Koleda 3:2, 45. Staroň 4:2, 49. Pašek 5:2, 58. Pašek 6:2, 60. Fabok 7:2.
Prvá tretina bola vyrovnaná, domáci mali viac streleckých pokusov, z ktorých sa ujal jediný z hokejky Bystričana. Aj v druhej tretine panteri nevedeli prekonať Chovana, naopak, v 27. min pri presilovke zvyšoval znova Bystričan na 2:0. O dve minúty po spolupráci s Kubrickým znížil Koleda na 2:1, no v 33. min k dvojgólovému vedeniu Ružinova pomohol vylúčením Bezecný a pri presilovke dal gól Baček. Do poslednej časti vstúpili hostia so snahou niečo s výsledkom urobiť. Do hry ich dostal Koleda, ktorý pri oslabení znížil na 3:2. Lenže ešte stále počas vylúčenia Bezecného využil už tretiu presilovku Staroň – 4:2. V 49. min zvýšil Pašek na 5:2. V závere bol najprv vylúčený Ižvolt, ktorého o niekoľko sekúnd za vyhodenie puku nasledoval Jelínek. Dvojnásobnú výhodu využil na šiesty gól Pašek a keď už boli Bystričania na ľade štyria, od Faboka inkasovali piaty gól v oslabení. Panteri nezvládli s Ružinovom už druhý zápas, keď teraz doplatili na vylúčenia a utrpeli najvyššiu prehru v sezóne.
Ružinov: Chovan – Lauko, Ščepko, Horský, Rehák, Jastrabík, Cicha, Dujčík, Javorka, Baček, Staroň, Jurínyi, Gráčik, Ďuriš, Jurkovič, Huntata, Králik, Fabok, Pašek, Bystričan. Pov. Bystrica: Hiadlovský – Talarovič, Trefný, Janísek, Jelínek, Bezecný, Varhaník, Ďurkech, Bujdák, Koleda, Kubrický, Martinka, Gašo, Stráňovský, Chlepko, M. Koleno, Otčenáš, Gavač, Ižvolt, Radulay, Demáček.
Ďalšie výsledky 19. kola: Prešov – Trnava 10:3, Ružomberok – Topoľčany 4:2, B. Bystrica – Prievidza 8:1, Kežmarok – Senica 2:6, Detva – Piešťany 4:5 pp, Sp. N. Ves – N. Zámky 6:3, Humenné – Trebišov 7:2.
16. Prievidza 19 2 1 16 49:114 7
20. kolo utorok 14. 11. o 17.30 h: Prešov – Trebišov, N. Zámky – Humenné, Piešťany – Sp. N. Ves, Senica – Detva, Prievidza – Kežmarok, Topoľčany – B. Bystrica, Pov. Bystrica – Ružomberok, Trnava – Ružinov.
21. kolo piatok 17. 11. o 17.30 h: Ružinov – Prievidza, Senica – Topoľčany, Piešťany – Pov. Bystrica, N. Zámky – Trnava, Detva – Prešov, Kežmarok – Sp. N. Ves, B. Bystrica – Humenné, Ružomberok – Trebišov.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 579

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 544 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 097 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

14 h

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred poľadovicou na území celého Trenčianskeho kraja.

14 h
Skríningové testovanie

Trenčiansky samosprávny kraj pomohol samosprávam s celoplošným skríningovým testovaním antigénovými testami, ochrannými pomôckami, priestormi stredných škôl, študentmi zdravotníckych škôl a personálom z troch krajských nemocníc.

Počas víkendu väčšina obcí v regióne otvára Mobilné odberové miesta. Sledujeme pre vás priebeh testovania aj dostupnosť odberových miest.