Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ EXTRALIGA MUŽI 11. KOLO

V tvrdom zápase Považania konečne prekonali štyridsaťgólovú hranicu

MŠK Pov. Bystrica – Štart Nové Zámky 41:30 (19:13) Domáci boli iba dvanásti, pretože Maťaš podal výpoveď a Toms bol s B mužstvom v Prešove. Úvod patril hosťom, ktorí v mali v posledných zápasoch dobrú formu a figurovali na treťom mieste. Novozámčania bol

MŠK Pov. Bystrica – Štart Nové Zámky 41:30 (19:13)
Domáci boli iba dvanásti, pretože Maťaš podal výpoveď a Toms bol s B mužstvom v Prešove. Úvod patril hosťom, ktorí v mali v posledných zápasoch dobrú formu a figurovali na treťom mieste. Novozámčania boli aktívnejší , v 3. min viedli 1:3 a v 5. min 3:5, kedy bolo na Bystričanoch badať nervozitu. Potom Tůma premenil sedmičku, Ďuriš dvoma zlepenými gólmi a Krahulík v 12. min otočili stav na 7:5. Vtedy musel byť po nevyberavom zákroku do tváre prvýkrát ošetrovaný Straka. Hostia hrali miestami neúnosne tvrdo, no ani domáci si nenechali nič páčiť. V 13. min Pčola chytil Tůmovi sedmičku a o minútu z rovnakej pozície Bačik znížil na 8:7.V 18. min viedli domáci 10:9, no pri dvojnásobnej presilovke sa im v 20. min podarilo odskočiť na 12:9. Stačila chvíľková nepozornosť a hostia sa v 22. min sa dotiahli na gól – 12:11. V 24. min za stavu 14:12 Drápal zázračne vyrazil Vadkertiho strelu na žrď a potom dvakrát mieril presne S. Mažár – 16:12. Pri rýchlom protiútoku Ivanov udrel Straku do tváre a po treťom vylúčení dostal červenú kartu. Skrvavený domáci hráč musel byť ošetrovaný a do hry už nezasiahol. Záver polčasu patril hráčom MŠK, ktorí si vybudovali šesťgólový náskok. V úvode druhého polčasu viedli domáci 21:13, ale v presilovke súper znížil v 36. min na 22:16. O niekoľko sekúnd bol tretíkrát vylúčený Mojzes a po červenej karte sa zápas pre neho skončil. Vtedy prišli chvíle J. Kozáka, ktorý za poldruhaminúty dal za sebou tri góly a MŠK v 39. min viedli 25:16. Povzbudzovaní domáci pokračovali v nápore a v 41. min viedli najvyšším rozdielom 28:16. Potom nechali chvíľu vyniknúť aj hostí a Bačík dvoma gólmi znížil na 28:19. V tých chvíľach sa rozhodcovia zamerali na domácich brániacich hráčov a vylučovali jedna radosť. V 45. min Krahulík po treťom vylúčení dohral a v 47. min pri oslabení Tůma nečakane priamo z deväťmetrového hodu prekvapil Pčolu – 30:20. Strelecké preteky na oboch stranách pokračovali a diváci videli jeden gól za druhým. V 52. min sa Novým Zámkom podarilo skorigovať 34:25 a deväťgólový rozdiel držali najmä vďaka presnej streľbe najlepšieho hráča Bačíka, autora desiatich gólov, ktorému v 55. min Drápal chytil aspoň jednu sedmičku. O minútu Bačík znížil na 36:28, ale nasledovali ďalšie góly domácich a v 58. min po Firitovom góle na 39:29 si diváci pýtali štyridsiatku. J. Kozáka v trháku vychytal brankár, ale po jeho rozohrávke vypichol loptu P. Zaťko a prvá štyridsiatka v tomto ročníku v podaní MŠK bola na svete. Ten istý hráč o chvíľu pridal ďalší gól, no posledné slovo mali hostia. Bystričania vysoko vyhrali a potešili svojich fanúšikov. Škoda, že za úrovňou stretnutia zaostali rozhodcovia, ktorým zápas nevyšiel.
Pov. Bystrica: Drápal, Biel – Trabelssie 6, Cifra, Krahulík 3, Ďuriš 5, P. Zaťko 4, Straka, Firit 3, S. Mažár 7/2, J. Kozák 8, Tůma 5/1.
N. Zámky: Pčola, Kanás – Rábek, Mojzes 2, Chripák, Pšenák, Szücs 8, Vadkerti 3, Lubušky, Bačik 10/5, Szapu 6, Ivanov, Veres 1.
Vylúčení: 9:11 na 2 minúty, ČK: Krahulík – Ivanov, Mojzes (všetci za 3 vylúčenia). Sedmičky: 4/3 – 6/5. Rozhodovali Šubák a Vydra.
Ďalšie výsledky 11. kola: Košice – Sečovce 26:17, Hlohovec – Prešov 21:43, Topoľčany – ŠKP 28:23.

8. Hlohovec 11 2 0 9 296:358 4
V stredu 22. 11. o 18. h hrá Pov. Bystrica v Prešove a v sobotu 25. 11. o 18. h privíta doma Sečovce.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  7. Zelená Bratislava
  8. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?