Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ EXTRALIGA MUŽI 12. A 13. KOLO

Po sklamaní na východe prišlo ďalšie trápenie, ale so šťastným koncom

Tatran Prešov - MŠK Pov. Bystrica 35:29 (20:12) V zápase o prvú priečku sa museli domáci zaobísť bez trojice zranených Huňady, Urban a Kozlov, kým hostia už hrali bez Maťaša, ktorý sa vykúpil zo zmluvy a do B mužstva preradeného Tomsa. Úvod bol ešte vyro

Tatran Prešov - MŠK Pov. Bystrica 35:29 (20:12)
V zápase o prvú priečku sa museli domáci zaobísť bez trojice zranených Huňady, Urban a Kozlov, kým hostia už hrali bez Maťaša, ktorý sa vykúpil zo zmluvy a do B mužstva preradeného Tomsa. Úvod bol ešte vyrovnaný, ale od stavu 5:4 začali domáci rozoberať hosťujúcu obranu a náskok postupne narastal na11:7. Potom dali Prešovčania za sebou tri góly a viedli 14:7. Snaha Považskobystričanov končila väčšinou na nestárnúcom Bakšovi, ktorý likvidoval jednu šancu MŠK za druhou, kým Drápalovi sa za deravou obranou nedarilo a druhý brankár Biel chytil domácim tri sedmičky. Hostia sa nevedeli presadiť, ich hra zastávala za posledným výkonom proti Novým Zámkom a domáci poľahky rozhodli o osude stretnutia už do prestávky, keď si vypracovali osemgólový náskok 20:12. Na začiatku druhej časti sa Považania pokúsili s výsledkom niečo urobiť, a keďže domáci na ich päť gólov odpovedali iba jediným, v 37. min bol stav nádejný – 21:17. Nasledoval oddychový čas, ktorý Tatranu pomohol a po štyroch góloch v sérii bolo o chvíľu znova o osem gólov – 25:17. Hostia doplácali na množstvo vylúčení a traja hráči zápas pre červené karty vôbec nedohrali. V závere sa Pov. Bystrici podarilo rozdiel znížiť a hoci druhý polčas vyhrala 15:17, hráči odchádzali so sklonenými hlavami, pretože sa od nich čakalo oveľa viac.
Prešov: Bakša, Popčák – Marušák 3, T. Mažár 6, Milan Filič, Geci, Pekár 6, Miloš Filič 1, Mokriš 1, Čorej, Fuňak 6, Tumidalský 4/2, Durilla 3, Mikéci 5.
Pov. Bystrica: Drápal, Biel – Trabelssie 1, Cifra 2, Krahulík 5, Ďuriš 2, P. Zaťko 3, Straka 4, Firit 1/1, S. Mažár 6, Hanták, J. Kozák, Tůma 5/2.
Vylúčení: 5:9 na 2 minúty, ČK: Krahulík, P. Zaťko, Straka za 3 vylúčenia). Sedmičky: 5/2 – 5/3. Rozhodovali Černý a Hippík.
Ďalšie výsledky 12. kola: N. Zámky – Topoľčany 29:17, Sečovce – Hlohovec 32:27, ŠKP – Košice 27:26.
MŠK Pov. Bystrica – ŠKP Sečovce 40:31 (18:21)
Proti súperovi, ktorý ako jediný okrem Prešova dokázal MŠK zdolať, nezačali domáci dobre. Nepresne strieľali, slabo bránili a v 3. min prehrávali 0:3. Nepresnosti pokračovali aj ďalej a v 6. min bolo 2:5. Potom Bystričania zlepšili streľbu a v 12. min Straka znížil na rozdiel jediného gólu – 7:8. Namiesto vyrovnania prišli zahodené čisté šance, diery v obrane, za ktorou sa postupne vystriedali všetci traja gólmani a v 14. min Sečovce po Frajkorových únikoch získali najvyššie vedenie 7:11, na čo domáci tréner Lipták reagoval oddychovým časom. Po znížení na 9:11 Kaminský vychytal tri čisté šance, ale Tůma zo sedmičky ho už konečne prekonal – 10:11. Hostia opäť získali dvojgólové vedenie, ale mladíci Firit s Ďurišom v 19. min po druhýkrát vyrovnali na 12:12. Hoci Sečovce v 21. min znova viedli o dva góly 13:15, keď triafali aj z väčších vzdialeností, domáci zabojovali a v 23. min prvýkrát vyhrávali 16:15 po trháku Straku. Keď o chvíľu Tůmovi chytil výborný Kaminský sedmičku, hostia v závere polčasu domácich znova vyučovali a od stavu 17:17 v 25. min si vybudovali prekvapivé polčasové vedenie 18:21. Kedy dostali domáci v extralige za polčas 21 gólov, to si pamätal už iba málokto. Po zmene strán MŠK začali aktívnejšie a znížili na 20:21, no ostrostrelci hostí Gamrát, Frajkor a Seman pokračovali v smrtiacej paľbe zdiaľky a v 36. min vyhrávali 23:25. Trápiaci sa domáci v 38. min Ďurišom vyrovnali na 25:25, a hoci ich Krahulík dostal v 40. min druhýkrát do vedenia 27:26, v 40. min sa po góle nepríjemného pivota Šišku za stavu 27:27 sa začínalo odznova. To už hra Považanov začala naberať na obrátkach, keď S. Mažár zvládol v rozpätí minúty úspešne dve sedmičky – 29:27. Šiška síce znížil na 29:28 v 45. min, ale potom konečne začala pracovať obrana, rozchytal sa Drápal a začali padať góly do hosťujúcej brány. Osem minút hostia nedokázali dať gól a v 53. min S. Mažár svojím desiatym presným zásahom zvyšoval na 35:28. V nervóznom závere za stavu 38:30 išiel Ďuriš do brejku, lenže rozhodcovia si všimli, že Straka kopol protihráča a ukázali mu červenú kartu. Hoci domáci dohrávali oslabení, súperovi veľa nedovolili a najprv S. Mažár dal svoj jedenásty gól a v posledných sekundách Tůma dosiahol štyridsiaty gól. Bystričania mohutným finišom vysoko vyhrali, no štyridsať minút znova predvádzali ako sa hádzaná hrať nemá. Ešteže Kaminský, ktorý mal v zápase 20 úspešných zákrokov, nevydržal odolávať do konca. MŠK si už bez ohľadu na výsledok v Bratislave zaistili do nadstavbovej časti rovnako ako Prešov 3 bonifikačné body a v sobotu sa dozvie mená trojice súperov, s ktorými bude bojovať v ďalších šiestich kolách nadstavby. V prípade, že Prešov doma neprehrá so Sečovcami, čakajú MŠK súperi, ktorí po základnej časti obsadia 3., 6. a 7. miesto. S najväčšou pravdepodobnosťou sa stretnú s Topoľčanmi, Sečovcami a tretí súper vyjde z tria N. Zámky, ŠKP a Košice. prvé zápasy sú na programe v sobotu 9. decembra.
Pov. Bystrica: Drápal, Biel, Kovačin – Trabelssie 3, Cifra, Krahulík 3, Ďuriš 3, P. Zaťko, Straka 5, Firit 3, S. Mažár 11/4, Hanták, J. Kozák 4, Tůma 8/1.
Sečovce: Kaminský, Čiliak – Kužma 1, Šiška 6, Frajkor 7/2, Korýtko 1, Seman 7, Regenda, Gargulák, Brutovský 2, Gamrát 7, Nagy.
Vylúčení: 6:5 na 2 minúty, ČK Straka za úmyselný faul. Sedmičky: 6/5 – 2/2. Rozhodovali Mandák a Rudinský.
Ďalšie výsledky 13. kola: Prešov – N. Zámky 36:24, Košice – Topoľčany 30:22, Hlohovec – ŠKP 25:27.
8. Hlohovec 13 2 0 11 348:417 4
V sobotu 2. 12. o 18. h hrá Pov. Bystrica v Bratislave s ŠKP.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 853

Za sobotu pribudlo 1 905 pozitívnych prípadov odhalených PCR testami a 103 úmrtí. V nemocniciach je momentálne hospitalizovaných 3 354 pacientov.

34m
Športová hala sa premenila na testovacie centrum

Počas soboty testovala väčšina obcí, v mestách boli desiatky odberových miest. Na sumárne výsledky z celého skríningu si musíme počkať, za sobotu sú však už známe.