Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
HOKEJ 1 LIGA 24. A 25. KOLO

Po tretej výhre s Piešťanmi otočili panteri duel v Ružomberku

HK 95 Pov. Bystrica – HK 37 Piešťany 6:3 (3:1, 2:1, 1:1) Góly: 8. Martinka 1:0, 9. Ružička 2:0, 15. Ižvolt 3:0, 20. Peško 3:1, 24. Kubrický 4:1, 38. M. Koleno 5:1, 39. Rybárik 5:2, 50. Peško 5:3, 51. Ružička 6:3.

HK 95 Pov. Bystrica – HK 37 Piešťany 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
V rýchlom stretnutí mali obe mužstvá v úvode niekoľko šancí, no obaja brankári si držali čisté konto. V 7. min Bujdák tečoval puk tesne vedľa, ale o minútu Martinka šikovne zmenil smer Varhaníkovej strely do siete. Uplynula iba minúta, keď po pravej strane prešiel Ružička a jeho strela prekĺzla Ondrejkovi do brány – 2:0. O dve minúty mohol znížiť J. Ručkay, ale Kováča neprekabátil. Piešťany v týchto chvíľach hrali neustále presilovku, no domáci s brankárom Kováčom im skórovať nedovolili. V 13. min J. Ručkay tečoval puk tesne vedľa a H. Ručkaya vychytal gólman. V 15. min pri oslabení ušiel Ižvolt a delovkou nedal Ondrejkovi šancu – 3:0. Ďalšiu šancu nevyužil zblízka Bujdák a v 19. min príležitosť Gaša so Stráňovským zmaril necitlivým posúdením atakovania brankára, ktorý bol mimo bránkoviska, rozhodca Baluška. V ďalšej presilovke jedenásť sekúnd pred sirénou Peško prekonal ležiaceho Kováča – 3:1. V úvode druhej časti sa H. Ručkay rútil sám na domácu bránu, ale Kováč zmaril nielen túto šancu, ale aj možnosť Rybárika v 23. min. Vzápätí neudržal Ondrejka strelu M. Kolena a Kubrický musel trafiť opustenú bránu – 4:1. Potom sa hra vyrovnala, v 31. min M. Koleno zaváhal a potom prišli chvíle Kováča. V 35. min vychytal najprv Strapáka, vzápätí aj Učňa a zmaril aj dorážku Blaška. Keď ho neprekonal ani Strapák, zaslúžene si vychutnával ovácie divákov, hoci najprv musel poriadne „zjazdiť“ nedôsledných obrancov, ktorí súperovi veľa dovolili. V 38. min ukázali domáci, ako sa dávajú góly. Martinka vyviezol puk, Gašo prihral M. Kolenovi, ktorý excelentne zvládol blafák – 5:1. O minútu sa dočkali aj Piešťany po Kotlebovej strele tečovanej Rybárikom – 5:2. V 42. min Gašo zblízka nedal, o tri minúty Učeň stroskotal na Kováčovi a v 46. min J. Ručkay v čistej šanci prestrelil. Gašo v 48. min ponúkol Martinku, no ten ťažký puk poslal tesne vedľa. V 50. min Peško využil po strele zdiaľky presilovku, ale o minútu po spätnej prihrávke M. Kolena všetko do starých koľají vrátil šiestym gólom Ružička. Strapák na druhej strane nechal vyniknúť domáceho brankára a z protiútoku Ižvoltovu bombu vytiahol zo šibenice lapačkou Ondrejka. Tri minúty pred koncom Kováč chytil sólo Učňa a hlavou vyrazil Filipovu bombu. Skvelý výkon potvrdil o niekoľko sekúnd, keď špičkou korčule vyrazil aj strelu dezorientovaného spoluhráča Janíska k žrdi. Bystričania najmä vďaka vynikajúcemu výkonu najlepšieho hráča brankára Kováča aj do tretice v sezóne vyhrali nad Piešťanmi.
Pov. Bystrica: Kováč – Talarovič, Bezecný, Varhaník, Janísek, Jelínek, Liška, Ižvolt, Koleda, Bujdák, Kubrický, Ružička, M. Koleno, Martinka, Gašo, Stráňovský, Chlepko. Piešťany: Ondrejka – Blaško, Kotleba, Galko, Ferkodič, Štajger, Filip, Bartek, Bučka, Sýkora, H. Ručkay, R. Kolník, J. Ručkay, Rybárik, Mihálik, Mišík, Strapák, Učeň, Peško.
Ďalšie výsledky 24. kola: Prievidza – Ružinov 4:3 ts, Topoľčany – Senica 5:3, Trnava – N. Zámky 4:6, Prešov – Detva 9:1, Sp. N. Ves – Kežmarok 4:3, Humenné – B. Bystrica 1:4, Trebišov – Ružomberok 5:3.
HK Ružomberok - HK 95 Pov. Bystrica 6:7 (2:2, 1:0, 3:5)
Góly: 3. Valach 0:1, 7. Ružička 0:2, 8. Sivák 1:2, 17. Pohanka 2:2, 35. B. Javorka 3:2, 49. Koleda 3:3, 50. Jurčo 4:3, 50. Jurčo 5:3, 53. Trefný 5:4, 54. Mach 6:4, 56. Kubrický 6:5, 59. Kubrický 6:6, 60. Ižvolt 6:7.
Po predchádzajúcej penaltovej dráme, ktorú na Považí vyhral Ružomberok, sa v prvej tretine hral vyrovnaný hokej. Panteri sa ujali vedenia v 3. min Valachom, ktorému prihrával Kubrický. V 7. min Ružička po Bezecného akcii zvýšil na 0:2, lenže domáci o minútu znížili Sivákom. V závere prvej tretiny hrali Bystričania presilovku, avšak bývalý hráč HK 95 Pohanka pri oslabení v 17. min vyrovnal na 2:2. Po prestávke boli hostia strelecky aktívnejší, lenže Maliňáka sa im nedarilo prekonať. Päť minút pred koncom druhej tretiny, keď mali panteri na trestnej lavici Martinku a Ižvolta, B. Javorka dostal Ružomberok prvýkrát do vedenia 3:2. Potom sa opäť hralo dlhší čas bez gólov až do 49. min, kedy Koleda po prihrávke M. Kolena vyrovnal na 3:3. Z vyrovnania sa hostia tešili len polminútu, pretože Jurčo v 50. min dal štvrtý a o dvadsaťsedem sekúnd aj piaty gól Liptákov – 5:3. S Bystričanmi to na ľade nováčika v týchto chvíľach nevyzeralo dobre, lenže tí zbrane nezložili a v 53. min Trefný po Kubrického asistencii pri presilovke, keď pykal na trestnej lavici Pohanka, znížil na 5:4. O minútu sa Ružomberčania tešili opäť z dvojgólového vedenia po strele Macha – 6:4 a hosťom už veľa času na obrat v stretnutí neostávalo. Pri ďalšej presilovke, keď bol vylúčený Petrán, Kubrický vykresal s prispením Ďurkecha šancu – 6:5. V čase 58:25 Kubrický potvrdil svoj výborný výkon, pretože potrestal vylúčenia Jurča v presilovke a priblížil panterom bod – 6:6. Bystričania sa v závere s bodom nezmierili a chceli sa vyhnúť predĺženiu, čo sa im podarilo v čase 59:26, keď po Bezecného prihrávke dal Ižvolt víťazný gól.
Ružomberok: Maliňák – Petran, Hubka, Iglo, Tomáška, Tomko, S. Javorka, Ševčík, Jurčo, Pohanka, Mach, Němec, Sivák, B. Javorka, Páterek, Michal Matejka, Miroslav Matejka, Paulíny, Lörincz. Pov. Bystrica: Fumač – Talarovič, Trefný, Bezecný, Janísek, Varhaník, Ďurkech, Bujdák, Koleda, Ižvolt, Kubrický, Ružička, Valach, Martinka, Gašo, Stráňovský, Slávik, M. Koleno, Chlepko.
Ďalšie výsledky 25. kola: Trebišov – Prešov 3:2, Humenné – N. Zámky 6:3, Sp. N. Ves – Piešťany 3:2, Detva – Senica 3:7, Kežmarok – Prievidza 5:1, B. Bystrica – Topoľčany 3:2 pp, Ružomberok – Pov. Bystrica, Ružinov – Trnava 4:3.
16. Prievidza 25 3 2 20 65:141 12
26. kolo utorok 5. 12. o 17.30 h: Trnava – Prešov, Pov. Bystrica – Ružinov, Topoľčany – Ružomberok, Prievidza – B. Bystrica, Senica – Kežmarok, Piešťany – Detva, N. Zámky – Sp. N. Ves, Trebišov - Humenné.
27. kolo piatok 8. 12. o 17.30 h: Trnava – Ružinov, N. Zámky – Pov. Bystrica, Piešťany – Topoľčany, Senica – Prievidza, Prešov – Trebišov, Ružomberok – Humenné, B. Bystrica – Sp. N. Ves, Kežmarok - Detva.

1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.

SÚŤAŽ: Hlasuj za najkrajší adventný veniec a vyhraj!

Z fotiek od našich čitateliek sme vybrali sedem krásnych adventných vencov a spolu s vami chceme nájsť ten najkrajší!