Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky
HOKEJ 1 LIGA 26. A 27. KOLO

Po výhrach nad nováčikmi sú panteri už štvrtí

HK 95 Pov. Bystrica – HK Ružinov 6:3 (3:0, 0:1, 3:2) Góly: 2. Stráňovský 1:0, 9. M. Koleno 2:0, 11. Ružička 3:0, 37. Rehák 3:1, 53. Ižvolt 4:1, 55. Huntata 4:2, 57. Just 4:3, 59. Martinka 5:3, 60. Valach 6:3. Po dvoch predchádzajúcich prehrách s nováčik

HK 95 Pov. Bystrica – HK Ružinov 6:3 (3:0, 0:1, 3:2)
Góly: 2. Stráňovský 1:0, 9. M. Koleno 2:0, 11. Ružička 3:0, 37. Rehák 3:1, 53. Ižvolt 4:1, 55. Huntata 4:2, 57. Just 4:3, 59. Martinka 5:3, 60. Valach 6:3.
Po dvoch predchádzajúcich prehrách s nováčikom 1:3 a 2:7 začali panteri výborne. Už v 2. min otvoril skóre Stráňovský, ktorý pretrhol dlhý strelecký pôst. V 9. min M. Koleno zvýšil na 2:0 a hostia siahli k výmene brankárov. O minútu mali šance Huntata a Pištek, no neuspeli, na druhej strane trafil Bezecný žrď. V 11. min ušiel po krídle Valach, Maček jeho strelu iba vyrazil a Ružička nezaváhal – 3:0. Bystričania si naďalej vytvárali šance, kým hostia sa pred Hiadlovského dostávali iba sporadicky. Do kabín mohli ísť so štvorgólovým vedením, ale rozhodcovia gól Ďurkecha, ktorý padol súčasne so sirénou, neuznali. V druhej časti mali hostia na úvod výhodu presilovky, ale Hiadlovský si s delovkami Dujčíka v 23. a v 24. min poradil. O minútu sa na neho rútil Králik, lenže jeho strele chýbali centimetre. V 26. min po Javorkovej prihrávke tečoval puk do brány Jastrabík, ale Hiadlovský mu zabránil v ceste do siete. Ružinovčania sa netešili ani v 27. min, keď Dujčíkov pokus vyrazil brankár, ktorý vzapätí vychytal aj Slobodu. Domáci v týchto chvíľach museli odolávať náporu súpera a vpredu toho veľa nevytvorili. V závere tretiny sa na panterov „ nahneval“ hlavný rozhodca Bratislavčan Novák, keď postupne za sebou poslal na trestnú lavicu štyroch Bystričanov. Už prvú presilovku premenil v 37. min nechytateľnou bombou od modrej čiary do šibenice Rehák – 3:1. Potom domáci prežili 67 sekundové oslabenie o dvoch hráčov a o chvíľu odolali aj ďalšiemu 49 sekúnd trvajúcemu oslabeniu o dvoch hráčov. V 44. min sa do dobrej šance dostal Kubrický, ktorý podobne ako Ižvolt o chvíľku gól nedal. O dve minúty Huntata bez prípravy pálil tesne nad a o minútu zblízka neprekonal Mačeka ani domáci Koleda. V 50. min zahodil stopercentnú šancu Stráňovský a Bezecného strelu chytil brankár. Hiadlovský v 51. min obstál v súboji s Huntatom a z protiútoku Valach trafil iba brankára. V 53. min pri vylúčení Bystričana zúžitkoval Koledovu prihrávku na štvrtý gól Ižvolt – 4:1. Keď o minútu Martinka výhru nepoistil, hostia po rýchlom protiútoku znížili Huntatom na 4:2. V 57. min po prečíslení domácej obrany Králikovu strelu do siete dorazil Just – 4:3. V 58. min divákov zamrazilo, keď Huntata dostal puk na červenej čiare, ale ten mu unikol. V 59. min Martinka zachoval pevné nervy, položil si brankára a jubilejným stým gólom panterov v sezóne zvýšil na 5:3. Hostia sa nevzdávali, odvolali brankára. K puku sa dostal Ďurkech a po jeho kolmej prihrávke korčuľoval Valach na prázdnu bránu – 6:3.
Pov. Bystrica: Hiadlovský – Talarovič, Bezecný, Varhaník, Janísek, Ďurkech, Jelínek, Ižvolt, Koleda, Bujdák, Kubrický, Ružička, M. Koleno, Martinka, Gašo, Stráňovský, Chlepko, Valach, Slávik, Gavač.
Ružinov: Filo (Maček) – Vizváry, Dujčík, Jastrabík, Rehák, Cícha, Javorka, Králik, Just, Huntata, Sloboda, Fabok, Bystričan, Pištek, Palkovič, Záborský, Siskovič, Fajnor.
Ďalšie výsledky 26. kola: Trnava – Prešov 1:2, Topoľčany – Ružomberok 2:8, Prievidza – B. Bystrica 1:5, Senica – Kežmarok 1:3, Piešťany – Detva 4:0, N. Zámky – Sp. N. Ves 1:3, Trebišov – Humenné 3:7.
HK N. Zámky - HK 95 Pov. Bystrica 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Góly: 17. Bezecný 0:1, 33. Martinka 0:2, 34. Valach 0:3, 44. Chrenko 1:3.
Považania naposledy prehrali 21. novembra v Banskej Bystrici 1:5 a odvtedy ťahali šnúru štyroch víťazstiev v rade, ktorú sa hodlali neprerušiť aj na juhu Slovenska. Favorizovala ich nielen dobrá forma, ale aj to, že oba predchádzajúce vzájomné duely vyhrali 6:2 a 6:3. V úvode sa vylučovalo na oboch stranách, no ani jeden zo súperov presilovku nevyužil. Hostia sa dostali do vedenia v 17. min, keď im pri vylúčení Abrmana stačilo 21 sekúnd, aby Bezecný po spolupráci s J. Kolenom otvoril skóre. V druhej tretine sa hral vyrovnaný hokej, ktorému chýbali iba góly. Po nevyužitej presilovke trvalo panterom iba niekoľko sekúnd a Martinka zvýšil v 33. min na 0:2. Domácich gól zaskočil a po necelej minúte kapitulovali tretíkrát, keď skóroval Valach. V úvode poslednej časti Bystričania prežili oslabenie, no v 44. min domáci ostrostrelec Chrenko pokazil Kováčovi radosť z čistého konta. To bolo zo strany N. Zámkov všetko, pretože panteri umnou hrou piatu výhru za sebou ustrážili a v tabuľke predbehli B. Bystricu a na tretí Prešov strácajú už len bod.
N. Zámky: Konrád – Molnár, Vyskoč, Scheinbenreif, Kurej, Varga, Rašovský, Tokár, Bekényi, Špaček, Chrenko, Polčík, Abrman, Hentek, Lukáč, Janek, Šurnovský, Udvardy, Kropáč.
Pov. Bystrica: Kováč – Talarovič, Bezecný, Varhaník, Jelínek, Beňovič, Trefný, Bujdák, Koleda, Ižvolt, Kubrický, Ružička, Valach, Martinka, Gašo, Stráňovský, J. Koleno, Chlepko.
Ďalšie výsledky 27. kola: Trnava – Ružinov 3:5, Piešťany – Topoľčany 5:0, Senica – Prievidza 4:1, Prešov – Trebišov 3:2, Ružomberok – Humenné 5:4 pp, B. Bystrica – Sp. N. Ves 0:3, Kežmarok – Detva 7:0.
16. Prievidza 27 3 2 22 67:150 12
28. kolo utorok 12. 12. o 17.30 h: Humenné – Prešov, Sp. N. Ves – Trebišov, Detva – N. Zámky, Kežmarok – Piešťany, B. Bystrica – Senica, Ružomberok – Prievidza, Topoľčany – Ružinov, Trnava – Pov. Bystrica.
29. kolo piatok 15. 12. o 17.30 h: Prešov – Pov. Bystrica, Topoľčany – Trnava, Ružinov – Prievidza, Senica – Ružomberok, Piešťany – B. Bystrica, N. Zámky – Kežmarok, Trebišov – Detva, Humené – Sp. N. Ves.
30. kolo nedeľa 17. 12. o 17.30 h: Senica – Ružinov, Prievidza – Piešťany, Topoľčany – N. Zámky, Pov. Bystrica – Trnava, Prešov – Kežmarok, Detva – B. Bystrica, Sp. N. Ves – Ružomberok, Humenné – Trebišov.