Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
HOKEJ 1 LIGA 28., 29. A 30. KOLO

Po dvoch prehrách sa panteri „chytili“

HK Trnava - HK 95 Pov. Bystrica 7:4 /2:2, 3:0, 2:2) Góly: 2. Gašo 0:1, 11. Feranec 1:1, 16. Valentík 2:1, 18. Liška 2:2, 21. Holovič 3:2, 31. Feranec 4:2, 35. Klokner 5:2, 45. Martinka 5:3, 49. Sikorčin 5:4, 55. Klokner 6:4, 60. Valentík 7:4.

HK Trnava - HK 95 Pov. Bystrica 7:4 /2:2, 3:0, 2:2)
Považania chceli pokračovať na víťaznej vlne piatich zápasov za sebou. Na konci 1. min bol vylúčený Martinka a uplynulo iba 25 sekúnd, keď Gašo pri oslabení dal vedúci gól panterov. Potom sa obojstranne vylučovalo, ale hostia si vedenie udržiavali. Trnave sa podarilo potrestať v 11. min Janískovo vylúčenie a v závere presilovky po Poláčkovej prihrávke Feranec nechytateľne vyrovnal. Gól pomohol najviac práve hráčom prvého trnavského útoku, ktorí boli jednoducho neudržateľní a postarali sa o všetky nasledujúce góly. V 16. min ich dostal do vedenia Valentík – 2:1, no pri Kloknerovom vylúčení obranca Liška po polminúte presilovky bombou vyrovnal na 2:2. Šestnásť sekúnd pred prvou sirénou bol vylúčený hosťujúci Bujdák a po tridsiatich siedmich sekundách druhej časti Trnavčania opäť radostne dvíhali hokejky nad hlavy po využitej presilovke Holovičom, ktorý dorazil Kloknerovu strelu. Panteri takmer vzápätí znova pykali, keď v priebehu niekoľkých sekúnd mali dvoch vylúčených, no takmer dvojminútové oslabenie o dvoch hráčov prežili bez ujmy. V polovici zápasu sa presadil druhýkrát v zápase Feranec, a keď v rozpätí sedemnástich sekúnd putovali na trestnú lavicu Valach a Varhaník, obranca Klokner nekompromisne trestal – 5:2. Bystričania doplatili na zbytočné vylúčenia a nevedeli si poradiť s prvou päticou súpera. V záverečnej časti sa v 45. min Martinkovi po spolupráci s Kubrickým podarilo znížiť na 5:3 a o štyri minúty po Stráňovského prihrávke Sikorčin dostal hostí do kontaktu – 5:4. Bystričania sa snažili o vyrovnanie, lenže prišlo vylúčenie Janíska a sedemnásť sekúnd pred jeho návratom Klokner upokojil Trnavu – 6:4. V závere to vyzeralo, že Bystričania po predchádzajúcej prehre v Trnave 2:4 znova podľahnú o dva góly. Nedali si pozor na hráčov prvého útoku a sekundu pred koncom Valentík im dal ešte siedmy gól.
Trnava: Šurek – Klokner, Poláček, Bilanovič, Klčovanský, Reho, Vaši, Valentík, Holovič, Feranec, Stupka, Krčula, Lužák, Belko, Čunderlík, Ďuriš.
Pov. Bystrica: Fumač – Bezecný, Varhaník, Janísek, Liška, Jelínek, Ižvolt, Koleda, Bujdák, Martinka, Gašo, Stráňovský, Ružička, Sikorčin, Valach, Slávik, Kubrický, M. Koleno.
Ďalšie výsledky 28. kola: Humenné – Prešov 3:4 ts, Sp. N. Ves – Trebišov 4:3, Detva – N. Zámky 6:0, Kežmarok – Piešťany 5:3, B. Bystrica – Senica 5:3, Ružomberok – Prievidza 3:1, Topoľčany – Ružinov 5:3.
PHK Prešov - HK 95 Pov. Bystrica 7:3 (4:1, 2:2, 1:0)
Góly: 3. Zavacký 1:0, 9. Vojtek 2:0, 10. Troliga 3:0, 12. Janísek 3:1, 17. Suja 4:1, 26. Suja 5:1, 36. Ružička 5:2, 36. Valach 5:3, 40. Rusnák 6:3, 49. P. Segľa 7:3.
Hostia prišli citeľne oslabení iba s ôsmimi útočníkmi, keď im chýbali Stráňovský, Martinka a Koleno a kvôli reprezentačným povinnostiam chýbali aj gólmani Kováč s Hiadlovským. Podobne ako v Trnave, aj teraz doplatili Bystričania na to, že nedokázali ustrážiť druhý útok Prešova a trio Suja, Zavacký a Rusnák sa postaralo o päť gólov v ich sieti. Prvá tretina bola skúškou z efektivity, pretože „koňare“ využili takmer každú druhú šancu a už v 10. min vyhrávali 3:0. Šanca na obrat svitla panterom o dve minúty, kedy Janísek „vyhnal“ po pätnástich sekundách z trestnej lavice Göncziho – 3:1. Potom išiel na dve minúty sedieť Jelínek a dvadsať sekúnd pred jeho návratom junior Suja zvýšil na hrozivých 4:1. V druhej tretine boli domáci aktívnejší, častejšie ohrozovali Fumača, no prekonal ho znova iba Suja v 26. min. O desať minút po prihrávke Kubrického znížil na 5:2 Ružička a o deväť sekúnd Gašo s Kubrickým vypracovali gólovú bodku pre Valacha – 5:3. Nádejný výsledok dostal trhliny v poslednej minúte, keď Rusnák napodobnil gólovým zápisom svojich kolegov v útoku. V poslednej časti pridal P. Segľa siedmy gól, ale hostia neustále hrozili, no Marton sa už prekonať nenechal. Pov. Bystrica v priebehu troch dní utrpela druhú prehru a znova inkasovala sedem gólov.
Prešov: Marton – Bukna, Sekáč, Giba, Bendík, Vojtek, Hopkovič, Piskura, Louma, Gönczi, Troliga, P. Segľa, Zavacký, Suja, Rusnák, Palko, Melicherčík, Hajník, Goffa, Kolcun, Chovan.
Pov. Bystrica: Fumač – Talarovič, Bezecný, Varhaník, Jelínek, Frolo, Janísek, Bujdák, Koleda, Ižvolt, Kubrický, Ružička, Valach, Gašo, Kútny.
Ďalšie výsledky 29. kola: Topoľčany – Trnava 3:2, Ružinov – Prievidza 8:3, Senica – Ružomberok 6:1, Piešťany – B. Bystrica 3:6, N. Zámky – Kežmarok 3:6, Trebišov – Detva 4:2, Humenné – Sp. N. Ves 3:7.
HK 95 Pov. Bystrica – HK Trnava 6:2 (3:2, 1:0, 2:0)
Góly: 1. Kubrický 1:0, 9. Kubrický 2:0, 15. Feranec 2:1, 18. Ižvolt 3:1, 19. Feranec 3:2, 24. Koleda 4:2, 55. Gašo 5:2, 59. Martinka 6:2.
Domáci začali dobre a už v 1. min otvoril skóre Kubrický, ktorý dokorčuľoval odrazený puk. O dve minúty vychytal Fumač Čunderlíka, na druhej strane neuspel v 6. min dvakrát Ižvolt. V 8. min zneškodnil domáci gólman šancu Richtárikovi a v 9. min bolo po strele zblízka 2:0. Hostia sa dokázali strelecky presadiť až v 15. min, keď slabá strela Feranca skončila v domácej sieti. Potom mieril Holovič vedľa, ale v 18. min Ižvolt spomedzi kruhov prudko trafil do šibenice – 3:1. O minútu po strele Valentíka voľný Feranec znížil na 3:2. V 22. min v oslabení pálil od modrej čiary vedľa Stráňovský a v 24. min využil Koleda, že hosťujúci obranca Klokner spadol a zvýšil na 4:2. O tri minút stálo pri Fumačovi šťastie, lebo delovka Kloknera sa odrazila od ľavej žrde do pravej a skončila v jeho lapačke. Potom prevzali iniciatívu hostia vďaka viacerým presilovkám. Fumač sa vyznamenal v 34. min po strelách Richtárika a Krčulu. Panteri prežili aj dvojminútové oslabenie o dvoch hráčov a v závere nezvýšili vedenie Ižvolt a Gašo. V záverečnej časti zaujal iba únik Valacha v 44. min zakončený strelou vedľa a zákrok Fumača o minútu po strele Čunderlíka. V 55. min vybojoval Stráňovský puk a Gašo zblízka zavesil – 5:2. Dve minúty pred koncom stroskotali na Fumačovi Valentík a Klokner. Potom nedal Stráňovský a v 59. min dovŕšil výhru šiestym gólom Martinka.
Pov. Bystrica: Fumač – Talarovič, Bezecný, Varhaník, Jelínek, Janísek, Volek, Trefný, Bujdák, Koleda, Ižvolt, Kubrický, Ružička, Ďuriš, Martinka, Gašo, Stráňovský, Tuček, Slávik.
Trnava: Maxin – Klokner, Poláček, Stacho, Bilanovič, Klčovanský, Reho, Ďuriš, Vaši, Stupka, Feranec, Belko, Holovič, Richtárik, Čunderlík, Lobotka, Valentík, Krčula, Lužák.
Ďalšie výsledky 30. kola: Senica – Ružinov 5:2, Prievidza – Piešťany 1:7, Topoľčany – N. Zámky 6:2, Prešov – Kežmarok 2:1, Detva – B. Bystrica 1:4, Sp. N. Ves – Ružomberok 6:4, Humenné – Trebišov 4:2.
16. Prievidza 30 3 2 25 72:168 12
31. kolo utorok 19. 12. o 17.30 h: Sp. N. Ves – Prešov, Detva – Humenné, Kežmarok – Trebišov, B. Bystrica – N. Zámky, Ružomberok – Piešťany, Ružinov – Senica, Trnava – Prievidza, Pov. Bystrica – Topoľčany.
32. kolo piatok 22. 12. o 17.30 h: Topoľčany – Prešov, Prievidza – Pov. Bystrica (21. 12.), Senica – Trnava, Piešťany – Ružinov, N. Zámky – Ružomberok, Trebišov – B. Bystrica, Humenné – Kežmarok, Sp. N. Ves – Detva.
33. kolo piatok 5. 1. 2007 o 17.30 h: Ružinov – Pov. Bystrica, Trnava – Topoľčany, N. Zámky – Prievidza, Piešťany – Senica, Prešov – Humenné, Trebišov – Sp. N. Ves, Ružomberok – Detva, B. Bystrica – Kežmarok.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?