Piatok, 26. február, 2021 | Meniny má ViktorKrížovkyKrížovky
HOKEJ 1. LIGA 31. 32. A 33. KOLO

Aj po sviatkoch sú panteri najlepší zo západnej skupiny

HK 95 Pov. Bystrica – Kimex Topoľčany 3:4 (0:0, 1:3, 2:1) Góly: 27. Náhlik 0:1, 30. Klačanský 0:2, 32. Zelený 0:3, 38. Stráňovský 1:3, 53. Ižvolt 2:3, 57. Klačanský 2:4, 60. Líška 3:4.

HK 95 Pov. Bystrica – Kimex Topoľčany 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)
V zápase priamych konkurentov o štvrtú priečku mali domáci panteri v prvej tretine drvivú prevahu, ale ani z tých najvyloženejších šancí nedokázali prekonať Chvojku. Nevydarila sa im ani jedna zo štyroch presiloviek. Už v 14. sekunde odmietol Koleda streliť najrýchleší gól ročníka a v 4. min Chvojka zázračne zlikvidoval sólo Kútneho. O minútu sa v jedinej šanci hostí ocitol osamotený Káčer, no Hiadlovský ho vychytal. V 8. min Stráňovský najprv minul bekhendom bránu a o niekoľko sekúnd jeho sólo skončilo strelou tesne vedľa. Potom sa nepresadili Gašo s Janískom a Slávikov baseballový úder skončil v semafore brankára. V 14. min Stráňovský rybičkou zabránil v šanci hosťom a v 15. min netrafil zblízka Ižvolt. Keď neskórovali postupne Gašo, Ďuriš a Kútny a Koleda trafil v 20. min hornú žrď, do kabín sa išlo za bezgólového stavu. V 22. min po akcii Kubrického a Valacha pomohla Chvojkovi znova žrď a v 23. min brankár Topoľčian zmaril gólovú šancu Ižvoltovi. Hostia potom ukázali, ako treba hrať presilovky. Najprv Náhlik dvakrát nepretlačil puk do siete a potom trafil žrď, lenže vzápätí šikovným tečom nasmeroval puk pomedzi Hiadlovského chrániče do siete – 0:1. O tri minúty pri ďalšej presilovke nekrytý Klačanský zmenil smer prihrávky do rovnakého miesta – 0:2. Tesne po návrate ďalšieho domáceho vylúčeného sledoval dôsledne
Puk Zelený a hostia viedli 0:3. V 37. min zaváhali v šanci Gašo s Janískom. Druhá tretina bola poznačená veľkým množstvom vylúčených hráčov na oboch stranách, keď dvaja hráči hostí dostali aj desaťminútové tresty. Pri presilovke sa v 38. min konečne podarilo prekonať Chvojku Stráňovskému – 1:3. Potom hrali panteri na prelome tretín dlhú presilovku o dvoch hráčov, ale systém všetko na Líšku neuspel. Domáci obranca vyslal na bránu hostí šesť prudkých striel, ktoré väčšinou skončili na hrudi Chvojku a iba jediná v 41. min cinkla o žrď. V 45. min prenikol Ižvolt, ale akrobatický zákrok brankára mu radosť pokazil. V 51. min zaváhal pred domácim gólmanom Bosák a potom zbytočne oslabil Považanov Valach, ktorý za zranenie dostal 2 + 2 minúty. Paradoxne pri oslabení dostal domácich do hry v 53. min Ižvolt, ktorý vystihol brankárovu rozohrávku a z uhla trafil prázdnu bránu – 2:3. Na druhej strane Hiadlovský udržal nádej, keď v tej istej minúte chytil dve šance Bosákovi. V 55. min sa rútil z uhla na bránu Ižvolt, no Košecký obetavo zastavil puk tesne pred čiarou. Tri minúty pred koncom ušiel po krídle Klačanský a nekompromisne do ľavého horného rohu potešil hostí – 2:4. Snahu o vyrovnanie naštrbil kapitán Gašo detinským odkopnutím súperovej hokejky. Keďže o chvíľu zbytočne faulovali aj súperi, pri hre 4:4 oživil šance v 60. min delovkou od modrej čiary Líška – 3:4, no vyrovnať sa už panterom nepodarilo.
Pov. Bystrica: Hiadlovský – Bezecný, Varhaník, Janísek, Liška, Talarovič, Mikuš, Beňovič, Jelínek, Ižvolt, Koleda, Bujdák, Martinka, Gašo, Stráňovský, Valach, Slávik, Kubrický, M. Koleno, Kútny, Ďuriš.
Topoľčany: Chvojka – Ondruška, Kutňanský, Malinka, Oravec, Karas, Košecký, Zelený, Klačanský, O. Lauko, Bosák, Káčer, Kytnár, Náhlik, Gális, Varga, Švajlen, Minárik.
Ďalšie výsledky 31. kola: Sp. N. Ves – Prešov 4:1, Detva – Humenné 3:5, Kežmarok – Trebišov 12:0, B. Bystrica – N. Zámky 9:3, Ružomberok – Piešťany 4:5, Ružinov – Senica 6:2, Trnava – Prievidza 2:1 pp.
MŠHK Prievidza - HK 95 Pov. Bystrica 2:6 (0:1, 2:4, 0:1)
Góly: 9. Bujdák 0:1, 27. Dírer 1:1, 32. Gašo 1:2, 33. Žember 2:2, 34. Koleda 2:3, 34. Martinka 2:4, 40. M. Koleno 2:5, 49. Gašo 2:6.
V poslednom stretnutí kalendárneho roka, ktoré sa netradične hralo vo štvrtok, chceli panteri napraviť domácu stratu s Topoľčanmi. Vo veľmi slušnom zápase v predvianočnej atmosfére sa ako prví radovali hostia, keď po akcii Koledu a Ižvolta prekonal domáceho gólmana Bujdák. Bystričania častejšie ohrozovali domácu bránu, ale do konca tretiny sa už skóre nemenilo. V druhej tretine bol vývoj podobný, lenže gól dali Prievidžania. Dírer vyrovnaním na 1:1 v 27. min dal stý gól do siete Pov. Bystrice v sezóne. To však nič neznamenalo, lebo o päť minút zúžitkoval Kubrického prihrávku Gašo a hostia znova viedli 1:2. Z vedenia sa tešili len minútu, pretože Žember zblízka druhýkrát dokázal vyrovnať. Ani tento gól pantermi neotriasol, naopak, domácim pripravili o necelú minútu poriadny šok. Najprv po Ižvoltovej prihrávke prekonal Opátha Koleda a o trinásť sekúnd dvíhal ruky nad hlavu Martinka, ktorému prihrával Gašo – 2:4. Prievidza bola zaskočená a na začiatku 40. min inkasovala aj piaty gól od M. Kolena. V záverečnej tretine mali domáci najprv dve presilovky, ale keď ich nevyužili, prišla šanca na druhej strane a kapitán Gašo po spolupráci s Kubrickým dal posledný gól roku 2006, ktorým potvrdil už tretiu výhru Pov. Bystrice nad Prievidzou v sezóne. V záverečných sekundách ponúkli symbolickú presilovku 5:3 domácim Koleda s Gašom, no už sa nič nezmenilo. Po prehre Topoľčian s Prešovom sa Pov. Bystrica vrátila na štvrtú priečku, znamenajúcu priamy postup do štvrťfinále play off. Boj o ňu nebude jednoduchý, pretože do konca základnej časti ostáva ešte dvanásť kôl.
Prievidza: Opáth – Ratveiský, Bundil, Súder, Beňadik, Brídik, Šípka, Hanes, Zachar, Janovský, Dírer, Smrek, Malinjak, Žember, Žila, Mihok, Nátny. Kmeť.
Pov. Bystrica: Fumač – Mikuš, Líška, Bezecný, Varhaník, Jelínek, Janísek, Bujdák, Koleda, Ižvolt, Kubrický, Gašo, Martinka, Radulay, Sikorčin, Baláž, Slávik, M. Koleno, Chlepko.
Ďalšie výsledky 32. kola: Topoľčany – Prešov 4:5, Senica – Trnava 1:4, Piešťany – Ružinov 6:3, N. Zámky – Ružomberok 2:4, Trebišov – B. Bystrica 2:7, Humenné – Kežmarok 1:5, Sp. N. Ves – Detva nehralo sa, hostia neprišli pre poruchu autobusu.
HK Ružinov – HK 95 Pov. Bystrica 5:4 ts (2:0, 1:2, 1:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 7. Hučko 1:0, 19. Just 2:0, 22. Gašo 2:1, 26. Staroň 3:1, 30. Valach 3:2, 42. Stráňovský 3:3, 51. Janísek 3:4, 51. Staroň 4:4.
Nájazdy: Gašo 0:0, Záborský 1:0, Koleda 1:0, Iffka 1:0, Valach 1:0, Just 1:0, Ižvolt 1:1, Staroň 2:1, Ružička 2:1.
Po Novom rok sa panteri predstavili v Bratislave proti súperovi, s ktorým sa im príliš nedarí. Domáci mali v prvej tretine miernu prevahu, z ktorej vyťažili vedúci gól Hučka. V závere pri vylúčení Martinku mali Bystričania veľa hráčov na ľade a presilovku o dvoch hráčov využil sedem sekúnd pred jej ukončením Just – 2:0. Vstup do druhej časti vyšiel lepšie hosťom, keď Gašo zúžitkoval Martinkovu prihrávku – 2:1 a dal prvý gól v roku 2007. Ružinovčania o štyri minúty znova viedli o dva góly, ale potom už bola aktivita na hokejkách Bystričanov. V polovici zápasu dal kontaktný druhý gól Valach – 3:2. Poslednú časť začali hostia presilovkou a sedem sekúnd pred návratom domáceho hráča vyrovnal po spolupráci s Volekom Stráňovský – 3:3. Potom odišiel na trestnú lavicu Sloboda a vzápätí Dujčík, čím sa Pov. Bystrici naskytla 103 sekundová výhoda presilovky 5:3. Domáci sa ubránili, ale tri sekundy po návrate Slobodu dal vedúci gól hostí Janísek, ktorému prihrával Gašo. Vedenie im vydržalo iba pätnásť sekúnd, lebo Staroň vyrovnal na 4:4. Do konca normálneho času ani v predĺžení gól nepadol, a tak prišli na rad nájazdy. Gašo nedal, domáci Záborský áno a potom postupne neuspeli po dvaja strelci na každej strane. Ižvolt prekonal Fila, ale hneď ho napodobil Staroň. Keď nasledujúcu nájazd Ružičku neskončil gólom, tešili sa z výhry Ružinčania. Panteri si odvážajú aspoň a stále sú na 5. priečke, čo je najlepšie zo všetkých celkov západnej časti.
Ružinov: Filo – Jastrabík, Dujčík, Sloboda, Ščepko, Horský, Rehák, Králik, Just, Huntata, Iffka, Ďuriš, Staroň, Pištek, Jurkovič, Záborský, Siskovič, Hučko.
Pov. Bystrica: Hiadlovský (Bratina) – Talarovič, Volek, Bezecný, Varhaník, Jelínek, Trefný, Chlepko, Janísek, Bujdák, Koleda, Ižvolt, Kubrický, Ružička, Valach, Martinka, Gašo, Stráňovský, M. Koleno, Ďuriš, Slávik.
Ďalšie výsledky 33. kola: Trnava – Topoľčany 2:1, N. Zámky – Prievidza 3:2, Piešťany – Senica 8:0, Prešov – Humenné 4:1, Trebišov – Sp. N. Ves 1:5, Ružomberok – Detva 5:7, B. Bystrica – Kežmarok 6:4.
16. Prievidza 33 3 3 27 77:179 13
34. kolo utorok 9. 1. o 17.30 h: Detva – Prešov, Kežmarok – Sp. N. Ves, B. Bystrica – Humenné, Ružomberok – Trebišov, Ružinov – N. Zámky, Trnava – Piešťany, Pov. Bystrica – Senica, Topoľčany – Prievidza.
35. kolo piatok 12. 1. o 17.30 h: Prievidza – Prešov, Senica – Topoľčany, Piešťany – Pov. Bystrica, N. Zámky – Trnava, Trebišov – Ružinov, Humenné – Ružomberok, Sp. N. Ves – B. Bystrica, Detva - Kežmarok.
36. kolo nedeľa 14. 1. o 17.30 h: Ružinov – Piešťany, Senica – N. Zámky, Prievidza - Trnava, Topoľčany – Pov. Bystrica, Prešov – B. Bystrica, Kežmarok – Ružomberok, Detva – Trebišov, Sp. N. Ves - Humenné.

1. Začni svoju budúcnosť v Prahe! Staň sa špičkovým ekonómom!
  2. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  3. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
  4. Fakulta orientovaná na pútavú výučbu prepojenú s praxou!
  5. Mesto mladých čaká na teba: buď vysokoškolákom v Nitre!
  6. Ivan Krechňák: Robiť niečo, čo máš rád, je na nezaplatenie
  7. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  9. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  10. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  2. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  3. Dáma s pávím pierkom
  4. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  5. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  6. Získaj náskok pred štartom
  7. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  8. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  9. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne