nica, Sedmerovec a Bolešov. Súčasťou členskej základne je i Združená stredná škola poľnohospodárska v Pruskom.
Hlavným zámerom združenia je podporovať rozvoj regiónu Bielych Karpát. Okrem vzájomnej spolupráce s miestnymi samosprávami a zabezpečovania informovanosti v mikroregióne náplňou sú vzdelávacie aktivity, poradenstvo malým a stredným podnikateľom, podujatia pre deti a mládež, environmentálne aktivity, tvorba rozvojových projektov, kultúrne a športové podujatia, vydávanie propagačných materiálov, atď. Činnosť združenia koordinujú a zabezpečujú pracovníci komunikačného centra mikroregiónu, ktoré pracuje v rámci siete komunikačných centier Vidieckeho parlamentu. Sídli v budove Obecného úradu v Pruskom.
Združenie sa môže pochváliť prvými úspešnými projektmi, ktoré realizovalo počas minulého roka. Za najväčší úspech považujú vybudovanie cyklotrasy a náučného chodníka Cestou Hugolína Gavloviča, ktorá vedie z Pruského cez Tuchyňu, Mikušovce a Červený Kameň na hranice. Na hraničnom priechode nadväzuje na cyklotrasu mikroregiónu Jižní Valašsko, ktorý je partnerom na projekte, a pokračuje až do Valašských Klobouk. Projekt bol financovaný z európskych fondov v rámci programu Interreg III. A vo výške takmer 4,8 milióna korún.
Ďalším zaujímavým projektom, ktorý bol ukončený v decembri, je projekt Participácia mládeže v procese strategického plánovania v mikroregióne ZBK. Jeho zámerom bolo osloviť mládež v jednotlivých obciach a získať ju pre aktívnu spoluprácu pri tvorbe politiky mládeže na úrovni mikroregiónu a zároveň zvýšiť informovanosť mládeže o veciach verejných a dianí v mikroregióne, poskytnúť jej priestor pre diskusiu, vyjadrenie názorov a podnetov k aktuálnym témam, ako aj umožniť priame zapojenie do aktivít pre rozvoj mikroregiónu. V rámci projektu boli vyškolení mladí komunitní lídri, ktorí si vedomosti z komunitného rozvoja doplnili aj o oblasť projektového manažmentu. Počas realizácie týchto aktivít sa vyčlenila skupina mladých ľudí s prirodzenými „líderskými schopnosťami“, ktorí majú záujem aktívne spolupracovať v prospech rozvoja svojich komunít aj po ukončení projektu.
Združenie má i ďalšie úspešné projekty. Spomenúť môžeme napríklad Zachovanie biotopu mokrade v lokalite pri rybníku v Pruskom, ktorý bol podporený dotáciou MŽP SR, či Bielokarpatskú akadémiu ľudovej umeleckej tvorivosti – projekt zameraný na zachovanie nehmotného kultúrneho bohatstva oživovaním miestnych tradícií, prvkov ľudovej umeleckej tvorivosti a ľudovej kultúry.