Hokej 1 liga 43. a 44. kolo

Po desiatke proti Detve panteri „padli“ v Kežmarku až v závere HK 95 Pov. Bystrica – HK Detva 10:1 (1:0, 3:0, 6:1)

Po desiatke proti Detve panteri „padli“ v Kežmarku až v závere
HK 95 Pov. Bystrica – HK Detva 10:1 (1:0, 3:0, 6:1)
Góly: 4. B. Ružička 1:0, 22. Radulay 2:0, 25. Gašo 3:0, 33. Radulay 4:0, 42. Vepy 5:0, 51. Kubrický 6:0, 53. Koleda 7:0, 55. M. Filo 7:1, 57. Kubrický 8:1, 59. M. Koleno 9:1, 60. Jelínek 10:1.
Zápas pripomínal duel juniorskej súťaže, veď len v domácom drese ich nastúpilo jedenásť. Hostí bolo iba trinásť, ale prvú tretinu držali krok s domácimi. Panteri sa ujali vedenia pri vlastnom oslabení B. Ružičkom, no ďalšie šance nedokázali využiť. Detvania neboli veľmi nebezpeční, ale možnosti, ktoré si vypracovali bezpečne zmaril uzdravený gólman Kováč. V druhej tretine vyšla v 22. min spolupráca Vepyho s Radulayom a bolo 2:0. O chvíľu domáci hrali presilovku a Gašo bol v správnej chvíli na správnom mieste – 3:0. V polovici „pohodového“ zápasu pri oslabení získal pri bráne puk Radulay a štvrtým gólom definitívne pochoval šance Podpoľancov. Detva skúšala šťastie, ale šance Pohorelca a M. Fila skončili v Kováčovej lapačke. V 42. min L. Filo stihol vyraziť Bujdákovu strelu, no na Vepyho dorážku nestačil – 5:0. Potom sa hralo od brány k bráne, ale skóre sa nemenilo. Domácim vyšlo v polovici záverečnej tretiny prečíslenie, kedy sa trio hráčov rútilo na brankára. M. Kolenovi puk odskočil presne na Kubrického hokejku – 6:0. Uplynuli iba dve minúty, keď si Koleda pekne vybral miesto na strelu a s pomocou žrde zvýšil na 7:0. Prvé čisté konto Považanom v sezóne pokazil päť minút pred koncom M. Filo, ktorý zblízka nedal Kováčovi šancu. To akoby panterov zdravo nahnevalo a v 57. min po skrumáži pred bránou Kubrický prekonal druhého gólmana Detvy. Minútu pred koncom zvládol súboj s brankárom M. Koleno – 9:1. Pri vylúčení Bujdáka netrafil Melicherčík odkrytú bránu, Vepy našiel kolmicou v strednom pásme Jelínka, ktorý šesť sekúnd pred koncom s prehľadom zvládol blafák a vypočul želanie divákov o desiaty gól.
Pov. Bystrica: Kováč – Be­zecný, Jelínek, Varhaník, Krčula, Ďurkech, Beňovič, Brídik, B. Ružička, Koleda, Bujdák, Vepy, Kubrický, Gašo, Martinka, Gavač, Ďuriš, Radulay, J. Tamáši, Havlíček, M. Koleno.
Detva: L. Filo – Ľupták, Kubka, Ozorák, Lešánek, Ilizi, M. Filo, Korčok, Gavalec, Melicherčík, Pohorelec, Smutný, Lesko, Koštial.
Ďalšie výsledky 43. kola: Ružomberok – Prešov 2:7, Ružinov – B. Bystrica 2.4, Trnava – Kežmarok 2:3 pp, Topoľčany – Sp. N. Ves 1:2, Prievidza – Humenné 6:9, Senica – Trebišov 5:1, Piešťany – N. Zámky 5:2.
HKM Kežmarok - HK 95 Pov. Bystrica 7:3 (1:2, 3:0, 3:1)
Góly: 15. L. Ružička 0:1, 17. Vepy 0:2, 18. Marcinko 1:2, 30. Bodnár 2:2, 33. Slaninák 3:2, 35. Drotár 4:2, 47. Kubrický 4:3, 49. Valigura 5:3, 51. Fedor 6:3, 58. Drotár 7:3.
Na posledný zápas nastúpili panteri proti súperovi, na ktorého si už ani nepamätali, pretože sa s ním stretli v 1. kole, keď vyhrali 2:1. Domáci mali už iba teoretickú šancu predstihnúť vedúcu Sp. N. Ves, ktorá hostila poslednú Prievidzu. Hostia hrali vyrovnanú partiu proti najlepšie strieľajúcemu celku súťaže a v 15. min sa ujali vedenia L. Ružičkom, ktorému pripravil šancu Kubrický. Ten istý hráč o dve minúty prihral Vepymu a na ukazovateli svietil prekvapujúci stav 0:2. Lenže favorit už o minútu znížil Marcinkom na 1:2. Bystričania odolávali náporu Kežmarčanov až do 30. min, keď deväť sekúnd pred návratom Kubrického z trestnej lavice vyrovnal Bodnár. O tri minúty sedel znova na trestnej lavici Kubrický a Slaninák dostal domácich do vedenia. Prešli dve minúty a Drotár z trestného strieľania pridal štvrtý gól. Ďalšíie góly domáci nepridávali, a tak udreli v 47. min hostia. Gašo pri vlastnom oslabení, keď bol vylúčený Koleda, prihral Kubrickému, ktorý oživil nádeje Pov. Bystrice – 4:3. O dve minúty Valigura opäť natiahol rozdiel na dva góly a v 51. min Fedor pridal rozhodujúci šiesty gól. Posledné slovo mal dve minúty pred koncom Drotár. Bystričania napriek prehre nesklamali a do play off postupujú z piatej pozície, čím o jeden stupienok zlepšili vlaňajšie umiestnenie.
Kežmarok: Klempa – Sadiki, Žemba, Brejčák, Kubát, M. Tomas, Rusnák, Klokner, Bodnár, Klein, Fedor, Junas, Gajdoš, Šechný, Drotár, Slaninák, Mravec, Marcinko, Sekula, Zachar, Valigura.
Pov. Bystrica: Kováč – Bezecný, Jelínek, Brídik, Krčula, B. Ružička, Mikuš, Bujdák, Koleda, Vepy, M. Koleno, Chlepko, Havlíček, Kubrický, L. Ružička, Gašo.
Ďalšie výsledky 44. kola: Prešov – N. Zámky 8:3, Trebišov – Piešťany 4:6, Humenné – Senica 2:3, Sp. N. Ves – Prievidza 10:1, Detva – Topoľčany 4:8, B. Bystrica – Trnava 4:3 pp, Ružomberok – Ružinov 3:6.

16. Prievidza 44 5 4 35 114:241 20
1. kolo play off 1. zápasy streda 14. 2. o 17.30 h: Pov. Bystrica – N. Zámky, Topoľčany – Humenné, Piešťany – Trnava, Senica – Ružinov.
2. zápasy štvrtok 15. 2. o 17.30 h: Pov. Bystrica – N. Zámky, Topoľčany – Humenné, Piešťany – Trnava, Senica – Ružinov.
3. zápasy nedeľa 18. 2. o 17.30 h: N. Zámky - Pov. Bystrica, Humenné – Topoľčany, Trnava – Piešťany, Ružinov – Senica.