Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky
HOKEJ 1 LIGA I. KOLO PLAY OFF

Panterom stačili na nováčika tri zápasy

HK 95 Pov. Bystrica – Lokomotíva N. Zámky 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) – na zápasy 1:0 Góly: 22. Gašo 1:0, 31. Stráňovský 2:0, 59. Vepy 3:0.

HK 95 Pov. Bystrica – Lokomotíva N. Zámky 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) – na zápasy 1:0
Góly: 22. Gašo 1:0, 31. Stráňovský 2:0, 59. Vepy 3:0.
Hostia sa mohli ujať vedenia už v 50. sekunde pri vylúčení Koledu, ale Kuchtovu strelu Kováč vyrazil a vzápätí sa stihol včas presunúť na druhú stranu a zmaril tutovku Pupáka, ktorý strieľal do odkrytej brány. Novozámčania boli vďaka väčšiemu počtu presiloviek aktívnejší, Bystričania príliš Račka nepreverili. V hre oboch mužstiev prevládala nepresnosť. V 6. min išiel Lukáč sám na Kováča no ten jeho strelu chytil. O minútu sa Raček prebil cez dvoch obrancov, ale Kováč sa položil na ľad a puku zabránil v ceste do siete. Prvú šancu domácich mal v 8. min Stráňovský, keď unikol popri mantineli, natlačil sa pred bránu, lenže trafil iba Račka. Diváci sa potom až do záveru tretiny nudili, o vzruch sa postaral rozhodca, ktorý v posledných dvoch minútach poslal na trestnú lavicu po troch hráčoch z každého mužstva. Domáci takmer využili voľný priestor, ale Stráňovský desať sekúnd pred prestávkou strieľal tesne vedľa. V 22. min pri presilovke vystrelil znova Stráňovský, k odrazenému puku sa dostal Gašo, ktorý využil dezorientovanosť brankára, ktorý sa presúval k opačnej žrdi a zasunul pohodlne puk do prázdnej brány. O dve minúty Koleda s Vepym korčuľovali na jediného obrancu, no Vepy trafil žrď. V 25. min ušiel Stráňovský a Vepy bránu minul. O vyrovnanie sa pokúšal Pupák v 26. min, keď využil medzeru medzi obrancami, ale stroskotal na Kováčovi. Únik M. Kolena zastavil včasným vykorčuľovaním v 29. min Račko. Pri hre 4:4 v 31. min Stráňovský po úniku prestrelil Račka takmer od modrej čiary pomedzi nohy a domáci viedli 2:0. V poslednej minúte dostal puk nekrytý Koleda, lenže obranca N. Zámkov beztrestne posunul bránu a zo šance nebolo nič. Záverečná časť sa hrala v pokojnom tempe bez vzruchu a gólových šancí na oboch stranách. Až v 52. min únik dvojice Stráňovský a Koleda prekazil obetavým pádom obranca. Z protiútoku Špaček prihral Polčíkovi, ktorý pred bránou spadol. V 59. min hostia odvolali brankára, Koledom vyhodený puk skončil vedľa, ale Vepy o chvíľu od červenej čiary oblúčikom trafil opustenú bránu a potvrdil prvú výhru panterov 3:0.
Pov. Bystrica: Kováč – Bezecný, Jelínek, Ďurkech, Brídik, B. Ružička, Varhaník, Koleda, Bujdák, Vepy, Kubrický, Gašo, Sikorčin, Stráňovský, Chlepko, Havlíček, M. Koleno, L. Ružička, Zúbek.
N. Zámky: Račko – Janček, Kuchta, Vyskoč, Riegel, Varga, Rašovský, Petrina, Molnár, Hrivňák, Janek, Papiernik, Špaček, M. Chrenko, Dékány, Lukáč, Raček, Hentek, Polčík, Pupák. (jšm)
Ďalšie výsledky 1. zápasov: Topoľčany – Humenné 6:1 – na zápasy 1:0, Piešťany – Trnava 5:4 – na zápasy 1:0, Senica – Ružinov 3:4 pp – na zápasy 0:1.
HK 95 Pov. Bystrica – Lokomotíva N. Zámky 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) – na zápasy 2:0
Góly: 9. M. Koleno 1:0, 28. Polčík 1:1, 29. Ďurkech 2:1, 30. Vyskoč 2:2, 53. Stráňovský 3:2.
Druhý duel bol od začiatku vyrovnaný a o vzruch sa najprv postaral hosťujúci brankár Račko, ktorý bol vylúčený do konca zápasu a do brány prišiel Švajda. Prvú šancu mali hostia v 3. min, kedy Lukáčovu príležitosť zmaril Fumač. Bystričania odpovedali o štyri minúty príležitosťou L. Ružičku, ale bezgólový stav sa nemenil. O chvíľu netrafil Havlíček, ale v 9. min sa panteri dočkali, keď odrazený puk od zadného mantinelu brankár podcenil a M. Koleno ho zblízka zasunul do siete. V 11. min mal tutovku Hrivňák, no bránu minul a vzápätí Polčíkovu strelu zmaril Fumač. Do konca tretiny mali obe mužstvá niekoľko nepresných pokusov, ktoré gólmanov ohroziť nemohli. Keď rozhodca chcel vhodiť úvodné buly druhej tretiny, zistil, že v domácej bráne nikto nestojí a Fumačov neskorý príchod ocenil dvojminútovým trestom. Hostia vycítili šancu, no v 23. min mohli inkasovať po Sikorčinovej šanci, ktorej chýbali centimetre. Nové Zámky nepríjemne hrozili aktívnym Polčíkom, ale stav 1:0 ostával. Pri oslabení v 28. min získal Polčík puk a sólo zakončil vyrovnávajúcim gólom. Odpoveď prišla ešte počas tej istej presilovky, keď sekundu pred jej skončením po prihrávke L. Ružičku Ďurkech bez prípravy trafil voľný kút Švajdovej brány. O minútu najprv Varhaník vyhodil puk do hľadiska a o 19 sekúnd Bezecný úmyselne posunul bránu, čím hostia dostali výhodu dvojnásobnej presilovky. Po chvíli Vyskoč prudko trafil k ľavej žrdi – 2:2. Potom Kuchtovu strelu vyrazil betónom Fumač a zázračne zlikvidoval dorážku Lukáča. V 33. min Krčulova strela cinkla o pravú žrď, ale až do konca tretiny to bolo všetko. V 42. min po Janekovom úniku Fumač vyrazil šancu Lukáča a v 43. min po skrumáži jasali domáci po góle Sikorčina. Rozhodca, ktorý bol blízko brány gól najprv uznal, hoci ešte predtým ju jeden z hostí úmyselne posunul. Po protestoch hlavný Findura gól odvolal, no priestupok hostí nepotrestal. O tri minúty sa vo veľkej šanci ocitol medzi kruhmi Varhaník, ale Švajda jeho strelu „vytláčal“ iba očami.V 48. min neuspel Sikorčin a v 50. min na druhej strane osamotený Janek. Gólom neskončila ani Gašova šanca v 52. min, ale Bystričania sa tešili v 53. min, kedy Stráňovský bez prípravy poslal Varhaníkovu prihrávku mimo dosah Švajdovej lapačky – 3:2. V závere sa hostia snažili o vyrovnanie, čo sa im nedarilo. Nemohli odvolať ani brankára, naopak, Polčík si za zbytočný faul vyslúžil vylúčenie, čo neuniesol psychicky a pri ceste do kabín štrnásť sekúnd pred koncom si hokejku „pomýlil“ s oštepom a hodil ju do priestoru medzi striedačkami, kde našťastie nikto nestál. Pov. Bystrica úspešne zvládla aj druhý zápas a už šiestykrát v sezóne Novozámčanov zdolala.
Pov. Bystrica: Fumač - Bezecný, Jelínek, Ďurkech, Brídik, B. Ružička, Varhaník, Krčula, Koleda, Bujdák, Vepy, Kubrický, Gašo, Sikorčin, Stráňovský, Chlepko, Havlíček, M. Koleno, L. Ružička, Zúbek, Lobotka.
N. Zámky: Račko (Švajda) – Janček, Kuchta, Tercha, Vyskoč, Riegel, Varga, Rašovský, Molnár, Hrivňák, Janek, Papiernik, Špaček, Dékány, Lukáč, Raček, Hentek, Polčík.
Ďalšie výsledky 2. zápasov: Topoľčany – Humenné 4:1 – na zápasy 2:0, Piešťany – Trnava 5:1 – na zápasy 2:0, Senica – Ružinov 3:1 – na zápasy 1:1.
Lokomotíva N. Zámky – HK 95 Pov. Bystrica 4:5 ts (1:1, 3:1, 0:2) – na zápasy 0:3
Góly: 8. Lukáč 1:0, 18. Stráňovský 1:1, 24. Molnár 2:1, 32. Baláž 2:2, 36. Udvardy 3:2, 38. Lukáč 4:2, 50. Beňovič 4:3, 55. Zúbek 4:4, nájazd Stráňovský 4:5.
Hostia po dvoch výhrach doma prišli iba s piatimi obrancami a už v 2. min museli čeliť presilovke domácich. Potom si išiel odpočinúť na trestnú lavicu Stráňovský a po niekoľkých sekundách ho z nej vrátil Lukáč, ktorý otvoril skóre. Potom pokračoval vyrovnaný zápas a v 18. min prevzal puk, ktorého sa ako posledný dotkol brankár Fumač Stráňovský a vyrovnal na 1:1. V úvode druhej tretiny bol najprv vylúčený Varhaník, potom Kubrický a Novozámčania mali minútovú výhodu dvojnásobnej presilovky. Šestnásť sekúnd pred jej skončením dal Molnár druhý gól Lokomotívy. Panteri dokázali v 32. min znova vyrovnať Balážom pri vlastnom oslabení, no v 36. min opäť prehrávali po góle Udvardyho. O dve minúty sa druhýkrát v zápase presadil Lukáč, ktorý potrestal Koledovo vylúčenie a domáci získali nádejné vedenie 4:2. V závere tretiny hrali hostia presilovku 4:3, ktorú rozdelila siréna, avšak skóre sa nemenilo. Keď mali domáci výhodu ďalšej presilovky za Bujdákov faul, hostia už druhýkrát v zápase skórovali pri oslabení, kedy strelcovi Beňovičovi prihrával Stráňovský. Potom si išiel sadnúť na trestnú lavicu domáci Molnár a spoluprácu s Gašom a Stráňovským v momente, keď sa domáci hráč vracal na ľad, premenil na vyrovnávajúci gól Zúbek – 4:4. Keď nepadol gól ani v predĺžení, rozhodovalo sa v nájazdoch. V nich neuspeli domáci Abrman a Špaček a trio hostí Zúbek, Baláž a Kubrický. Po úspešných pokusoch Pupáka a Molnára viedli domáci 2:0 a všetko mal v rukách Vepy. Ak by nedal, bol by koniec, lenže nestalo sa. Fumač vychytal Udvardyho a Stráňovský gólom predĺžil drámu. Začínalo sa odznova v opačnom poradí. Najprv nedal Vepy, potom Pupák. Nasledoval druhý úspešný pokus Stráňovského, a keď siedmu penaltu nezvládol Molnár, do štvrťfinále idú Považania.
N. Zámky: Švajda – Vyskoč, Molnár, Kuchta, Varga, Schober, Sčensný, Špaček, Polčík, Pupák, Udvardy, Lukáč, Hentek, Abrman, Rašovský, Janek, Gaja, Šurnovský.
Pov. Bystrica: Fumač – Be­zecný, Jelínek, Varhaník, Brídik, Beňovič, Bujdák, Koleda, Vepy, Stráňovský, Gašo, Zúbek, Lobotka, Kubrický, Baláž, Chlepko, Havlíček, Koleda.
Ďalšie výsledky 3. zápasov: Humenné – Topoľčany 4:3 – na zápasy 1:2, Trnava – Piešťany 3:4 - na zápasy 0:3, Ružinov – Senica 6:5 – na zápasy 2:1.
Nedeľa 25. 2. o 17.30 h 1. semifinále: Sp. N. Ves – víťaz Ružinov/Senica, Kežmarok – Piešťany, Prešov – víťaz Topoľčany/Humenné, B. Bystrica – Pov. Bystrica.

Najčítanejšie na My Považská

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi
 2. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou?
 3. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 4. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 5. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 6. Znalec slovenského brandy
 7. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 8. Lekárne sa stanú miestom prevencie a edukácie pacientov
 9. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 10. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 1. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 2. Znalec slovenského brandy
 3. Lekárne sa stanú miestom prevencie a edukácie pacientov
 4. Projekt KRAJa na podporu včelárov priniesol svoju úrodu
 5. Prečo čakať, keď teraz je najvyšší čas vykurovať eko-vedome?
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Škola ich učí pracovať v tíme a pod tlakom
 8. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou?
 9. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 10. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 10 099
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 7 321
 3. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 605
 4. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 459
 5. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 3 327
 6. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 3 036
 7. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 2 868
 8. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 2 574
 9. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 2 513
 10. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty 2 031

Blogy SME

 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
 1. Anton Kaiser: Poznávanie histórie Zlatých Moraviec
 2. Marian Baran: Bol som na hubách
 3. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života
 4. Lucia Žárska: Technologická skupina FAANG silno rastie. Na pozíciu lídra má našliapnuté Apple
 5. Eva Gallova: Lúčne kvety, hmyz a rosa
 6. Ľubomír Belák: Na Novej scéne sa hrali na Jánošíka
 7. Alžbeta Szomolaiová: Cez Prielom Hornádu na Letanovský mlyn
 8. Jozef Javurek: Kúpele Nimnica
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 19 449
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 16 351
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 818
 4. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha nechcene priznal, že vakcíny chránia pred covidom 7 032
 5. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 6 574
 6. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 5 991
 7. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 4 958
 8. Peter Chudý: Budú obvinení všetci policajní vyšetrovatelia na Slovensku? Alebo pokrivené uznesenie o vznesení obvinenia vyšetrovateľom NAKA. 4 881
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Novozrekonštruovaná plaváreň v Trebišove už otvorila svoje brány.

Na mieste bývalej práčovne v Dubnici nad Váhom chce radnica postaviť novú plaváreň s celoročnou prevádzkou.


TASR 14 h
Višňovský potok za Hriadkami. Znečistenie je zrejmé aj voľným okom.

Trenčianski a dubnickí hasiči zasahovali obci Košecké Podhradie.


SITA 16 h

Hokejisti Považskej Bystrice vstupujú do nového ročníka Slovenskej hokejovej ligy. Mohli by ísť hore, verí tréner Július Pénzeš, ktorý zostáva na lavičke panterov.


16 h

Tréner hokejovej Nitry nám povedal viac o sľubnom kádri a pozrieme sa aj na začiatok druhej hokejovej ligy.


21 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Majiteľ súkromného dopravcu sa odmietol vyjadriť.


Lenka Drahňáková 15 h

O nájomné bývanie je v dedine veľký záujem.


19 h

Prípad je v štádiu vyšetrovania.


13 h

Páchateľa ešte nevypočuli, nevedia ho nájsť.


11 h

Blogy SME

 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
 1. Anton Kaiser: Poznávanie histórie Zlatých Moraviec
 2. Marian Baran: Bol som na hubách
 3. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života
 4. Lucia Žárska: Technologická skupina FAANG silno rastie. Na pozíciu lídra má našliapnuté Apple
 5. Eva Gallova: Lúčne kvety, hmyz a rosa
 6. Ľubomír Belák: Na Novej scéne sa hrali na Jánošíka
 7. Alžbeta Szomolaiová: Cez Prielom Hornádu na Letanovský mlyn
 8. Jozef Javurek: Kúpele Nimnica
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 19 449
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 16 351
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 818
 4. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha nechcene priznal, že vakcíny chránia pred covidom 7 032
 5. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 6 574
 6. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 5 991
 7. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 4 958
 8. Peter Chudý: Budú obvinení všetci policajní vyšetrovatelia na Slovensku? Alebo pokrivené uznesenie o vznesení obvinenia vyšetrovateľom NAKA. 4 881

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu