Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
HOKEJ 1 LIGA I. KOLO PLAY OFF

Panterom stačili na nováčika tri zápasy

HK 95 Pov. Bystrica – Lokomotíva N. Zámky 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) – na zápasy 1:0 Góly: 22. Gašo 1:0, 31. Stráňovský 2:0, 59. Vepy 3:0.

HK 95 Pov. Bystrica – Lokomotíva N. Zámky 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) – na zápasy 1:0
Góly: 22. Gašo 1:0, 31. Stráňovský 2:0, 59. Vepy 3:0.
Hostia sa mohli ujať vedenia už v 50. sekunde pri vylúčení Koledu, ale Kuchtovu strelu Kováč vyrazil a vzápätí sa stihol včas presunúť na druhú stranu a zmaril tutovku Pupáka, ktorý strieľal do odkrytej brány. Novozámčania boli vďaka väčšiemu počtu presiloviek aktívnejší, Bystričania príliš Račka nepreverili. V hre oboch mužstiev prevládala nepresnosť. V 6. min išiel Lukáč sám na Kováča no ten jeho strelu chytil. O minútu sa Raček prebil cez dvoch obrancov, ale Kováč sa položil na ľad a puku zabránil v ceste do siete. Prvú šancu domácich mal v 8. min Stráňovský, keď unikol popri mantineli, natlačil sa pred bránu, lenže trafil iba Račka. Diváci sa potom až do záveru tretiny nudili, o vzruch sa postaral rozhodca, ktorý v posledných dvoch minútach poslal na trestnú lavicu po troch hráčoch z každého mužstva. Domáci takmer využili voľný priestor, ale Stráňovský desať sekúnd pred prestávkou strieľal tesne vedľa. V 22. min pri presilovke vystrelil znova Stráňovský, k odrazenému puku sa dostal Gašo, ktorý využil dezorientovanosť brankára, ktorý sa presúval k opačnej žrdi a zasunul pohodlne puk do prázdnej brány. O dve minúty Koleda s Vepym korčuľovali na jediného obrancu, no Vepy trafil žrď. V 25. min ušiel Stráňovský a Vepy bránu minul. O vyrovnanie sa pokúšal Pupák v 26. min, keď využil medzeru medzi obrancami, ale stroskotal na Kováčovi. Únik M. Kolena zastavil včasným vykorčuľovaním v 29. min Račko. Pri hre 4:4 v 31. min Stráňovský po úniku prestrelil Račka takmer od modrej čiary pomedzi nohy a domáci viedli 2:0. V poslednej minúte dostal puk nekrytý Koleda, lenže obranca N. Zámkov beztrestne posunul bránu a zo šance nebolo nič. Záverečná časť sa hrala v pokojnom tempe bez vzruchu a gólových šancí na oboch stranách. Až v 52. min únik dvojice Stráňovský a Koleda prekazil obetavým pádom obranca. Z protiútoku Špaček prihral Polčíkovi, ktorý pred bránou spadol. V 59. min hostia odvolali brankára, Koledom vyhodený puk skončil vedľa, ale Vepy o chvíľu od červenej čiary oblúčikom trafil opustenú bránu a potvrdil prvú výhru panterov 3:0.
Pov. Bystrica: Kováč – Bezecný, Jelínek, Ďurkech, Brídik, B. Ružička, Varhaník, Koleda, Bujdák, Vepy, Kubrický, Gašo, Sikorčin, Stráňovský, Chlepko, Havlíček, M. Koleno, L. Ružička, Zúbek.
N. Zámky: Račko – Janček, Kuchta, Vyskoč, Riegel, Varga, Rašovský, Petrina, Molnár, Hrivňák, Janek, Papiernik, Špaček, M. Chrenko, Dékány, Lukáč, Raček, Hentek, Polčík, Pupák. (jšm)
Ďalšie výsledky 1. zápasov: Topoľčany – Humenné 6:1 – na zápasy 1:0, Piešťany – Trnava 5:4 – na zápasy 1:0, Senica – Ružinov 3:4 pp – na zápasy 0:1.
HK 95 Pov. Bystrica – Lokomotíva N. Zámky 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) – na zápasy 2:0
Góly: 9. M. Koleno 1:0, 28. Polčík 1:1, 29. Ďurkech 2:1, 30. Vyskoč 2:2, 53. Stráňovský 3:2.
Druhý duel bol od začiatku vyrovnaný a o vzruch sa najprv postaral hosťujúci brankár Račko, ktorý bol vylúčený do konca zápasu a do brány prišiel Švajda. Prvú šancu mali hostia v 3. min, kedy Lukáčovu príležitosť zmaril Fumač. Bystričania odpovedali o štyri minúty príležitosťou L. Ružičku, ale bezgólový stav sa nemenil. O chvíľu netrafil Havlíček, ale v 9. min sa panteri dočkali, keď odrazený puk od zadného mantinelu brankár podcenil a M. Koleno ho zblízka zasunul do siete. V 11. min mal tutovku Hrivňák, no bránu minul a vzápätí Polčíkovu strelu zmaril Fumač. Do konca tretiny mali obe mužstvá niekoľko nepresných pokusov, ktoré gólmanov ohroziť nemohli. Keď rozhodca chcel vhodiť úvodné buly druhej tretiny, zistil, že v domácej bráne nikto nestojí a Fumačov neskorý príchod ocenil dvojminútovým trestom. Hostia vycítili šancu, no v 23. min mohli inkasovať po Sikorčinovej šanci, ktorej chýbali centimetre. Nové Zámky nepríjemne hrozili aktívnym Polčíkom, ale stav 1:0 ostával. Pri oslabení v 28. min získal Polčík puk a sólo zakončil vyrovnávajúcim gólom. Odpoveď prišla ešte počas tej istej presilovky, keď sekundu pred jej skončením po prihrávke L. Ružičku Ďurkech bez prípravy trafil voľný kút Švajdovej brány. O minútu najprv Varhaník vyhodil puk do hľadiska a o 19 sekúnd Bezecný úmyselne posunul bránu, čím hostia dostali výhodu dvojnásobnej presilovky. Po chvíli Vyskoč prudko trafil k ľavej žrdi – 2:2. Potom Kuchtovu strelu vyrazil betónom Fumač a zázračne zlikvidoval dorážku Lukáča. V 33. min Krčulova strela cinkla o pravú žrď, ale až do konca tretiny to bolo všetko. V 42. min po Janekovom úniku Fumač vyrazil šancu Lukáča a v 43. min po skrumáži jasali domáci po góle Sikorčina. Rozhodca, ktorý bol blízko brány gól najprv uznal, hoci ešte predtým ju jeden z hostí úmyselne posunul. Po protestoch hlavný Findura gól odvolal, no priestupok hostí nepotrestal. O tri minúty sa vo veľkej šanci ocitol medzi kruhmi Varhaník, ale Švajda jeho strelu „vytláčal“ iba očami.V 48. min neuspel Sikorčin a v 50. min na druhej strane osamotený Janek. Gólom neskončila ani Gašova šanca v 52. min, ale Bystričania sa tešili v 53. min, kedy Stráňovský bez prípravy poslal Varhaníkovu prihrávku mimo dosah Švajdovej lapačky – 3:2. V závere sa hostia snažili o vyrovnanie, čo sa im nedarilo. Nemohli odvolať ani brankára, naopak, Polčík si za zbytočný faul vyslúžil vylúčenie, čo neuniesol psychicky a pri ceste do kabín štrnásť sekúnd pred koncom si hokejku „pomýlil“ s oštepom a hodil ju do priestoru medzi striedačkami, kde našťastie nikto nestál. Pov. Bystrica úspešne zvládla aj druhý zápas a už šiestykrát v sezóne Novozámčanov zdolala.
Pov. Bystrica: Fumač - Bezecný, Jelínek, Ďurkech, Brídik, B. Ružička, Varhaník, Krčula, Koleda, Bujdák, Vepy, Kubrický, Gašo, Sikorčin, Stráňovský, Chlepko, Havlíček, M. Koleno, L. Ružička, Zúbek, Lobotka.
N. Zámky: Račko (Švajda) – Janček, Kuchta, Tercha, Vyskoč, Riegel, Varga, Rašovský, Molnár, Hrivňák, Janek, Papiernik, Špaček, Dékány, Lukáč, Raček, Hentek, Polčík.
Ďalšie výsledky 2. zápasov: Topoľčany – Humenné 4:1 – na zápasy 2:0, Piešťany – Trnava 5:1 – na zápasy 2:0, Senica – Ružinov 3:1 – na zápasy 1:1.
Lokomotíva N. Zámky – HK 95 Pov. Bystrica 4:5 ts (1:1, 3:1, 0:2) – na zápasy 0:3
Góly: 8. Lukáč 1:0, 18. Stráňovský 1:1, 24. Molnár 2:1, 32. Baláž 2:2, 36. Udvardy 3:2, 38. Lukáč 4:2, 50. Beňovič 4:3, 55. Zúbek 4:4, nájazd Stráňovský 4:5.
Hostia po dvoch výhrach doma prišli iba s piatimi obrancami a už v 2. min museli čeliť presilovke domácich. Potom si išiel odpočinúť na trestnú lavicu Stráňovský a po niekoľkých sekundách ho z nej vrátil Lukáč, ktorý otvoril skóre. Potom pokračoval vyrovnaný zápas a v 18. min prevzal puk, ktorého sa ako posledný dotkol brankár Fumač Stráňovský a vyrovnal na 1:1. V úvode druhej tretiny bol najprv vylúčený Varhaník, potom Kubrický a Novozámčania mali minútovú výhodu dvojnásobnej presilovky. Šestnásť sekúnd pred jej skončením dal Molnár druhý gól Lokomotívy. Panteri dokázali v 32. min znova vyrovnať Balážom pri vlastnom oslabení, no v 36. min opäť prehrávali po góle Udvardyho. O dve minúty sa druhýkrát v zápase presadil Lukáč, ktorý potrestal Koledovo vylúčenie a domáci získali nádejné vedenie 4:2. V závere tretiny hrali hostia presilovku 4:3, ktorú rozdelila siréna, avšak skóre sa nemenilo. Keď mali domáci výhodu ďalšej presilovky za Bujdákov faul, hostia už druhýkrát v zápase skórovali pri oslabení, kedy strelcovi Beňovičovi prihrával Stráňovský. Potom si išiel sadnúť na trestnú lavicu domáci Molnár a spoluprácu s Gašom a Stráňovským v momente, keď sa domáci hráč vracal na ľad, premenil na vyrovnávajúci gól Zúbek – 4:4. Keď nepadol gól ani v predĺžení, rozhodovalo sa v nájazdoch. V nich neuspeli domáci Abrman a Špaček a trio hostí Zúbek, Baláž a Kubrický. Po úspešných pokusoch Pupáka a Molnára viedli domáci 2:0 a všetko mal v rukách Vepy. Ak by nedal, bol by koniec, lenže nestalo sa. Fumač vychytal Udvardyho a Stráňovský gólom predĺžil drámu. Začínalo sa odznova v opačnom poradí. Najprv nedal Vepy, potom Pupák. Nasledoval druhý úspešný pokus Stráňovského, a keď siedmu penaltu nezvládol Molnár, do štvrťfinále idú Považania.
N. Zámky: Švajda – Vyskoč, Molnár, Kuchta, Varga, Schober, Sčensný, Špaček, Polčík, Pupák, Udvardy, Lukáč, Hentek, Abrman, Rašovský, Janek, Gaja, Šurnovský.
Pov. Bystrica: Fumač – Be­zecný, Jelínek, Varhaník, Brídik, Beňovič, Bujdák, Koleda, Vepy, Stráňovský, Gašo, Zúbek, Lobotka, Kubrický, Baláž, Chlepko, Havlíček, Koleda.
Ďalšie výsledky 3. zápasov: Humenné – Topoľčany 4:3 – na zápasy 1:2, Trnava – Piešťany 3:4 - na zápasy 0:3, Ružinov – Senica 6:5 – na zápasy 2:1.
Nedeľa 25. 2. o 17.30 h 1. semifinále: Sp. N. Ves – víťaz Ružinov/Senica, Kežmarok – Piešťany, Prešov – víťaz Topoľčany/Humenné, B. Bystrica – Pov. Bystrica.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 9. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 10. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 27 024
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 24 265
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 12 257
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 151
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 745
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 662
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 444
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 645
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 542
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 582
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

V Púchove si celoplošné testovanie po dvoch týždňoch zopakujú

Mesto Púchov si na základe vládneho rozhodnutia po dvoch týždňoch zopakuje celoplošné antigénové testovanie. Skríning sa v Púchove začne v sobotu (23. 1.) a potrvá do utorka 26. januára.

Zdravotník odoberá vzorku z nosa počas testovania na ochorenie Covid-19.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.

Na cestách pozor na snehové jazyky.

Prerobili projekt štadióna v Považskej, prvá tribúna už čoskoro. Panák si rypol do extrénerov

Rekonštrukcia futbalového štadióna v Považskej Bystrici pokračuje podľa plánu. Na vynovený stánok sa môžu fanúšikovia tešiť už v máji.

Vizualizácia zrekonštruovaného štadióna v Považskej Bystrici.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

V Trenčíne pribudne ďalšie záchytné parkovisko, bude bezplatné

Jeho kapacita nepresiahne 60 parkovacích miest.

Zoznam mobilných odberových miest v Turci

Tieto mobilné odberové miesta fungujú už dlhšie, ďalšie odberové miesta budú mestá a obce vytvárať.

Už ste čítali?