Utorok, 30. máj, 2023 | Meniny má Ferdinand

Panterom stačili na nováčika tri zápasy

HK 95 Pov. Bystrica – Lokomotíva N. Zámky 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) – na zápasy 1:0 Góly: 22. Gašo 1:0, 31. Stráňovský 2:0, 59. Vepy 3:0.

HK 95 Pov. Bystrica – Lokomotíva N. Zámky 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) – na zápasy 1:0
Góly: 22. Gašo 1:0, 31. Stráňovský 2:0, 59. Vepy 3:0.
Hostia sa mohli ujať vedenia už v 50. sekunde pri vylúčení Koledu, ale Kuchtovu strelu Kováč vyrazil a vzápätí sa stihol včas presunúť na druhú stranu a zmaril tutovku Pupáka, ktorý strieľal do odkrytej brány. Novozámčania boli vďaka väčšiemu počtu presiloviek aktívnejší, Bystričania príliš Račka nepreverili. V hre oboch mužstiev prevládala nepresnosť. V 6. min išiel Lukáč sám na Kováča no ten jeho strelu chytil. O minútu sa Raček prebil cez dvoch obrancov, ale Kováč sa položil na ľad a puku zabránil v ceste do siete. Prvú šancu domácich mal v 8. min Stráňovský, keď unikol popri mantineli, natlačil sa pred bránu, lenže trafil iba Račka. Diváci sa potom až do záveru tretiny nudili, o vzruch sa postaral rozhodca, ktorý v posledných dvoch minútach poslal na trestnú lavicu po troch hráčoch z každého mužstva. Domáci takmer využili voľný priestor, ale Stráňovský desať sekúnd pred prestávkou strieľal tesne vedľa. V 22. min pri presilovke vystrelil znova Stráňovský, k odrazenému puku sa dostal Gašo, ktorý využil dezorientovanosť brankára, ktorý sa presúval k opačnej žrdi a zasunul pohodlne puk do prázdnej brány. O dve minúty Koleda s Vepym korčuľovali na jediného obrancu, no Vepy trafil žrď. V 25. min ušiel Stráňovský a Vepy bránu minul. O vyrovnanie sa pokúšal Pupák v 26. min, keď využil medzeru medzi obrancami, ale stroskotal na Kováčovi. Únik M. Kolena zastavil včasným vykorčuľovaním v 29. min Račko. Pri hre 4:4 v 31. min Stráňovský po úniku prestrelil Račka takmer od modrej čiary pomedzi nohy a domáci viedli 2:0. V poslednej minúte dostal puk nekrytý Koleda, lenže obranca N. Zámkov beztrestne posunul bránu a zo šance nebolo nič. Záverečná časť sa hrala v pokojnom tempe bez vzruchu a gólových šancí na oboch stranách. Až v 52. min únik dvojice Stráňovský a Koleda prekazil obetavým pádom obranca. Z protiútoku Špaček prihral Polčíkovi, ktorý pred bránou spadol. V 59. min hostia odvolali brankára, Koledom vyhodený puk skončil vedľa, ale Vepy o chvíľu od červenej čiary oblúčikom trafil opustenú bránu a potvrdil prvú výhru panterov 3:0.
Pov. Bystrica: Kováč – Bezecný, Jelínek, Ďurkech, Brídik, B. Ružička, Varhaník, Koleda, Bujdák, Vepy, Kubrický, Gašo, Sikorčin, Stráňovský, Chlepko, Havlíček, M. Koleno, L. Ružička, Zúbek.
N. Zámky: Račko – Janček, Kuchta, Vyskoč, Riegel, Varga, Rašovský, Petrina, Molnár, Hrivňák, Janek, Papiernik, Špaček, M. Chrenko, Dékány, Lukáč, Raček, Hentek, Polčík, Pupák. (jšm)
Ďalšie výsledky 1. zápasov: Topoľčany – Humenné 6:1 – na zápasy 1:0, Piešťany – Trnava 5:4 – na zápasy 1:0, Senica – Ružinov 3:4 pp – na zápasy 0:1.
HK 95 Pov. Bystrica – Lokomotíva N. Zámky 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) – na zápasy 2:0
Góly: 9. M. Koleno 1:0, 28. Polčík 1:1, 29. Ďurkech 2:1, 30. Vyskoč 2:2, 53. Stráňovský 3:2.
Druhý duel bol od začiatku vyrovnaný a o vzruch sa najprv postaral hosťujúci brankár Račko, ktorý bol vylúčený do konca zápasu a do brány prišiel Švajda. Prvú šancu mali hostia v 3. min, kedy Lukáčovu príležitosť zmaril Fumač. Bystričania odpovedali o štyri minúty príležitosťou L. Ružičku, ale bezgólový stav sa nemenil. O chvíľu netrafil Havlíček, ale v 9. min sa panteri dočkali, keď odrazený puk od zadného mantinelu brankár podcenil a M. Koleno ho zblízka zasunul do siete. V 11. min mal tutovku Hrivňák, no bránu minul a vzápätí Polčíkovu strelu zmaril Fumač. Do konca tretiny mali obe mužstvá niekoľko nepresných pokusov, ktoré gólmanov ohroziť nemohli. Keď rozhodca chcel vhodiť úvodné buly druhej tretiny, zistil, že v domácej bráne nikto nestojí a Fumačov neskorý príchod ocenil dvojminútovým trestom. Hostia vycítili šancu, no v 23. min mohli inkasovať po Sikorčinovej šanci, ktorej chýbali centimetre. Nové Zámky nepríjemne hrozili aktívnym Polčíkom, ale stav 1:0 ostával. Pri oslabení v 28. min získal Polčík puk a sólo zakončil vyrovnávajúcim gólom. Odpoveď prišla ešte počas tej istej presilovky, keď sekundu pred jej skončením po prihrávke L. Ružičku Ďurkech bez prípravy trafil voľný kút Švajdovej brány. O minútu najprv Varhaník vyhodil puk do hľadiska a o 19 sekúnd Bezecný úmyselne posunul bránu, čím hostia dostali výhodu dvojnásobnej presilovky. Po chvíli Vyskoč prudko trafil k ľavej žrdi – 2:2. Potom Kuchtovu strelu vyrazil betónom Fumač a zázračne zlikvidoval dorážku Lukáča. V 33. min Krčulova strela cinkla o pravú žrď, ale až do konca tretiny to bolo všetko. V 42. min po Janekovom úniku Fumač vyrazil šancu Lukáča a v 43. min po skrumáži jasali domáci po góle Sikorčina. Rozhodca, ktorý bol blízko brány gól najprv uznal, hoci ešte predtým ju jeden z hostí úmyselne posunul. Po protestoch hlavný Findura gól odvolal, no priestupok hostí nepotrestal. O tri minúty sa vo veľkej šanci ocitol medzi kruhmi Varhaník, ale Švajda jeho strelu „vytláčal“ iba očami.V 48. min neuspel Sikorčin a v 50. min na druhej strane osamotený Janek. Gólom neskončila ani Gašova šanca v 52. min, ale Bystričania sa tešili v 53. min, kedy Stráňovský bez prípravy poslal Varhaníkovu prihrávku mimo dosah Švajdovej lapačky – 3:2. V závere sa hostia snažili o vyrovnanie, čo sa im nedarilo. Nemohli odvolať ani brankára, naopak, Polčík si za zbytočný faul vyslúžil vylúčenie, čo neuniesol psychicky a pri ceste do kabín štrnásť sekúnd pred koncom si hokejku „pomýlil“ s oštepom a hodil ju do priestoru medzi striedačkami, kde našťastie nikto nestál. Pov. Bystrica úspešne zvládla aj druhý zápas a už šiestykrát v sezóne Novozámčanov zdolala.
Pov. Bystrica: Fumač - Bezecný, Jelínek, Ďurkech, Brídik, B. Ružička, Varhaník, Krčula, Koleda, Bujdák, Vepy, Kubrický, Gašo, Sikorčin, Stráňovský, Chlepko, Havlíček, M. Koleno, L. Ružička, Zúbek, Lobotka.
N. Zámky: Račko (Švajda) – Janček, Kuchta, Tercha, Vyskoč, Riegel, Varga, Rašovský, Molnár, Hrivňák, Janek, Papiernik, Špaček, Dékány, Lukáč, Raček, Hentek, Polčík.
Ďalšie výsledky 2. zápasov: Topoľčany – Humenné 4:1 – na zápasy 2:0, Piešťany – Trnava 5:1 – na zápasy 2:0, Senica – Ružinov 3:1 – na zápasy 1:1.
Lokomotíva N. Zámky – HK 95 Pov. Bystrica 4:5 ts (1:1, 3:1, 0:2) – na zápasy 0:3
Góly: 8. Lukáč 1:0, 18. Stráňovský 1:1, 24. Molnár 2:1, 32. Baláž 2:2, 36. Udvardy 3:2, 38. Lukáč 4:2, 50. Beňovič 4:3, 55. Zúbek 4:4, nájazd Stráňovský 4:5.
Hostia po dvoch výhrach doma prišli iba s piatimi obrancami a už v 2. min museli čeliť presilovke domácich. Potom si išiel odpočinúť na trestnú lavicu Stráňovský a po niekoľkých sekundách ho z nej vrátil Lukáč, ktorý otvoril skóre. Potom pokračoval vyrovnaný zápas a v 18. min prevzal puk, ktorého sa ako posledný dotkol brankár Fumač Stráňovský a vyrovnal na 1:1. V úvode druhej tretiny bol najprv vylúčený Varhaník, potom Kubrický a Novozámčania mali minútovú výhodu dvojnásobnej presilovky. Šestnásť sekúnd pred jej skončením dal Molnár druhý gól Lokomotívy. Panteri dokázali v 32. min znova vyrovnať Balážom pri vlastnom oslabení, no v 36. min opäť prehrávali po góle Udvardyho. O dve minúty sa druhýkrát v zápase presadil Lukáč, ktorý potrestal Koledovo vylúčenie a domáci získali nádejné vedenie 4:2. V závere tretiny hrali hostia presilovku 4:3, ktorú rozdelila siréna, avšak skóre sa nemenilo. Keď mali domáci výhodu ďalšej presilovky za Bujdákov faul, hostia už druhýkrát v zápase skórovali pri oslabení, kedy strelcovi Beňovičovi prihrával Stráňovský. Potom si išiel sadnúť na trestnú lavicu domáci Molnár a spoluprácu s Gašom a Stráňovským v momente, keď sa domáci hráč vracal na ľad, premenil na vyrovnávajúci gól Zúbek – 4:4. Keď nepadol gól ani v predĺžení, rozhodovalo sa v nájazdoch. V nich neuspeli domáci Abrman a Špaček a trio hostí Zúbek, Baláž a Kubrický. Po úspešných pokusoch Pupáka a Molnára viedli domáci 2:0 a všetko mal v rukách Vepy. Ak by nedal, bol by koniec, lenže nestalo sa. Fumač vychytal Udvardyho a Stráňovský gólom predĺžil drámu. Začínalo sa odznova v opačnom poradí. Najprv nedal Vepy, potom Pupák. Nasledoval druhý úspešný pokus Stráňovského, a keď siedmu penaltu nezvládol Molnár, do štvrťfinále idú Považania.
N. Zámky: Švajda – Vyskoč, Molnár, Kuchta, Varga, Schober, Sčensný, Špaček, Polčík, Pupák, Udvardy, Lukáč, Hentek, Abrman, Rašovský, Janek, Gaja, Šurnovský.
Pov. Bystrica: Fumač – Be­zecný, Jelínek, Varhaník, Brídik, Beňovič, Bujdák, Koleda, Vepy, Stráňovský, Gašo, Zúbek, Lobotka, Kubrický, Baláž, Chlepko, Havlíček, Koleda.
Ďalšie výsledky 3. zápasov: Humenné – Topoľčany 4:3 – na zápasy 1:2, Trnava – Piešťany 3:4 - na zápasy 0:3, Ružinov – Senica 6:5 – na zápasy 2:1.
Nedeľa 25. 2. o 17.30 h 1. semifinále: Sp. N. Ves – víťaz Ružinov/Senica, Kežmarok – Piešťany, Prešov – víťaz Topoľčany/Humenné, B. Bystrica – Pov. Bystrica.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na My Považská

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Martin Cígler zo Seyforu: Rast IT sektora predbieha počet odborn
 3. Ako zvládnuť zápal močových ciest bez antibiotík?
 4. V Bratislave sa koná Globsec
 5. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 6. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
 7. Zasadíte strom, postavíte (hmyzí) dom: A uvidíte aj hviezdy
 8. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori?
 1. Pacientom so sklerózou multiplex dokážu skvalitniť život
 2. Slováci radi investujú s bankami
 3. Content agency mení svoje meno na Contedy
 4. Ako správne napúšťať bazén
 5. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 6. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
 7. Život je moc krátky, aby ste ho prekosili
 8. Kto stretne legendárneho Ronalda?
 1. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko 10 239
 2. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 8 929
 3. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 6 567
 4. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 6 312
 5. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami 5 104
 6. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori? 2 597
 7. Tipy na výlety po letnom Rakúsku 2 503
 8. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“ 2 007

Blogy SME

 1. Julius Kravjar: Porovnanie umelej a ľudskej inteligencie z „pera“ ChatGPT
 2. Jozef Sýkora: My na to máme! Tak za to poďme bojovať.
 3. Martina Paulenová: Považský hrad - ako vychovať malého turistu
 4. Ján Šeďo: Čo tak raz valorizáciu dôchodkov urobiť obrátenou lineárnou závislosťou ?
 5. Peter Štefãnik: Hrobári nášho školstva nás varujú pred apokalypsou.
 6. Anna Miľanová: Kvalita vzduchu a emisie... 2023
 7. Radka Wagingerová: Tisícky ton textilného odpadu ročne
 8. Peter Cmorej: Ad Peter Schutz: Hlasovali ako neznabohovia
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 108 760
 2. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 73 832
 3. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 35 963
 4. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 461
 5. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 22 924
 6. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 7 690
 7. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 6 981
 8. Marek Strapko: Investigatívec Fico našiel novú paru 6 486
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Anna Miniarová.

Jazdkyňa Haviar teamu Anna Miniarová (16) patrí v disciplíne country cross v dorasteneckej kategórii medzi to najlepšie na Slovensku.


2 h
Ostrov Mljet.

Chorvátsko má 1244 ostrovov, z toho len necelých päťdesiat obývaných.


6 h

Areál SPA & AQUAPARK leží na okraji krásneho kúpeľného parku v Turčianskych Tepliciach. Mesto sa nachádza v Turčianskej kotline medzi Malou a Veľkou Fatrou, v srdci Slovenska.


19 h
Profesionálni i dobrovoľní hasiči nacvičovali protipovodňové zásahy.

Zamerali sa na problematické lokality.


TASR 29. máj

Blogy SME

 1. Julius Kravjar: Porovnanie umelej a ľudskej inteligencie z „pera“ ChatGPT
 2. Jozef Sýkora: My na to máme! Tak za to poďme bojovať.
 3. Martina Paulenová: Považský hrad - ako vychovať malého turistu
 4. Ján Šeďo: Čo tak raz valorizáciu dôchodkov urobiť obrátenou lineárnou závislosťou ?
 5. Peter Štefãnik: Hrobári nášho školstva nás varujú pred apokalypsou.
 6. Anna Miľanová: Kvalita vzduchu a emisie... 2023
 7. Radka Wagingerová: Tisícky ton textilného odpadu ročne
 8. Peter Cmorej: Ad Peter Schutz: Hlasovali ako neznabohovia
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 108 760
 2. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 73 832
 3. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 35 963
 4. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 461
 5. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 22 924
 6. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 7 690
 7. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 6 981
 8. Marek Strapko: Investigatívec Fico našiel novú paru 6 486
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu