Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
HOKEJ 1 LIGA I. KOLO PLAY OFF

Panterom stačili na nováčika tri zápasy

HK 95 Pov. Bystrica – Lokomotíva N. Zámky 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) – na zápasy 1:0 Góly: 22. Gašo 1:0, 31. Stráňovský 2:0, 59. Vepy 3:0.

HK 95 Pov. Bystrica – Lokomotíva N. Zámky 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) – na zápasy 1:0
Góly: 22. Gašo 1:0, 31. Stráňovský 2:0, 59. Vepy 3:0.
Hostia sa mohli ujať vedenia už v 50. sekunde pri vylúčení Koledu, ale Kuchtovu strelu Kováč vyrazil a vzápätí sa stihol včas presunúť na druhú stranu a zmaril tutovku Pupáka, ktorý strieľal do odkrytej brány. Novozámčania boli vďaka väčšiemu počtu presiloviek aktívnejší, Bystričania príliš Račka nepreverili. V hre oboch mužstiev prevládala nepresnosť. V 6. min išiel Lukáč sám na Kováča no ten jeho strelu chytil. O minútu sa Raček prebil cez dvoch obrancov, ale Kováč sa položil na ľad a puku zabránil v ceste do siete. Prvú šancu domácich mal v 8. min Stráňovský, keď unikol popri mantineli, natlačil sa pred bránu, lenže trafil iba Račka. Diváci sa potom až do záveru tretiny nudili, o vzruch sa postaral rozhodca, ktorý v posledných dvoch minútach poslal na trestnú lavicu po troch hráčoch z každého mužstva. Domáci takmer využili voľný priestor, ale Stráňovský desať sekúnd pred prestávkou strieľal tesne vedľa. V 22. min pri presilovke vystrelil znova Stráňovský, k odrazenému puku sa dostal Gašo, ktorý využil dezorientovanosť brankára, ktorý sa presúval k opačnej žrdi a zasunul pohodlne puk do prázdnej brány. O dve minúty Koleda s Vepym korčuľovali na jediného obrancu, no Vepy trafil žrď. V 25. min ušiel Stráňovský a Vepy bránu minul. O vyrovnanie sa pokúšal Pupák v 26. min, keď využil medzeru medzi obrancami, ale stroskotal na Kováčovi. Únik M. Kolena zastavil včasným vykorčuľovaním v 29. min Račko. Pri hre 4:4 v 31. min Stráňovský po úniku prestrelil Račka takmer od modrej čiary pomedzi nohy a domáci viedli 2:0. V poslednej minúte dostal puk nekrytý Koleda, lenže obranca N. Zámkov beztrestne posunul bránu a zo šance nebolo nič. Záverečná časť sa hrala v pokojnom tempe bez vzruchu a gólových šancí na oboch stranách. Až v 52. min únik dvojice Stráňovský a Koleda prekazil obetavým pádom obranca. Z protiútoku Špaček prihral Polčíkovi, ktorý pred bránou spadol. V 59. min hostia odvolali brankára, Koledom vyhodený puk skončil vedľa, ale Vepy o chvíľu od červenej čiary oblúčikom trafil opustenú bránu a potvrdil prvú výhru panterov 3:0.
Pov. Bystrica: Kováč – Bezecný, Jelínek, Ďurkech, Brídik, B. Ružička, Varhaník, Koleda, Bujdák, Vepy, Kubrický, Gašo, Sikorčin, Stráňovský, Chlepko, Havlíček, M. Koleno, L. Ružička, Zúbek.
N. Zámky: Račko – Janček, Kuchta, Vyskoč, Riegel, Varga, Rašovský, Petrina, Molnár, Hrivňák, Janek, Papiernik, Špaček, M. Chrenko, Dékány, Lukáč, Raček, Hentek, Polčík, Pupák. (jšm)
Ďalšie výsledky 1. zápasov: Topoľčany – Humenné 6:1 – na zápasy 1:0, Piešťany – Trnava 5:4 – na zápasy 1:0, Senica – Ružinov 3:4 pp – na zápasy 0:1.
HK 95 Pov. Bystrica – Lokomotíva N. Zámky 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) – na zápasy 2:0
Góly: 9. M. Koleno 1:0, 28. Polčík 1:1, 29. Ďurkech 2:1, 30. Vyskoč 2:2, 53. Stráňovský 3:2.
Druhý duel bol od začiatku vyrovnaný a o vzruch sa najprv postaral hosťujúci brankár Račko, ktorý bol vylúčený do konca zápasu a do brány prišiel Švajda. Prvú šancu mali hostia v 3. min, kedy Lukáčovu príležitosť zmaril Fumač. Bystričania odpovedali o štyri minúty príležitosťou L. Ružičku, ale bezgólový stav sa nemenil. O chvíľu netrafil Havlíček, ale v 9. min sa panteri dočkali, keď odrazený puk od zadného mantinelu brankár podcenil a M. Koleno ho zblízka zasunul do siete. V 11. min mal tutovku Hrivňák, no bránu minul a vzápätí Polčíkovu strelu zmaril Fumač. Do konca tretiny mali obe mužstvá niekoľko nepresných pokusov, ktoré gólmanov ohroziť nemohli. Keď rozhodca chcel vhodiť úvodné buly druhej tretiny, zistil, že v domácej bráne nikto nestojí a Fumačov neskorý príchod ocenil dvojminútovým trestom. Hostia vycítili šancu, no v 23. min mohli inkasovať po Sikorčinovej šanci, ktorej chýbali centimetre. Nové Zámky nepríjemne hrozili aktívnym Polčíkom, ale stav 1:0 ostával. Pri oslabení v 28. min získal Polčík puk a sólo zakončil vyrovnávajúcim gólom. Odpoveď prišla ešte počas tej istej presilovky, keď sekundu pred jej skončením po prihrávke L. Ružičku Ďurkech bez prípravy trafil voľný kút Švajdovej brány. O minútu najprv Varhaník vyhodil puk do hľadiska a o 19 sekúnd Bezecný úmyselne posunul bránu, čím hostia dostali výhodu dvojnásobnej presilovky. Po chvíli Vyskoč prudko trafil k ľavej žrdi – 2:2. Potom Kuchtovu strelu vyrazil betónom Fumač a zázračne zlikvidoval dorážku Lukáča. V 33. min Krčulova strela cinkla o pravú žrď, ale až do konca tretiny to bolo všetko. V 42. min po Janekovom úniku Fumač vyrazil šancu Lukáča a v 43. min po skrumáži jasali domáci po góle Sikorčina. Rozhodca, ktorý bol blízko brány gól najprv uznal, hoci ešte predtým ju jeden z hostí úmyselne posunul. Po protestoch hlavný Findura gól odvolal, no priestupok hostí nepotrestal. O tri minúty sa vo veľkej šanci ocitol medzi kruhmi Varhaník, ale Švajda jeho strelu „vytláčal“ iba očami.V 48. min neuspel Sikorčin a v 50. min na druhej strane osamotený Janek. Gólom neskončila ani Gašova šanca v 52. min, ale Bystričania sa tešili v 53. min, kedy Stráňovský bez prípravy poslal Varhaníkovu prihrávku mimo dosah Švajdovej lapačky – 3:2. V závere sa hostia snažili o vyrovnanie, čo sa im nedarilo. Nemohli odvolať ani brankára, naopak, Polčík si za zbytočný faul vyslúžil vylúčenie, čo neuniesol psychicky a pri ceste do kabín štrnásť sekúnd pred koncom si hokejku „pomýlil“ s oštepom a hodil ju do priestoru medzi striedačkami, kde našťastie nikto nestál. Pov. Bystrica úspešne zvládla aj druhý zápas a už šiestykrát v sezóne Novozámčanov zdolala.
Pov. Bystrica: Fumač - Bezecný, Jelínek, Ďurkech, Brídik, B. Ružička, Varhaník, Krčula, Koleda, Bujdák, Vepy, Kubrický, Gašo, Sikorčin, Stráňovský, Chlepko, Havlíček, M. Koleno, L. Ružička, Zúbek, Lobotka.
N. Zámky: Račko (Švajda) – Janček, Kuchta, Tercha, Vyskoč, Riegel, Varga, Rašovský, Molnár, Hrivňák, Janek, Papiernik, Špaček, Dékány, Lukáč, Raček, Hentek, Polčík.
Ďalšie výsledky 2. zápasov: Topoľčany – Humenné 4:1 – na zápasy 2:0, Piešťany – Trnava 5:1 – na zápasy 2:0, Senica – Ružinov 3:1 – na zápasy 1:1.
Lokomotíva N. Zámky – HK 95 Pov. Bystrica 4:5 ts (1:1, 3:1, 0:2) – na zápasy 0:3
Góly: 8. Lukáč 1:0, 18. Stráňovský 1:1, 24. Molnár 2:1, 32. Baláž 2:2, 36. Udvardy 3:2, 38. Lukáč 4:2, 50. Beňovič 4:3, 55. Zúbek 4:4, nájazd Stráňovský 4:5.
Hostia po dvoch výhrach doma prišli iba s piatimi obrancami a už v 2. min museli čeliť presilovke domácich. Potom si išiel odpočinúť na trestnú lavicu Stráňovský a po niekoľkých sekundách ho z nej vrátil Lukáč, ktorý otvoril skóre. Potom pokračoval vyrovnaný zápas a v 18. min prevzal puk, ktorého sa ako posledný dotkol brankár Fumač Stráňovský a vyrovnal na 1:1. V úvode druhej tretiny bol najprv vylúčený Varhaník, potom Kubrický a Novozámčania mali minútovú výhodu dvojnásobnej presilovky. Šestnásť sekúnd pred jej skončením dal Molnár druhý gól Lokomotívy. Panteri dokázali v 32. min znova vyrovnať Balážom pri vlastnom oslabení, no v 36. min opäť prehrávali po góle Udvardyho. O dve minúty sa druhýkrát v zápase presadil Lukáč, ktorý potrestal Koledovo vylúčenie a domáci získali nádejné vedenie 4:2. V závere tretiny hrali hostia presilovku 4:3, ktorú rozdelila siréna, avšak skóre sa nemenilo. Keď mali domáci výhodu ďalšej presilovky za Bujdákov faul, hostia už druhýkrát v zápase skórovali pri oslabení, kedy strelcovi Beňovičovi prihrával Stráňovský. Potom si išiel sadnúť na trestnú lavicu domáci Molnár a spoluprácu s Gašom a Stráňovským v momente, keď sa domáci hráč vracal na ľad, premenil na vyrovnávajúci gól Zúbek – 4:4. Keď nepadol gól ani v predĺžení, rozhodovalo sa v nájazdoch. V nich neuspeli domáci Abrman a Špaček a trio hostí Zúbek, Baláž a Kubrický. Po úspešných pokusoch Pupáka a Molnára viedli domáci 2:0 a všetko mal v rukách Vepy. Ak by nedal, bol by koniec, lenže nestalo sa. Fumač vychytal Udvardyho a Stráňovský gólom predĺžil drámu. Začínalo sa odznova v opačnom poradí. Najprv nedal Vepy, potom Pupák. Nasledoval druhý úspešný pokus Stráňovského, a keď siedmu penaltu nezvládol Molnár, do štvrťfinále idú Považania.
N. Zámky: Švajda – Vyskoč, Molnár, Kuchta, Varga, Schober, Sčensný, Špaček, Polčík, Pupák, Udvardy, Lukáč, Hentek, Abrman, Rašovský, Janek, Gaja, Šurnovský.
Pov. Bystrica: Fumač – Be­zecný, Jelínek, Varhaník, Brídik, Beňovič, Bujdák, Koleda, Vepy, Stráňovský, Gašo, Zúbek, Lobotka, Kubrický, Baláž, Chlepko, Havlíček, Koleda.
Ďalšie výsledky 3. zápasov: Humenné – Topoľčany 4:3 – na zápasy 1:2, Trnava – Piešťany 3:4 - na zápasy 0:3, Ružinov – Senica 6:5 – na zápasy 2:1.
Nedeľa 25. 2. o 17.30 h 1. semifinále: Sp. N. Ves – víťaz Ružinov/Senica, Kežmarok – Piešťany, Prešov – víťaz Topoľčany/Humenné, B. Bystrica – Pov. Bystrica.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vitajte v postapokalyptickom svete
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 5. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 5. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 6. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Úprava osobného motorového vozidla
 9. Important information for Brazilians living in Slovakia
 10. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 414
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 16 150
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 12 820
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 072
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 950
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 946
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 143
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 603
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 509
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 360
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Blíži sa veľká obnova kina Panorex

Náklady na opravu odhaduje mesto na 2,5 milióna eur.

Vizualizácia interiéru kina

Pagáč: Belušu v druhej lige nechceli

Hlavný sponzor FK Beluša sa smial na komentároch fanúšikov Slovana

Hlavný sponzor FK Beluša Rastislav Pagáč.

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Nemocnica v Považskej Bystrici sprísni od piatka protipandemické opatrenia

Nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici sprísňuje protipandemické opatrenia. Od piatka budú s výnimkou dvoch zavreté všetky vstupy do nemocnice.

Ilustračná fotografia.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Orave.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Na Slovensku od soboty platí zákaz vychádzania

Oravcom a obyvatelia Bardejovského okresu majú oveľa prísnejšie podmienky pohybu mimo domova ako ostatní Slováci.

Už ste čítali?