Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ EXTRALIGA MUŽI NADSTAVBA 4. A 5. KOLO

Bystričania nechali vyniknúť domácich gólmanov

Topvar Topoľčany – MŠK Pov. Bystrica 30:31 (14:17) Pok. hody: 3/2 – 5/4, vylúčenia: 2 – 3. Rozhodovali: Brunovský – Čanda, 500 divákov.

Topvar Topoľčany – MŠK Pov. Bystrica 30:31 (14:17)
Pok. hody: 3/2 – 5/4, vylúčenia: 2 – 3.
Rozhodovali: Brunovský – Čanda, 500 divákov.
Topoľčany sa do majstra z minulého roka s chuťou zahryzli, ale hostia od úvodu si vytvorili mierny náskok – 3:5. Toto dvojgólové vedenie si udržiavali, na viac gólov sa im na začiatku stretnutia nepodarilo odpútať. Navyše si v domácej bránke natiahol sval brankár Halgaš, a tak sa do bránky musel postaviť Rafael, ktorý však privádzal hosťujúcich hráčov do zúfalstva. Napriek tomu v závere prvého polčasu unikla Pov. Bystrica na rozdiel troch gólov a na začiatku druhého polčasu zvýšili hostia až na 19:24. Od tejto chvíle však domáci viac zabojovali a po zlepšenej obrane, ale i útoku sa Topoľčany pozdvihli a znížili na rozdiel gólu 24:25. V týchto minútach sa v bránke domácich prezentoval brankár Rafael a domáci dokonca mohli ísť aj do vedenia, ale Zachar ani vyložené šance nepremenil. V závere, keď už domáci mali veľkú snahu vyrovnať, nedarilo sa im v koncovke presne zakončiť. Topoľčany boli pre Pov. Bystricu viac ako vyrovnaným súperom.
Topoľčany: Halgaš, Rafael, P. Trtík – Matušík, Zachar, Kelemen, Feješ 1, Vlčko 11/1, Hodál, Buričan, Ševčík 5, Klačanský 8/1, Šupčík 4, Kovačech 1.
Pov. Bystrica: Drápal, Biel, Kovačin – Trabelssie 3, Cifra, Krahulík 6, Ďuriš 1, P. Zaťko 1, R. Sapák, Firit, S. Mažár 7/2, J. Kozák, M. Kozák 2, Tůma 11/2.
Štart Nové Zámky – MŠK Považská Bystrica 30:26 (14:12)
Na začiatku zápasu nepremenili Novozámčania rad vyložených príležitostí a tak zákonite prehrávali 1:5. Po oddychovom čase sa prebrali, hru vyrovnali a päť minút pred prestávkou sa prvýkrát v zápase ujali vedenia. Nástup do druhého polčasu mali lepší hostia a dvoma rýchlymi gólmi vyrovnali. V polovici druhého dejstva sa Štartu aj vďaka skvelým zákrokom brankára Pčolu vydarila päťgólová šnúra, ktorou domáci prakticky rozhodli o osude dvoch bodov. V zápase predviedli obe mužstvá divákom viac bojovnosti ako kvalitnej hádzanej.
Priebeh: 1:1, 1:5, 6:6, 10:9, 12:10, 14:14, 21:21, 26:21, 29:24
Pok. hody: 5/3 – 1/0, vylúčenia: 5 – 6, rozhodovali: Gedeon, Rapač, divákov:400
ŠTART: Kanás, Pčola – Rábek 1, Mojzes 2, Chripák, Szücs 2, Vadkerti 6, Peťko 4/1, Lubušký, Bačík 4/2, Szapu 9, Ivanov 2, Veres, Volšík.
MŠK: Drápal, Kovačin - Trabel­lsie 3, Cifra, Krahulík 4, Ďuriš 2, Adamčík 1, Firit, S. Mažár 4, J. Kozák 7, M. Kozák 1, Tůma 4.
Ďalšie výsledky: Sečovce – N. Zámky 22:33, Sečovce – Topoľčany 27:18.
1. Pov. Bystrica 4 3 0 1 129:98 9
2. N. Zámky 4 3 0 1 126:106 8
3. Sečovce 4 1 0 3 99:125 3
4. Topoľčany 4 1 0 3 97:122 2
SKUPINA A
Hlohovec – Prešov 27:34, Košice – ŠKP Bratislava 34:28, Košice – Hlohovec 40:20, ŠKP Bratislava – Prešov 28:34.
1. Prešov 5 4 0 1 186:141 11
2. Košice 5 5 0 0 167:126 11
3. ŠKP 5 0 1 4 134:162 3
4. Hlohovec 5 0 1 4 122:180 1
V stredu 21. 2. hrá Pov. Bystrica dohrávku v Sečovciach a v sobotu 24. 2. o 18. h privíta doma Sečovce.