Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
FUTBAL CORGOŇ LIGA 3. KOLO

Kuzma zariadil dôležitú výhru

Skupina o 1. – 8. miesto 3. kolo: Košice – Slovan 0:0, Artmedia – Žilina 1:1 (1:0), Halenár – Nemec, Senec – Ružomberok 0:4 (0:2), Žofčák 2 (1 z 11 m), Božok 2, B. Bystrica – Nitra 1:0 (1:0), Medveď.

Skupina o 1. – 8. miesto
4. kolo sobota 31. 3. o 15. h: Košice – Artmedia, Žilina – Senec, Ružomberok – B. Bystrica, Slovan – Nitra.
Gól: 36. Kuzma 1:0.
Domáci mali od začiatku viac z hry, ale čistú šancu nemali. V 6. min im pohrozil Demeter strelou vedľa a v 11. min Adámikovu hlavičku chytil Valenský. Šaľa občas nepríjemne zaútočila a Perniš musel zasahovať pred Obertom. V 20. min po úniku T. Zápotoka mieril vedľa brány a o tri minúty hlavičkoval rovnako mimo. V sieti neskončila ani Grendelova strela v 30. min, ktorú pohodlne chytil Valenský. O minútu prízemný center T. Zápotoku z pravej strany napálil z päťky Kuzma len do brvna. V 36. min po tej istej strane potiahol loptu Držík a Kuzma si dal na hlavičke záležať – 1:0. Uplynuli iba tri minúty a Kuzma zblízka druhý gól nepridal, keď loptu netrafil ideálne. V nadstavenom čase si hosťujúci brankár poradil so strelou Kišku. Druhý polčas začala Šaľa aktívnejšie, ale jej hráči boli neproduktívni. V 55. min Grendel strieľal tesne vedľa a o dve minúty mohli hostia trestať, lenže Perniš hruďou vyrazil Vencelovu strelu. V 62. min Grendelovu skákavú strelu Valenský neudržal, ale Kuzma sa dobre nezorientoval. O päť minút po rohu zle prikrytý Adámik hlavičkoval tesne vedľa šibenice. Hostia sa pokúšali o vyrovnanie, no v šestnástke boli sterilní. Desať minút pred koncom mieril striedajúci L. Zápotoka vedľa. Najväčšiu šancu mali hostia v 82. min po Lalákovej strele, ale Kopačka v poslednej chvíli nebezpečenstvo odvrátil.
Dubnica: Perniš – Špendla, Adámik, Pleva, Kopačka, Ižvolt, Držík, T. Zápotoka, Grendel (Lendvay), Kuzma (Seye), Kiška (L. Zápotoka).
Šaľa: Valenský – Vyskoč, Mikla, Kubištel, Lalák, Gašparík, Valachovič (Čižmár), Lauko, Tyčiak (Vencel), Obert, Demeter (Lancz).
3. kolo: Trnava – Močenok 0:0, R. Sobota – Zl. Moravce 0:3 (0:3), Kuračka 2, Greguška, Inter – Trenčín 3:1 (1:0), Hodek, Šlahor, Horváth - Križko.
7. Šaľa 3 0 1 2 0:2 1
4. kolo sobota 31. 3. o 18. h: Trnava – R. Sobota, Zl. Moravce – Inter, Trenčín – Dubnica (30. 3.), Močenok – Šaľa.