Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky
FUTBAL 5. LIGA 17. KOLO

Borčice sa dostali na prvé miesto

Pov. Teplá - M. Lednice 1:1 (0:0) Góly: 60. Smatana – 90. L. Lednický. V prvom polčase sa hralo väčšinou v strede ihriska, ani jeden zo súperov poriadne nepreveril kvality súperovho gólmana. Po prestávke Teplania súpera pritlačili a v 60. min po centr

Pov. Teplá - M. Lednice
1:1 (0:0)
Góly: 60. Smatana – 90. L. Lednický.
V prvom polčase sa hralo väčšinou v strede ihriska, ani jeden zo súperov poriadne nepreveril kvality súperovho gólmana. Po prestávke Teplania súpera pritlačili a v 60. min po centri Smatana poslal loptu povedľa Konušíka do siete – 1:0. Hostia sa snažili o vyrovnanie a nepribrzdilo ich ani vylúčenie M. Vanča v 83. min. V závere ich snahu korunoval po centri Miloša Lednického striedajúci L. Lednický a hlavou vyrovnal. Hosťom sa podarilo pretrhnúť šnúru dvanástich prehier za sebou.
Pov. Teplá: Lutišan – Kolembus, Vrábel, Hrubo, Hluško, Janíček, Smatana (Urík), Šimík, Vicena, Vozatár, Sárinec. M. Lednice: Konušík – P. Lednický, M. Vančo, Ľ. Vančo, Miloš Lednický, T. Hudek, M. Hudek, J. Čelko (T. Čelko), Dudák (L. Lednický), Čerňanský, J. Lednický. (led)
Púchov B – Kamenec
4:2 (2:2)
Góly: 5. a 71. Vanák, 43. Michal Nechala vlastný, 48. Kováč – 37. Žiak, 38. Šimo.
V 5. min Vanák vypichol hosťujúcemu stopérovi loptu a bolo 1:0. V 17. min mieril Stančiak z trestného kopu nad bránu. Po chybe Poliaka v 37. min kopali hostia roh a Žiak hlavou vyrovnal. O minútu nasledovala akcia Kamenca zaváňajúca ofsajdom a Šimo zvýšil na 1:2. V 40. min Šimáčkov trestný kop vyrazil Jakubis a v 41. Šimovu strelu po brejku zablokovala obrana. Dve minúty pred prestávkou Chovanec kopal trestný kop a Michal Nechala si dal vlastenca. V 48. min Kováč po Chovancovom rohu dostal Púchovčanov do vedenia 3:2. Vzápätí Šimáčkovu strelu zrazila obrana a ten istý hráč v 52. min preloboval brankára a lopta padla na brvno. V 58. min mieril D. Fábry zblízka tesne vedľa, v 66. min pri Šimovej tutovke vynikol Stehelov reflexívny zákrok. Po brejku Šimáčka a prihrávke do uličky Vanák zvýšil krížnou strelou na 4:2. V 80. min strelu Matúša Nechalu kryl Stehel, potom ešte neuspeli domáci Ciesar a Kováč a v 90. min Rybár z päťky prestrelil.
Púchov B: Stehel – Rojko, Poliak, Mihálik, Kováč, Hološko, Chovanec, Šimáček, Hrnčiarik, Rosina (Ciesar), Vanák. Kamenec: Jakubis – Michal Nechala, Žiak, Stančiak, Švec, Krajčík (J. Fábry), D. Fábry (Rybár), T. Nechala, Pisár, Lauro, Šimo (Matúš Nechala). Jaroslav Gašpárek
Borčice – Brezová
1:0 (1:0)
Gól: 7. Berde.
Brezová sa predstavila ako nepríjemný súper. Skóre otvoril Berde z 22 metrov v 7. min, keď pekne trafil odrazenú loptu po rohu. V 14. mu strelu vyrazil Vajaš a do tretice rumunský hráč netrafil hlavou bránu v 21. min. Hostia mali šancu o minútu po Ďurišovej chybe, ale Kopčan sa nenechal prekvapiť. Borčice mali prevahu, ale ďalšie góly nepridali. V 52. min Sedláček zblízka netrafil bránu. Po rohu v 70. min mal veľkú šancu Vraník, ale Vajaš sa vyznamenal. O štyri minúty Berde zo šiestich metrov po rohu hlavičkoval vedľa a neuspel ani Kuric, ktorý po ďalšom rohu hlavičkoval v 86. min rovnako vedľa. Borčice zvládli ďalšiu nepríjemnú prekážku.
Borčice: Kopčan – Decký, Kuric, Staňo, Ďuriš, Kopačka, Ilas, Berde, Sedláček (Paška), Turza, Birleanu (Vraník - Košťál). Brezová: Vajaš – Dobrovský, Šarudi, Miča, Marík, Duška, Pavlík, Kutlák, Kavecký, Sadloň, Šimek. (ves)
Horná Poruba
– Zem. Kostoľany 4:3 (0:1)
Góly: 48., 77. a 90. T. Staňo, 80. Kapko – 33. A. Oršula, 49. Cmarko, 86. J. Oršula.
Hostia mali prevahu a v 7. min Cmarko narobil domácemu brankárovi problémy. V 9. a v 16. min A. Oršula dvakrát tesne minul bránu, no v 33. min sa už nemýlil a tvrdou strelou dal vedúci gól hostí. Porubania začali náporom druhý polčas, ale z prvého útoku inkasovali druhý gól, keď center A. Oršulu usmernil hlavu do siete Cmarko. Ďalšiu šancu mali hostia v 55. min, ale P. Puček pádom pod nohy A. Oršulu zachránil. Potom sa dostali k slovu domáci a v 58. min po peknom centri Krajčiho znížil T. Staňo na 1:2. P. Živčic a T. Staňo nedali, no v 77. min T. Staňo prudkou krížnou strelou vyrovnal na 2:2,. V 80. min Vápeč prvýkrát vyhrával, keď Kapko z veľkej diaľky prekvapil brankára. Štyri minúty pred koncom J. Oršula síce vyrovnal, ale v 90. min rozhodol o výhre H. Poruby tretím gólom T. Staňo.
H. Poruba: P. Puček – J. Živčic (Kapko), P. Živčic, Suchomel, Prostinák, M. Staňo, Jozefovič, Krajči, Papp (M. Živčic), T. Staňo, Meliš. Z. Kostoľany: M. Zvalo – A. Zvalo, Výškrabka, Záhon, Hancko, Duda, Rolinec, J. Oršula, Paukeje (Baláž), Cmarko, A. Oršula (Obžera). Milan Staňo
V. Uherce – Prečín
0:1 (0:1)
Gól: 38. Záhradník.
Obe mužstvá podali vyrovnaný výkon za dobrého počasia. Po chybe v obrane domácich premenil svoju šancu v 38. minúte Zahradník. Aj keď mali domáci viac šancí, zápas prehrali.
V. UHERCE: Radosa – Birka, Gubka, Švrček, Štalnik, Zeleník, Cifrík, Bartoš, Kraľ, Kováč, Bučko.
PREČÍN: Budaj – Mojžišik, Sádecký, Rosina, Raček, Abík, Oravík, Zahradník, Blaško, Hlavoň, Birošik.
Ďalšie výsledky: Trenčianske Jastrabie – Selec 0:0, Nováky – Podolie nehralo sa pre nespôsobilý terén, náhradný termín je 4. 4. o 16.30 h, Oslany – Hôrka 1:1 (1:1), 42. Néč – 45.Hlaváč.
1. Borčice 17 12 3 2 47:26 39
2. Nováky 16 12 2 2 43:12 38
3. Selec 17 10 3 4 38:16 33
4. H. Poruba 17 10 3 4 37:20 33
5. Hôrka 17 9 6 2 31:15 33
6. Brezová. 17 10 2 5 41:20 32
7. Púchov B 17 8 5 4 33:14 29
8. Kamenec 17 7 4 6 30:25 25