Starosta Pavol Gábik napriek tomu chce, aby bol plyn do obce zavedený. „Pôjdem do toho, aby som mal čisté svedomie, urobím prieskum. Myslím si, že v minulých rokoch niekto zámerne šíril, že plyn je drahý a neoplatí sa. Hovoril som so starostami z Moravy, kde ľudia odhlasovali plyn a nechceli sa pripájať na vybudovanú plynofikáciu. Kúria teraz drevom, šetria, ak ho nemusia kupovať. Najmä na tuhú zimu na automatické prikurovanie plynom sa dá obetovať dajaká koruna... Ak zostane starý človek sám, musí si vládať nachystať drevo. Ľudia si neuvedomujú, že stále nebudú mať dosť síl a vtedy bude plyn výhodou. Netreba chystať drevo či spratávať uhlie? Zamestnaní musia tiež každý deň po návrate domov rozkurovať, čistiť kotol, vynášať popol, sú problémy s odpadom... “
Potrubie vysokotlakového plynovodu je položené z Dulova až po Strelenku, miestnu časť obce a končí na hranici s Českou republikou. Pôvodne mal pokračovať ďalej pre prípad výpadku plynu z Poľska pre zabezpečenie strednej Moravy. Plynovodom boli zničené vrcholky hôr, pretože sa ťahal povrchom so širokým ochranným pásom, pre ktorý sa museli vyťažiť tisícky kubíkov dreva a vyčistiť od koreňov.
„Dolina je veľmi zadymená. Keď chceme budovať a klásť dôraz na turistiku a cestovný ruch, nebude niekto trebárs z Púchova predsa cestovať do Lysej pod Makytou, aby sa tu nadýchal oxidu uhoľnatého a čoho všetkého ešte, čím ľudia kúria. V mestách je čistejší vzduch ako u nás, za to ručím. Preto plynári by mali zvážiť, či miliardy korún „nechajú“ v zemi alebo ich zužitkujú,“ vidí ďalšiu možnosť Pavol Gábik.