Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA 16. KOLO

V Plevníku padali góly ako na hokeji

Papradno – Beluša 0:0 V 9. min po nedorozumení domácej obrany Topolan strieľal tesne vedľa Hromadíkovej brány. V 12. min Nemčík vysoko prestrelil a v 28. min si Kukučka si počínal podobne a mieril nad. O dve minúty Nemčíkovej strele chýbali centimetre

Papradno – Beluša
0:0
V 9. min po nedorozumení domácej obrany Topolan strieľal tesne vedľa Hromadíkovej brány. V 12. min Nemčík vysoko prestrelil a v 28. min si Kukučka si počínal podobne a mieril nad. O dve minúty Nemčíkovej strele chýbali centimetre a v 42. min hlavičkoval nebezpečne Boháčik, ale Hromadík jeho strelu vytlačil nad brvno. Vyrovnaný zápas pokračoval a v 68 min Ďuriška vyrazil nepríjemnú strelu zo skrumáže. O šesť minút L. Balušík po rohu nastrelil hlavou žrď. Najväčšia šanca prišla v 81. min, lenže hosťujúci Boháčik po narážačke so Švecom netrafil odkrytú bránu Papradna.
Papradno: Hromadík – P. Balušík, L. Balušík, M. Trúchlik, Vachalík, Lukáč, Klabník (Peter Babiar), Kukučka, Černošík, Janáček (Kurnocík), Nemčík.
Beluša: Ďuriška – Kačenka, B. Sviečka, Baranec, Briestenský, Topolan, Šedík, Jankejech, Švec, Petríček, Boháčik.
Rozhodovali Koleno, Zvak.
(ig)
Plevník – Horovce
3:4 (3:2)
Hostia prekvapili domácich už z prvého útoku a v 2. min skóroval Gatial. Plevník vyrovnal v 10. min Janechom. Kvalitný zápas pokračoval, ale domáci doplatili na okienka v obrane. Horovce sa znova dostali do vedenia Janíčkom v 18. min. V 39. min Kušnier vyrovnal na 2:2 a ten istý hráč o dve minúty z jedenástky za ruku dostal prvýkrát domácich do vedenia 3:2. V druhom polčase pokračoval obojstranne útočný futbal so zaujímavými situáciami pred oboma bránkami. V 63. min po hrubej chybe domácej obrany Dubový vyrovnal na 3:3. Uplynuli iba štyri minúty a Gatial posunul Horovce do vedenia. Záverečný zúfalý nápor Plevníka k vyrovnaniu neviedol.
Plevník: Čupec – Kremeň, Jurčaga (F. Ďurkech), Janech, Ligas (Butko), Ďuriš, Kušnier, Kardoš, Smataník, Tamáši (Kamas), Babinec.
Horovce: Ciesar – Kučo, Egly, Miček, Cíbik, Svorada, Janíček, M. Siekel, Prekop, Gatial (Gereg) Dubový.
Rozhodovali Šuba, Mako, Strýček. (r)
Ilava –Visolaje
2:1 (1:0)
Domácim vyšiel úvod, keď v 3. min Šedovu strelu brankár neudržal a Bortel s prehľadom otvoril skóre. V réžii Ilavy sa odohral celý prvý polčas, a len vďaka streleckej smole sa skóre nemenilo. Druhý počas začal prevahou hostí, no obrana domácich v čele so skúseným J. Barkáčom pracovala bez chýb až do 63. min. Vtedy si Šedo pri jednom zo zákrokov pomohol nedovolene, nasledovala jedenástka, ktorú s prehľadom premenil R. Sviečka. Obe družstvá sa snažili strhnúť výhru na svoju stranu, Visolaje spálili niekoľko vyložených šancí, čo sa im vypomstilo v 76. min, keď zľava presne odcentroval Bortel a Pagáč hlavou zabezpečil Ilavčanom víťazstvo.
Ilava: Turza – J. Barkáč, Galko (Marienka), Mladoš (Šatka), Strapko, Pilát, Šedo, Cabaj, Staňo, Bortel, Pagáč (Kameništiak).
Visolaje: M. Sviečka – Sagan, R. Sviečka, Palme, Štefanec, Sojčák (Lohyňa), Kvasnica, Madara, Rafaj, Hybben, Mužlay.
Rozhodovali L. Gábor, Pavlačka, Bezdeda, 200 divákov. (om)
Udiča – Brvnište
0:0
Počas celého zápasu boli domáci aktívnejší. V 3. min strelu I. Chochela z uhla brankár vyrazil a obrancovia odkopli spred opustenej brány. J. Čapliar v 6. min vychytal Remiša a I. Chochel o minútu poslal priamy kop tesne nad. Po centri T. Gašpárka odskočila v 10. min Remišovi lopta v čistej šanci. V 25. min Čvirik vystrelil zo šestnástky tesne nad Bašovu bránu. Hra bola vyrovnaná a až v 43. min I. Chochel po centri loptu netrafil ideálne a bránu minul. V 50. min po rohu si pekne nabehol nekrytý Remiš, avšak J. Čapliar pekne zasiahol. Striedajúci Matušík dostal v 63. min dlhú prihrávku, ale jeho hlavičku kryl brankár. V 75. min sa k odrazenej lopte dostal znova Matušík, no z desiatich metrov mieril tesne vedľa. Desať minút pred koncom mali domáci najväčšiu šancu. I. Chochel prešiel až k bráne, a keď mu brankár zmenšil uhol, poslal loptu do bočnej siete. V 85. min volil namiesto prihrávky I. Chochel strelu, ale bezgólový stav nezmenil.
Udiča: Bašo – Cigánik, Vágner, M. Gašpárek, Harvánek, Oravec, T. Gašpárek, Krátky, I. Chochel, Milák, Remiš (Matušík).
Brvnište: J. Čapliar – Koreník, Šamaj, B. Čapliar, Koreň, Čvirik, Barbosa, Ecker, E. Hrebík, P. Španihel (Šlesár), M. Španihel.
Rozhodovali Dobrodenka, Vyletelka, F. Kováč. (šp)
Šebešťanová – Dulov
1:1 (0:1)
Obe mužstva začali svižne, domáci sa snažili, ale akcie končili na pevne obrane Dulova. V 9. min Mojto hlavičkoval vedľa a o minútu trafil Pfeffer žrď. V 17. min Zvak chytil Mojtovu hlavičku. V 32. ušiel Pfeffer a Mojto zasunul jeho center do siete – 0:1. Domácim vyšiel úvod druhej časti, ale Kukučka nedal hlavou gól. Hostia odpovedali šancou Pažitného. V 60. min K. Petrík ušiel obrancom, no neuspel. V 67. min zabudli hostia na Baláža, ktorý potešil domácich priaznivcov – 1:1. Suchánek potom vyrazil strely Kaprálika a neskôr aj Šumca, Mravec nedokázal zasunúť loptu do prázdnej brány. V závere zahodili šance Dulovčania Pažitný s Pfefferom a zápas skončil remízou.
Šebešťanová: Zvak – L. Petrík, S. Petrík (Mitaš), Šesták, Kukučiar, Kukučka (Baláž), Kaprálik, P. Petrík, Lovíšek (Mravec), Šumec, K. Petrík.
Dulov: Suchánek – Mojto, Gašpar (Lazor), Mikoláš, Pavliš, Slabý (Novosad), Pfeffer, Lencses (Kolár), Baláž, Pažitný, Vozár.
Rozhodovali J. Mazán, Kapila, O. Gábor. P. Prekop
Prejta – Ladce
0:6 (0:2)
Od úvodu zápas pripomínal hru mačky s myšou. Domáci ťažko odolávali útokom hostí a bola otázka času, kedy Ladce premenia prevahu na góly. V 40. min otvoril skóre Hromka a o tri minúty Martinka po chybe Vrábela zvýšil na 0:2. Aj v druhom polčase hostia ovládli hru a prevahu vyjadrili gólmi. V 56. min Zábojník zvýšil na 0:3 a v 79. min striedajúci Jamrich po hrubej chybe obrany pridal štvrtý gól cementárov. Dve minúty pred koncom Hromka upravil na 0:5 a v 90. min z jedenástky ten istý hráč zavŕšil hetrik na 0:6.
Prejta: Vrábel (Katerinčin) – Slivka, Bagin, Juríček, Hric, Uhlík, Trnka, Vyhlídal (Kubala), Vysocký, Porubčan, Bušík.
Ladce: Janke – Šedík, Koštialik, F. Váň, Zábojník, J. Váň (Vyhnička), E. Pagáč, Martinka (E. Mražík). Hromka, J. Pagáč, Marián Habánek (Jamrich).
Rozhodovali M. Pecuš, Cíbik, M. Mazán. Zuzka Tanušková
Mikušovce – Pružina
1:1 (0:0)
V obojstranne slabom zápase mali v úvode navrch hostia, Mikušovce neskôr vyrovnali hru. Veľkú šancu domácich mal Dobrodej, ktorý hlavičkoval po rohu nad. V 50. min z priameho kopu dal hlavou A. Fabuš vedúci gól Pružiny. V 70. min po nedorozumení s brankárom domáci nastrelili žrď vlastnej brány. O päť minút Dobrodej po rohu hlavičkoval nad bránu, ale Mikušovčania sa nakoniec dočkali v 87. min, kedy po skrumáži obrana hostí loptu neodvrátila do bezpečia a Monček vyrovnal.
Mikušovce: Porubčan – Gašpárek, S. Borovský, Baláž, Kopačka, Hošták, M. Gašpar, Meliška, Holba, Dobrodej, Monček.
Pružina: Pružinský . L. Ondreička, J. Fabuš, A. Ondreička (J. Haviar – J. Kardoš), P. Kardoš, I. Kardoš, Topor, Žilinčík, Mikušík, A. Fabuš, Košút (M. Jakubech).