Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ EXTRALIGA MUŽI NADSTAVBA 7. A 8. KOLO

Šanca na druhé miesto stále žije

MŠK Pov. Bystrica – MŠK Hlohovec 38:33 (22:11) V úvode domáci pristúpili na spomaľovaciu taktiku hostí a góly dávali ťažko. V bráne MŠK začal dobre Kovačin, ktorý prvýkrát kapituloval až v 9. min za stavu 3:0 po sedmičke F. Zaťka. V domácom mužstve po dl

MŠK Pov. Bystrica – MŠK Hlohovec 38:33 (22:11)
V úvode domáci pristúpili na spomaľovaciu taktiku hostí a góly dávali ťažko. V bráne MŠK začal dobre Kovačin, ktorý prvýkrát kapituloval až v 9. min za stavu 3:0 po sedmičke F. Zaťka. V domácom mužstve po dlhšom výpadku zapríčinenom zranením podával solídny výkon P. Zaťko, ktorý premenil dve sedmičky, a hoci tretiu za stavu 7:3 poslal do brvna, odrazenú loptu vrátil do siete. MŠK svoj náskok neustále zvyšovali a v 21. min viedli desaťgólovým rozdielom 15:5. Minútu pred prestávkou viedli Považania 22:9, ale záver im nevyšiel. Inkasovali zo sedmičky, a hoci Cibulka trhák zakončil ľahkovážnou strelou nad, dve sekundy pred koncom F. Zaťko prekvapil Drápala strelou priamo z autu – 22:11. Hlohovčania začali lepšie aj druhý polčas a v 32. min stiahli náskok domácich na 22:13, no od stavu 23:14 v 34. min prišli veľké chvíle Pov. Bystrice. Potlesk si vyslúžil J. Kozák, ktorý nezištne ponúkol Ďurišovi, aby efektne skóroval do prázdnej brány a potom pridal dva góly. Keď vzápätí trafil presne Krahulík, viedli MŠK v 39. min najvyšším rozdielom 28:14. Potom začal nádeje hostí oživovať Struhár, ktorému domáci hráči nechávali priveľkú voľnosť a po jeho troch nechytateľných strelách bol stav v 42. min 29:17. Pridal sa k nemu aj F. Zaťko, ktorý s prehľadom premieňal jednu sedmičku za druhou a nezabránil mu v tom ani jeden z trojice domácich gólmanov. V 45. min viedli Bystričania 32:21, keď Bočkay netrafil ich opustenú bránu. Strelecké preteky pokračovali a ešte v 52. min viedli domáci 37:26, ale Hlohovec sa nevzdával. V závere si domáci príliš všímali verdiktov nepresnej rozhodcovskej dvojice z Maďarska, ktorá sa postarala doslova o „babylon“. Niektoré rozhodnutia boli diskutabilné, kroky boli pre nich neznámym pojmom, fauly na oboch posudzovali podľa neznámeho „metra“ a pobúrili proti sebe nielen hráčov, ale aj obecenstvo. Na mieste je otázka, čo sledoval ich nomináciou na tento duel SZH, veď zahraniční rozhodcovia (samozrejme špičkoví) by mali byť nasadzovaní na dôležitejšie zápasy. V závere dohrávali Bystričania v oslabení, čo súper využil. Keď Hanták v 56. min zvyšoval na 38:29, zdalo sa, že MŠK dosiahnu štyridsiatku, ale nedisciplinovanosťou dovolili v závere Hlohovcu štvorgólovou šnúrou znížiť na pre jeho hráčov prijateľný päťgólový rozdiel. Považania sa však v žiadnom prípade nemôžu vyhovárať na slabých rozhodcov, ale mali by si siahnuť do svedomia. Play off sa blíži a podobné herné výpadky by sa mohli hrubo nevyplatiť.
Pov. Bystrica: Kovačin, Biel, Drápal – Trabelssie 5, Krahulík 7, Ďuriš 1, P. Zaťko 8/2, Firit, S. Mažár 5, J. Kozák 3, M. Kozák 1, Tůma 4, Straka 3, Hanták 1.
Hlohovec: Kaščák, Voltmann – Chudý, Laho, Cibulka 2, Bočkay 6, Strečanský 1, Struhár 10, Braško 2, F. Zaťko 9/7, Baka 3, Kukučka.
Vylúčení: 7:6 na 2 minúty. Sedmičky: 4/2 – 7/7. Rozhodovali Markó a Hargitai (Maď.).
Ďalšie výsledky 7. kola: Košice – Sečovce 31:24, N. Zámky – Prešov 30:27.
ŠKP Sečovce – MŠK Pov. Bystrica 27:28 (12:15)
Považania v tejto sezóne dvakrát v Sečovciach prehrali, a ak chceli udržať kontakt s druhými N. Zámkami, museli vyhrať. Od úvodu sa im hra darila, keď viedli 3:6. Domáci postupne znižovali na 7:9 a 11:13, ale polčas patril Bystričanom, ktorí ho vyhrali 12:15. Po prestávke MŠK viedli 14:17 a 17:20. V polovici druhej časti získali najvyššie vedenie 19:24, avšak ani tento nepriaznivý stav Sečovčanov neposlal do kolien. Po znížení na 23:26 a 24:27 využili v posledných dvoch minútach dvojnásobnú presilovku, a hoci aj oni v závere mali dvoch vylúčených, pri hre 4:4 vyrovnali na 27:27. Hostia nespanikárili a desať sekúnd pred koncom Tůma zo sedmičky dal dôležitý víťazný gól.
Sečovce: Kaminský, Kaška – Palovčiak, Frajkor 5/1, Meluš 4, Korytko 4, Čiliak, Čižmár, Brutovský 1, Nagy 3, Cibere 5/2, Rusnák 2, Gamrát 3.
Pov. Bystrica: Kovačin, Biel, Drápal – Trabelssie 3, Krahulík, Ďuriš 7, P. Zaťko 3, S. Mažár 3, J. Kozák 1, M. Kozák 6/2, Tůma 5/1, Straka, Cifra, Hanták.
Vylúčení: 4:8 na 2 minúty, ČK P. Zaťko. Sedmičky: 5/3 – 3/3. Rozhodovali Haščík a Oťapka.
Ďalšie výsledky 8. kola: Prešov – Košice 36:15, Hlohovec – N. Zámky 26:33.

1. Prešov 14 12 0 2 507:374 27
2. N. Zámky 14 11 0 3 481:387 24
3. Pov. Bystrica 14 10 0 4 482:388 23
4. Košice 14 8 0 6 404:392 17
5. Sečovce 14 3 0 11 347:475 7
6. Hlohovec 14 2 1 11 384:507 5
V stredu 18. 4. o 18. h hostí Pov. Bystrica doma Prešov a v sobotu 21. 4. o 18. h hrá Pov. Bystrica v Nových Zámkoch.

1. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  3. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  4. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

História Streženíc siaha do čias Keltov

I keď prvá písomná zmienka o obci Streženice pochádza zo začiatku 15. storočia, archeologické nálezy dokazujú, že osídlenie tam bolo už v keltských časoch.

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.