Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Futbal 4. liga 20. kolo

Pov. Bystrica – Šimonovany 9:1 (6:1) Góly: 2. Bednár, 16. a 22. (11 m) Pauer, 29., 45. a 63. J. Gáborík, 37. Vavrík, 55. Čelko, 86. Nemček – 6. Škultéty. Domáci sa ujali rýchlo vedenia Bednárom, ale jediná strela hostí o štyri minúty znamenala po Šku

Pov. Bystrica
– Šimonovany 9:1 (6:1)
Góly: 2. Bednár, 16. a 22. (11 m) Pauer, 29., 45. a 63. J. Gáborík, 37. Vavrík, 55. Čelko, 86. Nemček – 6. Škultéty.
Domáci sa ujali rýchlo vedenia Bednárom, ale jediná strela hostí o štyri minúty znamenala po Škultétyho hlavičke vyrovnanie. V 10. min Raninec trafil brankára a v 16. min po Hederovom centri Pauer pridal druhý gól. O päť minút Vlčko fauloval J. Gáboríka, uvidel červenú kartu a Pauer z jedenástky zvýšil na 3:1. O šesť minút dostal J. Gáborík dlhú loptu do behu a povedľa brankára dal štvrtý gól. Krížnu prihrávku v 37. min zblízka umiestnil do protipohybu gólmana Vavrík a v 45. min sa J. Gáborík zbavil dvoch obrancov a nezaváhal – 6:1. Po rohu v 50. min Hrnčíkovu hlavičku obrana do siete nepustila a na 7:1 upravil v 55 min Čelko. O tri minúty bol faulovaný Vavrík, ale J. Gáboríkovu jedenástku Bičan vyrazil a obrana poslala loptu do bezpečia. V 63. min J. Gáborík povedľa brankára dal svoj tretí gól. Domáci stále tlačili, ale ďalší gól padol až v závere. Nemčekov nájazd skončil strelou vedľa, J. Gáborík o chvíľu neprihral voľnému Hrnčíkovi a gól dal až v 86. min Nemček po narážačke s Vavríkom.
P. BYSTRICA: Smataník – Pauer (Hrnčík), Nemček, Ištok (Čelko), Valient, Ondrička (Melicherík), Bednár, F. Hedera, Raninec, Vavrík, J. Gáborík.
ŠIMONOVANY: Bičan – Rajčányi (Španko), Zima, Zvalo, Vlčko, A. Svorad, Oravec, D. Mošať, O. Svorad, Škultéty (M. Mošať), Straka. (šp)
N. Dubnica
– V. Kostoľany 5:2 (3:0)
Góly: 8. Nosický, 30. Batla, 42. Beňo, 60. a 88. Haviar – 70. Modrovič, 72. Holiš.
Za veterného počasia začali domáci náporom, ktorý vyústil v 8. min vo vedúci gól Nosického. Novodubničania nepoľavili v úsilí, hostí pritlačili pred šestnástku a nič im nedovolili smerom dopredu. V 30. min po akcii Štiffela s Beňom Batla zvyšoval na 2:0. V pohode hrajúci Beňo pridal v 42. min tretí gól. Hostia v 56. min nepremenili jedenástku, ktorú poslal Modrovič vedľa. V 60. min po Rumanovej akcii Haviar zvyšoval na 4:0. Potom domáci poľavili a hosťom sa podarilo znížiť 4:1 Modrovičom v 70. min. O dve minúty Holiš dal druhý gól hostí. Dráma sa nekonala, pretože Haviar v 88. min pridal piaty gól N. Dubnice.
N. DUBNICA: Múčka – Burdej, Gramblička, Štiffel, Nosický (Dohál), Beňo, Batla (Bakai), Haviar, Ruman, R. Šukala, Maník (Ďatko).
V. KOSTOĽANY: Tomášik – Blaško (Franc), Ondrášik, Gajarský, Šupa, Brezovan, Malovec, Galbička (Horváth), Vavrinec (Holiš), Modrovič, Kadlíček. (duš)
Ďalšie výsledky: Skalica – N. Pravno 3:4 (2:1), 4. a 35. Ščepanovský, 88. Bajan (11 m) – 13. Jánošík (vl.), 59. Mir. Jamrich, 68. a 79. Vrábel, Hrnčiarovce – Solčany 3:1 (0:1), 58. Kuna (vl.), 71. Heteš (11 m), 83. Kurinec - 16. Michalík, Senica – Častkovce 4:0 (2:0), Kunštek 2, Sekáč, Hrebíček, Kanianka – Bošany 4:1 (2:0), 8. Kurbel (11 m), 12. Šramka, 54. Richter, 57. Šúšol – 90. Lacka (11 m), Mýtna N. Ves – Chynorany 6:0 (2:0), 11. a 41. Rimanovský, 59. a 70. D. Koprda, 75. Ševčík, 90. Vermeš, Tovarníky – Tr. Stankovce 0:4 (0:1), 30. Poštrk, 85. Bafila, 90. Kowalík, 90. Barčiak.
16. V. Kostoľany 20 1 1 18 23:68 4

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  2. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  5. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  6. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Pondelok je zatiaľ najchladnejším dňom tejto zimy

V regióne sme v skorých ranných hodinách na svojich teplomeroch na niektorých miestach zaznamenali teplotu mínus 19 stupňov celzia.

AKTUÁLNE: V Považskej Bystrici rokuje krízový štáb

Nové nariadenia vlády, ktoré vydali len v nedeľu večer, musí teraz okres urýchlene zapracovať. Kľúčové budú odberné miesta na antigénové testovanie.

PCR testy odhalili minulý týždeň v TSK 1574 osôb infikovaných koronavírusom

Na Slovensku malo v minulom týždni pozitívny PCR test 15 316 osôb. Najviac pozitívne testovaných (2888) bolo v Nitrianskom, najmenej (1057) v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že požiarom je zasiahnutá časť druhého podlažia a strecha dvojpodlažného rodinného domu. Majiteľ sa bez zranení nachádzal mimo postihnutého objektu.